بازدید 6658
کد خبر: ۷۶۹۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸ 30 January 2018
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح ترافیک جدید نرخ‌گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن پورسیدآقایی پس از تصویب لایحه نرخ عوارض ورود به محدوده مرکزی شهر (محدوده طرح ترافیک) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بالاخره با تمام این جوسازی‌هایی که صورت گرفت که این طرح اجرایی نمی‌شود نهایتاً با کمترین تأخیر این طرح به تصویب رسید و از 15 فروردین سال آینده طرح جدید ترافیک اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از تمامی ارگان‌ها، سازمان‌ها، خبرنگاران که نقدهایی به این طرح داشتند تشکر می‌کنم، گفت: طرح هوشمندی به تصویب رسید که در سال آینده شاهد آثار آن در کاهش آلودگی هوا و ترافیک خواهیم بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشت: بر اساس آنچه که امروز به تصویب رسید خودروها در دو دسته مجوز خواهند گرفت. 63 هزار سهمیه برای افرادی که به لحاظ شغلی مجاز به ورود به محدوده هستند در نظر گرفته‌ایم که در ابتدا باید مبلغ یکصد هزار تومان پرداخت کند و 40 هزار سهمیه نیز به صورت روزانه به شهروندان ارائه می‌شود که هیچ تفاوتی در نحوه پرداخت این دو گروه نخواهد بود و مطمئن هستیم سهمیه 40 هزار تا نیز تکمیل نمی‌شود.

پورسیدآقایی افزود: افرادی که مجوز سالانه دریافت می‌کنند باید یکصد هزار تومان نیز اضافه‌تر پرداخت کنند و در کل فرقی مابین سهمیه 63 هزار خودرو و 40 هزار خودرو نخواهد بود.

وی افزود: ساعت تردد خودروها در صبح 6.5 تا 10 از 10 تا 4 و از 4 تا 7 شب تقسیم‌بندی شده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: اگر در ساعت اوج خودرویی وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک، اگر خودرویی در تایم غیرپیک وارد شود و در همان تایم نیز خارج شود ضریب نیم و خودروهایی که در اوج ترافیک وارد و در اوج ترافیک نیز خارج می‌شوند ضریب 1.5 خواهند گرفت.

پورسیدآقایی بیان داشت: افرادی که کارت خود را برای طرح ترافیک شارژ می‌کنند 20 درصد کمتر پرداخت می‌کنند و افرادی که دارای خودروی معاینه فنی ویژه نیز هستند 20 درصد پرداختی آنها کمتر خواهد بود

وی با اشاره به اینکه خودروهای هیبریدی و برقی یک دهم پرداخت می‌کنند، گفت: این اقدام به نفع پولدارها نیست بلکه به نفع مردم شهر است چرا که ورود خودروهای هیبریدی قطعاً نسبت به خودروهای بنزینی گران قیمت آلودگی کمتری ایجاد خواهد کرد. پس بهتر است تشویق کنیم این خودروها خریداری شود تا آلایندگی کمتری داشته باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: به عنوان مثال اگر خودرویی در تایم خلوت وارد محدوده ترافیک و در همان تایم نیز خارج شود 13 هزار و 400 تومان باید پرداخت کند و اگر خودرویی در ابتدای صبح خارج شود و معاینه فنی برتر نیز نداشته باشد 36 هزار تومان پرداخت خواهد کرد.

پورسیدآقایی افزود: بنابراین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک از 13 هزار و 400 تومان آغاز و سقف آن 36 هزار تومان در روز است.

وی افزود: ساعت‌ها مطرح شده بسته به ایام و ماه‌های سال جابه‌جا می‌شوند با توجه به اینکه در اوج صبح، بعدازظهر و میان روز سه ضریب برای محاسبه نرخ گذاشته شده است بنابراین همه مردم به صورت آزادانه می‌توانند وارد محدوده شوند و مدیریت پرداخت داشته باشند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: به عنوان مثال اگر خودرویی در اوج ترافیک صبح وارد و در خلوتی خارج شود ضریب یک دریافت خواهد کرد و برای ورود به محدوده طرح ترافیک فقط 24 هزار تومان پرداخت می‌کند.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه اگر ترافیک روان شود آلودگی هوا نیز کم خواهد شد، گفت: در طرح جدید 26 هزار سهمیه ورود به محدوده کم شده است و همه شاخص‌ها نشان می‌دهد که طرح باعث کاهش آلودگی هوا و ترافیک می‌شود.

وی ادامه داد: برای جانبازان و معلولین نیز به صورت کلی با 50 درصد پرداخت خواهد شد و جانبازانی که بالای 70 درصد هستند و همین‌طور جانبازانی که 25 درصد به بالای اعصاب و روان نیز آرم طرح ترافیک را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشت: پیش‌بینی ما این است که میزان درآمد از فروش طرح ترافیک 4 تا 5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند و امروز به تصویب رسید که اگر درآمدی نیز حاصل شود صرف حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوا شود.
اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
هر جور نگاه می کنی باز از همه جای این طرح بوی پول به مشام می رسد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ولی بنظر من کار آمد تر از طرح کلی قبل است. نمی شه یک بخش مهمی از شهر را که هر روز هم این بخش گسترده تر می شد در انحصار تاکسی ها و دارندگان رانت طرح و ترافیک قرار داد. گاهی آدم فقط یک کار چند دقیقه دارد اما امکان استفاده از وسایل عمومی هم ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
پس شعار حمایت از ساکنین محدوده طرح و ترافیک چی شد؟مگه نگفتید میتونن قبل از 8 خارج و بعد از 5 وارد شوند؟ به همین زودی فراموش شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
سلام
من اگر وارد طرح شوم و با ده دقیقه رانندگی در پارکینگ خانه ام پارک کنم کل روز برایم هزینه حساب میشود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
پس شعار حمایت از ساکنین محدوده طرح و ترافیک چی شد؟مگه نگفتید میتونن قبل از 8 خارج و بعد از 5 وارد شوند؟ به همین زودی فراموش شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
قبلا مثلا برای طرح ترافیک سالانه پزشکان تخفیف قایل میشدندولی الان نه نتها تخفیفی قایل نشدتد بلکه افرادی که به اقتضای شغلشان (مثل پزشکان)باید واردطرح شوند هیچ تفاوتی با افراد عادی که مثلا برای تماشای فیلم سینما وارد طرح میشوند ندارند !!!! هدف اصلی طرح جدید فقط یک چیز است "اخذ پول بیشتر" !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
پورسیدآقایی افزود: افرادی که مجوز سالانه دریافت می‌کنند باید یکصد هزار تومان نیز اضافه‌تر پرداخت کنند و در کل فرقی مابین سهمیه 63 هزار خودرو و 40 هزار خودرو نخواهد بود.
بعبارت دیگه یک پزشک که بخاطر درمان بیمارانش مجبوراست وارد طرح بشود (سهمیه 63 هزارخودرو)درمقایسه با یک آدم عادی که مثلا برای تفریح یا کارشخصی وارد طرح میشود باید پول بیشتر پرداخت کند !!!!!!!
این معنی عدالت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
آقای شهردار لطفا طرح درآمدزای ترافیک را فعلا بیخیال شوید و برف و زباله های مانده در کوچه های شهر را رسیدگی کنید. ما عوارض شهرداری پرداخت میکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
ماکه نفهمیدیم چی شد.. پس عوارض چی بود این وسط؟ یعنی کسی که طرح روزانه میخره باز عوارضم براش میاد؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
فردی که محل کارش توی طرح هست و صب زود میره تو طرح و بعد از ساعت طرح مغازشو میبنده میره سمت خونه چی میشه داستانش؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
خروج از طرح رو چه جوری حساب می کنن؟ مگه دوربینا میگیره؟ اگه از جایی خارج شد که دوربین نداشت چی؟ اگه رفت و مجبور شد بمونه و خودروش تمام مدت تو پارکینگ بود و چند روز موند چی میشه؟ آخه این چه طرحیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
هر چقدر طرح را پیچیده تر کنند اجرای ان با وجود امکانات کم و مشکلات موجود مشکل تر است. پزشکان مشکلی برای هزینه ندارند، هر چقدر تعرفه طرح گرانتر شود، انها سه برابرش را از بیماران میگیرند، بنابر این این طرح تورم زا و فشارش روی اقشار اسیب پذیر می اید.
محمودرضا ابوالصدق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
با سلام....با توجه به اینکه روزهای پنج شنبه هم مانند جمعه ها ورود به طرح ترافیک و زوج و فرد آزاد است به افرادی که پلاک آنها فرد است اجحاف می‌شود و این عین بی عدالتی است چون افرادی که پلاک زوج دارند چهار روز در هفته یعنی شنبه،دوشنبه،چهارشنبه و پنج شنبه می‌توانند وارد طرح زوج و فرد شوند و دارندگان پلاک فرد سه روز یعنی یکشنبه،سه شنبه و پنج شنبه....پیشنهاد میکنم شنبه ها به صورت یک هفته در میان بین پلاک‌های زوج و فرد تقسیم شود تا این بی عدالتی مرتفع شود....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
عزیز من بکل این طرح زوج و فرد مسخره هست... از چند وقت دیگه که پولیش کردن اون موقع ببینم بازم شما میای این بی عدالتی رو ببینی...

ماها بدبخت شدیم دورمون یه حصار کشیدن شماها که وارد این محدوده میشید و ماشین پارک میکنید و میرید

مای بدبخت که نمیتونیم در بیایم بیرون چی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اگر موافق باشید ایام هفته از 7 روز به 8 روز تغییر تا مشکل شما هم مرتفع گردد
موفق باشید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
عبدالحسین مجدمی اکبر طبری اجلاس داووس علی دیواندری حسن دیاب کروناویروس سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه