بازدید 47650
هزار و صد و هشتاد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: پست اینستاگرامی محسن تنابنده پس از پخش آخرین قسمت سریال «پایتخت ۵»/ فشار‌ها به شهردار تهران علنی شد/انتقاد علی لاریجانی از واردات سنگ قبر! و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۸۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰ 09 April 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید. 

استقبال کیهان از حمله یک بازیگر و فرزند مداح مشهور به دولت

روزنامه کیهان نوشت: به چهره‌هایی که در دوران انتخابات ریاست جمهوی از حسن روحانی حمایت کرده و برای وی تبلیغ می‌کردند و حالا پشیمان هستند روز به روز افزوده می‌شود.حمیدفرخ نژاد، بازیگر سینما در فضای مجازی، خطاب به رئیس‌جمهور نوشت: «جناب روحانی رئیس‌جمهور گرامی، برای امثال من به خاطر حمایت از شما آبرویی پیش مردم نمونده، یه کم به فکر خودتون باشید.»محمدعلی آهنگران هم در این باره نوشت: «در ایام انتخابات و در سخنرانی‌ها به مخاطبین می‌گفتم برای اینکه رخدادهای تلخی نظیر بالا رفتن یک شبه قیمت ارز و سکه در دوره احمدی‌نژاد تکرار نشود به روحانی رأی دهید چون دولت او دولت ثبات است امروز با دیدن دلار ۵۷۰۰ تومانی با صراحت بابت این بخش از سخنانم عذرخواهی و استغفار می کنم.» گفتنی است کیهان بارها به دو چهره یادشده حمله کرده است.

پست اینستاگرامی محسن تنابنده پس از پخش آخرین قسمت سریال «پایتخت ۵»

پس از پایان فصل پنجم سریال پایتخت، محسن تنابنده با انتشار پستی جدید در صفحه اینستاگرامش به حاشیه‌هایی که گرایش‌های مختلف سیاسی درباره این سریال به وجود آوردند، واکنش نشان داد.او نوشت: «ميگن توي شهر يه چشمی‌ها همه يا چشم چپ داشتند يا چشم راست، يه چشم همه نابينا بود اونايی كه چشم راست داشتند سمت راست شهر زندگی می‌كردند و اونايی كه چشم چپ داشتند سمت چپ شهر، چپيا و راستيا مدام با هم در جنگ بودند، سرهمه چی، حتی سر هيچی. يه روز دعوا آنقدر بالا گرفت كه با سنگ افتادند به جون هم، بارانی از سنگ از چپ به راست و از راست به چپ باريد آنقدر زياد شد كه خورد به چشم های سالمشون و اهالی هر دو طرف به كل كور شدند و همه نابود، بياييد همديگه رو كور نكنيم ما كه دو چشم سالم نداريم حداقل يه لامپی كنار هم ادامه بديم.
ممنون و خداحافظ
فدايی دارين
نقی يه لامپی»

فشار‌ها به شهردار تهران علنی شد

زهرا صدراعظم نوری در کانال تلگرامی خود با اشاره به صحبت‌های امروز (دوشنبه) دادستان کل کشور در پستی نوشته است: «دادستان کل کشور با انتقاد از رد استعفای نجفی توسط شورای شهر به نجفی گفته مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند.رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: دادستان کل کشور گفته است آقای شهردار باید مهلتی نیز تعیین کند و عنوان کند که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین کنید، در غیراینصورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری تهران را عهده دارنخواهم بود و قطعا آقای شهردار کسی شما را به این جهت تحت تعقیب قرار نخواهد داد.»به گزارش ایسنا، روز گذشته در جلسه علنی شورای شهر تهران که در راستای بررسی استعفای شهردار تهران برگزار شده بود، ۱۶ عضو از ۲۰ عضو حاضر در جلسه شورای شهر تهران با وجود اصرار محمدعلی نجفی، استعفای او را از شهرداری تهران نپذیرفتند.امروز صبح نیز حجت‌الاسلام و السملین منتظری دادستان کل کشور در اظهاراتی گفته «شورای شهر با نپذیرفتن استعفای نجفی، سیاسی برخورد کرده.»وی افزوده است: «به عنوان مدعی العموم اعلام می‌نمایم اگر چنانچه این کار ادامه یابد و آقای شهردار به علت بیماری نتواند وقت لازم را در مدیریت شهری بگذارد و کار آسیب ببیند، قطعا این آقایان مسئول هستند.» 
 
واکنش تند کانال احمدی‌نژاد به وزرای سابق

کانال دولت بهار در مطلبی توهین‌آمیز و در واکنش به مصاحبه تسنیم با یکی از وزرای دولت احمدی‌نژاد نوشت: آن وزرا غلط کرده‌اند با شما. کانال دولت بهار در واکنش به اظهارات صادق خلیلیان که گفته بود وزرای احمدی‌نژاد با وی درباره برخی اقدامات غیرقانونی و غیراصولی اتمام حجت کرده بودند و به وی تذکر جدی داده اند، اظهارات توهین‌آمیزی خطاب به وزرای دولت نهم و دهم مطرح کرد و خطاب به صادق خلیلیان نوشت: «آن وزرا غلط کرده‌اند با شما! قبل از دکتر احمدی‌نژاد چی بودید؟ حالا چی هستید؟! بروید خیابان ببینیم اصلاً مردم اعتنایی به شما‌ها می‌کنند؟! مرد باشید.» اظهارات توهین‌آمیز کانال دولت بهار خطاب به وزرای دولت نهم و دهم در حالی است که پیش از این نیز برخی از وزرای دولت نهم و دهم با اقدامات اخیر محمود احمدی‌نژاد مخالفت کرده بودند.
 
واکنش توئیتری حق شناس به اظهارات دادستان کل کشور

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به اظهارات دادستان کل کشور واکنش نشان داد. محمدجواد حق شناس ظهر امروز در توئیتی به موضوع پیشنهاد دادستان کل کشور مبنی بر استعفای دوباره نجفی شهردار تهران واکنش نشان داد و نوشت: «ورود آقای منتظری دادستان کل کشور به موضوع استعفای شهردار تهران، دکتر نجفی، نه با تدبیر همخوانی دارد و نه با وظایف ذاتی جایگاه حقوقی ایشان تطبیق پیدا می‌کند. کاش بیشتر با وظایف‌مان آشنا بودیم.»
 
تلگرام کمتر از ۲۰ روز دیگر فیلتر می‌شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به طور قطع با توجه به ابعاد خسارات استفاده از تلگرام، در آینده نزدیک کمتر از ۲۰ روز تلگرام فیلتر خواهد شد.مجتبی ذوالنوری تأکید کرد: در جلسه کمیسیون مشترک اظهاراتی به صورت پراکنده پیرامون فیلترینگ تلگرام مطرح شد، لذا ضمن تأکید بر تقویت پیام‌رسان‌های داخلی بحث فیلترینگ تلگرام هم در دستور قرار خواهد گرفت.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی پاسخگوی نیاز مردم و فعالان اقتصادی خواهند بود، یادآور شد: این جلسات ادامه خواهد داشت و جلسه امروز کمیسیون مشترک اولین جلسه درباره تهدیدات اقتصادی تلگرام و عملکرد پیام رسان‌های داخلی بود./خانه ملت
 
گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شد

محمد علی نجفی مجددا استعفای خود از شهرداری تهران را اعلام کرد و فردا قرار است اعضای شورای شهر تهران در این خصوص تصمیم بگیرند که به گفته اکثر اعضا این استعفا دیگر قطعا رای خواهد آورد.اعضای شورای شهر تهران فردا باید برای شهر تهران سرپرستی را مشخص کنند. یک منبع گاه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: فردا در جلسه هم‌اندیشی شورای شهر تهران ۴ نفر بعنوان سرپرست شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرند.وی ادامه داد: از معاونین شهردار حسینی مکارم و حناچی مطرح شده است و از شهرداران مناطق نیز مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۳ و کش‌پور شهردار منطقه ۲ مطرح هستند.

تعطیلی سایت شخصی حسن روحانی


سایت شخصی حسن روحانی به آدرس rouhani.ir از ابندای سال 1396 به روز نشده و تعطیل شده است. آخرین مطلب منتشره در صفحه سایت مربوط به پیام نوروزی سال 96 حسن روحانی و مطالب خبری نیز مربوط به اواخر سال 1395 و روزنوشت های سایت مربوط به سال 1383 می باشد. جالب اینجاست بررسی بخش فیلم و عکس سایت نشان می دهد که این سایت فقط کارکرد انتخاباتی داشته و فقط تصاویر و فیلم های تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در آن موجود است و پس از آن سایت هیچ گونه تصویر و فیلم جدیدی نداشته است. گفتنی است، بررسی rss سایت نیز حاکیست، آخرین مطلب منتشره در سایت همان پیام نوروزی سال 96 رئیس جمهور می باشد./عصر خبر 

خبر فیلتر شدن تلگرام تا ۲۰ روز دیگر صحت ندارد

علیرضا رحیمی نماینده مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی‌اش صحبتهای ذوالنور درباره فیلتر شدن تلگرام تا ۲۰ روز دیگر را تکذیب کرد. او نوشت: امروز طبق هماهنگی قبلی جلسه مشترک کمیسیونهای امنیت ملی و اقتصاد با حضور وزیر ارتباطات و رییس شورای عالی فضای مجازی در محل کمیسیون امنیت به مدت دوساعت برای بررسی وضعیت تلگرام و استماع سخنان مقامات ذیربط و رویکرد دولت و شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد. در موضوع استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی بجای تلگرام توسط کاربران ایرانی، آقای بروجردی مقدمه سخنانش را با عبارت "مهاجرت مقدس از خانه بیگانه به خانه خودی" بیان کرد و اقای فیروزآبادی نیز عبارت "کوچ داوطلبانه" را ترجیح داد.به رغم انتظار قبلی هیچ سخنی توسط هیچیک از مقامات حاضر در جلسه در خصوص فیلتر تلگرام در جلسه مطرح نشد نه بعنوان تصمیمی که در مرجع دیگر گرفته شده و نه به عنوان رویکرد اول یا فوری دولت.

متأسفانه یکی از نمایندگان پس از جلسه طی مصاحبه ای اعلام داشته که ظرف بیست روز آینده تلگرام بسته می شود که چنین اظهاری واقعا جای تعجب داشت در شرایطی که مطلقا هیچ مسئولی چنین اظهاری در جلسه نداشته است. چنین تاکتیکی بی تردید بازی باروان مردم است و مردود.

آقای کریمی قدوسی به وزیر ارتباطات پیشنهاد کرد هر ابهامات خود را از رهبری استفتاء کنید ایشان فورا جواب میدهند و همان جواب را لایحه کنید به مجلس بفرستید اینجا تبدیل به قانون می شود و اجرایش کنید. بزرگنمایی موضوع گرام (ارز رمزگذاری شده ای که تلگرام اعلام کرده در نیمه دوم سال جاری میلادی مورد تست و اجرا قرار میدهد) توسط مسئولان شورایعالی فضای مجازی از رسانه ملی بعنوان تهدید اقتصادی موضوعی بود که به مسئولان یادآور شدیم. بزرگ کردن چنین موضوعی بیشتر نشانی از شکنندگی ساختار پولی و بانکی کشور خواهد بود تا قدرت و توان "گرام" و ارزهای دیجیتال در شرایطی که موضع رسمی کشور نسبت به بیت کوین هنوز تعیین نشده است هراس از "گرام" بعنوان نسل سوم ارز دیجیتال (که هنوز متولد نشده است) بجای برنامه اقناعی بیشتر تأثیر منفی روانی در کاربران و شهروندان خواهد داشت تا اثر بازدارندگی از اختلال اقتصادی.وزیر ارتباطات اعلام کرد پنج لایحه در حوزه فضای مجازی و آی تی اماده کرده ایم که لایحه حفاظت از داده ها را بدلیل اهمیت حفظ حریم خصوصی کاربران، به زودی و باقید فوریت به مجلس ارسال خواهیم کرد. 

اعتراض نماینده تهران به ورود دادستان به ماجرای استعفای نجفی

محمود صادقی در یک رشته توییت خطاب به دادستان کل کشور نوشت: ‏آقای دادستان! این از اختیارات بدیهی شورای شهر است که درباره پذیرش استعفای شهردارش چه تصمیمی بگیرد. به جای نگرانی از اعمال اختیارات قانونی شورای شهر، پاسخگوی رفتار غیراخلاقی و غیرمتعارف زیرمجموعه خود با شهردار باشید. ‏آقای دادستان! به جای دخالت در کار شورای شهر، لطفا بفرمایید با آن گزارش ۵۰۰ صفحه ای تخلفات و ۱۲ پرونده شکایت شهرداری چه کرده اید؟! ‏آقای دادستان! به جای دخالت در کار شورای شهر، لطفا بفرمایید با آن گزارش ۵۰۰ صفحه ای تخلفات و ۱۲ پرونده شکایت شهرداری چه کرده اید؟!

شاهد فروپاشی اقتصاد و حرکت به سمت ونزوئلایی شدن هستیم


حسین راغفر (اقتصاددان و استاد دانشگاه) در مورد افزایش نرخ ارز و تشدید التهابات این بازار گفت: این شرایط عواملی مختلفی دارد که عامل عمده فضای مافیایی کشور و گروه‌های رانتی هستند که تبدیل به بازیگر عمده بازار ارز شده‌اند و از هر بهانه‌ای مانند خروج امریکا از برجام و اتفاقات شب عید برای غارت‌گری استفاده می‌کنند. این شرایط باعث تزریق احساس نگرانی و اضطراب به جامعه می‌شود و افراد برای حفظ ارزش دارایی‌های خود اقدام به تبدیل دارایی‌های ریالی به دلاری می‌کنند که برآیند آن در افزایش تقاضای ارز و افزایش بی‌رویه قیمت آن نمایان است. این فضا خود ملتهب کننده اتفاقاتی است که در شرایط کنونی ماهیت سیاسی پیدا کرده و افرادی که سعی می‌کنند از این رهگذر با دامن زدن به فضای بی‌اعتمادی، سود‌های هنگفتی را به بهای تحمیل هزینه به بخش‌های مختلف اقتصاد مانند تولید، بودجه خانوار‌ها و گسترش اضطراب‌های اجتماعی و سیاسی به دست آورند. البته نباید فراموش کرد که این موضوع تنها به دولت مربوط نیست وبخش‌های مختلفی خارج از نهاد دولت، منابع بزرگ ریالی خود را وارد بازار ارز می‌کنند تا از طریق افزایش قیمت وایجاد التهاب به اهداف اقتصادی وحتی تضعیف موقعیت دولت دست یابند، ازهمین روی نباید تمامی مشکلات را به پای دولت نوشت. این نهادها با فعالیت‌های اقتصادی و قدرت نفوذ بالای خود در اقتصاد، نقش تعیین کننده تری نسبت به دولت دارند، البته دولت نیز منافع این گروه‌ها را نمایندگی می‌کند تا منافع مردم را. این شرایط نشانه‌ای از فروپاشی اقتصادی ایران و حرکت به سمت ونزوئلایی شدن است که در آینده نیز تشدید می‌شود./ ایلنا

هدف اصولگرایان از طرح رئیس جمهوری نظامی، جلوگیری از شکست های پیاپی است


محمدمهاجری فعال رسانه ای اصولگرا گفت: (مطرح شدن بحث كانديداتوري نظاميان براي انتخابات ١٤٠٠ يك استراتژي است يا صرفا تاكتيك است؟) به نظر مي‌رسد، بخشي از جريان اصولگرا آن را فقط يك تاكتيك مي‌داند تا بر شكست‌هاي پياپي سال‌هاي اخير در انتخابات‌هاي مختلف مهر پايان بزند. براي اينكه بخواهم مطلبم را روشن‌تر عرض كنم اضافه مي‌كنم افرادي كه موضوع رياست_‌جمهوري_نظاميان را مطرح مي‌كنند براي آن تنها يك مصداق عيني دارند. مصداق آن، سرلشكر شجاع و مرد اخلاقمداري به نام حاج قاسم سليماني است. سردار سليماني نه تنها در ايران كه در منطقه و حتي جهان محبوبيت دارد و به گمانم عده‌اي مي‌خواهند با حمايت از او در واقع از محبوبيتش براي بي‌اثركردن تلاش‌هاي حريف بهره‌گيري كنند. در قانون اساسي هيچ منعي براي حضور #نظاميان در انتخابات وجود ندارد و به نظر من اگر در شرايط يكسان با ساير كانديداها و مهم‌تر از آن در شفافيت كامل و مطلق، نظاميان با ديگران رقابت كنند مشكلي پيش نمي‌آيد./اعتماد

انتقاد علی لاریجانی از واردات سنگ قبر !


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: قانون حمایت از تولید ملی ضعفی در زمینه اجرایی دارد که باید این ضعف، برطرف شود و مجازات هایی برای تخلفات از این قانون در نظر گرفته شود. علاوه بر این، باید بین فعالیت های پروژه ای وزارت نفت و نیرو و واردات، تفاوت قائل شد. در حال حاضر محصولات نهایی و همچنین پروژه هایی به صورت واردات انجام می شود. اگر فقط با تعرفه ها می خواهید مانع واردات شوید، گاهی سنگ قبر هم وارد کشور می شود. درست است که باید فضای رقابتی برای تقویت محصولات داخلی انجام شود اما در برخی اوقات، محصولات نهایی وارد می شود؛ مثلا شکلات و بیسکوئیت وارد می شود. یک سری محصولات نهایی وجود دارد که نیازی به واردات آن در کشور وجود ندارد. روشی را به وجود آورید که ممنوعیت واردات، رانت ایجاد نکند. وزیر صنعت سالی یک بار محصولاتی را که واردات آن ممنوع است اعلام کند. همانطور که اجازه واردات مشروب داده نمی شود، باید مانع واردات برخی کالاها نیز شد./خانه ملت

پایداری‌ها برای جبران بدهکاری انتخاباتی مجبور به فروش خانه‌هایشان شدند


محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی درباره علت سکوت پایداری در حوزه سیاسی گفت: پایداری به طور جدی فتیله خودش را پایین کشیده است. وقت هم می خواهد، در واقع دوستان پایداری ما باید وقت گذار باشند اما این طور نیست. اگرچه سیاست کلی پایداری از اول هم همین بود. معتقدم پایداری زود وارد عرصه سیاست شد. پایداری معتقد به فرهنگ سازی بود. عضو جبهه پایداری درباره برنامه پایداری برای انتخابات مجلس سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: هنوز چیزی اعلام نکردند ولی بعید می دانم که پایداری ها بخواهند مقابل دیگر اصولگرایان بایستند و برای خودشان برنامه خاص جداگانه ای داشته باشند چون تجربه این مشی نشان داد که به نتیجه نمی رسند. بر همین اساس پایداری فقط برای ادای تکلیف در زمان انتخابات می گوید «فلان نامزد اصلح است»، بعد کنار می رود و فعالیت آنچنانی نخواهد داشت. می دانم بعضی دوستان ما از دوران قبل تبلیغات نیز بدهکاری دارند و هزینه هایی که انجام دادند تأمین نشده و مجبور شدند خانه های شان را بفروشند تا آن هزینه ها را بپردازند./نامه نیوز

نجفی با قید کفالت آزاد است!


عضو شورای شهر تهران با انتشار ویدئوی مصاحبه‌اش در کانال تلگرامی خود گفت: 12 مورد از تخلفات گسترده شهرداری به مقامات قضایی تقدیم شده که هیچ‌کدام پیگیری نشده‌اند اما برای برنامه تعدادی دختر نابالغ شهردار تهران را برخلاف عرف معمول ساعت 10 و نیم شب احضار کرده‌اند. وی در ادامه گفت: خود آقای نجفی گفتند که یک جوانی ایشان را مورد سوال قرار داده‌ و با او برخوردهای نادرست صورت گرفته و با او به عنوان یک متخلف برخورد شده و نهایتاً ایشان با قید کفالت آزاد شده است. صدراعظم نوری افزود: 12 پرونده تخلف شهرداری گزارش می‌شود و هیچ انعکاس و اقدامی توسط مقامات محترم قضایی صورت نمی‌گیرد. من به عنوان نماینده مردم از مقامات قضایی می‌خواهم به پرونده‌هایی که برای ایشان ارسال شده را به جریان بیاندازند. 

میرسلیم: من از سروش استفاده می کنم و سوار سمند می شوم 

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از پیام رسان وطنی سروش استفاده می‌کنم و خودرو‌ی سمند سوار می‌شوم.مصطفی میرسلیم درباره راهکارهای رفع انحصار تلگرام و لزوم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی اظهارداشت: رفع انحصار از پیام‌رسان خارجی تلگرام، فقط با طراحى پیام‌رسان‌های داخلى میسر می‌شود و این در شرایط کنونی امری ضرورى به نظر می‌رسد.وی با بیان اینکه من خودم از پیام رسان وطنی سروش استفاده مى‌کنم، تصریح کرد: با افزایش کارآیى پیام رسان سروش مردم می‌توانند بدون نگرانى پیام رسان‌های داخلی را جایگزین نوع خارجی آن کنند.رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نوروز 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی که مخاطب آن مردم و مسئولان توأمان بودند، در پاسخ به این که خودروی شما چیست، خاطرنشان کرد: من خودروی ملی سمند دارم./آنا 

کشته شدن یک نیروی امنیتی در اعتراضات اهواز دروغ محض است

«غلامرضا شریعتی»، استاندار خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز درباره‌ی وضعیت کنونی اهواز گفت: وضعیت آرام است. مناطقی نگرانی‌هایی داشتند و اعتراضات و انتقاداتی داشتند که الحمدلله الان مشکل خاصی نیست.وی در واکنش به ادعای برخی سایت‌های خبری مبنی بر کشته شدن یکی از نیروهای امنیتی در این اعتراضات، گفت: هیچ‌کس آسیبی ندیده است و کشته نشده است؛ این دروغ محض است. الحمدلله این اعتراضات بسیار مدنی کنترل شد و مشکل خاصی نبوده است.وی در پاسخ به اینکه «آیا ریشه‌ی این اتفاقات را تنها محدود به آن برنامه‌ی تلویزیونی در صدا و سیما می‌داند یا خیر؟»، گفت: بالاخره انتقادی که داشتند نسبت به این موضوع بوده است؛ فعلا آنچه نسبت به آن اعتراض و انتقاد کرده‌اند همین عملکرد صداوسیما بود و اشتباهی که صورت گرفت. اما افراد در تحلیل این اتفاق ممکن است به مسایل دیگری برسند. البته ممکن است که وقتی می‌نشینیم و در جلسات صحبت می‌کنیم، برخی از افراد هم، این موضوع که تبعیضی وجود دارد را بگویند و من هم نمی‌خواهم این موضوع را رد کنم و یا تایید کنم؛ اما آنچه در این چند روز به آن اعتراض شد همان برنامه‌ی صدا وسیما بود.

رونمایی دادستان کل از ترفند عجیبی در بازار ارز
حجت‌الاسلام منتظری در سخنان امروز خود با اشاره به نوسانات بازار ارز گفت: شنیده ایم که عده‌ای در تهران ارز می‌خرند و آنسوی مرز تبدیل کرده و پول ایرانی وارد می‌کنند یعنی اجازه می‌دهیم ارز کشور این گونه دستخوش یک عده سودجو شود و نگرانی این است که دست‌هایی پشت این قضیه قرار گرفته تا مردم را نسبت به توان اقتصادی دولت به تردید بیندازد.

رأی دیروزمان به نجفی به معنی تقدیر از او بود
محسن هاشمی، با بیان اینکه نامه دوم نجفی مبنی بر استعفا از شهرداری تهران دقایقی پیش در اختیار بنده قرار گرفت اظهار کرد: در این نامه شهردار تهران ذکر کرده که باتوجه به شرایطش قصد ادامه همکاری در شهرداری را ندارد. رئیس شورای شهر گفت: البته رای روز گذشته شورا به معنای تقدیر از زحمات آقای نجفی در طول دوره مسئولیت و حمایت از برنامه‌های مدیریت شهری بود و همانگونه که ایشان نیز در سخنان خود گفت به علت مشکلات جسمی، قادر به ادامه حضور در شهرداری نیست. وی با بیان اینکه موضوع استعفای دوم نجفی در جلسه علنی فردا شورای شهر تهران بررسی خواهد شد، گفت: در صورتی که استعفای دوم نجفی رأی بدهند در نهایت برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب خواهد شد.

تابلوی خیابان دکتر محمد مصدق نصب شد

پاسخ تند کانال احمدی‌نژاد به وزرای سابق/تلگرام کمتر از ۲۰ روز دیگر فیلتر می‌شود؟/گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شد/تعطیلی سایت شخصی حسن روحانی

عضو شورای نظارت بر صداوسیما: سانسور لوگوها با کج سلیقگی بود
یک عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما سانسور لوگوی تیم رم در تلویزیون را کج سلیقگی دانست و ابراز امیدواری کرد: مسئولان معاونت سیمای صداوسیما چنین اعمال نظرهای سلیقه‌ای را در آینده تکرار نکنند. احسان قاضی زاده هاشمی در واکنش به اتفاقات پیش آمده در جریان پخش مستقیم باشگاه رم و بارسلونا در شبکه سوم سیما و به دنبال آن سانسور لوگوی باشگاه رم گفت: برخی سانسورها در لوگوها اعمال شد که به نظرم در آن سانسورها نگاه توام با کج سلیقگی همراه بود. امیدوارم مسئولان سیمای صداوسیما چنین تفاوت‌ها و اعمال نظرهای سلیقه‌ای را در آینده تکرار نکنند و کار براساس قاعده و فرمول درستی باشد.

آل‌اسحاق: نرخ واقعی دلار ۴۲۰۰ تومان است
یحیی آل‌اسحاق رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران نرخ واقعی دلار را نهایتا ۴۲۰۰ تومان دانست و تصریح کرد که نرخ ۵۶۰۰ تومانی موجود در بازار اصلا واقعی نیست و عزمی هم برای کنترل این بازار وجود ندارد. این در حالی است که ارزش پول ملی ۴۰ درصد افت کرده است. رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه افزایش نرخ دلار آثار واقعی در اقتصاد دارد، تصریح کرد: پیش از این ماجراها ارزش پول ملی تا ۳۴ درصد کاهش یافته بود و می‌توان گفت که پس از تغییرات به وجود آمده در بازار ارز، ارزش پول ملی تا ۴۰ درصد کاهش یافته است؛ یعنی عملا یک میلیون تومان پول در جیب مردم ارزشی معادل ۶۰۰ هزار تومان پیدا کرده است.

سیف دعا کرد بازار متعادل شود
ولی‌الله سیف بعد از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی آخرین وضعیت بازار ارز در جمع خبرنگاران، گفت: جلسه خوبی با اعضای کمیسیون اقتصادی در خدمت آقای کرباسیان وزیر اقتصاد داشتیم که بحث‌های خوبی انجام شد. وی افزود: درباره موضوع ارز تفاهم اصولی وجود دارد البته باید جزئیات را در جلسات دیگر تکمیل کنیم. رئیس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرد که بازار ارز به وضعیت باثبات و متعادل نزدیک شود.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۷۱
محمد ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
زمانی که شما نهادها و سازمان هایی ایجاد می کنید که پول غیر متعارف می برند، انتظار دارید چه اتفاقی بیفته؟

یک سری پول ها هم میاد تو روزنامه ها و خبرگزاری ها- بابا جان خبرگزاری دولتی 1 دونه نه 1000 تا
روزنامه ها دولتی (البته نظر دولت اینجا مهم نیست!) خب وقتی یارانه میدید به روزنامه دولتی مگر می صرفه برای روزنامه های خصوصی تا کار کنند

- سازمان صدا و سیما: آخه من نمی دونم مگر یک کشور می تونه حق تاسیس تلویزیون خصوصی رو به مردم کشورش نده؟

- کمیته امداد: تو عصر دیجیتال خب به جای حقوق کارمندان کمیته امداد اون پول به یارانه قشر ضعیف جامعه اضافه میشه

- سازمان سنجش: نظام آموزشی خصوصی باشه نیازی به این سازمان نیست. برای هر دانشجوی که مدرک دکترا میگیره 200 میلیون پول هزینه میشه - کار میلیونی دولتی بهش می دن. بخ اگه کسی توانایی داره که اگر کشور خصوصی باشه، پول پارو می کنه؛ اگر هم توانایی نداره خب پس بی کار می مونه - حالا من موندم این چه وضعیتیه که با پول ماها یک عده استفاده کنن! (واقعاً تو دانشگاه چی می خونن، وضعیت خودروسازی رو ببینید) تازه : می گن فرار مغزها خب با پول مردم رایگان تحصیل کرده بعدشم میزاره میره!

- اداره ارشاد اسلامی

- اداره پست: این کارها خصوصی هستند، عرضه و تقاضا باید در نظر گرفته بشه

آموزش فنی و حرفه‌ای: بسپاریم به دست بخش خصوصی

- آموزش و پرورش : همون مقدار پول که به ازای هر دانش آموز هزینه میشه با عنوان یارانه تحصیل بسپاریم به ولی دانش آموز تا در مراکز خصوصی تحصیل کنه

بنیاد پانزده خرداد


بنیاد مستضعفان

- بیمه ایران: این کارها خصوصی هستند، عرضه و تقاضا باید در نظر گرفته بشه

- جهاد سازندگی: این کارها خصوصی هستند

- سازمان حج و زیارت: به حج رفتن مردم چه کار دارید؟

- خبرگزاری جمهوری اسلامی

- سازمان تبلیغات اسلامی

- نهضت سوادآموزی

- دفتر جذب نخبگان: نخبه رو بازار کار تشخیص میده


- هیئت مرکزی گزینش استاد: این کارا خصوصی هست

- هیئت مرکزی گزینش دانشجو: این کارا خصوصی هست

- کمیته مرکزی انضباطی دانشجویان: این کارا خصوصی هست

- کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی آزمون ورودی دانشگاه: این کارا خصوصی هست

- سازمان دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران

- مرکز تألیف و ترجمه و نشر آثار هنری: این کارا خصوصی هست

هیات حمایت از کرسیهای نظریه پردازی

- کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی

- هیأت نظارت و ارزیابی فرهنگی و علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

- هیأت نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی

- مرکز دریافت گزارش عملکرد دستگاه‌های مشمول اصل ۵۰ اصول سیاست فرهنگی کشور

- شورای عالی آموزشهای علمی - کاربردی: این کارا خصوصی هست

- شورای هدایت استعدادهای درخشان : بازار آزاد تشخیص میده

- شورای تدوین کتابهای تعلیمات دینی مدارس: این کارا خصوصی هست

- شورای تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش: این کارا خصوصی هست

- شورای هماهنگی تشکل‌های دانش آموزی


- مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر

- مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی

- مؤسسه اطلاعات و تحقیقات اسلامی


...............

این همه پول رو کارمندها + بودجه های هنگفت رو صفر کنیم، کسب و کار رونق میگیره، وقتی شما سالی 20 میلیار دلار پول رو این طوری هزینه می کنید، تولید نمی صرفه

یک سری هم تو ادارات اصلاً معلوم نیست پول چی می گیرن،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
خب آقای ربیعی این افراد همچون بیچارگان کارمند کمیته امداد و دیگران همه ایرانی هستند. خب یک نونی توی سفره اینها گذاشته می شود.
اگر بخواهید اینطوری نگاه کنید، می توانید 90 درصد از کارمندان دولت را اخراج کنید، اتفاقا ضرر چندانی به سیاست و اقتصاد و فهنگ و کشاورزی و... نمی خورد.
حتی بهتر هم می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
مطالبی که در بخش سازمان سنجش گفتی درست و جامع نیست. کل رشته های دانشگاهی رو در نظر بگیر، از جمله رشته های علوم انسانی. درسته که وزارت علوم مشکلات اساسی و بنیادین داره، ولی شما جوری حرف میزنی که انگار دانشجویان مقصرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
دکتر نجغی چه کاری به افشاری داشتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
منظورتان احتمالا افشاگری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
مسئولی که می خواهد با ان شاءالله ،ماشاالله وظایفش را به انجام برساند بهتر است زمام را به فردی لایق بسپارد.
ایشان منتظرند کل اقتصاد نابود شده را دوباره شخم بزند و بگوید ان شاءالله درست می شود، یعنی زحمتی که ایشان میکشد هیچ بنی بشری متحمل نشده!!!
حتما چند وقت دیگر قیمت دلار را رسما 5000 تومان اعلام رسمی میکند و بعد میگوید ببینید اگر جلوش را نمیگرفتیم تا 10000 تومان هم میرفت.و مردم بیچاره باید عواقب مابه التفاوت ایجاد شده بین دلار 3400 تا 5000 تومان و تورم ناشی از آن را تحمل کنند ،بپذیرند تورم 8% بیشتر نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
آقاي سيف برو دعا كن دلار ارزون بشه .
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
یک خیابانی را هم به نام آقای احمدی نژاد بکنید ، چون ایشان و مصدق هر دو از یک خط فکریند . مصدق با هوچی گری و با لغو قراردادهای بین المللی که به آن به اصطلاح ملی کردن صنعت نفت می گویند با بی تدبیری تمام کمر اقتصاد ایران را شکست ، آقای احمدی نژاد هم با هوچی گری پلمپ تاسیسات غنی سازی را شکست و تحریم هارا کاغذ پاره خواند و ایشان هم کمر اقتصاد ایران را شکست درست مانند مصدق . چرا باید در بین این دو تبعیض باشد !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
چرا ؟ اگر تا الان متوجه نشدی از این به بعد هم نخواهی فهمید . شما راحت باش .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
بیق بودن هم عالمی داره
مقایسه کردنت قربون
اسی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
خدایا کی رو با کی مقایسه میکنه مرحوم مصدق با احمدی نژاد !!!! یه کم تاریخ بخون خادم ایران رو اون موقع تشخیص میدید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
این حرف بی ربط از طرفداران گرگ پیر استعمار بیرون می اید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
ای کاش قبل از هر اظهار نظری یه کم مطالعه تاریخی می کردیم بعد نظر میدادیم !لطفا مرد بزرگی چون دکتر مصدق را با هیچ کسی مقایسه نکنید جز امیر کبیر!
ناشناس
| Germany |
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شستشوی مغزی شده لطفا شما در مورد بزرگ مرد سیاست ایران شادروان دکتر مصدق نظر نده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
فقط یه مرد وجود داره اونم دادا محمود
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
باسلام آقای سیف کی متعادل میشه بعداز اینکه دولار بشه ۱۰ تومان ب ۷ تومان متعادل مکتید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
خواست مردم فقط نجفی نجفی نجفی
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
بخاطر اتفاقات در شورای شهر .سپس ارایه شکایت به دادگاه . و جدیدا انتخاب مجدد شهردار و واکنش دادستان امشب کامنتی نمیگذارم چون قانون و عدالت دارد یواش یواش کمرنگ میشود و سیاسی کاری سوهان روح من شده است . اگر این موضوع شدیدا سیاسی شده و عدالت فدای سیاست لذا در این بسته خبری چیزی عاید نمیگردد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
متاسفانه باید قبول کرد که یکی از دلایل افزایش قیمت دلار در این مدت شانتاژهای انجام شده در شبکه های اجتماعی علی الخصوص تلگرام و اینستاگرام میباشد.امید است به جهت حفظ امنیت اجتماعی و اقتصادی نظام، مسئولان هر چه زودتر نسبت به فیلتر آنها که خواست قشر عظیمی از ملت ایران هست ، اقدام نمایند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
کاملا برعکس بیش از 75% مردم ایران خواهان آزادی کامل تلگرام هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
خواست قشر عظیمی از ملت ایران در + و - هایی که به نظر شما دادند مشخصه
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
چرا فکر می کنی همه باید مطابق میل شما عمل کنن
شما دوس نداری از تلگرام استفاده نکن
برا بقیه نسخه نپیچ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
مردم ایران 100 خواهان آزادی های مشروع و معقولند از جمله تلگرام در نبود رسانه هایی که بازتاب واقعی آنها است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
در خواب عمیقی بسر میبری دوست خیلی عزیز!
ناشناس
| Germany |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شما از پیام رسان داخلی استفاده کن چون همفکر حکومت هستی و برایت مشکلی ایجاد نخواهد شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
دلار ۵۰۰۰ تومانی یعنی نابودی اقتصاد ، یعنی له شدن قشر کارگر و کارمند ؟؟ طی ۵ روز ۳۰ درصد ارزش پول ملی افت کرد ، یعنی کسانی که سپرده گذاری در بانک کردند نابود شدند ؟؟ واقعا انسان دلش برای روحانی میسوزد که چه زود دارند نابودش میکنند ؟؟؟،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
آخه کس دلش به حال کارمند و علی الخصوص کارگر مسیوزه؟
اینها که مهم نیسند.مهم یه سری مسائل فرعی و حاشیه ای است
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
برادر صادقی راستی پیگیری اتون از بانک مرکزی به کجا رسید.؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
پیج بعدی رو رد کنید ونزویلا قابل رویت خواهد بود ؟؟! دو پیچ بعدی رو اگه بتونیم رد کنیم به لیبی میرسیم ؟؟؟ چرا از خواب بیدار نمیشن حضرات ؟؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
واسه چی بیدار بشن . اینا که مثل من و شما مشکلی ندارند .
آریو برزن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
درد وطن ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
من چه چقدر خوشبختم ۲۵۰ دلار در ماه دارم حقوق میگیرم یعنی به اندازه نصف کسانی که در امریکا حقوق بیکاری میگیرند تا از گرسنگی نمیرن؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
سیف دعاکرد؟!!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
دم دکتر و کانال هواداراش گرم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
اگر کسی توهین به دیگران را تایید کند خودش را هم شامل خواهد شد، پاسخ را باید منطقی داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
وقتی یه عده از خد ا بیخبر برای سر کیسه کردن ملت برای خرید دلار صف میکشند و تا دلار ارزون خریدشون رو با التهاب افرینی به مردم بفروشند و بدون زحمت میلیاردر میشن ، ما نیاز به دشمن خارجی داریم ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
آن مرد ما را به این روز انداخت و نه محصور است نه کسی بازخواستش می کند .
پاسخ ها
سید امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
اینم تقصیر آن مرده؟ :دی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شما حیاناً اتفاق دیگه ای هم برات افتاده بنداز گردن آن مرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
بعضی از سازمانها پا تو کفش وظایف قانونی بعضی دستگاهها میکنند
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
-اقای رسول مقایسه شما رال برناگاهی است توصیه به کمی مطالعه متفکرانه- سپاس از نوشته های درست اقای ربیعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
این حرفها در این شرایط برای ایجاد مکرر جنگ روانی واعصاب برای مردم در خصوص رقصیدن چند بچهد،یا فیلترینگ ویا ماندن ونماندن شهردار وچه وچه ویا انعکاس حرف های باند احمدی نژادی ها به چه درد مردم میخورد ،چرا برای حل مشکلات اساسی مردم وکشور کسی پا پیش نمی گذارد ،یک مردی را شهردار میکنند وکار تمام میشود ،یک تذکر برای ختم رقصیدن بچه ها کافی سرجایش وعرش وفرش بهم که نخوردند ،قشریت وحماقت اینها برای ماست مالی کردن می باشد ،
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
این مسیله ربطش به املاک نجومی و اختلاس های شهرداری در زمان نورچشمی تند روها است ربطی به حرکات موزون چند دختر بچه ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
این کیهان چه جوری روش میشه باز هم حرف بزنه ؟
پاسخ ها
آریو برزن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
سنگ پا
نادری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
باید بگی حامیان دولت چطور روشون میشه عزیزم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
هیمینطور که تو رود میشه.این نون به اون ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
آفرین محمود صادقی که جلوی دخالت مدا خله گران را میگیری اینها فکر میکنندباید در همه اموردخالت کنند جز مواردی که ذکر نموده اید وباید بررسی کنند اگرفقط10 تا محمود صادقی ها بودند الان ایران بهشت میشد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
مجلس ششم پر بود از محمود صادقی ها اما آب از آب تکون نخورد دوست من
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
به شرط اینکه قدرت انجام اصلاحات رو هم میداشتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
یکی باید همین پاسخ را به خود احمدی نژاد بدهد که خودِ شما رو کی می‌شناخت! این نظام و کشور گُندت کرد و حالا شدی مدعی العموم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
احسنت
سید امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
احمدی نژاد 25 میلیون رای مردم رو داشت اونم محرومان و پابرهنگان. اگر مسولین باعث رای آوریش شد که پس انتخابات مهندسی شده رو قبول دارید اگر هم نه که لطفا کامنت بیهوده نگذارید برادر.
ناشناس
| Germany |
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
تا بیرون حکومت بود پی به فساد نبرده بود در درون حکومت متوجه شد و راهش را جدا کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
گرانی دلار زیر سر خود دولت است دولت سه تا سود می برد اول اینکه جیب خودشان را پر می کنند دوم کسری بودجه اش را جبران می کند دیگر این که مردم را از یرهم خوردن برجام می ترساند
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
نجفی اونموقع نسخه اش پیچیده شد که حرف از آش نذری 2میلیاردی و سر کیسه شل کردن شهرداری برای مداح ها و.... را علنی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
درود بر احمدی نژاد ضد فساد و رانت ..
امين بديعي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
دو مطلب را عرض ميكنم :
١ - مقايسه و برابر دانستن دكتر محمد مصدق نشاندهنده عمق بي اطلاعي از شرايط دو زمان كاملاً متفاوت و عملكرد دو زماندار كاملاً متفامتتر است كه جايش در اين مكان نيست ولي هوچي گر ناميدن كسي كه در دوره فقر و بي پولي و عقب ماندگي علمي و تكنولوژيكي با دست خالي نفت و كشور را از دهان استعمار بيرون كشيد بي انصافي بزرگي است و برابر دانستن مصدق با احمدي نژاد كه با در اختيار داشتن بيشترين ميزان درآمد تاريخ ايران ضمن نابودي اقتصاد ايران ملت ايران را هم در معرض بزرگترين تهديدات امنيتي قرار داد قياس مع الفارغي است كه فقط بوي كينه و عصبانيت از آن به مشام ميرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
آیا دادستان کشور می داند با این سخن چه هزینه سنگینی برای نظام ایجاد کرده است؟
محمد مافي
|
Canada
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
جناب ميرسليم همانگونه كه از نتيجه انتخابات رياست جمهوري متوجه شديد جنابعالي مربوط به قرون قبل تشريف دارين. لطفا در مورد حال و امروز ملت نظر ندهيد كه شما چكارها ميكنيد.
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
آقای میر سلیم بچه گول می‌زنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
بر همه مومنیین واجب است تابلو خیابان مصدق را از جا بکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
" ابعاد خسارات استفاده از تلگرام" یعنی اگاهی و اطلاع مردم این قدر برای یک سیستم مشکل داره ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
دادستان کل کشور چرا در وضعيت دلار ورود نمي کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
"میرسلیم: من از سروش استفاده می کنم" حتما خودش به خودش پیغام میده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
عاشق میرسلیم هستم با اظهارنظرهای خیلی سازنده و مفیدشون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
احمدی نژاد درحوزه اقتصاد جابجایی افرادی را داشت که همچون اسلاف پیشینش عده ای از همراهنشان منتفع ودلار ۱۰۰۰ تومانی را ۳۳۰۰ ت تحویل داد وزندگی مردم وکشور را فلج کرد اشخاص فدای مملکت نه مملکت فدای اشخاص !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
شما خودتان عرضه کار ندارید به احمدینزاد چه هرجا تحت فشار افکار عمومی قرار میگیرید زود مقصر احمدینزاد میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
خلایق هرچه لایق....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
زنده باد احمدی نژاد که درست و به موقع گفت
رصا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
ا گر احمدی نزاد هیچ کاری برای این کشور نکرد وتمام سرمایه های ایران را نابود کرد ولی شجاعانه مقابل همه ایستاد
و باج به کسی نداد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز دادگاه روح الله زم انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب