بازدید 27816
مرور روزنامه‌های پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت؛
برجام «بدون آمریکا»، فیلترینگ روی موج نقد، واکنش خانه مداحان به کمک‌ها، مشت و لگد به خودروی ظریف، هو شدن نمایش نتانیاهو از سوی اروپا، قطع ارتباط مراکش با ایران، خیز آمریکا برای سرقت شش میلیارد دلاری از ایران، راه‌حل کم‌خطر کردن زلزله، فاز دوم رتبه‌بندی معلمان از سال تحصیلی جدید، حمایت صندوق بین‌المللی پول از سیاست جدید ارزی ایران و قرار بهاری شیفتگان کتاب، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۷۹۵۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱ 03 May 2018

برجام «بدون آمریکا»، فیلترینگ روی موج نقد، واکنش خانه مداحان به کمک‌ها، مشت و لگد به خودروی ظریف، هو شدن نمایش نتانیاهو از سوی اروپا، قطع ارتباط مراکش با ایران، خیز آمریکا برای سرقت شش میلیارد دلاری از ایران، راه‌حل کم‌خطر کردن زلزله، فاز دوم رتبه‌بندی معلمان از سال تحصیلی جدید، حمایت صندوق بین‌المللی پول از سیاست جدید ارزی ایران و قرار بهاری شیفتگان کتاب، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت در حالی در آخرین روز هفته جاری بر پیشخوان مطبوعات قرار گرفتند که تعدادی از آن‌ها به خاطر قرار گرفتن در بین التعطیلین ترجیح دادند، شماره‌ای منتشر نکنند. با وجود این، تحرکات مشکوک علیه ظریف و مشت لگد به خودروی او در کنار موضوعاتی همچون نافرجام بودن شوی نتانیاهو و بی توجهی به نمایش اخیر او از مهمترین عناوین روزنامه‌های امروز محسوب می‌شود. تعدادی از روزنامه‌های منتشر شده امروز همچنین بخشی از صفحات خود را به پوشش آغاز نمایشگاه کتاب تهران و گزارش‌هایی با موضوع کتاب اختصاص داده اند.

روزنامه آفتاب یزد که تیتر و تصویر نخست امروزش را به جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اختصاص داده عنوان مشت و لگد به خودروی ظریف را تیتر گزارشی کرده که طی آن از حواشی حضور او در دانشگاه امیر کبیر نوشته است.
روزنامه شرق دورهمی احمدی نژاد در میدان ۷۲ را تیتر کرده و در گزارشی از حواشی ایجاد شده اخیر حول محور احمدی نژاد و حضور او در جشن نیمه شعبان در نارمک گزارش داده است. این روزنامه همچنین تصویر سید حسن خمینی را در مرکز صفحه نخست گنجانده و عنوان حکومت مهدوی حکومت لال‌ها نیست را از قول او تیتر کرده است.

روزنامه کیهان عنوان معرکه ضد ایرانی نتانیاهو غرب را هم به خنده انداخت! را در مورد اظهارات اخیر نتانیاهو علیه ایران استفاده کرد و تیتر یک شماره امروزش انتخاب کرد. این روزنامه همچنین در گزارشی دیگر خیز آمریکا برای سرقت ۶ میلیارد دلاری از ایران این بار به بهانه ۱۱ سپتامبر نوشته است.

روزنامه «ایران» از واکنش‌ها به مسدودسازی تلگرام گزارش داده و تیتر یک خود را فیلترینگ روی موج نقد انتخاب کرده است. این روزنامه همچنین در یادداشتی با عنوان کمیته مصادیق بی خبر از فیلتر تلگرام نوشته محمد کاظمی عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه موضوع فیلتر تلگرام را مورد توجه قرار داده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و گزارش‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

تحرکات مشکوک علیه ظریف
ناصر ایمانی فعال رسانه‌ای اصولگرا طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: تحرکات روز‌های اخیر علیه رئیس دستگاه دیپلماسی کشور نه تنها حرکت‌ها و رفتار‌های بسیار نابجایی است که در واقع در راستای خواست امریکایی‌ها قرار گرفته است. با این حال اگر بخواهیم خوشبینانه نگاه کنیم و بگوییم این دوستان می‌خواهند در امتداد انقلاب و نظام و رهبری سخن بگویند و موضع بگیرند؛ باید گفت که برخلاف ادعای آنها، هم مذاکرات برجام کاملاً مورد تأیید مقام معظم رهبری بود و هم شخص محمدجواد ظریف. چنانکه در همین ماه‌های اخیر رهبری نظام به شخصه از آقای ظریف قدردانی و حمایت کردند.
عناوین اخبار روزنامه ایران در روز پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت :
اینکه می‌بینیم طرف مقابل در درجه اول امریکا و بعد کشور‌های اروپایی به برجام آسیب می‌زنند و زده‌اند، به معنای کوتاهی تیم دیپلماسی ایران نیست. ما باید با افکار عمومی جهان اتمام حجت می‌کردیم تا عملاً نشان دهیم به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و کشور صلح‌جویی هستیم. این هدف با مذاکرات برجام و نتایج آن محقق شد. چنانکه گزارش‌های بعدی سازمان انرژی اتمی نیز مؤید همین موضع است؛ بنابراین دلیلی برای اینکه کسی بگوید دستگاه سیاست خارجی کشور دچار اشتباه فاحشی شده است، وجود ندارد. کما اینکه این دستگاه نیز همچون هر نهاد دیگری بری از هرگونه اشتباه نیست و شخص وزیر امور خارجه نیز هیچ گاه چنین ادعایی نداشته است؛ بنابراین حملاتی که علیه ظریف سازماندهی می‌شود نه مطابق واقعیت است و نه مطابق مصلحت فعلی کشور. در عین حال اینکه علی رغم نظارت و تأیید عالی‌ترین مقام کشور بر مذاکرات و سمت‌گیری دستگاه دیپلماسی عده‌ای چنین فضاسازی را رقم می‌زنند، حرکتی مشکوک است و نباید صرفاً این گونه نگاه کنیم که این‌ها افرادی تندرو هستند. این تحرکات از تندروی گذشته است. حمله کردن همه‌جانبه به ظریف در شرایطی که تا تصمیم‌گیری ترامپ درباره برجام تنها ۱۰ روز باقی مانده است و مقامات اسرائیل و عربستان سعودی تمام همراهی خود را در مقدمه‌چینی برای تحرکات ایذایی او به نمایش گذاشته‌اند، مسأله‌ای نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد.

مضحکه جدید نتانیاهو
سیدعلی خرم استاد دانشگاه- حقوق بین‌الملل در سرمقاله امروز روزنامه آرمان امروز نوشت: روز سه‌شنبه دفتر نخست وزیر اسرائیل اطلاع داد که امشب خبر مهمی در ارتباط با ایران توسط نتانیاهو اعلام می‌شود. شب، نتانیاهو در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و مضحکه‌ای جدیدی را به نمایش گذاشت. در این نمایش ادعا نمود ایران دروغگوست و مطابق با انبوهی از اسناد و سی‌دی‌هائی که پرده‌برداری می‌نماید ایران تا سال ۲۰۰۳ مشغول تهیه سلاح هسته‌ای بوده و کماکان هم این تلاش ادامه دارد. نتانیاهو بدون ارائه سندی، مطالبی ابراز داشت مبنی بر اینکه در سال ۲۰۱۵ طی گفتگو‌های ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌عنوان پرونده‌ای مختومه توسط آژانس اعلام گردید. اینکه ایران تا سال ۲۰۰۳ چه می‌کرده، همه‌اعضای گروه ۱+۵ و آژانس در جریان قرار گرفته بودند و با اطلاع از گذشته فعالیت‌های هسته‌ای ایران، توافق مشهور به برجام راامضا نمودند. نتانیاهو توسط آژانس و خانم موگرینی پاسخی قاطع دریافت کرد که اولا، این اطلاعات کهنه و سوخته است. ثانیا، مرجع رسیدگی به تخلفات احتمالی ایران در فعالیت‌های هسته‌ای از یکسو آژانس می‌باشد و از سوی دیگر کمیته‌ای ناظر بر تخلفات از برجام زیر نظر خانم موگرینی این مسئولیت را به‌عهده دارد که حق اظهار نظر دارد.

عناوین اخبار روزنامه آرمان امروز در روز پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت :
بی‌شک همه جهان به‌ویژه متخصصان و اهل فن به‌خوبی می‌دانند این نمایش صرفا فضاسازی تبلیغاتی بود. نتانیاهو برای اینکه ترامپ نامعقول را به‌سمت خروج از برجام هل دهد این نمایش را ترتیب داد و در پایان اظهار داشت امیدوار است ترامپ با خروج از برجام به منافع آمریکا، منافع اسرائیل و صلح جهان یاری رساند. اگرچه با واکنش جهان، ترامپ هم استقبال مورد نظر نتانیاهو از این نمایش را ننمود. اما وقاحت نتانیاهو در این نمایش، حد و حصری نداشت. او در لباس یک موعظه‌گر به جهان یادآوری می‌کرد ایران فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را پنهان نموده، به آژانس اطلاع نداده و قصد ساختن سلاح هسته‌ای داشته است. اگر به کارنامه اسرائیل در ساخت سلاح هسته‌ای نگریسته شود، مشاهده می‌شود از اوائل دهه ۱۹۶۰ این رژیم سعی نموده مخفیانه سلاح هسته‌ای تولید نماید. از فرانسه، آمریکا، بریتانیا و دیگر کشور‌های غربی پنهانی استفاده نموده، کارشناس و تجهیزات به اسرائیل روانه نموده و در نهایت با همکاری متخصصان فرانسوی و بقیه غربی‌ها به تولید سلاح هسته‌ای پرداخته است. اسرائیل هیچ‌گاه به جامعه جهانی پاسخگو نبوده و در حالی که عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است، ولیکن هرگز به این آژانس اجازه بازدید از تاسیسات هسته‌ای‌اش را نداده و به معاهده عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ی نپیوسته است. در حالی که ایران هم عضو معاهده بوده و هم کلیه تاسیسات و تجهیزات هسته‌ای خود را در معرض بازرسی آژانس قرار داده است. به قول معروف، «رطب خورده منع رطب نتوان کرد»، یعنی نتانیاهوی بدسابقه که بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای تولید و مخفی نموده، حق ندارد درباره کشوری که فعالیت‌هایش شفاف، مورد بازرسی قرار گرفته و آژانس حکم تایید آن را امضا نموده، زبان به سخن بگشاید و آن کشور را متهم به دروغگویی و مخفی کاری نماید. دروغگوی بزرگ در حقیقت خود نتانیاهو و اسلافش می‌باشند. اما این نمایش مضحک در رشته نمایشاتی است که آمریکا، اسرائیل و عربستان بیش از یک سال است در حال اجرای آن هستند. روزی نیکی هیلی در یک پادگان نظامی به نمایش موشک‌ها حوثی‌ها و انتساب آن به ایران می‌پردازد، روز دیگر به حمله هکر‌های ایرانی به چند صد دانشگاه در جهان اشاره می‌شود، زمانی به حمایت لجستیکی ایران از طالبان، موقعی درباره کمک نظامی ایران به پولیساریو و قطع رابطه مراکش با ایران صحبت می‌شود و ده‌ها اتهام دیگر. این اتهامات یادآور چگونگی فضاسازی آمریکا و اسرائیل علیه عراق می‌باشد که زمینه حمله نیرو‌های ائتلافی به عراق را در سال ۲۰۰۳ به وجود آورد.

دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲
شرق در شماره امروز پنجشنبه خود، در گزارشی که از آخرین تجمع احمدی نژاد و اطرافیانش کار کرده و «دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲» را تیتر یک امروزش کرده، نوشت: هیچ‌یک از شایعات نتوانست مانع از برگزاری جشن و سخنرانی احمدی‌نژاد شود. این مراسم در پارکینگ خانه‌ای در ضلع شمال شرقی میدان ۷۲ نارمک برگزار شد. خانه احمدی‌نژاد در بن‌بست هدایت واقع شده است، ضلع شرقی میدان. از پارکینگی که مولودی و سخنرانی احمدی‌نژاد در آن برگزار شد تا خانه او کمتر از صد قدم فاصله است. در برخی از میدان‌های شرق تهران بنر‌هایی برای اطلاع‌رسانی این برنامه به چشم می‌خورد. پلیس دو خیابان منتهی به میدان ۷۲ را بسته بود و با فاصله مراقب برنامه بود. با توجه به محل مراسم، پلیس بیشتر در غرب میدان ایستاده بود، جایی که مردم کمتر حضور داشتند.


رئیس دولت نهم و دهم در میان شعار‌های هواداران خود، در حالی که محافظان او را دوره کرده بودند، مسیر خانه را در پیش گرفت. مسئله خاصی به وجود نیامد، پلیس نظارت کرد و متولیان مراسم هم موفق شدند آرامش مراسم را حفظ کنند. مراسم در حالی برگزار شد که برخی میدان‌های دوردست هم نیرو‌های انتظامی در ون‌ها و مینی‌بوس‌ها در حال آماده‌باش بودند، هرچند خبری از گارد ضدشورش نبود.
دورهمی احمدی‌نژاد در میدان ۷۲/تحرکات مشکوک علیه ظریف/مضحکه جدید نتانیاهو
حلقه دور احمدی‌نژاد، با شعار‌هایی او را در مسیر کوتاهش، بدرقه می‌کردند. برخی شعارها، متولیان را به واکنش وامی‌داشت. آن‌ها از مردم می‌خواستند شعار‌های سیاسی ندهند. این رویه را کانال «دولت بهار» هم ادامه داد و در روز‌های بعد مدعی شد: به‌تازگی عده‌ای با واردشدن در مراسم‌های احمدی‌نژاد و سردادن شعارهایی، فیلم‌گرفتن و بعد پخش‌کردن سعی می‌کنند احمدی‌نژاد را تخریب کنند؛ هرچند درباره موضوع این شعار‌های «سازمان‌یافته» توضیح بیشتری نداد. نکته دیگری که جلب توجه می‌کرد، پول‌ریختن بر سر احمدی‌نژاد بود! هرچند معلوم نشد چه کسی و چرا؛ اما در مسیر کوتاهی که احمدی‌نژاد به سمت خانه طی کرد، چند باری بر سر احمدی‌نژاد اسکناس ریختند. البته دقیقا مشخص نشد که این اسکناس‌ها چندی بودند و آیا اصلا پول واقعی بودند یا خیر. کمی دورتر از بن‌بست «هدایت»، عده‌ای دور جوانفکر حلقه زده بودند. سؤالات بیشتر درباره وضعیت بقایی و مشایی بود؛ اما عده‌ای هم مسائل و شبهات خود را با جوانفکر در میان گذاشتند. این دولت‌مرد بهاری، درباره وضعیت بقایی و مشایی گفت: «آخرین خبر من از آقای بقایی برای دیروز عصر [یکشنبه]است... آنزیم‌های ایشان به‌شدت پایین است، اصلا دیگر برای ایشان آنزیمی باقی نمانده است. تا حالا چند مرتبه هم جان داشته از بدن او در می‌رفته که بلند شده و به خودش تکانی داده... یعنی وضعیت بسیار خطرناکی است. احتمال به‌کمارفتن او بسیار زیاد است. دعا کنید». او درباره مشایی هم توضیحاتی داد: «آقای مشایی تا‌به‌حال هفته‌ای یک بار با خانواده تماس می‌گرفتند. دیروز که تماس گرفتند، به خانواده‌اش اعلام کرده که دیگر معلوم نیست بتوانم تماس بگیرم».


جوانفکر عزم رفتن کرده بود که جوانی خودش را به او رساند تا سؤال خود را از یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد بپرسد. پرسش این جوان، یکی از سؤالات مکرری است که احمدی‌نژاد و یارانش با آن مواجه می‌شوند؛ «احمدی‌نژاد چرا در دوره ریاست‌جمهوری خود از قوه قضائیه دفاع می‌کرد. من خودم فیلم‌هایش را دیده‌ام. در مقابل خانم کریستین امانپور می‌گفت: قوه قضائیه ما هیچ اشکالی ندارد. الان باید بگوید اشتباه کرده‌ام». جوانفکر پاسخ داد: «آقای احمدی‌نژاد همین چند وقت پیش گفته که من آن زمان به مقام معظم رهبری گفتم که تنها چیزی را که دروغ می‌گویم...» کسی در حرف او می‌پرد و می‌گوید «این را علنی بگوید»، جوانفکر ادامه می‌دهد: «گفته! فیلم آن هم درآمده. به دست شما هم می‌رسد. بحث این است که این را آن موقع گفته، در دوره اول که آقای هاشمی‌شاهرودی [رئیس]بوده است. بار‌ها هم [احمدی‌نژاد]به آقای هاشمی‌شاهرودی می‌گفت که [مثلا]این را اعدام نکن، بگذار چند روز دیگر. گوش می‌کردند و به تعویق می‌انداختند و بعد هم اقدامی می‌شد و [متهم را]نجات می‌دادند. الان کسی گوش نمی‌کند؛ بنابراین [مشکل]آن موقع را که نباید به الان بچسبانی!». پرسش‌کننده که به نظر می‌رسد با احمدی‌نژاد همدل است، موضع خود را شفاف می‌کند: «می‌دانید چرا این را می‌پرسم؛ چون مردم الان می‌پرسند چرا آن موقع کاری نکرد؟ الان باید بگوید که اشتباه کرده است». جوانفکر پاسخ می‌دهد: «گفته من اشتباه کردم، این را گفته، به آقا هم گفته». بقیه افرادی که دور هم جمع شده‌اند هم، نظر می‌دهند. یکی می‌گوید «احمدی‌نژاد آن موقع لیست ۲۰۰ نفره داد به قوه قضائیه». دیگری می‌گوید «۱۰ روز قبل از خروج خاوری از کشور احمدی‌نژاد گفت، کسی گوش ندارد».


احمدی‌نژاد با ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری دور دوازدهم وارد دوره تازه‌ای از زندگی سیاسی خود شد. او از شرکت در انتخابات نهی شده بود؛ اما در نهایت تصمیم گرفت که همراه حمید بقایی در این کارزار نام‌نویسی کند. از آن روز‌ها ماه‌ها گذشته است و تعدادی از اطرافیان احمدی‌نژاد هم به زندان افتاده‌اند. هرچند آینده رئیس‌جمهوری دولت‌های نهم و دهم هنوز هم در هاله‌ای از ابهام است؛ اما جشن سه‌شنبه میدان ۷۲ نارمک نشان داد اجازه فعالیت دادن به سیاسیون شناسنامه‌دار؛ حتی با تند‌ترین مواضع هم کار سختی نیست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳۱
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
با وجود مشکلات فراوان در کشور و بی تدبیری دولتی ها . برجام با هر فرجامی قابل قبول است یعنی چی ؟ یعنی سرکار بوده ایم و امیدی واهی به دولت امید . تابناک به عنوان رسانه مستقل باید دولت نقد کنید و سوال را بپرسید چطور در دولت های گذشته با وجود تحریم ها دولت توانست تا حدودی دلار کنترل کند و فقط احمدی نژاد در سال های آخرش نوساناتی داشت ولی در آن زمان نفت فروش نمی رفت .ولی حالا با وجود فروش نفت و نبودن تحریم دولت نتونسته دلار را کنترل کند و امروز شاهد دلاری ۶۲۰۰ هستیم در بازار آزاد هستیم . مقصر کیست تابناک ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
آقای ظریف که بعنوان قهرمان ملی در مذاکرات برجام ازش یاد می شد . چطور پاسخ گو ملت هستید و عده ای به اصلاح روشنفکر هم از شما دفاع کردن و چون تریبون داشتند به مردم گفتند تا ۱۴۰۰ با روحانی . حال آقای ظریف ببینید ۱۳۹۷ است دلار ۶۲۰۰ است بیکاری سر به فلک کشیده اقتصاد چرخش نمی چرخد و ..... چه پاسخی برای نسل جوان دارید . فقط عده ای که منافعی با شما داشتند از روحانی ۱۴۰۰ حمایت کرد که نصف از آنها هنوز به نیمه نرسیده اعلام پشیمانی کردن که خیلی دیر است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
شما چرا از گفتن حقیقت می ترسید؟!
مرحوم حاج احمد آقاخمینی یادگار امام بودند. و سیدحسن آقا فرزند یادگار امام هستند.
و سید احمد مصطفوی خمینی نوه یادگار امام هستند.
پاسخ ها
fathi
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
سلام منظور پسر سید حسن اقا است که نام ایشان احمد است ،سید حسن نام پدر را برفرزند گذاشته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
احمدی نژادوموضع سیاسی تند اون مردحقیقته
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
زنده باد ابرمرد قهرمان، محمود احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
دیگر نه ظریف ونه فرد دیگری برای ملت فرق نمی کند همه وعده می دهند اما در عمل ناتوانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
برجام حاصل ۵۱درصد رای ایرانیها به روحانی بود ظریف به عنوان پرچمدار این قرارداد باید جوابگو باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
احمدی نژاد شعله بی خطر است (همان که روی کبریتها مینوشتند ) این را همه میدانند برای همین اجازه دارد هرچه دلش خواست بگوید چرا این بقول شما آزادی را به دیگران نمی دهند چون میترسند چیزی بگویند که نشود جمعش کرد ایشان انروز گفتند وامروز میگویند اشتباه کردم وهزینه این اشتباه به کدام حساب است خدا میداند بهمین راحتی
metycpu
|
Spain
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
"مضحکه جدید نتانیاهو"

مضحکه‌ای که تنها دستاوردِ آقای رئیس‌جمهور در ۶-۷سال کارکرد رو به باد داد!
پاسخ ها
امین بدیعی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
برای کسانی که به خاطر منافع حزبی و گروهی بزرگترین دستاورد حقوقی و سیاسی فرزندان این ملت را با یاوه گویی های یک دلقک بین المللی که با صحبتهایش حتی آمریکایی ها را به خنده وا میدارد از دست رفته می پندارند چگونه باید تاسف خورد ؟ برجام شاخ گاوی وحشی و زورمند را شکسته است ولیکن گاو همان گاو است و خوی وحشی گری همان خوی با این تفاوت که با این زخم عصبانی تر و خطناکتر إن شاءالله دو هفته دیگر همگان خواهند دید که این گاو وحشی نه تنها نمیتواند از بندهای حقوقی برجام خود را برهاند بلکه با قبول آن اما با حیله ای دیگر به امید اقدامات دوستان داخلی خود دوره ای دیگر را شروع میکند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
درود ورحمت خدا بر خدمت گزاران مملکت آقای احمدی نژاد هم خدمت زیادی کرد اما دست اندر کارها دارند وی را تخریب می کنند که کار بسیار بدی است ای کاش این قدر که مقامات به جان هم افتاده اند به فکر بیکاری وفقر مردم بودند
کاووسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
ببخشید دانشجویان را که بخاطر برجام دسته گل و نقل و نبات پرتاب نکردند سمت تان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
تابی یعنی چی؟
میخواهی آدرس بدی دانشجویان آنهم امیرکبیر حامی محمود بودن که به ظریف اعتراض کردند؟
بس کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
نه ! حامی میوه فروش سر کوچه اش بودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
آتش به اختیار بودن یعنی همین بلایی که سر دیپلمات ایرانی در میارن
ابوالحسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
قدیما وقتی تو قبرسون به خصوص شبا راه میرفتم یه هوی مو بر بدنم سیخ می شد شاید تو هم همینجوریا بوده ای اما به رو نمیاری! بگذریم الانشم وقتی تو قبرسون روزا راه میرم یه هوی وَهَم میشینه نکونه مرده ها بندازند عقبم! حالا که یه ذره بزرگتر شده ام میبینم اون ترسه بی جهت نبوده گاهی الانم دارم راه میرم میبینم مو بر بدن آدم سیخ میشه که چرا مرده ها تو کوچه پس کوچه ها انگار روحشون آدما تعقیب می کنه ترس داره والا نداره! آخه ارواح جاشون تو قبرسونه نمیدونم چرا تو کوچه های شهر هم مردم آزاری میکنند نمیدونم جن زده و دعایی شده ایم! خوبه برم یه سرکتاب وا کنم ببینم چرا ارواح سر به سرمون میذارن!!!
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
درود بر تابناک حامی دکتر ظریف
ظریف مردمیست.
امین بدیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
1 ==حرکات مشکوک علیه ظریف!!!!!!!!!!!
تا زمانی که نخواهیم رودربایستی ها را کنار بگذاریم و از جماعاتی که کاملاً بر خلاف منافع ملی و در جهت میل اجانب فعالیت میکنند با جملات نرم و نازک و دلجویانه استفاده کنیم وآنها را برادران ناز خودمان و سربازان ولایت نام ببریم آش همین است و کاسه همین ، اجنبی ها ماهیانشان را از تور این جماعت صید میکنند و ملت وا اسفاهایشان را !
ناشناس
|
Cyprus
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
از دل در پسان هر گونه حماقت،خیانت و همراهی با دشمن فقط بخاطر مصالح گروهی دور از انتظار نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
حيف از امثال دكتر ظريف ، ظاهرا حضرات فراموش كرده اند كه در اوج تحريمها صدها نفر در مراكز درماني به دليل نبودن دارو جان باختند ! بله در موفقيتها همه خود را شريك و سهيم ميدانند و زمانيكه ناكامي حادث ميشود خود را از روز اول مخالف قلمداد ميكنند ، برجام موافقت كل نظام بود نه روحاني و ظريف ! چه مشكلي را حل كند ؟ جرا بجاي وفاق دائما بر طبل تفرقه و تخريب ميكوبيم !
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
خیلی ها به ظریف حسودی شان می شود چون او کار خود را بدون نقص انجام می دهد و برای پستش ساخته شده و از نظر هوشی و معلومات بی نظیر است. هر وقت تلویزیون آلمان ظریف را نشان می دهد، با یک احترام خاص نمایش می دهد. او به اندازه کافی حرف برای گفتن دارد و مثل بعضی از مسئولین پیشین نیست که فقط از روی متن نوشته شده بخواند. بازم بگم یا کافیه.
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
دورد بر مرد با تقوا دکتر احمدی نزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
ذورد بر اخمدی نژاد این انسان وارسته و عدالت حواه که وابستگان به غرب را مستاصل کرده وهر رور انها را به قغر جهنم نزدیکتر می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
من ازطرف هزار نفر از دوستا میگویم درود بر احمدی نزاد
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
ایران از برجام تاکنون انتفاع زیادی برده است و در عوض چیزی از دست نداده است.هیچکدام از توان های تغلیظ هیچ کارائی مثبت اقتصادی وغیره در شرایط فعلی برای ایران نداشتند.نه ساخت میله سوخت که قرار داد تحویل ان تا دهسال در دولت سابق تنظیم وامضا شده بود ونه ساخت سلاح که در برنامه ایران نبوده است.کسانی که بر دکتر ظریف وبرجام ایراد میگیرند وسنگ پرانی میکنند حکایت ان عرب را دارد که بر دیواری تشنه سنگ بر دجله دوراز دست خود میزنند.ایران به تصور من حتی باخروج امریکا از برجام نباید از برجام خارج شود.میتواند مطابق برجام فعالیت های هستهای خود را با نظارت اژانس انجام ده وز امتیازات ان در سالهای اینده بجز تعهدات امریکا استفاده نماید..تهدید به خروج وتغلیظ برای چیست؟برای ساخت سلاح یا میله سوخت یا فعالیت های تحقیقاتی؟ که فعالیت تحقیقاتی ان فعلا در جریاناست و هیچکدام دیگر مورد نظر نیست. یادتان باشد قدرت های بزرگ در سه مورد اتفاق نظر دارند ۱-گسترش سلاح هسته ای ۲- شورای منیت سازمان ملل واختیارات وتو ان.۳-تهدید کردن متحدان استراتژیک خود.سعی امریکا در این است که ایران از برجام خارج و راهی انتخاب کند که میتوان اورا به تحریم های مجدد سخت وحتی دخالتنظامی کشانید.ما با حضور در برجام باید سعی در حفظ رابطه با دیگران داشته باشیم.. امریکا سیاست ثابت وهمیشگی ندارد و متغیر است.ممکن است چند ماه دیگر تغییرات وسیعی در کنگره امریکابوجود اید وسیاست ها دگرگون شود.من نمی دانم ایران؟چه نیازی به تبلیغاتی که زیانش بیشتراز نفع ان است دارد.
امامیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
در کشوری که بیست درصد از جمعیتش نه کاری بلندند ونه هنری دارند و نه صنعتی وصرفا با حرفهایی که ذره ای عمل در ان نیست ازنام مقدس امام حسین علیه الاف التحیه وثنا ارتزاق می کنند و از اقتصاد اویزانند چه کار می شود بیست درصدی که مدام در حال افزایش هستند . هر اقتصاد پویایی در جنین شرابطی می ماند و جوانان مومن متدین صادق وپر انرژی از چرخه تولید وهنر وصنعت وخدمات وووو خارج می شوند که صرفا یک وواعظ شوند . این درحالی است که فقر بیداد می کند و فقط در کشور ما جنین وضعیتی حاکم است و بس حتی خود ائمه اطهار هم اهل کار و هنر وصنعت بوده اند . ما به اندازه هدایت یه قاره روحانی داریم و در ماه جند هزار نفر هم ورودی دارد کاش شرایط جذب حد اقل در اموزش و پرورش شرایط جذب برای ادبیات عرب فراهم شود. مداحی شغل نیست
علوی پور
|
United Kingdom
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
فقط یکی به من بگه نتانیاهو این همه اسناد ما را چه سوخته و چه ناسوخته از کجا بدست آورده است؟ یعنی کشور ما اینقدر آبکش شده که نیم تن سند از حسّاسترین برنامه هایش بدست دشمنترین دشمنان بیفتد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
می دونید آمریکا را کی پر رو کرد؟ دلواپسان داخلی و مردم طماع خودمون. اونهایی که نشسته بودند و فقط میگفتن نمیشه و زیر پوستی دعا دعا میکنن ترامپ بزن زیر برجام تا دوباره سفره هاشون را باز کنن. مردم طماعی که از در دیوار صرافی ها مثل گشنه ها بالا رفتن برای سود بیشتر. ترامپ وقتی اینها را میبینه میگه با یک فوتم ایران بهم میریزه.
اگر همه پشت در پشت هم بودیم و اینقدر ایراد بنی اسراییلی نمیگرفتیم و صبر میکردیم . خدا را ناظر بر نیت هامون می دونستیم اوضاعمون این نبود.
تقصیر تک تک خودمونه.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
تابناک همینطوری ادامه مثبت منفیی غیر واقعی خودتی ازادی بیان و صداقت رسانه ای برا شما معنی نمیده
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
درود بر دکتر احمدی نژاد.راهش پر رهرو باد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه اکبر طبری دی بیاسی کوبی برایانت طرح گام کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح تعیین سقف طلاق
آخرین اخبار