بازدید 5721

هشدار مسکو درباره تبعات خروج آمریکا از برجام

معاون وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران ضمن هشدار درباره خروج واشنگتن از برجام گفت که این اقدام ترامپ ممکن است به فعالیت‌های نظامی در منطقه غرب آسیا منجر شود.
کد خبر: ۷۹۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۶ 11 May 2018

فارس نوشت: معاون وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران ضمن هشدار درباره خروج واشنگتن از برجام گفت که این اقدام ترامپ ممکن است به فعالیت‌های نظامی در منطقه غرب آسیا منجر شود.

«اولگ سیرومولوتوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه (امروز) به خبرنگاران گفت که خروج واشنگتن از برجام احتمالاً به فعالیت‌های نظامی در غرب آسیا منجر می‌شود.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، این مقام روس توضیح داد: «اوضاع خاورمیانه پیجیده است و در حال حاضر پیچیده‌تر خواهد شد و ممکن است به فعالیت‌های نظامی منجر شود و دلیل آن این است که ایران نیز پاسخ مناسبی خواهد داد».

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه «سیاست آمریکا در قبال این منطقه با هدف بیرون کردن ایران بوده است»، گفت این در حالی است که ایران و سپاه پاسداران و جنبش شیعه «با تروریسم مبارزه می‌کنند. احتمال این وجود دارد که به درگیری‌های محلی منجر شود».

این مقام روس همچنین گفت که «نیروهای هوایی ائتلاف و اسرائیل در حال حاضر مواضع حزب‌الله و سپاه پاسداران در سوریه را هدف قرار داده‌اند. اگر این فعالیت نظامی نیست، پس چیست؟»

اواخر شب سه شنبه هفته جاری، ترامپ خروج واشنگتن از برجام را اعلام کرد و گفت که با امضای یک فرمان اجرایی عالی‌ترین سطح تحریم‌ها علیه ایران را مجدداً وضع خواهد کرد که این مسئله واکنش منفی دیگر اعضای گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه،‌چین بعلاوه آلمان) را برانگیخت.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار