بازدید 29908
هزار و دویست و چهل و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

جلسه دانشجویان با رهبری از منظر فلسفه کانت/اگر فردی سه هفته به نماز جمعه نرود، باید خانه را روی سرش خراب کرد/زمین خوردن روحانی به پررویی برخی منجر خواهد شد

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: شعار فینگیلی جینگیلی موجب وهن روز قدس می‌شود/موحدی کرمانی: «انصافا» دولت زحمت خود را کشید/مردم دیگر از شعار و ادعا خسته شده‌اند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۰۷۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰ 11 June 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

جلسه دانشجویان با رهبری از منظر فلسفه کانت

زهرا شعبان‌شمیرانی، در یادداشتی با عنوان «اهمیت جلسه دانشجویان با رهبری از منظر فلسفه کانت» برای روزنامه فرهیختگان نوشت: حدود دو هفته از یکی از مهم‌ترین دیدارهای سالانه آیت‌الله خامنه‌ای می‌گذرد، اما دو نکته مغفول مانده است. همه تاریخ دوهزار و 500 ساله ایران‌زمین را که ورق بزنیم هیچ نمونه‌ای از چنین جلسه‌ای نخواهیم یافت؛ نه در تاریخ ایران که در تاریخ جهان هم نظیر و مشابهی نداشته و ندارد. نفر اول یک کشور ـ شما بگویید یکی از متنفذان و سرشناسان یا مسئولان ـ بی‌واسطه با جمع بسیاری از جوانان، حدود دو دهه است به گفت‌وگو می‌نشیند.

این دیدار پیام‌ روشنی به همه مسئولان و رؤسای قوای سه‌گانه دارد که در خوشبینانه‌ترین حالت اگر به گفت‌وگو معتقد باشند، به لوازمش پایبند نیستند. وقتی رهبری صدای مخالفان را به رسمیت می‌شناسند و با گشاده‌رویی پای حرف آنان می‌نشینند و از قضا آنان را به ادامه مطالبه و پیگیری تشویق می‌کنند و از دلسردی انذار می‌دهند و به انصاف دعوت می‌کنند، تکلیف دیگران روشن است. ضمنا به گواه خود افراد، منتقدان پیش و پس از دیدار رهبری در امنیت و آرامش به‌سر می‌برند و در برابر رهبری بدون لکنت سخن می‌گویند. چه کسی بیشتر از آیت‌الله خامنه‌ای به گفت‌وگو و آزادی اعتقاد و اهتمام دارد؟ پرچمدار گفت‌وگو نه در این کشور که در هر جای این دنیا کسی می‌تواند باشد که سال‌هاست پای حرف منتقدترین، صریح‌ترین و رویاپرداز‌ترین قشر یک جامعه پدرانه، مسئولانه و دلسوزانه نشسته‌ است.

در تاریخ نقل است که ایمانوئل کانت تا آخر عمر یکی از منتقدان و مخالفان خود را که از قضا او نیز از اندیشمندان بنام بوده، تحت‌الحمایه مالی داشته است و به همین اعتبار، منش رفتاری کانت را الگوی عملی فلسفه اخلاق او دانسته‌اند. بد نیست به اعتقاد و عمل آیت‌الله خامنه‌ای گاهی هم از این منظر بنگریم.

مردم دیگر از شعار و ادعا خسته شده‌اند

محمود صادقی، گفت: اصلاح‌طلبان باید نسبت به شرایط موجود از سکوت و انفعال خارج شوند؛ فعال‌تر در صحنه‌ها حضور داشته باشند. به خصوص اصلاح‌طلبانی که در نهادها کم و بیش حضور دارند، در عمل برنامه داشته باشند و به مطالبات واقعی مردم در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی و در حوزه سیاسی و فرهنگی و اجتماعی رسیدگی کنند. اصلاح‌طلبی در مقام عمل تنها چیزی است که می‌تواند این توطئه‌ها را خنثی کند. مردم دیگر از شعار و ادعا خسته شده‌اند. هر کسی در هر موقعیتی باید در مقام عمل اقدامات اصلاح‌طلبانه انجام دهد؛ حتی اگر مانعی بر سر راه‌مان وجود داشته باشد. در مجلس خیلی از طرح‌ها و لوایح به خاطر موانعی که ممکن بود بر سر راهش باشد، معطل مانده بود. لایحه اصلاح قانون انتخابات یکی از این موارد است. نمایندگان مجلس و شورای شهر می‌توانند با عملکرد خود نقش مهمی در حل این چالش ایفا کنند. اعتماد

شیوع بالای ویروس HPV در ایران

مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در واکنش به برخی اظهارنظرها در رابطه با ویروس HPV که این ویروس می‌تواند از طریق تماس جنسی یا تماس بین پوست و پوست از فرد مبتلا به ویروس، منتقل شود، بیان داشت: عده‌ای با اظهارنظرهای نامربوط ما را خسته کرده‌اند، آنها در واکنش به نگرانی بسیاری از فعالان اجتماعی اظهارات بی‌اساسی مطرح و با این اظهارات با سلامت مردم بازی می‌کنند. رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران هشدار داد، ویروس HPV به شکل فوق العاده‌ای در ایران شیوع پیدا کرده است و این ویروس با انواع سرطان‌ها نیز ارتباط دارد./ ایلنا

زمین خوردن روحانی به پررویی برخی منجر خواهد شد

هادی غفاری گفت: زمین خوردن روحانی زمین خوردن نظام نیست بلکه این اتفاق به پررویی بیش از پیش برخی اصولگرایان و اعتماد به نفس کاذب آنان منجر خواهد شد. بیش از ٧٠ درصد از بدنه رای این دولت متعلق به جریان اصلاحات است. اگر دولت روحانی موفق نشود، این اتفاق ضربه بزرگی به جریان اصلاحات خواهد زد اما باید توجه داشت که اصلاح‌طلبی یک اندیشه است که متکی به فرد نیست؛ بنابراین، ممکن است ضربه بخورد اما زمین نخواهد خورد. ذات مردم میل به اصلاح‌طلبی دارد زیرا این جریان خواستگاه احقاق حقوق حقه تمام مردم ایران است./خانه ملت

اختلافات میان جمنا شایعات «من‌درآوردی» است

مهدی چمران، نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اختلافات درونی جمنا را رد کرد و گفت استعفای لطف‌الله فروزنده از شورای مرکزی جمنا به دلیل اختلافات نبوده است. او با بیان اینکه لطف‌الله فروزنده به همراه چند نفر دیگر مدت‌هاست در جمنا مسئولیتی ندارند، گفت: «ایشان به خاطر مسئولیتی که آقای فدایی در بیت رهبری گرفت با ایشان به آنجا رفته‌اند و دیگر در جمنا حضور ندارند.» چمران با بیان اینکه «این عدم همکاری مربوط به چند ماه پیش و مساله جدیدی نیست» گفت: «نه‌تنها آقای فروزنده بلکه آقایان فدایی، جوکار و روستاآزاد هم چهره‌هایی بودند که در جمنا حضور داشتند اما اکنون دیگر در جبهه مردمی مسئولیتی ندارند.»

به گزارش اعتمادآنلاین؛ او در همین حال گفت: «این افراد مسئولیتی در جمنا ندارند،اما با ما همفکری دارند و من همین دیروز با آقای فدایی جلسه داشتم.»

اگر فردی سه هفته به نماز جمعه نرود باید خانه را روی سرش خراب کرد

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه ستاد نمازجمعه اردستان اظهار کرد: در طول ایام هفته، روز جمعه از فضیلت بیشتری نسبت به روزهای دیگر برخوردار است. روایت داریم که روز جمعه از عید فطر و قربان نیز بالاتر است. وی با اشاره به اهمیت نمازجمعه افزود: نمازجمعه یک واجب عینی است که روایت داریم اگر فردی سه هفته از روی بی اعتنایی نمازجمعه را ترک کرد باید خانه را روی سرش خراب کرد./ ایسنا

حقوق کدام کارمندان افزیش نمی‎یابد؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به ابلاغیه افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷ توسط دولت، گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ نظر مجلس درباره افزایش حقوق این بود که افرادی که کمترین حقوق را دریافت می‌کنند، حداقل افزایش حقوق ۲۰ درصد و افرادی که بیش از یک رقمی دریافت می‌کنند حداکثر یک درصد افزایش حقوق داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش ۲۰ تا یک درصدی حقوق به صورت پلکانی معکوس اعمال می‌شود، افزود: مجلس محدوده بازه حقوقی را در بودجه برای دولت مشخص شده کرده است؛ اما دولت مدعی بود که انشاء بودجه به نحوی بوده که برداشت دولت متفاوت است. بر این اساس مجلس اصلاحیه‌ای درباره انشاء اعمال کرد که برای پایین‌ترین حقوق ۲۰ درصد و بالاترین حقوق یک درصد اعمال می‌شود. در سال ۹۷ افرادی که بالای ۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرند، افزایش حقوق نخواهند داشت و برخی گروه‌های درآمدی همانند وزرا و نمایندگان مجلس نیز مشمول افزایش حقوق نمی‌شوند./نسیم

توضیحات رئیسیان درباره ارقام اعلام شده از سوی فارابی

در پی انتشار گزارشی درباره دریافتی‌های سینماگران از دو بخش دولتی سینما، بنیاد سینمایی فارابی و مؤسسه رسانه‌های تصویری، رئیسیان در مورد مشارکت فارابی و یا وام‌های این بنیاد در پروژهایی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی او و بازپرداخت آن‌ها توضیحاتی را ارائه کرد. این کارگردان در مورد پروژه لطفا بدون گناه که در گزارش یاد شده اشاره شده بود ساخته نشده است، گفت: اختلافی که بر سر فیلمنامه این پروژه با مسئولان فارابی به وجود آمد موجب شد براساس توافق دو طرفه این فیلم اصلا ساخته نشود و در نتیجه فقط پیش‌پرداخت اندکی از مبلغ یاد شده در جدول فارابی، پرداخت شود. فارابی قصد مشارکت در ساخت این فیلم را داشت. او همچنین تأکید کرد، عدد ذکر شده برای فیلم مردی بدون سایه هم رقم قرارداد است و این فیلم هنوز در مرحله پیش تولید است و تاکنون پیش‌پرداختی در مورد این فیلم صورت گرفته است. کارگردان فیلم دوران عاشقی در مورد مشارکت فارابی برای ساخت این فیلم نیز گفت: دوران عاشقی از معدود پروژه‌هایی است که بازپرداخت به فارابی داشته است./ سینماسینما

پزشکی قانونی تجاوز به دختر بچه افغان در خمینی‌شهر را تأیید کرد

رئیس پزشکی قانونی کل کشور: موضوع تجاوز به دختربچه افغان در خمینی‌شهر توسط سازمان پزشکی قانونی تأیید شده است. رئیس پزشکی قانونی کل کشور تجاوز به دختر بچه افغان در خمینی‌شهر را تأیید کرد. احمد شجاعی (رئیس پزشکی قانونی کل کشور) گفت: موضوع تجاوز به دختربچه افغان در خمینی‌شهر توسط سازمان پزشکی قانونی تایید شده است.

تغییرات در شهرداری تهران آغاز شد

طی حکمی از سوی محمد علی افشانی شهردار جدید تهران، ایرج معزی بعنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران منصوب شد. پیروز حناچی معاون فنی و عمران شهرداری تهران نیز معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران شد. پیش از این مهدی حجت معاون شهرسازی شهرداری تهران بود که همزمان با استعفای نجفی از شهرداری وی نیز استعفا داد و از شهرداری رفت. این معاونت ماه ها بدون معاون بود.

شعار فینگیلی جینگیلی موجب وهن روز قدس می‌شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی موارد از ارزش ها فاصله گرفته ایم، اظهار کرد: به عنوان مثال در مراسم روز قدس مشاهده شد که افراد معدودی اقدام به سردادن شعارهای نامناسب مانند فینگیلی آمریکا، جینگیلی اسرائیل کردند. وی ادامه داد: به نظر می رسد اگر قرار باشد چنین روندی ادامه یابد، دست هایی پشت پرده برای ساماندهی چنین رخدادهایی باشند و این افراد با برنامه ریزی اقدام به طرح چنین شعارهایی کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید اجازه دهیم اصل و اساس برگزاری راهپیمایی های مناسبی در کشور با بیان شعارهای نامناسب و ناهنجار هجو شود زیرا این مهم آسیب بزرگی برای ارزش های محسوب می شود.

موحدی کرمانی: «انصافا» دولت زحمت خود را کشیده

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در خصوص ضرورت ایجاد گفت‌وگوی ملی در شرایط کنونی کشور گفت: رمز پیروزی ما از ابتدا وحدت بوده است. امیدواریم همه مردم یکپارچه در مقابل دشمن بایستند و مطمئن باشید روزی این رژیم منحوس صهیونیستی نابود خواهد شد. وی در خصوص خروج آمریکا از برجام و اینکه برخی گروه‌ها دولت را به عنوان متولی برجام عامل بدعهدی آمریکا می‌دانند، گفت: انصافا دولت تلاش خود را کرده است و مسئولان هم زحمت کشیده‌اند و تمام مساله عهد‌شکنی آمریکا است، وگرنه دولتمردان تلاش خودشان را کرده‌اند.موحدی کرمانی با بیان اینکه از خدا می‌خواهیم که دولتمردان پیروز باشند، گفت: امیدواریم مردم و مسئولان ما بیدار باشند و دیگر با آمریکا هیچ عهد و پیمانی نبندند./ایلنا

باید مشخص شود شرکت‌کنندگان در اماکن تجمعات قانونی بعدها مکافات نمی‌کشند

قاسم میرزایی‌نیکو درباره تعیین محل‌های مناسب برای برگزاری تجمعات از سوی دولت گفت: در پی قضایای دی ماه اقداماتی صورت گرفت، شهرداری جایی را برای برگزاری تجمعات مشخص و به وزارت کشور هم این محل‌ها را معرفی کرد. این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت کشور بعد از معرفی این مکان‌ها به بررسی هر یک از آنها پرداخت، مانند بررسی موقعیت و این‌که تجمعات صنفی، سیاسی و یا اجتماعی هستند.وی با بیان اینکه وزارت کشور برای این امر با احزاب هم مشورت کرد،‌ گفت: روز گذشته این مهم در دولت تصویب شد، معتقدم هر حرکتی در جهت باز شدن فضاهایی که مردم بتوانند با حساب و کتاب حرف‌ها و صحبت‌های خود را بیان کنند و کسانی هم آن‌ها گوش کنند، کار بسیار خوبی است. این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: هر عملی که به تقویت پایه‌های دموکراسی در کشور کمک کند، به نظرم می‌تواند نقش اساسی داشته و مفید باشد.

وی در پاسخ به این که بحث حفاظت افرادی که تجمع کرده‌اند و حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در این محل‌ها چگونه خواهد بود، گفت: دولت در حال تدوین لایحه برای برگزاری تجمعات اعتراضی و صنفی است،‌ کمیته سیاسی هیأت دولت هم روی این موضوع در حال کار کردن است. میرزایی‌نیکو ادامه داد: باید تمامی ابعاد این لایحه مشخص شود مثلا به افرادی که در تجمعات شرکت می‌کنند، تعرض نشود،‌ اگر فردی در این تجمعات شرکت کرد بعدها مکافات نکشد، حفاظت و رفت‌وآمد افراد چگونه است؟ کسانی که ممکن است به تجمع‌کنندگان اعتراض داشته باشند، باید چگونه رفتار کنند.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۱۵۵
انتشار یافته: ۷۸
اصولا اگر روایتی از تخریب خانه فردی بر سرش در صدر اسلام به هر دلیلی(نه فقط عدم شرکت در نماز جمعه) وجود دارد حتی یک نمونه، مثال بیاورند.بعضی علاقمندند اسلام رحمانی را جور دیگری(انگونه که داعش معرفی میکند)معرفی نمایند.ولی بحمدالله مردم دیگر بسادگی هر حرفی را باور نمیکنند.
پاسخ ها
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
این آقای محترم می دانند که نتیجه کار کسی که مردم را از نمازجمعه دور کرده است چیه؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
والا بخدا ادم میترسه همین حرفها رو عملی کنند شایدم هنوز فرصتش پیش نیومده!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مردم مشکلات معیشتی دارند و آمریکا و اروپا دارند همه جوره کشور را توی فشار میزارند و شرکت های اروپایی از ایران میرند وآقایان دولتی بیشتر بی تفاوت نسبت به مشکلات مردم میشوند و باز یه موضوع بی اهمیت رو درشت میکنید که درد اصلی مردم دیده نشه
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
با توجه به آمار مسئول ستاد نماز جمعه تهران که گفته بود از تهران ۱۰میلیونی ۲۰هزار نفر به نماز جمعه می روند می توان حدس زد که چند خانه در تهران باید تخریب شود!!فکر کنم ایشان باید به فکر چند بمب اتم برای تخریب کل تهران باشند و بعد به فکر بقیه کشور بیفتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اکثر مردم در حال حضر خونه خرابن زحمت نکشید
ممنون اقای طباطبایی نژاد!!!
الله اکبر! خدایا این چه نوع تفکری‌ست؟ خانه را بر سر مسلمانی خراب کردن برای نرفتن به نماز جمعه؟ بنا بر کدام روایت؟ پس «لا اکراه فی‌الدین» که آیه صریح قرآن کریم است چه می‌شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
در زمان حضور معصوم نماز جمعه مثل الان نیست . واجب عینی می شود .(منهای این روایت عرض کردم )
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
۲۲:۴۹
امام معصوم هم اجازه نخواهد داد با کسی چنین کاری کنند
سیاوش شریف
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دوست عزیز شما لا اکراه را دیدید آن طرف را ندیدید میگه دین نزد خدا فقط اسلام هست و مسلمانان اجازه چه کارهایی در برابر کفار را دارند ؟
مشخصا وقتی دین نزد خدا طبق آیه قرآن فقط اسلام هست سایر ادیان نوعی کافر به فرمان خدا هستند.
لذا با خود دین نمیتونید با بهانه ای بیخیال تکلیف شوید اما مشخصا حرف شما از دیدگاه انسانیت و انسانی صحیح هست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ترک واجب موجب تخریب خانه می شود؟؟
اللهم عجل لولیک الفرج....
برای فهمیدن فینگیلی و جینگیلی باید کلاس رفت و در محضر اساتید فن آموزش دید. الکی که نیست!
۳ ماه از سال جدید گذشته هنوز برای حقوق کارمندان تصمیم نگرفتن! یکم دیگه معطل کنید سال ۹۷ تموم میشه و انشاله برای سال ۹۸ میرید که تصمیم بگیرید. دولت هم که قربونش برم تعطیل تعطیل....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
دولت 5 سال تعطیل برجام بوده است و الان منگ منگ است.
نان و آب که قطع کردید ، خانه رو‌هم رو سرمون خراب کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
خونه خرابمون که کردند خیلی وقت پیش فقط سقف مونده بود رو سرمون پایین بیارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
حکایت آن آقایی است که نه تنها خرجی به همسرش نمی داد ، هر شب یک فصل کتک هم آن بخت برگشته را می زد که یادش نرود شوهری دارد !!!
خب پس بیاید یه کاری بکنیم: خانه هفتاد و نه میلیون و پانصد هزار نفر ایرانی رو رو سرشون خراب کنیم ؛ حتما سر عقل میان!!
بعضی از قدرتمندا عمدا یه کاری میکنن تا مردم صداشون درآد. هرجوری نگاش میکنم، نتیجه ای نمیشه گرفت. نه برا پوله، نه قدرت...فقط میخوان صدای مردم رو درآرن.
پاسخ ها
علی
| United States of America |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اسلام پیروز است
آقای ایمن آبادی ! اگر قرار این باشد که افرادی حقوق بالا یک درصد و حقوق پایین تر بیست درصد باشد و این تفاوت حقوق مبلغ دو میلیون تومان باشد ظرف دو سال پیاپی حقوق های دریافتی همگان یکسان میشود این دیگر چه جوری هست . افزایش حقوق بر حسب تورم و قبول مسولیت و سواد و مدیریت هست . این تز یکسان سازی دریافت حقوق برابر را از کجا گرفتید . این دیگر چه تیوری هست . مگر داریم مگر میشود مهندس باز نشسته با کار گر باز نسشته برابر باشد پس سطح سواد به چیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چه جوری حساب کردی که اختلاف دو میلیونی ظرف دو سال صفر میشود ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
آخه حقوقی که مین برای زنده موندنه!
مهندس هم باید زنده بمونه کارگر هم همین طور.
خانه رو روی سرش خراب کنیم؟!!!
چرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این جوری دوست دارن بعضی ها :))
مگه با فقر و بیکاری وتورمی ک ایجاد شده چیزی هم ازبرای مردم باقی مونده بس کنید این حرفهارو
لطفا یکی به ما بگه این آقایان این تفاسیر را از کجا می آورند و بیش از پیش مردم و بخصوص جوانان را از دین رویگردان میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
این تفسیرها همیشه وجودداشته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
این روایات اگر هم وجود داشته باشند در این وانفسای سوء استفاده از آیات و روایات جای طرح آنها آنهم از تریبون مقدس نماز جمعه نیست. چرا جوانان را با طرح چنین موضوعاتی با شیوه و لحنی خشن از نماز و دین دلزده می‌کنند؟
برادر محمود صادقی . اصلاح طلبی یک خواسته نیست بلکه یک روندی هست که چه امروز جامعه باشد چی پنجاه دیگر باز در همان مقطع زمانی نیاز به اصلاحات هست لذا اگر اصلاحات را به دلایلی هول دادند که به این سمت حرکت کند که نتواند به مطالبات بحق مردم پاسخ دهد . ولی فکر و نظر مردم که تغییر نخواهد کرد مردم با چانه زنی سیاسی بهرحال به حق طبیعی خود خواهند رسید . لذا چه بهتر این اجرای این مطالبات از طرق اصلاحات اصلاح طلبان باشد
ایدز: ویروس تروریزم


ایدز یک مرض تروریست است یعنی وحشت افکن. و محصول این تمدن ترور می باشد و بشر تروریست را به
اشدّ ترور افکنده است تا مهار نماید. ایدز، ظهور نفس تروریست بشر مدرن می باشد. در یک کلام ویروس
HIV که مولّد ایدز است هیچ بیماری خاصی پدید نمی آورد. یعنی ایدز اصلا بیماری نیست که هیچ نشانه ویژه ای داشته باشد که دال بر حضور این ویروس باشد. ایدز یعنی نابودی سیستم ایمنی بدن. یعنی بدن آدمی سپر ایمنی خود در قبال هر مرضی را از دست می دهد و وجود فرد، بی صاحب و بی حفاظ می شود و لذا یک سرماخوردگی یا یک عفونت کوچک فرد را می کشد. خیلی جالب است که به لحاظ لفظ هر سه کلمه ایمان، ایمنی و ایمیونولوژی از یک ریشه واحد هستند.
ایمان به معنای ایمنی و امنیت وجود است و لذا بزرگترین ویژگی ایمان به لحاظ احساسی و فکری هم آرامش و قرار و صبر و احساس امنیت در قبال خطر و مرگ و نیستی است. همانطور که از ویژگی جسمانی یک مؤمن هم سلامت تن است.
ویروس HIV در واقع حاصل انهدام ایمان در بشر مدرن است و یک ویروس شیطانی است که از اعماق دوزخ
به انسان رسیده و او را خلع سلاح کرده و درهراس نابودی انداخته است. آنچه که از خود این بیماری مهلکتر
و عذاب آورتر است، هراس حاصل از آن است و بشری را که با حربه وحشت افکنی زندگی می کند را به اشدّ
وحشت دچار ساخته است و لذا از نشانه های عدالت خداست.
ایدز، حاصل بی خدا شدن انسان است. بنابراین این بزرگترین و مهلکترین و لاعلاج ترین بیماری کل تاریخ
بشری، علاجی جز توبه و رویکرد به پروردگار ندارد و فقط او می تواند قدرت ایمنی را به انسان باز گرداند.
ایدز، حاصل روی برگردانیدن خدا از بشر است.
هر چند که امروزه تقریباً هیچ مرضی علاج ندارد مگر اینکه خود به خود بهبود یابد. طب مدرن از درمان یک
سرماخوردگی عاجز است. طب مدرن خود بیمارترین و لاعلاج ترین فرآورده این تمدن است، همانطور که
اکثریت پزشکان مدرن خود اشاعه دهنده ناامنی می باشند. زیرا تجارت پزشکی فقط یاغی به استمرار و افزایش ناامنی در بشر است لذا پزشکی مدرن دارای ذاتی تروریستی (هراس افکن) است و ویروس ایدز را هم خود در مرکز MIT تولید نمود.استاد علی اکبر خانجانی
دائرةالمعارف عرفانی جلد ۴ ص ۸۱
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
به زودی وقتی پزشکان زحمت کش واقعی این بیماری رو نابود کردند و شما چرند گو باید برید سراغ دیگر چیز ها تا جفنگ ببافید.
وقتی کودک 2 ساله بر اثر ایدز می میرد عدالت خداست ؟ آخه ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
یعنی میفرمایید شامپانزه ها حیوانات دوزخی و جنگلهای غرب افریقا هم اعماق دوزخ هستند ؟؟؟؟ این ویروس در بدن شامپانزه ها بصورت طبیعی وجود داره حالا هی همه چیزو به همه چی زیگزاگ بدوز و ربط بده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
درسته که بعضی بیماری ها برای تروریسم ایجاد شده اند ولی دیگه نویسنده دایر المعارف که نباید در مورد یک ویروس بیماری زا که در زمان نزدیکی درمان قطعی آن پیدا خواهد شد اجازه اظهار نظر شاعرانه به خودش بده و ایمان و دین و خدا رو با یک بیماری ویروسی قاطی کنه.
دوست عزیز یک زمانی کشیش های اروپا دقیقا همین حرف رو برای طاعون می زدند حالا کجان؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
چقدر تو کشورمون نظریه پردازهای عجیب و غریب داریم!!1 ویروس دوزخی!! تخریب خانه به دلیل نمازجمعه نرفتن!!!!
اصلاح طلب ما عين اصولگراي ماست!!
اصولگراي ماعين اصلاح طلب ماست
خيلي وقته مردم ازين قمار سياسيون عبور كرده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دقیقا کی عبور کردن؟!
پس خانه نود ونه درصد ايرانيها بايد خراب شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
امار چطوری گرفتی!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
جریان اصلاحات شکست نخورده فقط کافی هست اصلاح طلبان حرف غالب مردم را بزنند در تمام انتخابات پیروز خواهند شد . بهرحال باید مشخص کنند نظر مردم شرط هست یا نیست من به اصلاحات رای دادم و در آیند برادران عزیز من به آینده امیدوار هستم دلیلم این هست که اگر اصلاحات سیاسی و اقتصادی را انجام ندهییم در سالیان دورتر افرادی بر مناصب قدرت تکیه خواهند زد و چنین برداشتی دارند که هر کس به نماز جمعه نرفت خانه اش را بر سرش خراب کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مردم نامید شدند از اصلاح امور و تحقق خواسته هاشون بخاطر همین در انتخابات احتمالا اینبار مشارکت پایینی خواهند داشت
خانه را بر سرش خراب کنید. کجای اسلام گفته. اسلام محمد. ص. اسلام محبت ومهربانی و...است. من اسلام بدون حاشیه را دوست دارم وخدایی را می پرستم. که بخشنده ومهربان است
آقای روحانی در تمام این انقلاب در مرکز ثقل بوده ولی متاسفانه هچ خدمتی به مملکت نکر د وماهیت خودش در دولت یازده ودوازده بستر نشان داد کسانی مثل حسین فریدون ومهدی جهانگیری هم باعث نا کار آمدی بشتر شده وعلی مطهری وآقازاده هاذباعث خرابی آشکار ایشن شده اند خدا یا بهذملتذایران کمک کن وسی بیاید که خدمتذگزار واقعی مردم باشد وروحانی هم تا فقر وفساد وبیکاری را تمام کند بعید به نظر میرسد این ها را باید از قدت کنار گذاشت
من طرفدار اصلاحات هستم از رقیب سیاسی اصلاحات که اصول گرایان هستند همین امشب پاسخی برای توجیه این امام جمعه برای تنویر افکار عمومی ایران و جهان پیدا کنند نمیدانم پرسش از بزرگان سیاسی بکنند که قضیه چیست . چرا ایشان چنین حرفی میزند صبر میکنیم که آیا تا چند روز دیگر مسولین در ایم مورد پاسخی دارند و یا اگر سکوت کردند پس مشخص میشود که در شرایط فعلی اگر اعمالی انجام نمیدهند در حقیقت از مصلحت و ابا دارند ولی در اصل موضوع تغییری نمیکند
امام جمعه باید دانشمند باشد روایت جعلی زیاد هست نباید عنوان کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
یادمه بچه که بودیم از کلمه "باید" زیاد توی انشا استفاده می کردیم
جواد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
دانشمند ، ايني كه گفتي يعني چه؟
ایکاش روحانی هرچه زودتر از صحنه دورشود اینذآدم چهل سال است که مملکت را خراب کرده روحانی هم دست حسین ومهدی ویلی مطهری است وملت را بی چاره کرده اند ای کاش هرچه زودتر از صحنه می رفتند
کسانیکه مخالفت با سیاست های روحانی ذکر مطلب میکنند بدانید که اگر روحانی در انتخابات گفتند که اگر حرف و مخالفت امثال ما نبود قرار بود خیابان زنانه و مردانه و دیوار کشی شود ایشان دروغ نگفتند . سوال آیا روند اقتصادی و سیاسی و آزادیهای مدنی دوره روحانی بهتر از سال 60نیست ؟ آیا فکر نمیکنید مطالبه مدنی و خواسته مردم خصوصا در مسله سیاسی عوض شده است . رای دهندگان به روحانی نمیخواهند به دهه شصت برگردند ولی رقیب مقابل میخواهد مردم را حتی از نظر فکری به چند قرن قبل برگرداند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
ممنون
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
داداش مارو دقیقا از چی میترسونی؟ تنها کار نکرده دیوار کشی خیابوناست. اونم بکشن. آب از سر ما خیلی وقته گذشته.
ما همین جوری هم خانه خرابیم.لطفا کمی هم به عاقبت این حرفها فکر کنید !!!!
اینکه روز جمعه روز مبارکی است و نماز جمعه بسیار فضیلت دارد قبول ، اما بیان روایاتی که چندان معتبر به نظر نمیرسد و بهتر دانستن جمعه از اعیاد بزرگ الهی فطر و قربان و یا تخریب منزل بر سر کسی که ۳ هفته عمدا به نماز جمعه نرود ، جز دور کردن جوانان از اصل دین مبین و رحمانی اسلام نتیجه دیگری ندارد. بهتر است امثال این بزرگوار در بیان سخنان خود دقت بیشتری بفرمایند.
قربونت برم خونه ما رو خراب نکن
حکم کسی که در چادر یا کارتن زندگی میکنه چیه روی اون چجوری سقفو خراب میکنند خواهشا زودتر اعلام کنند این مسئله به معضل بزرگی تبدیل شده
کاربر محترم رضا . یک بار دیگر نظرات خودت را بخوان ببین با نظر شخصی نوشتی یا علمی بود . برای اینکه جامعه را در مقابل چنین بیماری واکسینه کرد . و این با کلاس درس امکان دارد تا 90درصد کنترل کرد از اینکه بگویم دیگران و غربیها این بیماری را وارد کشور کردند فکر توهمی هست . آموزش تمام آحاد مردم از کوچک تا بزرگ باید بصورت سیستمی آموزش ببینند . شناخت بیماری . مقابله با آن و جلوگیری از اشاعه آن باید باشد اما متاسفانه چیزی که در جامعه دیده میشود اصلا باور ندارند که این بیماری وجود دارد
حالا تکلیف منکه خونه ندارم چیه؟!
حتما خونه میدین بعد رو سرم خراب میکنید؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
مسئله ای از حاج آقا دارم؟
کسی که مستاجر است هم خانه اش خراب می شود یا نه؟!
اگه اینطوریه به شرایط اجاره نامه ها اضافه کنیم!!!
سقف من آسمون هست. بیا خرابش کن
من امشب با خواندن این خبر خیلی نگران فرزندانم در چند سال دیگر خواهم بود که نسل من باید خیلی تلاش کند تا تفکر افراطی را به سمت اعتدال هدایت کند اما اما متاسفانه ظاهرا با صندوق رای و دمکراسی و نصیحت اصلاحات صورت نمیگیرد من چقدر خوشبین بودم که اصلاحات سیاسی و اقتصادی با رای صندوق امکان پذیر هست خدایا تو خودت کمک مان کن .
باید به آقای طباطبایی نژاد بفرمایند که نیاز نیست خونه را بر سر مردم عزیز و دیندار ایران زمین خراب کنید خونه ها خودشون همینجوری خراب میشند لطف کنیم برای اونایی که نماز جمعه میایند یه خونه بسازیم فکر کنم مردم بیشتر تشویق بشند شرکت کنند تا اگه نیومدند بر سرشون خراب کنیم اینجور نیست!
باسلام تابناک لطفااگرمیشه منبع این روایت رابرای عموم اعلام نماییدباتشکر
مردم سالهاست که سقفی ندارند.
آقای طباطبایی اگر جوانانی سه هفته نه ، سه سال یا بیشتر بیکار باشند وکاری نباشد یا سه ماه یا بیشتر حقوق نگیرند و شرمنده خانواده خود باشند آنوقت چه باید کرد؟ نماز جمعه برای بیکار کار میشود یا برای گرسنه غذا میشود..ما هم دوست داریم نماز جمعه برویم اما با دل خوش نه اینکه وقتی صبح از خواب بلند می شویم هیچ امیدی برای آینده خود نداریم......
مردم مشکلات معیشتی دارند و آمریکا و اروپا دارند همه جوره کشور را توی فشار میزارند و شرکت های اروپایی از ایران میرند وآقایان دولتی بیشتر بی تفاوت نسبت به مشکلات مردم میشوند و باز یه موضوع بی اهمیت رو درشت میکنید که درد اصلی مردم دیده نشه
جاي تاسف است كه ازاسلام بددفاع كرده ومردم رابدبين ميكنند/افغانيهاي پناهنده ميهمان هستندبايدباآنهامهربان باشيم/
برای حفظ عدالت وجلوگیری از اشتباه لازم که در محلهای نماز جمعه ساعتهای حضور وغیاب (ترجیحا از نوع اثر انگشتی) نصب شود تا کسی فکر نکند میتواند از نماز جمعه در برود.
جالبه سایت اتحادیه طلا سکه را حباب یک میلیونی قیمت گذاری میکنه کسی هم جلودارش نیست ، اقای جهانگیری مگه نگفتی قیمت دلار بالاتر از ۴۲۰۰ تومان قاچاقه ؟؟! طلا فروشان طلا رو با قیمت دلار ۸۰۰۰ تومان قیمت گذاری میکنند بسم الله ؟؟؟!! با توجه این وضعیت چون افزایش سرمایه دو برابری دادند بدون هیج زحمتی مالیااشون رو بدهند ؟؟
من 44 سالمه فقط یک بار نماز جمعه رفتم . اگه حاج اقا میخواد ادرس بدم بیاد خونه رو رو سر من و زن و بچم خراب کنه شاید هم اونا راحت بشن هم مه.
به نظر می رسد این روایت مربوط به زمانی هست که امام معصوم ع حضور دارند و تفسیرش این هست که مومن باید به نماز جمعه اهمیت فراوان دهد و گر نه به صورت عملی چنین کاری معقول نیست و چنین موردی در تاریخ اسلام وجود نداشته
خدایا به دادمان برس...........................................
متاسفانه روایاتی ازاین دست که امام جمعه اردستان گفته اند هست .امامسئله مهم این است که این واعظ محترم خوب بود به جای این روایت روایت حقوق ودستمزد کارگرراباید قبل ازآنکه عرقش خشک شود بپردازید راذکر میکرد مشکلی که بسیاری ازکارگران ماباآن دست به گریبانندوماههاست حقوق آنها پرداخت نشده است امام جمعه محترم مردم اگربه نمازجمعه نیایند حق الناسی به گردنشان نیست اما وقتی دستمزدکارگرپرداخت نمیشود چه مصیبتی برخانواده آنها واردمیشود .شمارابه خدا دردوره ای ازتاریخ که مردم مصیبتهای زیادی راتحمل میکنند ازذکر برخی ازروایات که داغ مردم راتازه میکندخودداری کنید
با توجه به انواع بلیه در این کشور از جمله زلزله -سیل-رانش -مهندسین بی تعهد ساختمان فکر کنم این امام جمعه دیگر خانه ایی تو این مملکت نباشه که بخواهد خراب کنه........>>>>>>>>>>>>>>
روایت روایت روایت خانه خراب خانه خراب
این روایت از کجا اومده؟؟؟؟؟!!!!
سالها از انقلاب اسلامی گذشته تا کنون کدام فرد را با زور به نماز جمعه برده اند تا این که بخواهند خانه ای را خراب کنند. چرا برخی به دنبال بهانه برای شانتاژ بازی اند؟ و چرا برخی نیز بدون ملاحظه عاقبت، سخنان حکیمانه! بر زبان می رانند؟
نماز جمعه که بسیار محترم و جایگاه والایی دارد در زمان حضور امام معصوم (ع) واجب عینی میباشد و در زمان فعلی و زمانه ما واجب تخییری است بدان معنا که مکلف میتواند اختیار و انتخاب نماید که کدام واجب را انجام دهد ، نماز ظهر را اقامه نماید یا نماز جمعه را . البته مستحب است در کنار نماز جمعه و همزمان با آن نماز جمعه خوانده نشود .

لطفا با این حرفهای نسنجیده جو مذهبی و اعتقادی بحران زده ی امروز مردم را بحران زده تر نکنید .
اگر کاری نمیتوانید انجام دهید اوضاع را خراب تر ننمایید .

با تشکر و احترام
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو