بازدید 67576
به بهانه موضع‌گیری‌ها علیه نامه رضایی به رهبر انقلاب؛
پرسش دیگر این است که از کی تاکنون درخواست ارایه رهنمون از رهبری تعیین تکلیف برای ایشان است؟ مگر رهبر انقلاب بارها بر این نکته تأکید نداشته‌اند که نخبگان و خواص جامعه به جای سکوت و انفعال باید در شرایط حساس به راهکارهایی برای بهبود امور بیندیشند، از نظر این آقایان آیا درخواست رهنمون خود، گامی در مسیر گشایش بن بست‌های سیاسی نیست؟
کد خبر: ۷۹۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۱ 03 January 2010

«تابناک»ـ پس از گذشت دو روز از صدور بیانیه میر حسین موسوی درباره رخدادهای اخیر و همچنین نامه تبریک دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به رهبر انقلاب درباره حضور پرشور مردم در دفاع از نظام و ولایت، سوءتفاهمات و البته غرضی ورزی‌هایی صورت گرفته که دارای نکات جالب و درخور توجهی است.

هرچند می‌توان گفت، نامه دبیر مجمع تشخصیص مصلحت نظام که البته به یقین از سر خیر خواهی نوشته شده است، می‌توانست حاوی نیک و بد سخن میر حسین به شکل همراه نیز باشد، اما با این وجود واکنش‌های انجام گرفته به نامه محسن رضایی به رهبر انقلاب اسلامی، آنقدر تند و افراطی بود که امیدهای گشایش روزنه‌های هر چند کوچک برای عقلایی کردن فضای سیاسی ایران را کمرنگ‌تر از پیش نمود.

واکنش‌هایی که از قضای روزگار هم راستا با ضد انقلاب خارج نشین صورت گرفت و این از بازی روزگار است که عده‌ای به اصطلاح ولایتمدار در درون ایران همان حرفی را می‌زنند که مخالف خارج نشین می‌خواهد و آن اینکه آشوب‌ها ادامه یابد و این بازی باخت ـ باخت را پایانی نباشد تا از یک سو افراطیون داخلی در پروژه حذف همه به جز خود و از سوی دیگر ضد انقلاب خارج نشین در پروژه نابودی نظام مانعی بر سر راه خود نبینند.

قابل توجه اینکه اتفاقا افراطی‌ترین این واکنش‌ها از سوی کسانی صورت می‌گیرد که داعیه ولایت مداری‌شان گوش فلک را پر کرده است و در عین حال همیشه بر خلاف نصایح و رهنمودهای رهبری حرکت می‌کنند، چرا که الگوی جذب حداکثری و دفع حداقلی مطرح شده توسط رهبر انقلاب را نادیده می‌گیرند. متهم کردن و منافق خواندن افراد را به خاطر داشتن اختلاف سلیقه با آنان، رها نمی‌کنند و هنوز جوهر کلام رهبری خشک نشده در حرم امام همه مخالفان را به باد دشنام و ناسزا می‌گیرند. درباره بیانات رهبر انقلاب «نومن ببعض و نکفر ببعض» هستند و آنچه از رهنمود‌های ایشان را در راستای منافع جناحی و گروهی خویش می‌بینند با بلندترین صدا فریاد می‌زنند و آنجا که مخالف منافع گروهی‌شان است، بیانات رهبری را کناری می‌نهند.

از تحریک احساسات مردم باکی ندارند و آشکارا در تریبون رسمی که به صورت زنده از صدا و سیما هم پخش می‌شود، مخالفان خود را به رکیک‌ترین عناوین مورد خطاب قرار می‌دهند و مردم را دعوت به جنگ کرده و البته مدعی‌اند که پیرو خالص و مخلص رهبری هم هستند؛ رهبری که بر بصیرت و گره‌گشایی همواره تاکیدی تام و تمام داشته‌اند.

اینان هر که را مخالف خود می‌بینند، وابسته به مرکز فرماندهی دشمن می‌کنند که کارشان راحت شود، فارغ از پاسخگویی در قبال مشکلات پدید آمده، عده‌ای از مردم را در قبال عده دیگر می‌شورانند که هر چه فضا افراطی تر و آشوب زده‌تر کم‌کاری و مسئولیت ناپذیری آنان مغفول‌تر و پنهان‌تر.

خود را حق مطلق و در قامت پیروان و یاران حسین(ع) می‌دانند و مخالفشان را «عمر سعد» و «حرمله» می‌بینند و اگر نیک بنگری نعوذ بالله در مقام عصمت هم قضاوت کرده و تمام ساختار نظام از قوه اجرایی، قضایی و مقننه را دور زده و خود صدور حکم و اجرا را بر عهده می‌گیرند که می‌پندارند آنان عین انقلاب هستند و مخالفانشان یقینا ضد انقلاب. جالب آنکه در انقلاب، جنگ، حماسه و دفاع بی اندازه دستانشان تهی است و چاره‌شان چیست جز متهم کردن دیگران، شاید برگی و باری حاصل کنند از رنج دیگران برای خود. آنقدر بر طبل ادامه دادن این تعارضات می‌کوبند که هر که می‌بیند، یقینش می‌شود که در ادامه این آشوب‌ها لابد منفعتی است برای آنان که اگر مصلح بودند و ولایت‌پذیر که باید جمهوری اسلامی را بر منافع گروهی شان مقدم می‌داشتند که نمی‌دارند و چاره چیست جز ماندن و دعوت کردن به خیر و صلاح که جمهوری اسلامی، تنها بحث یک حکومت نیست که بحث اسلام است، همان اسلامی که اکنون گرفتار منافع گروهی شده است.

به یکباره و همه با هم بی محابا به بیانیه و نامه‌ای می‌تازند که گویی هیچ حرف امیدبخش و مثبتی در آن نبوده و تام و تمام آن سیاهی است و تباهی!

پرسش از برافروختگان از نامه رضایی این است که برادران مؤمن و معتقد به نظام و ولایت هیچ پیام مثبتی در نامه یادشده ندیدند؟ اینکه راهپیمایی روز چهارشنبه ملت در تقبیح حرمت‌شکنی عاشورا را نوعی بیعت دوباره با نظام و ولایت دانستهاند و این می‌تواند سر آغازی باشد برای بازگشت آرامش به کشور امر نکوهیده‌ای است؟

آیا آقایان عزیزی که در هفت ماه گذشته و به شکلی هدفمند جامعه را به سمت افراطی گرایی سوق داده و ادبیاتی بر فضای سیاسی حاکم کرده‌اند که دشنام و بی انصافی از ملموس ترین ویژگی‌های آن است، دعوت به آرامش و نوید بازگشت آن به جامعه را امری نکوهیده می‌دانند که اینگونه از یک نامه بر افروخته‌اند؟

برخی از منتقدان نامه رضایی به رهبر انقلاب می‌گویند، چرا نامه را علنی کرده و با انتشار آن به جامعه القا شده است که ایشان برای رهبری تعیین تکلیف کرده است! پاسخ به این عزیزان ـ که البته بسیاری آن را از سر دلسوزی موضوع را طرح کرده‌اند ـ این است که به نظر می‌رسد، ایشان یا از اساس متن نامه یادشده را نخوانده و یا چنان با پیش داوری و از سر غیظ خوانده‌اند که بسیاری از بخش‌های آن را ندیده‌اند.
در این نامه که صدر آن تبریک به رهبری برای حرکت عظیم ملی است، خطاب دیگر و اصلی آن به نخبگان و سیاسون جامعه است که از آنها خواسته شده از حرکت مردم درس گرفته و با حرکتی مشابه برای بازگرداندن آرامش در کنار هم جمع شوند و کسانی هم که اشتباهاتی داشته اند از این حرکت مردم عبرت گرفته و به دامان نظام بازگردند. یا اینکه تأکید شده است باید با بازگرداندن عقلانیت از افراط‌گرایی و فراگیر شدن آن جلوگیری کرد.

پس مشخص می‌شود، این نامه با تاکید بر تبعیت از رهبری خطابش به جامعه و نخبگان آن است و یکی از دلایل اصلی عمومی کردن آن، همانا دعوت همگانی به سوی وحدت و همدلی است و البته در بخشی از آن با درخواست ارایه رهنمود از رهبر انقلاب، این پیام را در خود دارد که آقایان باید صبور بوده و منتظر موضع رهبری باشند و بی محابا التهاب‌آفرینی نکنند.

پرسش دیگر این است که از کی تاکنون درخواست ارایه رهنمون از رهبری تعیین تکلیف برای ایشان است؟ مگر رهبر انقلاب، بارها بر این نکته تأکید نداشته‌اند که نخبگان و خواص جامعه به جای سکوت و انفعال باید در شرایط حساس به راهکارهایی برای بهبود امور بیندیشند؟ از نظر این آقایان آیا درخواست رهنمون خود گامی در راه گشایش بن‌بست‌های سیاسی نیست؟ این آقایان که داد و هوارشان به آسمان رفته است که چرا با این نامه به زعم آنها برای رهبری تعیین تکلیف شده است، چرا خودشان با طرح موضوعاتی چون «ما اجازه نمی‌دهیم جام زهر به رهبری بنوشانند» خود به تعیین تکلیف پرداخته‌اند؟ چرا پیش از آنکه رهبری سلبا یا ایجابا موضعی در قبال رویدادهای چند روز گذشته داشته باشند با الفاظ و سخنان هماهنگ فضایی ایجاد کرده‌اند که گویی از اکنون پاسخ و رویکرد رهبری را می‌دانند؟

این آقایان از آغاز تنش‌های سیاسی ـ اجتماعی پس از انتخابات تا کنون حتی در یک مورد ـ بیشتر از آن پیشکش ـ شده است که سخنان مبتنی بر همدلی، اتحاد و بازگشت آرامش بزنند؟ این آقایان که بارها و بارها دیگران را متهم می‌کنند که سخنان و رفتار آنها به سبب آنکه همسو با مخالفان خارج نشین نظام و مورد خوشحالی بیگانگان است، اکنون چه توجیهی دارند که مواضع دو روز گذشته‌شان بی‌کم و کاست با همین مخالفان خارج نشین نظام و رسانه‌های بیگانه همسو شده است؟ و عجبا که سرمقاله‌نویس امروز کیهان به دروغ، فحاشی‌ها و بد وبیراه‌های ضد انقلاب به رضایی را در سایت‌هایی چون بالاترین و شبکه‌هایی چون صدای آمریکا، خوشحالی و ذوق زدگی آنان تعبیر و القا می‌کند.

به یقین، طرح این پرسش‌ها و مباحث برای دفاع از شخص نیست، بلکه مرثیه‌ای است بر آنچه این روزها بر فضای سیاسی و اجتماعی کشورمان می‌رود. امروز همه از حرمت‌شکنی عاشورا و جسارت به امام سخن می‌گویند ـ دو موضوعی که بی‌تردید همه ایرانیان را متأثر کرد؛ اما هیچ‌کس نیامد بررسی کند که چه کسانی سبب شدند تا جامعه آنقدر به سوی افراط برود که شاهد چنین رویدادهای دردناکی باشد؟
 امروز همین افراطی‌ها با ابزارها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند، چنان فضایی ایجاد کرده اند که جز خود همه را به انفعال کشانده‌اند و اکنون حتی تحمل محدود کسانی را که کارنامه‌شان در انقلاب بسیار روشنتر و پربارتر از ایشان است، هم ندارند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
مثل اینکه بدجوری سوختین... بوش که همه جا رو برداشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
شما هر چي فرياد بزني اونا نمي فهمند يا نمي شنوند تابناك جون!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
لعنت خدا بر دل سیاه شیطان!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واكنش ها به نامه آقاي رضايي نشان مي دهد عده اي به هيچ وجه دنبال وحدت نيستند بلكه باج خواهي جناحي برايشان اولويت دارد. خدايشان نيامرزد. كينه تا به كي؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اینجا مشخص می شود که چه اشخاصی بدنبال ملتهب کردن جامعه هستند . بعضی می خواهند جامعه را یک طیفی کنند و تنها خط خودشان حاکم باشد حال آنکه اطلاع ندارند با کم رنگ شدن منتقدین . مخالفین زیاد می شوند. و در بلند مدت به زیان انقلاب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
مهم اینه که همه نمی فهمند و فقط شما می فهمید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اولین نتیجه جنجال و هیاهو. مخفی کردن ناکارآمدی دولت در اداره کشور زیر خروارها شلوغ بازی و آتش افروزی است. اگر توجه نمایید در طول شش ماه گذشته هیچ انتقادی جدی به عملکرد ضعیف دولت در بخش های مختلف صورت نگرفته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اگر هدف اطلاع رسانی است جوابیه آقای شریعتمداری را هم روی سایت قرار دهید.
این همه به جان هم نیافتید. از خشم خدا بترسید. اگر به درون خود بنگریم اخلاص را کمتر می یابیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
حالا دیدید درد مردم موسوی و احمدی نژاد نیست درد این مردم از کژفهمیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درود بر سردار جنگ همان کسی که در عملیات بیت المقدس سرم بر روی دست اش وصل کردند خداوند یار و یاور باشد انشا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
البته شما ناکثان هم پالونتون تا حالا صاف نبوده!!!
آخه اون همه پدر سوختگی و این قدر مظلوم نمایی .
خیلی عوضی هستید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درود بر روان پاک شهدا امام شهدا ونایب بر حقش
آنچه که در برخی روزنامه ها و سایتهای داخلی و سایتهای وابسته به منافقین نوشته شده در حقیقت چهره اصلی سران فتنه را برای همه روشن کرد پیام سردار رضایی چیزی جز دوستی محبت و تولی به مقام عظمای ولایت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
فحش اتهام ناسزا برجسب تهديد ارعاب و كلماتي مترادف اين بعنوان انقلابي گري و متاسفانه بنام اسلام و دفاع از ديانت مطرح شده است و هر متن دلسوزانه اي با هر نوع ادبياتي براي حفظ و بقاي انقلاب كه حاوي هتك حرمت و ناسزا گويي و توهين نباشد
تهيه كننده ان ضد انقلاب و از ايادي امريكا و صهيونيست است فقط بايد به خدا پناه برد جواب شما براي اينان كه چشم ها شان را بسته اند و بر گوشها نهاده اند و در معرفت دين نكوشيده اند و ندانسته اند كه همه دين ، انسانيت و اخلاق است بجز زيادت ناداني چيزي نخواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نميشود كسي را كه خود را به خواب زده بيدار كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
به نظرم منطقی نوشتید.آدم های در معرض خطا که سهل است ، نبی اسلام(ص) خود را از توصیه و پیشنهاد اطرافیان بی نیاز نمیدانستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
جناب رضایی دوستت داریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درود بر رضایی بزرگوار!!! برخی منافع خود و گروهشان را بیشتر از نظام جمهوری اسلامی می پسندند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت به تو اي تابناك بنظر من خائنین كساني هستند كه دنبال تشنج جامعه هستند نه مردمي كه خواسته يا ناخواسته وارد بازي شدن همه ايرانيان از اينكه بيگانگان براي آنها تصميم مي گيرد ناراحت هستند و مي خواهند اين آشوبها تمام شود ولي كساني هستند كه كاسه داغتر آش شده اند كه بنظر من اينان بايد مجازات بشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت بر دکتر رضایی، که انصافاً راه را برای ایجاد دوستی ملی باز کردند ولی افسوس که ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
برای این افراطی های کور که فکر میکنند معصوم هستند متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
افراط گرايي هميشه كمر ملت ها رو شكسته است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
دمت گرم محسن خان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
برخی افراطیون از طیفهای مختلف چشم و گوش خود را بسته اند و دهانشان را باز کرده اند. عقلای قوم کاری بکنند تا این مملکت از دست نرفته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درود بر شرف نویسنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت بر شیر مرد جبهه ها ... حرف و بغض چند ماهه ی مردم رو عالی و مردونه گفت ...
خدا حفظ کنه سردار ایران رو ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
امیدوارم که این بیانات به این معنی باشد که حداقل هنوز طیفی در حاکمیت وجود داشته باشد که به این درک رسیده باشد که نمی توان بخش عظیمی از مردم و خواست هایشان را به بهانه ی کار های افراطی عده ای حذف کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
يك دنيا از شما ممنون .درود بر شما و منطق و بصيرت شما .دست و پاي شما را ميبوسم آقا محسن .اينقدر از اين نامه خوشحال و ذوق زده شدم كه حد نداره .ديندار و ولايت مدار واقعي شما هستيد .چقدر با منطق و بصيرت جواب كوته نظران و افراطيان را دادي .يك انسان چقدر ميتواند منطقي باشد.بخدا افكار و مرام شما انسانها را به دين نزديك تر ميكنه .درود بر نجابت شما .ديگه واقعا نمي دانم چطور از شما تشكر كنم .برخلاف خيلي ها كه جاي مردم حرف مي زنند من فقط از طرف خودم يك دنيا از شما ممنونم .
جامعه در شرايط حساسي قرارگرفته و اگر در اين مرحله جامعه ختم بخير نشود آينده مبهمي در انتظار همه ملت است .
تاريخ درباره اين نامه شما بهتر قضاوت مي كند .(ترا خدا كامنت منو در سايت قرار دهيد .خوب يا بد اين هم يك نظره )
دوكوهه گردان عمار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
یادمان باشد درخت با یک ضربه نمی افتد واین ضربات متمادی است که درخت را قطع می کند. ادامه دارشدن این ادبیات خشن بلاخره کار دست نظام عزیزمان می دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اين افراد بخاطر اينكه خودشونو تو بهشت برين فرض كردند اينجور صحبت ميكنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
هر کسی که به فکر مردم وجامعه است باید تلاش خود را برای برگشت آرامش بکند ولی متاسفانه بعضی از سیاسنمداران یا دنبال منافع خود هستند یا اصلا بلد نیستند چطور با اکثریت جامعه که جوانان هستند برخورد کنند آقایان لطفا سیاست رو کم کنی رو کنار بگذارید وکمی هم به فکر مردم باشید اگر برای یکبار هم که شده این جوانان را خواهر و برادرو فرزندان خود بدانید برخوردتان ملایمتر خواهد بود.ما فرزندان ایرانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
آقاي رضايي به فكر مملكت و خون شهداست. نه مثل برخي به فكر انتقام و قدرت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اینها فقط خودشان را فبول دارند
والله که اینها نه دوست دار رهبری هستند و نه نظام
فقط عشق قدرت و ریاست دارند وگرنه راهکار اقای رضائی ایده ال بود ولی باز هم مثل سنوات گذشته با توهین و افترا ها روبه رو شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
آبا شما فکر می کنید با کسی که عده ای ضد انقلاب و منافق را که آن هتک را انجام دادندو با واکنش شدید مراجع و مردم مواجه شدند مردم خداجو!!! می نامد می شود وحدت کرد؟؟؟
شما مواضع جدید این فرد را به دقت بخوانید, آیا طرح این مواضع توسط یک شخص را میتوان صرفا یک اختلاف سلیقه نامید؟
آیا با کسی که مدام یاس و ناامیدی را فریاد می زند و از تحریمهای غرب حمایت میکند می توان وحدت کرد؟
مگر شما قضیه حکمیت که خوارج به حضرت علی(ع) تحمیل کردند را که باعث وقایع ناگواری در تاریخ اسلام شد نخواندید؟
به نظر من خیلی از وقایع و مواضع اخیر شباهتهای زیادی به وقایع صدر اسلام و زمان حیات ائمه اطهار(ع) دارد که تنها راه تکرار نشدن آن وقایع تلخ,بصیرت و پشتیبانی واقعی از مقام عظمای ولایت است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
دم حسین شریعتمداری مداری گرم که خوب جواب اقا محسنتون رو داده .
برید بخونید تا شاید هدایت شوید .
البته بعید میدونم !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اگركمي انصاف داشته باشيم مي بينيم كه حقيقتا" اين گروهافراطي درآب به آسياب دشمن ريختن از ضدانقلاب جلوزده اند اماكو چشم بينا و گوش شنوا ويا به قول رهبرمعظم كو"بصيرت"
ناشناس
|
Austria
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسیار منطقی و جالب بود ولی تا به اسم این فتنه گران را معرفی نکنید(....) فایده ای نداره.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعا آقای رضایی با این نامه نشان داد درد دیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن دارد و هدفش حفظ انقـــــــــــــــــــــــــــــــــلاب از خطرات است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام بررضائي.درودبررهبرمعظم انقلاب.انشاالله به كوري جشم دشمنان ايران زمين.بااميدبه وحدت كليه اقوام ايراني .
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با قلبی آکنده از اندوه میبینیم که چگونه با کسانی همچون رضایی که جانهایشان در کف دست گرفته بودند تا این انقلاب ثمر بگیرد برخورد میشود و چگونه اخلاق را زیر پا میگذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعاً زيبا پاسخ داده شد .خدا حفظ كند جنابعالي را.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت......خوب جواب برخی رو دادین....احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با سلام
درود خداوند بر دعوت کنندگان به صلح و اشتی و وحدت.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعا آقای رضایی با این نامه نشان داد درد دیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن دارد و هدفش حفظ انقـــــــــــــــــــــــــــــــــلاب از خطرات است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
الحق که واقعیت ها را گفتید دست مریزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اقای رضایی کم مانده شما هم جز سران فتنه شوید؟فقط از عملکرد اقایان تعریف و تمجید کن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اگر روزی این حکومت سقوط کند قطعاً نتیجه این افراطی گری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
البته پر واضحه که ادامه جریانات به نفع کیه که از دست انتقادات فعلا راحت باشه و سرپوش روی ناکارامدی هاش گذاشته شه تا جریان به مسیر عادیش بر گرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بزرگترين ضربه راخوارج به اسلام زدند خداوند حاج محسن وهمه دلسوزان نظام وجمهوري هميشه اسلامي رادرپناه خودش محفوظ بدارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
محسن مقداری بی انصافی کرده/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
دکتر رضایی؛ حرف دل مردم فراموش شده را زدید ! احسنت...احسنت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
خدا افراطیون دو طرف را به راه راست هدایت کند و اعتدالیون دو طرف را قدرت و شهامت رضایی وار دهد. (یک سبز مذهبی)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
آقايون تندروي نكنيد و با تند روي و افراطي گري آب به آسياب دشمن نريزيد
متن نامه رضايي چيزي جز تلاش براي رسيدن به آرامش نيست
كاري نكنيد كه بعدها شرمنده وجدانتون بشيد و در دادگاه الهي حرفي براي دفاع از خود نداشته باشيد.
بخدا كه هيچ دركي از شرايط جامعه نداريد خدا ببخشدتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اقاي رضايي بايد بايد بايد اين افراطي ها از صحنه سياست نظام جمهوري اسلامي حذف شوند. تا تمام مردم چه اصلاح طلب چه اصولگرا با ارامش در كنار هم زندگي كنند. وگر نه هر چه تلاش شود جامعه به سمت ارامش نخواهد رفت. به نظر مي رسد عده اي تعمدا با فحاشي در رسانه ها قصد ناراحتي و تحريك رقيب سياسي خود را دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
آقای رضایی شما دلسوزید ولی یک هشدار هم به رفسنجانی بدهید که گاها" با سکوت نامربوط خود آب را بد جوری گل آلود می کند..(لطفا" این نظر را هم بگزارید)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
از این که فقط نظرات همسو را منتشر می کنید متشکرم! امیدوارم این حمایت های بی قید و شرط شما از رضایی تا رسیدن به آرزویتان یعنی رسیدن رضایی به قدرت ادامه داشته باشد.! مطمئن هستم شما برای رضای خدا از رضایی حمایت می کنید.! اول خود و و بعد شما را به ترس از خدا دعوت می کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اين جماعت قدرت طلب از خدا بی خبر به فکر حل بحران نیستند تا بخواهند از راه حل های ارایه شده برادر رضایی استقبال کنند آنان چون از طریق تحریک دیگران به دنبال جنگ داخلی و تخریب مملکت و نظام و امام و همه مقدسات هستند لذا با راه کارهای دلسوزان این مرز و بوم در هر مقام و شخصیتی که باشند به مقابله می ایستند آنان همچو گرگ های درنده ای هستند که پوستین میش به تن کرده اند و وای بر کسانی که خود را جزو خواص می پندارند و قفل سکوت را در برابر این خادمان صهیونیسم و غرب نمی شکنند. درود بر شما آقای رضایی که سکوت ننمودید و خوب این افراد را بر ملا نمودید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
تمام ایرانیان مدیون این مرد بزرگوار و همرزمانش هستند ،ای کاش احترام اسامی کوچه ها و خیابانهایمان را داشته باشیم.با شیر مردان چنین سخن گفتن عین بی انصافی است.
آرزوی سلامتی و موفقیت برای آقای دکتر رضایی
ناشناس
|
Portugal
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
باسلام. اصولا ترک تازی و افراط گرایی نوظهور ربطی به انقلابیون و حزب اللهی های بابصیرت ندارد. به سایت تابناک هم توصیه می کنم نیازی به واکنش نیست چرا که مردم روزنامه ها و جریانات افراطی را خوب می شناسند. رهبری معظم هم به موقع رهنمودشان را خواهند فرمود. توصیه می کنم عقلای دوستدار نظام و رهبری طوری برنامه ریزی کنند تا انشاءالله کاندیدای یازدهم بسان یک پدر بر هفتاد میلیون سایه بگستراند. اینقدر هم از خارج نشین های فرسوده سخن نرانید. خارج نشین ها در طول سی سال نه تنها هیچوقت باهم اتفاقی نداشتند بلکه به افسردگی و بی هویتی آشکار بدل شده اند. خودم هم در خارج زندگی می کنم و سالهاست از نزدیک این جلای وطن کرده ها را می بینم که همه دلخوشی اینها به الواطی و طلاق و ساز و آواز است نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر! 50 تلویزیون فعال هم با منابع مالی اپوزوسیون های دولتی و سازمانهای بی اصل و اساس مخالف دست نشانده، شارژ می شوند و نگران اینها هم نباشید. آقای رضایی بزرگ تز از مقاله نویسان تازه بدوران رسیده است که بخواهند در توصیفش معبری باز نمایند! با عرض پوزش از قدیم گفته اند شتر خوابیده اش هم از خر بزرگتر است!
ناشناس
|
-
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
غلط كردي براي رهبر مملكت خط تعيين مكني
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اي بزغاله هاي ...! اي خائنان وطن فروش! اي .... و اي .....! آخيش دلم خنك شد، بيخود نيس بعضيا همش همين جوري حرف مي زنن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
طبق معمول فقط وفقط نظرهای موافق شامل به به چه چه محسن خان محسن جون احست صد آفرین و در کل هر کس با رضایی مخالفه حق حرف زدن نداره که هیچ افراطگر و بیشعور هم هست رضایی و هم فکرانش از همه بیشتر میفهمند هیچ اشتباه و کوتاهی نمیکنند حرف هاشون باید وحی بحساب بیاد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
باسلام
درود بر تمام كساني كه پيرو دين رحمت و بخشش ، اسلام هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با عرض سلام

پر واضح است که فضای غبار آلود تنها به نفع کسانی است که قصد فریبکاری و عدم مسئولیت پذیری در قبال اعمالشان می باشد که این موضوع شامل دو طرف افراط گرای مسائل اخیر می شود به عبارت دیگر ادامه حیات سیاسی و حتی اقتصادی این گروه از منفعت طلبان در تداوم جو ملتهب و غبار آلود است لذا با هرگونه اقدامی ولو در حد یک نامه نیز مخالفت می نماییند چراکه آنها به خوبی به کاری که انجام میدهند و هدفشان واقفند لذا در این شرایط اندک یاران واقعی ولی زمان باید با همراهی یکدیگر سعی در افزایش سطح بصیرت مردم نمایند تا ریشه اینگونه افراط گرایی ها از دو طرف خشکیده وبا از بین رفتن پایگاه اجتماعی این دو دسته هرس کردن آنها با کمترین زحمت صورت گیرد در پایان خاطر نشان میکنم توجه به همین موضوع بود که امام ورهبری توانستن انقلاب را از شر اینگونه اسیبها به سلامت عبور دهندواگر در این مقطع نیز با یاری رهبر عزیز بتوانیم این اصل را به اجرا در آوریم به خواست خدا این مرحله رانیز با کمترین هزینه پشت سر خواهیم گذاشت
تا سیه رو شود هرکه در او غش باشد
یک خبر نگار
امضا محفوظ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نوشته ی خوبی ولی قسمتی که دلیل علنی شدن نامه را مطرح کرده زیاد منطقی و قانع کننده نبود
خدا انشاالله همه ی کسانی را که با اخلاص کار میکنند و می گویند را برای اسلام حفظ نماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
فارغ از صحبت هایی که پیرامون این نامه تا کنون صورت پذیرفته ، چند کلمه ای منطقا صحبت داشتم که امیدوارم آن را درج نمایید تاخوانندگان سایت شما که عددشان کم هم نیست را به ارائه آزاد نظرات ، توسط خود دلگرم کرده باشید :
در خیرخواهی برادر محسن شکی نیست. اما مسئله اصلی آن است که همه ما دوستداران آقا محسن با دیدن نامه ایشان بسیار تعجب زده شدیم. من خود در راهپیمایی چهارشنبه حاضر بودم و مسیر طولانی را طی کردم. شعارهای قاطبه ملت ، لبریزشدن صبر آنها از دست افرادی نظیر آقایان موسوی، خاتمی و.. است. حتی گاهی من نگران می شدم. شعارهای عموم مردم این بار برخلافدفعات قبل مستقیما برعیله آقای موسوی ودوستانشان بود. جمعیت چندده میلیونی سراسر کشور خواستار محاکمه عوامل ناامنی در کشور شدند ؛ اما در این میان آقا محسن که همیشه فردی محبوب و دوست داشتنی در بین مردم بوده ، نسبت به بیانیه فردی که مردم از او ابراز انزجار می کننداظهار خوشبینی و آن را حاوی نکات امید بخش می بیند. تعجب همگان اینجاست. امروز جمعیت معترضان مانند روزهای بعد از انتخابات نیست. من خود در روز راهپیمایی معترضان تا میدان آزادی حاضر بودم. اما امروز خودمن منتقدجدی سراناین برنامه ها هستم. عموم مردم با هر گرایش وسلیقه ای امروز این افراد را طردو محکوم می کنند. حرف ما این است که آقا محسن عزیز نباید بخاطر برخی از افراد گول خورده و سادهاندیش نظیر آقای موسوی ، خودرا از صفعموممردم جداکند. مابه آقا محسن امید داریم تا در آینده زمام امور اجرایی کشور را به دستبگیرند. این موضع گیریها به نفع این عزیز نیست.
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
افراطی های دو طرف بااین کارهاشون واین موضع گرفتنشون تنها به نظام ضربه می زنند وبه بیگانگان خدمت ،خدا وند به معتعدلین وعقلای قوم توفیق بده تا انقلاب رو از هجمه تهمت وکینه ورزی نجات بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
fبه خدا برخی شرایط را طوری کرده اند که آنچنان فضایی بوجود آمده که حتی جراءت بیان نظر کارشناسی هم از ترس اینکه متهم نشوند بسیار خطرناک وسخت شده است واین برای آنهایی که دوستدار واقعی حضرت آقا هستند بسیار سهمگین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
انصافا که آقای رضایی دست پرورده و مورد تایید حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است عده ای در این کشور وجود دارند که متاسفانه دستشان به بعضی از تریبونهای قوی نیز می رسد و بنا دارند با هر اقدامی برای وحدت و آرامش مردم و اعتلاای دین و کشور مخالفت نمایند آنان تنها خود و منافع مادی خویش را می بینند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سردار این همه نتیجه سکوت دیروز شما است که امروز شاهد این هجمه ها و حتی متهم به خوراندن زهر به آقا می شوید نمی گویم شجاع نیستید که هشت سال حضور در جبه های جنگ موید شجاعت شما است اما سکوت دیروز شما به هر دلیلی که بود حمل بر احتیاط شما شد و امروز باعث جسورتر شدن این افراد معلوم الحال نسبت به ملت و شما شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسیار عالی بود سردار عزیز.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
امیدوارم بالاخره ماهیت این افراطی گرانی که دم از ولایت می زنند بر تابناکیان روشن شده باشد.
متن دندانشکنی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
توقع برقراري وحدت با كساني كه در روز عاشورا هتك حرمت كردند يك توقع بي‌جا است زيرا فقط وحدت در چارچوب نظام معنا دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
هرکس که پا روي قانون گذاشت بايد محاکمه شود ... همين و بس ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
ايا جالب به نظر نمي رسد كه اكثر دوستداران امام ، امروز به بهانه هاي مختلف وبا تهمتهاي گوناگون كنار گذاشته ميشوند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
تابناک سانسور بیانیه مرتیکه موسوی یک دروغ بود به تمام کاربرات
کجا بیانیه مرتیکه موسوی ارام شده بود
بیانیه ای که شما گذاشته بودید ارام بود نه بیانیه واقعی
مثل همیشه نظرم حذف میشه مهم نیست
اخه ازادی از نوع تابناکیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
همش همینقدر کارمند داره تابناک .......... : )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
همه کامنت ها هم که از آقای رضايي تعريف کرده اند. تابناک دست بردار از اين دو رويي
ناشناس
|
-
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام، خوب بود چند مورد از واکنشهای ضد انقلاب خارج نشین را در مقابل این نامه به صورت مستند مطرح میکردید!
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
رفتار این کیهانی ها و اقوامشان در راستای دستورات امام و رهبری نیست. ملت ایران که بیش از نیمی از آن را دانشجویان تشکیل میدهدند فقط به فرمان رهبری عمل میکنند.
از این نامه بسیار محترم و مشکل گشای شما متشکرم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
شما هر نظري که به سود خودتونه رو نشون ميدين ... اگه راست ميگيت سانسور نکنيد ...
ناشناس
|
Armenia
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اگر نگویید که دچار توهم شده ایم باید عرض کنم نتیجه اختلافات بعد از انتخابات هیچ چیز نبود الا آنکه دشمن می خواست . نمی توان گفت که این رخ داد صرفا بر اساس منافع شخصی و یا گروهی عده ای خاص در این بوجود آمده است . با نگاهی به اتفاقات چند ماه اخیر و با دیدی فرا جناحی به راهی می توان دست عناصر نفوذی سرویس های اطلاعاتی کشور های دشمن را در میان هر دو جریان افراطی دید . کسانی که منکر این فرضیه هستند کافی است که نگاهی به نوع پوشش خبری رسانه های خبر دشمن از قبیل بی بی سی - سی ان ان ، العربیه و ... بیندازند تا متوجه شوند که دشمن تا کجای نظام اسلامی نفوذ کرده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درك امثال اینها از اسلام از يك بچه كمتر است اينها فكر مي كنند اسلام يعني خشونت - حكم محارب - تجاوز - قتل و ...آيا اينها از صفات الهي بخشش مهرباني گذشت انصاف و ... چيري مي دانند؟ بسم الله الرحمن الرحيم نه بسم الله ال... اين افراد نمي دانند امثال حضرت "حر" هم وجود دارند كه امام حسين از در رحمت با او ملاقات كرد و او را پذيرفت .آيا شما ادعا مي كنيد تابع حسين هستيد؟ شما كاري را مي كنيد كه اسرائيل و انگليس دوست دارند . رهبر خودش گفت جذب حداكثري و دفع حد اقلي را مي خواهد .آقايان مردم همه چيز را مي بينند همه چيز را تحليل مي كنند . آقاي رضايي به خدا قسم اگر سر سوزني از مواضعتان و ولايت پذيري عميقي كه در وجودتان است و نظرات زيبايي كه بيان مي فرمائيد در مقابل اين قبيل فتنه گران كوتاه بياييد مديون جوانان و خون شهدا هستيد .اسلام پيروز است و راه شهدا ادامه دارد . آقاي رضايي ما می دانيم كه رهبری راهشان از افراطيون جداست . والسلام
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
متاسفانه کوو گوش شنوا؟ اشکال از کجاست؟ این حضرات افراطی پشتشان به کجا گرم است که چنین بی‌ محابا به همه میتازند؟ چرا نمیفهمیم داریم تیشه به ریشه خودمان می‌زنیم. حالا دیگر محسن رضائی، انقلابی‌ سابقه دار، فرمانده سپاه در دوران جنگ تحمیلی و دبیر فعلی‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام هم شده ....؟
بعضیها نعوذ بالله فکر میکنند امامان ناتوان از کشیدن شمشیر بودند که خلفای نا‌حق به قدرت رسیدند. بر فرض که همه معترضان کافرند. آیا با زدن، گرفتن و.... میتوان یک دین خدا را در قلب مردم جا داد؟ اینها که دم از امام حسین میزند، امام حسین را هم نمیفهمند. فقط از امام حسین برق شمشیر ایشان را دیده اند. شاید این افراد یک جراح را هم با یک چاقوکش یکی‌ بداند چرا که هر دو چاقو بدست دارند و بدن میدرانند. اینها پشتشان به چه قدرت زمینی‌ گرم است که برای کسب قدرت بیشتر چنین میکنند؟
چه میتوان گفت که هرچه بگویی تف سر بالا است........ (این‌ها را نوشتم که خودم را از ناراحتی‌های این روزها کمی‌ سبک کنم نه برای درج به عنوان پیام)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت بر دکتر محسن رضایی........ایشان از معدود افرادی است که در جهت ایجاد اتحاد واقعی مبتنی بر حضور آحاد مردم و نخبگان در صحنه و برائت از دشمنان واقعی و عدم تهمت زدن به افراد پیش میروند......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
خوبه کم کم داره تابناک چهره واقعی خودشو نشون می ده!! طولی نمی کشه که صاحبان این سایت هم مثل جلبکهای سبز سر از خارج از کشور دراورند و اونجا سایت بزنند اگه مردید و منافق نیستید اول کامنتهایی که به نامه رضایی هست رو منتشر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
خوبه کم کم داره تابناک چهره واقعی خودشو نشون می ده!! طولی نمی کشه که صاحبان این سایت هم مثل جلبکهای سبز سر از خارج از کشور دراورند و اونجا سایت بزنند اگه مردید و منافق نیستید اول کامنتهایی که به نامه رضایی هست رو منتشر کنید
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
در مورد نظر "تابناک سانسور بیانیه ..." که در چند نظر بالا درج شده خواستم بگم سردار رضایی فرمودند که ایشان به نقطه های مثبت بیانیه توجه کردند.
هنوز در خواندن مشکل دارید برادر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
میبینم که بدجوری به سوختن اقتادین..........اگر تابناک جیره خوار خیلی با جراته یادداشت روز(امروز) کیهانم بذاره.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
در جواب كساني كه نوشتند تابناك نطرات مخالف رو نمي ذاره
عجب روي دارين شما برين كيهان يا رجا نيوز اصلا ببينين اينا ميذارن نظر بدين تو رو خدا منطقي باشين شده تا حالا تو رجانيوز يه نظر مخالف هم باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
شما تابناكي هاي كثيف به چه حقي براي خودتان تفسير و تعبير مي كنيد .آيا اگر اين نامه را يكي از مخالفين شما مي نوشتند هم اينقدر با آب و تاب از آن تغريف مي كرديد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
این وقایع نوید بخش یک واقعه است: امام زمان صدای نزدیک شدن قدم هات رو می شنویم. حق حلقه ی گمشده در بیابان جهانی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام و درود به آقای رضائی که همیشه با تشخیص درست خود وارد عمل شدند ولی متاسفم برای تندروهائی که تخته گاز میروند و مملکت رو رو به نابودی سوق میدهند و اصلا هیچ منطقی را بر نمی تابند این تافتگان جدا بافته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
علت این موضع گیریها علیه نامه اقای رضایی این است که اینگونه ادمها جز خشونت ورزی هنر دیگری ندارند ودر صورت بازگشت ارامش به جامعه جایگاهی برای خود نمی شناسند . یکی از اصحاب منقل میگفت ، وقتی به جایی وارد میشوم که بساط منقل گسترده نیست ، نمدانم گجا باید بنشینم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اگر امکان دارد متن واکنش ها نسبت به نامه محسن رضایی را به خبر لینک کنید تا مردم چهره واقعی این مدعیان اسلام و ولایت را بهتر بشناسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
انما المومنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم
یکی آب بر آتش میریزد و یکی آب بر آسیاب دشمن انشاءالله خداوند به اولی قوت دهد و دومی را هدایت کند.
و حاج محسن درود بر پدر و مادرت که چه اسم با مسمایی برات گذاشته اند.
برادرم خدا حفظت کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سردار رضایی مشکل شما این است که با منطق و دلیل و استدلال علمی و مشاوره با نخبگان و اهالی دانش و دانشگاه حرف میزنید .موفقیت در کشور ماروش دارد : روش آن بازی با احساسات مردم سوار بر موج احساسات شدن و با دروغ و فریب کار را جلو بردن است .حال اگر در این بازی احساسات، خدا و اسلام و ائمه و معصومین و قران هم فدا شود مهم نیست.
ناشناس
|
-
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
احسنت بر اين بصيرت . اقا مي گويد اتحاد و ايجاد فضاي ارام اين ولايت مدار نما ها مي گويند بكشيد و بزنيد و ببريد . به خدا قسم اينا رو اگه ولشون كني اقا رو هم در روزنامشون سازشكار مي ناماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
جناب آقای رضایی ینده با وجود نداشتن سواد سیاسی فهمیدم که اولا با عنایت به بصیرت بالای مقام معظم نیازی به درخواست جنابعالی نبود ثانیا من چندین بار بیانیه آقای موسوی را خواندم و نه تنها چیزی دال بر اینکه ایشان عقب نشینی هر چند اندک کرده باشم ندیدم بلکه بر اعمال گذشته خویش نیش پافشاری کرده است در صورتی که توقع توبه به خاطر زیر پاگذاشتن قانون از ایشان میرود در هر صورت از شما چنین اظهار نظرهایی بعید است نکند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با سلام جناب اقاي دكتر رضايي از شما نهايت تشكر و سپاسگزاري را داريم، انصافا نامه حضرتعالي افق جديدي را در حل مشكلات كنوني كشور رقم خواهد زد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
البته اقایان معتقد هستند که اسلامی که آنان می فهمند مانند دیانتی است که آنان می فهمندندنه اسلام و دیانتی که دیگران می گویند . تا کی باید مدعیان اصول گرائی براساس اصول عمل نکنندونامه آقای رضائی کاملامنطقی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
افرین به تحلیل تابناک. افراطیون بصیرت ندارندویا مغرضند و یا نفع مادی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
از حسن نيت و و لايتمداري شما تشكر ميكنم . شما را و دلسوزي شما را ميشناسيم ‏ آنهايي نگران باشند كه ظاهر و باطن شان با هم در تضاد است آنها را هم ميشناسيم به قول بزرگان : به سر مناره اشتر رود و فقان برآرد كه نهان شدستم اينجا نكنيدم آشكارا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
باسلام برادر محسن رضائی اینجانب هم نامه شما و هم نامه دیگران را مطالعه کردم .بنظر اینجانب نامه شما اصلاً منطقی نبود و نیز برای شما خیلی متاسف شدم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با سلام
حضرت محمد (ص) به عنوان انسان كامل بهترين نمونه و الگو معرفي شده به گفته خود خدا بر مردم است ايشان در مسايلي كه از طرف خداوند وحي نشده بود با بزرگان مشورت مي كردند . مثل جنگ احزاب و كندن خندق به پيشنهاد سلمان . كسي كه هر جايس دين كه به نفعش است قبول دارد و هر جا كه به نفعش نيست رد مي كند بنده خدا نيست بنده شيطان و نفس خود است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نامه محسن رضائی از روی ناآگاهی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سردار قسم به خون شهیدانی که خودت شاهد بیشتر آنها و در کنار آنان بوده ای که حرف دل همه بچه مسلمونارو گفتی مرگ بر افراطی گری زنده باد اسلام و ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام بر رزمنده دلاور برادر محسن داداش محسن از اینکه به شما رای ندادم خیلی شرمنده ام ای کاش شما ادم تحصیل کرده که درد ماها رو خوب میفهمی انتخاب میشدی
وقتی این همه به شما حمله میکنن میفهمم که کار شما درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
فريادها عليه خدعه اي كه به بار ننشست و عليه تيري كه به سنگ خورد و عليه جام زهري كه اين بار بايد به كام خودتان بريزيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
من هم می دانم که این نامه از سر دلسوزی نوشته شده است، ولی حرف من این است که این نامه باید به موسوی و شیخ ساده لوح کروبی نوشته می شد نه به آقای خامنه ای.
چرا که آقای خامنه ای خودش بدون اینکه کسی بهش بگه بعد از انتخابات مسئولین ستاد انتخاباتی همه ی کاندیداها رو جمع کرد و باهاشون صحبت کرد، تو نماز جمعه این چهار کاندیدا رو از زحمت کشان انقلاب نامید و ....
من حرفم اینه که همه ی اینها رو بدون اینکه آقای رضایی به آقای خامنه ای بگه خودش انجام داد، ولی این دو نفر همش بی قانونی می کردن.
عقل هم خوب چیزیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
اينقدر براي خودتان نوشابه باز نكنيد. مرض قند مي گيريد!!! جام زهر هم گواراي خودتان!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
افراط و تفریط بفرموده امام علی نشانه جهل است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
جو بسیار سنگینی بر کشور حاکم کرده اند بگونه ای که جز تملق از کارهای دولت حرف دیگری زده نشود.وهنرمندانه فشار ها را از دوش خود برداشته وبر گرده نظام مظلوم جمهوری اسلامی وارد کرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسمه تعالي
در پاسخ به بيانيه آقاي مهندس موسوي

جناب آقاي موسوي

اولا كه برعكس فرمايش جناب عالي در همان روزهاي اول رهبري با فراست و تدبير انقلاب به شما هشدار دادند كه اگر اقدامات غيرقانوني را آغاز كنيد ديگر در ادامه از كنترل شما خارج مي شود و كم كم بصورتي در مي آيد كه بي اعتنا بشما و برخلاف نظرات شما (حداقل به حسب ظاهر ) آشوبها اداره خواهد گرديد اما دريغ از گوش شنوا و تدبير در شناسايي دوست و دشمن و سرسپردن محض به اطرافيان كذا.
ثانيا «مردم خداجو» خواندن كساني كه بدون اذن شما و بيانيه شما در روز عاشورا به خيابان ريختند و شعارشان مرگ بر اصل ولايت فقيه بود و به سوت و كف و هلهله پرداختند و عزاداران حسيني را از زن و مرد مورد ضرب و شتم و جرح قرار دادند اگر براي آن است كه ايشان را به شما اميدوار نمايد واسباب سرسپردگي و دلسپردگي ايشان را به شما فراهم كند كه به ذهن انسان حماقت نگارنده را متبادر مي نمايد.
ثالثا باعث تاسف است كه كساني كه بزرگترين و وقيحانه ترين دروغها را بصورت سازماندهي شده در مطبوعات و سايتهاي كذايي منتشر مي نمايند و براي افراد زنده مراسم ختم مي گيرند و در داستان سرايي هاي خود آنها را به مقتل برده و پس از انواع جنايات مي كشند و براي شان ختم مي گيرند و در اين خيمه شب بازيها وقيحانه شركت مي كنند و بصورت تهوع آوري اشك تمساح مي ريزند فغانشان به دروغگويي بلند است و عالم و آدم را كذاب مي خوانند.
رابعا آرزوي شهادت كرديد و ماهم آرزوي شهادت مي كنيم
از خداوند مي خواهيم كه مارا با شهداي 17 شهريور و شهداي انقلاب اسلامي با شهيد سعيدي و شهيد غفاري و شهيد اندرزگو و شما را با شهداي خودتان شهيد ندا آقاسلطان و شهيد عاطفه امام و شهيد ترانه موسوي محشور فرمايد.
خامسا جناب عالي از چه جايگاهي به خود اجازه مي دهيد كه دولت و معيارهاي آن را تعيين كنيد؟
واقعا خودشيفتگي و عجب تاكجا؟
آقاي موسوي در هر نظام مردم سالار ديگري هم كه باشد شما حداكثر مي توانيد با معيارهاي خودتان خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهيد و اين ملت است كه انتخاب مي كند كه دولت كه باشد و چگونه باشد نه جناب عالي آن هم با اين همه خبت و خطا در جاري و ساري كردن چشمه هاي آبهاي شيرين و گوارا!!.

سادسا خوب بود حضرت عالي به عنوان نمونه از كساني كه زنداني سياسي هستند و جرمشان صرفا بيان اعتقاداتشان بوده هم نام مي برديد.
اما اگر منظورتان افرادي است كه بصورت سازماندهي شده به مردم و پليس و پايگاههاي بسيج و مردم كوچه و بازار حمله ورشده اند و اموال عمومي و مردمي را مورد تاخت وتاز قرار داده اند وحسينيه ها و مساجد را به آتش كشيده اند و مردم بي گناه را مورد ضرب و جرح و بعضا قتل قرار داده اند كه بايد بدانيد كه براي آزادي ايشان صرفا رضايت نظام كافي نيست و از حقوق شكات خصوصي نمي توان گذشت .

سابعا در بيانيه سرشار از معارف زلال خود بگونه اي نگاشته ايد كانه افراد كشته شده در روز عاشورا توسط نظام يا بقول خودتان لباس شخصيهاي كذايي كشته شده اند.
جالب است كه اگر در جريان مناظره انتخاباتي فردي اين مطلب را بيان كند كه « در زمان دولت چه كسي فرزندان آقاي ... ميلياردر شدند» آنهم در پاسخ به مطلب مشابهي كه جناب عالي در خصوص وزير كشور فرموديد چون اين گزاره در هيچ دادگاه صالحه اي به اثبات نرسيده گوينده آن سزاوار نكوهش و تقبيح و حتي ابطال انتخابات مي گردد اما حضرت عالي اين اجازه را داريد كه بدون اثبات در هيچ مرجع قانوني پانصدهزار نفر ناظر و مجري انتخابات را متقلب بخوانيد، نظام اسلامي را متهم به تقلب، كشتن افراد، زير گرفتن تظاهرات كنندگان و از پل پرتاب كردن ايشان و به شهادت رساندن ترانه موسوي ها و عاطفه امام ها بنماييد. كيف تحكمون

ثامنا از نظر جناب عالي آب از جوي رفته است وگرنه به لطف الهي از دل تمام اين مسائل بعد از انتخابات علي رغم جفايي كه به ملت و انتخاب ملت صورت گرفت، ملت ايران به يك پختگي و دشمن شناسي بزرگي دست يافت و برايش صف دوستان و دشمنان واقعي امام و انقلاب و اسلام متمايز شد و اين حوادث مانند يك ويروس ضعيف شده اگرچه پيكر نظام را در مواردي دچار تب و التهاب گرداند اما ماحصل آن يك مقاوم سازي فكري و سياسي براي ملت و نظام شد كه ان شاء الله براي يك دهه بيمه گرديد و از اينجا ببعد ديگر آشوب عده اي افراد فاقد حمايت مردم هيچ خطري براي انقلاب نخواهد داشت ولو اينكه بعد از اين هم ادامه داشته باشد.

ونهايتا اين كه به شما نصيحت مي كنم كه بيش از اين آخرتتان را خراب نكنيد. از پيشگاه ملت ايران و رهبري مظلوم و مقتدر انقلاب( كه امام راحل عظيم الشان رحمة الله عليه ايشان را منادي صلاح و سداد خواند) عذرخواهي كنيد و در تركيب مرتبطين و اطرافيان خود تجديد نظر كنيد و دوباره به آغوش ملت و انقلاب و اسلام باز گرديد وبدانيد كه در اين صورت عزتي خواهيد يافت كه جبران مظالم گذشته را خواهد نمود و از قعر جهنمي كه كنون براي خود ساخته ايد نجات خواهيد يافت . اجازه ندهيد كه جبهه استكبار و نفاق تا آخرين قطره حيثيت شما را در راه هجمه و نقار با انقلاب خرج كند كه در اين صورت خزي و خذلان دنيا و عذاب آخرت را براي خود خريده ايد و در تاريخ ايران به نكبت ابدي دچارخواهيد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
وای بحال ایران واین افراط گراییها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام خدابر شهيدان و امام عزيز و رهبر بزرگوار. برادر محسن اين خوارج جماعت هميشه در تاريخ بوده اند فقط لباسشان فرق داشت آنهايي كه ديده ها را باور ندارند و تمام دنيا را از نظر تنگ خود مي بينند چطور مي خواهند دل به شنيده ها بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
توي اين اوضاع كه هيچكي به فكر اصل نظام و رهبري نيست، وقتي نامه‌اي چنين حكمیانه به رهبري را مي‌بينيم، اميد در ذهن‌ها زنده مي‌شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
جناب آقای رضایی ینده با وجود نداشتن سواد سیاسی فهمیدم ?برادر مطميني فهميدي ببا كوچكترين بهانه اي بايد سعي كرد رفع اختلاف شود و قتي آقاي موسوي نامه آقاي رضايي را رد نكرده يعني عقب نشبني اش را قبول دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
تافتنه گران توبه نکنند و به اشتباه خود بی نبرند واز رهبری عزیز ومردم عذرخواهی نکنند ومجازات نشوند اوضاع ارام نخواهد شد زیرا غیر ازاین باشد ظلم به همه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
چرا عده اي فكر ميكنند مذاكره به معناي عقب نشيني حكومت يا شكست معترضان است ؟! بالاخره اختلافهايي بوجود آمده و تجربه اين چند ماه حاكي از آن است كه عقلا سياست اتخاذي را تغيير دهند تا اوضاع مملكت آرام شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
شما در قد وقوارهای نیستید برای رهبری نامه بنوسید و یا تعین تکلیف کنید شما امر بهتون مشتبه شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
این نامه آیا همان چیزی بود که رهبر انقلاب از خواص انتطار داشتند ؟ و به قول دوست تحلیلگرمون آیا را حلی برای برون رفت از شرایط کنونی بود یا..........
ناشناس
|
Belgium
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام، انصافا بعد از مدتها یک مقاله خوب خوندم توی تابناک. دست شما درد نکنه. این موضع گیری حکیمانه بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسم رب الشهدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
چند وقتی است که همه آن روی خود را نشان میدهند!چند وقتی است که معنای "فرد ولایتمدار " وحتی "اصلاح طلب"برایم تغییر کرده است.خیلی وقت است که صفا و صمیمیت بسیجی برایم کم رنگ شده است. خیلی وقت است حرفهای عادیمان را هم از ترس منافق خوانده شدن میخوریم..خیلی وقت است از تمام رسانه های رسمی کشورم چیزی جز نفاق و تفرقه افکنی و سانسور خبری ندیده ام.امروز وقتی این پست تابناک را خواندم از شدت شوق و شعفی که ناشی از بیرون ریختن تمام گلایه هایمان بود،اشک در چشمانم حلقه زد.کسی که سعی بر آشتی دادن دو نفرداشته باشد نزد خداوند جایگاهی ویژه دارد.اکنون که آقای رضایی سعی در آشتی دادن مردم یک ملت با یکدیگر و با نظام هستند قطعا اجرشان نزد خدا بی نصیب نخواهد ماند.قطعا کسانی که انتقاد میکنند به دنبال قدرت طلبی،کسب منفعت و به کرسی نشاندن حرف خود به هر قیمتی هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعا برخي نظرات تابلو و ضايعتون در دفاع از محسن رضائي توهين به مخاطبه.
آدم كاملا احساس مي‌كنه كه فرد خودشيفته براي خودش اينا رو نوشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درخواست رهنمود بايد رسانه اي مي شد؟؟؟ هدف از رسانه اي كردن اين نامه چيست ؟؟ و راستي درخواست رهنمود بود ارائه خط مشي كه شما با پيام وحدت خويش حركت مردم را جهت دار كنيد اين طريقه ي جديد درخواست رهنمود است؟؟؟ راستي چگونه است كه اغلب افراد از نامه رضايي چيزي جداي آنچه كه وي مي گويد فهميده اند اين نشا از چه دارد؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
خدايا اين انقلاب ما بكجا مي رود.مگر كجاي نامه آقاي رضايي مسئله دارد كه در معرض اينهمه هجمه قرار گرفته است . كسي كه تمام طول جوانيش در جبهه ها سپري شده در زمانيكه اكثر اين حمله كنندگان در خواب نازي بودند. آيا واقعا به ناكجاآباد انقلابمان را پيش نمي بريم. اگر در برابر اين نامه كه از سر دلسوزي نوشته شده مقاومت مي شود پس واي به حال كسي كه انتقاد بكند حتما پدرش رو در خواهد آمد.
ناشناس
|
-
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درود و سلام خداوند بر پاسداران واقعي راه حقيقت؛ سردار محسن رضايي با نوشتن نامه دلسوزانه به رهبر عزيز انقلاب نشان داده اند كه همچنان به عهدي كه با معمار كبير انقلاب در حفظ و پاسداري از ميهن در هر زماني و جايگاهي پايبند هستند و اين اقدام فهيمانه ايشان در اين برهه زماني خطير، بسيار قابل اهميت است. ولي جاي تأسف دارد افرادي كه خود را دلسوز نظام مي دانند و با زدن حرف هاي ركيك ضمن همسويي با منافقين و ضدانقلاب ها درصدد بد جلوه دادن چهرهاي واقعي و مخلص نظامند؟! خطاب به افراظيون بايستي متذكر شد كه وحدت و جذب حداكثري (همان صحبت مقام معظم رهبري) راه برون رفت از اين چالش هاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نه چپی نه راستی جمهوری اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
آقاي رضايي به عنوان كسي كه مثل خيلي از ايراني ها كه قلبشون واسه اين مملكت مي تپه و از روي دلسوزي و البته بسيار حكيمانه اين نامه رو نوشتند شما هميشه كامنتهاي من رو ديديد و مي دونيد كه با خيلي از مسائل مشكل دارم اما حرف حق رو هر كي بزنه بايد ازش قبول كرد . اين قومي كه ادعا داره به فكر ملت هست چرا بايد از راهكاري براي خروج از بحران انقدر آشفته بشه ؟ اقلاً آقاي رضايي با برخي خواص و نظراتشون بيشتر آشنا ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام لطفا از این به بعد نامه را طوری بنویسید که قابل فهم باشد من هم منظور از ان درخواست از رهبری را خوب نفهمیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
محبت و مودت واقعي بزرگترين نوش داروست. البته محبت قلبي و فعلي و قولي است. آنهايي كه به لطف خدا لغزش خاصي از آنها سر نزده ( كه اين افراد به هر حال در برابر قانون پاسخگو بايد باشند) بقيه اگر كدورتي در دل دارند از سر مسوليت آن را از دل بشويند و در كردار و گفتار نه تنها خوب كه با محبت رفتار كنند پيشرفت رو به تعالي حاصل مي شود. البته اين به معني وا دادگي در مقابل دشمنان معاند نيست. چيزي كه ديده مي شود آن است كه نظام سرنگون استكبار جهاني بخصوص با تبليغات رسانه اي بوجود آورنده بسياري از مشكلات است. همين هجمه تبليغاتي بوده است كه فضاي بين بسياري را نيز تيره گون كرده است. بايد هشيار بود كه ملت عزيز ما به فضل خدا هشيارند و به عشق خدا و اهل بيت با هم مهربانند. همه بايد با محوريت محبت خدا غبار از دل و ديده و كردار و گفتار بشوييم كه ( محمدرسول خدا -كه درود خدا بر او و آلش باد- و آنان كه با اويند بر دشمنان شديد و بر يكديگر مهربانند) تا با صلابت تمام در مقابل آسيب احتمال دشمن پيروز واقعي باشيم. هر چند كه در مقابل ديوار مستحكم دلهاي مؤمن متحد هيچ پستي حتي تصور آسيب را نيز به خودش راه نمي دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
ابناك منافق منكه نه راستم نه چپ و زير علم هيچكس سينه نزدم رو هيچ وقت جدي نگرفتيد اصلاٌ كي گفته اين برادرتون نخبه است اگر همت و باكريها و بروجردي و صياد و خرازي و متوسلاني و موحد دانش و ... ها نبودند كه معلوم نبود اين آقا توي رم باشه يا ميلان من مي دونم كه جزء السابون هستند اما بايد بدونه كه پاشو اندازه گليمش دراز كنه
شما هم كه فقط پيامهائي رو كه خودتون منويسسيد نمايش مي دين و فكر كردين مردم آره ....
من خيلي حرف دارم و برام هم مهم نيست كه نمايش داده بشه يا نه ولي همينكه بخونيدش و بدونيد مردم ببو نيستند بسه. اگه راست ميگين آدرس ايميلها رو هم نمايش بدين من كه راضيم ام شما و هم مسلكاتون .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بعضی‌ها چقدر سرمست از قدرت هستند یادتون نره چند سال دیگه هممون نهایتا با یه متر کفن زیر خاکیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نامه دکتر رضایی منطقی ترین واکنش بود که باعث شد در همان لحظات اولیه جلوی هرگونه فرافکنی دروغ پردازان گرفته شود و به امید خدا جامعه ما روز به روز بیشتر به سمت وحدت و همدلی حرکت کند. ملت ما به نخبگانی چون شما آقای دکتر رضایی افتخار می کند. به امید روزی که وحدت و همدلی به طور کامل در جامعه برقرار شود.مرگ بر انگلیس. مرگ بر منافقان کوردل.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نامه دکتر رضایی منطقی ترین واکنش بود که باعث شد در همان لحظات اولیه جلوی هرگونه فرافکنی دروغ پردازان گرفته شود و به امید خدا جامعه ما روز به روز بیشتر به سمت وحدت و همدلی حرکت کند. ملت ما به نخبگانی چون شما آقای دکتر رضایی افتخار می کند. به امید روزی که وحدت و همدلی به طور کامل در جامعه برقرار شود.مرگ بر انگلیس. مرگ بر منافقان کوردل.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعا" بصیرت ندارند که بفهمند شما چه میگوییدرزمندگان واقعی دفاع مقدس از این وضعییت تاسف می خورند بعضی نمی خواهند واقعیت را بفهمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
پيشنهاد ميكنم نظر خواهي كنيد
ناشناس
|
Australia
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
ای بابا ! محسن جان دلت خوشه . بی خیال شو . داری آب در هاون می کوبی. این جماعت با افراط زنده است . تا کشورو ویران نکنند ول کن نیستن.آقا محسن دستتو از لونه زنبور بیار بیرون . چرا خودت را به خطر میندازی . همه جا به یه سر باز ساده که در جنگ بوده نهایت احترام میگذارند. اونوقت ببنید فرمانده جنگ ما باید به هزار نفر چواب پس بده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نمی دونم حرف منو چند درصد از مردم قبول دارن اما به نظرم این دوستان نامه را اصلا نخوندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
منهم از لحن و محتوای نامه آقای رضایی خوشم نیومد.با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
درور بر دکتر که بسیار متین و سنجیده بیان فرمودند من که ایرادی نمی بینم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسیار نامه وحدت بخشی بود ، ای کاش همگان ایطور فکر میکردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
از ابتدای مناظرات مشخص بود که برادر محسن رضایی درد دین و دنیای هموطنانشان را دارند و در تمام مراحل بعداز انتخابات هم با تبعیت از ولی فقیه سرسپردگی خود را به دستورات تابناک اسلام به منصه ی ظهور رسانیدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
ازخدامي خواهم به همه ي نخبگان وسياسيون درهركسوتي كه هستند ودرهرپست ومقامي كه دايه خدمت دارند به چنين بصيرتي كه برادرمحسن رضايي(سربازفداكار امام ورهبري)دارد عنايت فرمايد .اگر امروز نتوانيم از نيات باطني همديگر آگاه شويم ولي عاقبتي هست وفرداي قيامت معلوم خواهدشدكه چه كسي دلسوز نظام وانقلاب است ومطيع ولايت وچه كسي درلباس ولايتمداري چنين نبوده وتنها بدنبال منافع گروهي ودرپي قدرت طلبي بوده است.پس بياييد ازهمين امروز خودرا تطهير نموده ومنافع اسلام وانقلاب وكشور عزيزمان رابرمنافع فردي وگروهي مقدم بداريم.تااسلام ناب محمدي وانقلاب برخاسته ازآن زنده وپرقدرت ادمه حيات دهد.واول قدم بايد ازخودوخودخواهي هاي تخريبگر دست بكشيم وبه محافظان واقعي نظام اسلامي تبديل شويم.انشاءاله.بارديگر از رشادت وفداكاري محسن رضايي عزيز تشكروقدرداني مينمايم.خداوند ايشان رامحفوظ بدارد.
ناشناس
|
-
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام
متن شما بسيار قوي و صادقانه نوشته شده و هر عقل سليمي اين واقعيات رو درك مي كنه ولي اگر پيرو اين همه نظر موافق كه قطعا حداقل به همين ميزان نظر مخالف هم وجود داشته عدالت رو توو نشرشون اجرا مي كردين عوام بيشتر به صداقت صحبت هاي شما پي مي بردن .
ممنون از تابناك كه بي پرده واقعيات رو ذكر كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
برادر رضايي خدا پدر و مادر شما را بيامرزد كه
به فكر مردم و آرام كردن جو متشنج جامعه هستيد
و از شما خواهش مي كنيم همچنان در صحنه
باشيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
بسم رب الشهدا و الصدیقین
جناب رضایی
متاسفانه این افراطی گری ها ضررهای جبران ناپذیری میزند و طرفین دعوا متوجه نیستند بروی شاخه های درخت انقلاب نشسته اند و هریک شاخه زیرین خود را با سرعت اره میکنند.
بالاخره ایرانی جماعت یا چهلستون میسازه یا بیستون!!!
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
تابی خان، کل اين نظريات توسط 5 الی 6 نفر نوشته شده ،
خدمتتان عرض شود که شما و امثال شما بر باد رفتگان را کسانی محک ميزنند که فوق تخصص در اين گونه موارد را دارند و همچون اثر انگشت ، تمامی ادبيات رفتاری ، گفتاری و نوشتاری را ميدانند و ميشناسند و در اين زمينه از هوشياران و بيدارانند .
و باز عرض شود که اين انقلاب و نظام پاک و مقدس را کسانی پاسداراند که شما فرورفتگان درک و فهم دانستن آن را نداشته و نخواهيد داشت. و اگر هم بدانيد بر شما شوک وارد خواهد شد .
احتياط کنيد و بيش از اين هم نزنيد که بوی بد و متعفن آن فراگير و اندک اعتبار و منزلت باقی مانده بر باد فنا خواهد رفت،،،
ناشناس
|
-
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
دیگه دارم به خودمم هم شک می کنم ! نکنه منم نوکر استکبار جهانی و جیره خور صهیونیستم! تور خدا یکی پیدا بشه بگه تو این مملکت چه خبره؟ داریم به کجا میریم؟ فکر نمی کنید دارند ما را به جون هم می اندازند تا به اهدافشان که همانا نابودی ایران و حذف جمهوری اسلامی است برسند؟ اگر همه نخبگان ، روشنفکران و سیاسیون این مملکت خائنند پس وای بر ما ! اگر امام حسین(ع) را دوست دارید!! بنام یک ایرانی ، بنام یک مسلمان ، بنام یک آدم! حداقل کمی از آزادگی ایشان درس بگیریم. هنوز یادمان نرفته داستان نبرد حضرت علی(ع) را با آن مشرکی که پس از آب دهان انداختن به صورت آن حضرت در کشتنش تامل کردند! راستی ما هم شیعه علی هستیم؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
نامه ای که فهمیده نشد تیتر به جایی بود مطمئنا قصد آقای رضایی از نوشتن این
نامه ایجاد وحدت بوده است و افراطیون دو طرف نباید چنین موضع گیری را بنمایند
این آقای موسوی است که به خود جرات تعیین تکلیف برای دیگران صادر کرده
در صورتی که در چنین جایگاهی نیست چون خود عامل اصلی این فتنه هاست اما
آقای رضایی با توجه به مواضع معقولی
که از پس از انتخابات تا به حال پیش گرفته سزاوار چنین برخوردهایی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
سلام
من ديروز وقتي نامه شما به رهبر معظم را ديديم از جمله عقب نشيني مير حسين خيلي ناراحت شدم . قبول كنيد با اين همه كشته اين لفظ زيبا نبود و به شما در اين قسمت توهين كردم
ولي خواهش مي كنم از اين نامرديها عبرت بگيريد و براي آرام كردن اوضاع خط ولايت و مردم را دنبال كنيد و از افرادي مانند ..(كيهان) دوري كنيد.
با عذر خواهي از حرفهاي ديروز و به اميد فردايي ايراني اسلامي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
تابناک عزیز بهت تبریک می گم دیگه کاملا رنگ عوض کردی و دولتی شدی! سلام مارو هم به دولتمردا برسون!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
واقعا براتون متاسفم
اقای رضایی اگه نظر کارشناسی شده ای داره(چون ایشون بودند که زمان جنگ کشور اداره میکردند) حتما باید بلافاصله بعد از نامه موسوی، رسانه ای کنه. میتونست بره حضوری نظرش رو به آقا بگه.
هدف از رسانه کردنش رو باید بگید تابناکیا!
ما که خر نیستیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
باید این مقاله را با طلا نوشت.
احسنت که حرف دل دلسوزان واقعی نظام و همراهان اصلی ولابت را زدی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۸۸/۱۰/۱۳
با اینکه با محتوای نامه ایشان موافق نیستم ولی این حملات عمق افراط گرایی توی کشور رو نشون میده.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی