بازدید 17333
بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران؛
خط متعادل روزنامه نیویورک‌تایمز البته مورد انتقاد و اعتراض رسانه شورای روابط خارجی آمریکا قرار گرفته است. این شورا با مقایسه گزارش نیویورک‌تایمز و بی‌بی‌سی از این اعتراضات، خط متعادل خبری نیویورک‌تایمز را به سخره گرفته و بیان کرده که توماس اردبرینک، تنها گزارشگر آمریکایی است که از دفتر خود در تهران برای روزنامه‌اش خبر تهیه می‌کند. این رسانه آورده، باید تیتر و گزارش نیویورک‌تایمز که این اعتراضات را اقتصادی خوانده است، اصلاح شود!
کد خبر: ۷۵۹۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹ 30 December 2017

روز گذشته، ادامه تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران و در اعتراض به افزایش قیمت‌ها و بیکاری برای دومین روز صورت گرفت و البته مورد توجه رسانه‌های داخلی و بین‌المللی قرار گرفته است. واکنش‌های بین‌المللی به این اعتراضات از کاخ سفید تا رسانه‌های مختلف بین‌المللی گسترده بوده و بازتاب بین‌المللی این اعتراضات درخور توجه است.

به گزارش «تابناک»؛ روز گذشته در ادامه تجمعات اعتراضی به مسائل اقتصادی در کشور، شهرهای ساری، رشت، قم، قزوین و کرمانشاه، شاهد حضور مردم و قشرهای معترض به وضعیت اقتصادی کشور بود که در برخی از این تجمعات اعتراضی، شعارهای تندی نیز به گوش می رسید. در برخی از شهرها از جمله کرمانشاه، تجمعات با مداخله پلیس همراه بوده است.

این مسأله در رسانه‌های داخلی و به ‌ویژه رسانه‌های خارجی بازتاب داشته و بسیاری از این رسانه‌ها در خارج از کشور با نمایش تصاویر و ویدئوهایی از این اعتراضات، آن‌ها را دومین اعتراضات بزرگ از سال 2009 به این‌ سو قلمداد کرده‌اند.

روزنامه وال‌استریت ژورنال در خبری با همین موضوع، تیتر جالب‌توجه «اعتراضات جدید در ایران» را به همراه عکسی از حسن روحانی انتخاب کرده است. این تیتر و عکس مربوط به گزارشی از سوی تحریریه این روزنامه است که طی آن تلاش کرده تا اعتراضات روز گذشته را دومین اعتراض بزرگ از سال 2009 – 88 – به این ‌سو جلوه دهد.

این روزنامه در گزارش خود همچنین اشاره‌هایی به وعده‌های دولت برای بهبود شرایط اقتصادی بعد از توافق هسته‌ای 2015 داشته و بیان کرده است، به رغم بهبود شاخص‌های اقتصادی نرخ بیکاری و تورم در حال افزایش است. به شکلی جالب ‌توجه این روزنامه با تشجیع این اعتراضات در پایان گزارش خود بیان کرده است: مردم ایران باید بدانند که دنیا از درخواست آن‌ها برای آزادی حمایت می‌کند.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

خبرگزاری بی‌بی‌سی نیز در مطلبی مشابه با انتشار تصاویری از اعتراضات روز گذشته در شهرهای مختلف ایران، این اعتراضات را متوجه دولت دانسته و بیان کرده است، این اعتراضات با هدف نقد گرانی و تورم آغاز شده است.

این رسانه نیز در ادامه همان خط وال‌استریت ژورنال در راستای نسبت دادن اعتراضات به شعارهایی علیه مقامات، از دستگیری تعدادی از معترضان در تهران خبر داده است.

در خطی پررنگ این خبرگزاری به مواردی از شعارها که مربوط به فعالیت‌های ایران در سوریه و یمن بوده، اشاره ‌کرده و سعی بر آن داشته تا این شعارها را به شکلی پررنگ و نمونه‌هایی از اعتراضات به این فعالیت‌ها جلوه دهد.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

نیویورک‌تایمز نیز در خبری با تیتر «اعتراضات پراکنده در ایران در خصوص فشار اقتصادی» به قلم توماس اردبرینک و به همراه عکسی از روحانی، تجمعات اخیر را پوشش داده و بیان کرده که این اعتراضات نشانه‌هایی از ناآرامی را در دل خود دارد.

اردبرینک در این گزارش با اشاره‌های فراوان به بر جای ماندن تحریم‌های مالی یک‌جانبه آمریکا به شکلی جالب‌توجه، این اعتراضات را ناشی از این اقدام آمریکا در برخورد با توافق هسته‌ای و تحریم‌ها می‌داند و بیان کرده که سخت می‌توان در خصوص اندازه این اعتراضات و این‌که آیا سازماندهی‌شده بوده‌اند یا خیر نظر داد.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

این خط متعادل روزنامه نیویورک‌تایمز البته مورد انتقاد و اعتراض رسانه شورای روابط خارجی آمریکا قرار گرفته است. این شورا با مقایسه گزارش نیویورک‌تایمز و بی‌بی‌سی از این اعتراضات، خط متعادل خبری نیویورک‌تایمز را به سخره گرفته و بیان کرده است، توماس اردبرینک، تنها گزارشگر آمریکایی است که از دفتر خود در تهران برای روزنامه‌اش خبر تهیه می‌کند. این رسانه بیان کرده است که تیتر و گزارش نیویورک‌تایمز که این اعتراضات را اقتصادی خوانده است، باید اصلاح شود!

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

در همین حال، خبرگزاری رویترز نیز با تیتر «اعتراض به قیمت‌ها در ایران هم‌زمان با گسترش اعتراضات سیاسی شد» با اشاره به شعارهای علیه دولت در این اعتراضات در شهرهای مختلف ایران بیان کرده است که این شعارها از سمت‌وسوی اقتصادی به سمت سیاسی حرکت کرده است.

این خبرگزاری به نقل از یک مقام، خبر دستگیری معترضان را داده و همچنین به حضور گسترده پلیس و برخورد با معترضان در این تجمعات اشاره کرده است.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

اما در کنار این پوشش‌های خبری، واکنش مقامات و نهادهای آمریکایی به این اعتراضات نیز درخور توجه است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی که بیش از هر چیز بوی هشدار و خط‌ونشان برای ایران را می‌دهد، بیان کرده است: گزارش‌های متعددی از اعتراضات صلح‌آمیز شهروندان ایرانی در خصوص فساد در نظام و تلف کردن ثروت‌های ملی برای تقویت تروریسم در خارج از این کشور منتشر شده است. دولت ایران باید به حقوق مردم خود احترام بگذارد، از جمله احترام به این‌که آن‌ها خواسته‌های خود را بیان کنند. دنیا دارد این ماجرا را می بیند.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

همچنین روز گذشته وزارت امور خارجه آمریکا در یک بیانیه کوتاه بیان کرد: این اعتراضات و گزارش‌های آن را از نزدیک دنبال و دست خود را به‌ سوی معترضان دراز می‌کند. این بیانیه که از سوی «هیتر نئرت»، سخنگوی این وزارت خانه منتشر شده است، مقامات ایران را به خالی و پوچ کردن کشوری ثروتمند و بافرهنگ متهم کرده‌اند که اکنون تنها صادرات آن خشونت و آشوب است.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

پل رایان، سخنگوی حزب جمهوری‌خواه در توییتی در همین رابطه بیان کرد: مهم است که ما از اعتراضات صلح‌آمیز در ایران حمایت کنیم. این اعتراضات نتیجه اقدامات نظامی است که بیش از همه بر تقویت و رشد نهادهای تروریزم متمرکز است تا مشکلات شهروندان خود.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

در همین حال، سناتور جمهوری‌خواه و ضد ایرانی، تام کاتن، بیانیه‌ای کوتاه در خصوص این اعتراضات منتشر و در آن اعلام کرده: اعتراضات در مشهد نشان داد که نظامی با این ایدئولوژی نمی‌تواند برای مدت زیادی از حمایت عمومی برخوردار باشد و ما باید از مردم ایران که جان خود را به خطر می‌اندازند تا علیه نظام صحبت کنند، حمایت کنیم.

بازتاب بین‌المللی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۵
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
این ترامپ چی میگه این وسط؟ یه تازه به دوران رسیده رو چه به این حرفا؟ ما هر کاری کنیم به خودمون ربط داره و به هیچکس دیگه به خصوص و به خصوص ترامپ ربطی نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
همونطور که سیاستمدارهای ما در مورد کوچکترین مسائل کشورهای دیگر نظر می دهند! ایشون که صاحب کشوری با 25% اقتصاد دنیاست! حق نداره نظر یده؟
قوچی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
تازه به دوران رسیده ؟؟؟مرگ مغزی هستی تو
ناشناس
|
China
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
ترامپ بهتره دهنشو ببنده! هنوز بزن و بکشی که نژادپرست ها با مردم خود ترامپ داشتند و اعتراضات به خود ترامپ پس از ریاست جمهوری تا حالا و حتی در دیگر کشورها از یادها نرفته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
امروز و دیروز روشن شد که فتنه گر کیست!!! فتنه گر کسیست که آمریکا و انگلیس از او پشتیبانی کند . اگ رملاک این است پس دیروز و امروز اینهایی که شعار دادند همه فتنه گرند. جواب چیه!!
پاسخ ها
ناشناس
| Belarus |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
جواب ساندیسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
جواب اینه که شما درساتو بخون فعلا امتحاناتتو قبول شی..شما هنوز برات زوده تحلیل سیاسی اقتصادی..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
تظاهرات معلومه مردمی نیست و متعلق به دولت یا نهادهای جکومتی است. کی به مردم اجازه میدن برای گرانی تظاهرات کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
با ملت سازش کنید
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مردم واقعا دیگه طاقت گرونی ، تورم ، اختلاس های میلیاردی رو ندارن.
برخی پول بودجه میبرن و میخورن در عوض میخوان پول بودجه با فشار به مردم و زیاد کردن پول بنزین و حذف یارانه ها تامین بشه. کسی هم نیست به داد مردم برسه مجبورن اعتراض تا صداشون به گوش مسئولین برسه و کسانی که دارن این تجمعات رو سیاسی جلوه میدن مطمئنا میخوان مردم رو سرکوب کنن و دارن دنباله بهونه میگردن دیگه چون ترامپ یا هرکی در خارج حرفی زده دیگه اینا هم هر کسی بیاد اعتراض کنه رو به جرم فتنه گری و ... دستگیر میکنن
حاجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
اظهار نظر مسخره ترامپ فقط باعث انحراف اعتراضات میشه ، ترامپ لطفا دهنتو ببند
شاه شب
|
Canada
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
اینکه مردم اعتراض مسالمت آمیز واعتراض به گرانی داشته باشند طبیعی هست ..اما منشا این ها سومدیریت اقتصادی است..تو این اوضاع اقتصادی گرون کردن بنزین چه معنی داره؟؟/افزایش حقوق مدیران دولتی چه معنایی داره؟؟معدوم کردن مرغها که باعث شد تخم مرغ گرون بشه باید قبلش فکری به حال این موضوع میکردند..همه این ها برمیگرده به سومدیریت..حالا دشمن هم که از خداش هست داره موئج سواری میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
کاش آمریکا مداخله ای نکنه یکبار که شده اجازه بدن مردم خط خودشون رو برن به راحتی با این مداخله آمریکایی ها انگ اجنبی و معاند به مردم زده میشه و اعلام میشه دلارهای آمریکایی مردم را بیرون آورده و اسم ملت میشه فتنه گر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
قانون اساسی اصلاح باید گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
با اندوه ودرد درون شاهدم که مشتی دنیاخوارغربی وآدمکش حرفه ای وخونریز جهانی از اعتراضات ملت ایران سواستفاده میکنند...طبیعتا هیچ آزاده ایرانی دلش نمیخواهد شرایط برای این سواستفاده کنندگان فراهم باشد ولی متاسفم که بنظر میرسدتنها راه شنواکردن مسولین ایران انگارهمین اعتراضات است ..اگرشنیده شوند سواستفاده دیگران چه باک..
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مردم ایران توجه کنید: اصل بیست و هفتم (27) قانون اساسی ایران:
تشکیل اجتماعات و راه‏پیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است.‏‏ پس این تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‏ها غیر قانونی نیست و نیازی هم به مجوز ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
خبرنگارشو عوض کنه بزاره رسایی گزارش کنن.راستی اینها همونا بودن که تو قضیه تصویب برجام وقتی دولت میگفت ادامه تحریمها به صلاح نیست ومعیشت مردم به سختی افتاده میگفتن عزت ملی ما رو زیر سوال نبرین ومخالف رفع تحریمهابودن .الان هم که یکدفعه نگران معیشت مردم شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
از نظر برخی ما همه فتنه گر هستیم ..
سید حسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
شکم گرسنه دین و ایمان نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
خیلی جالبه در اتفاقی خودجوش! درست قبل ۹دی اعتراضها شروع شد!
سوال من اینه ایا طی این چند سال جلوس جناب روحانی مشکلات معیشتی نداشتیم!!!
چرا یه باره شروع شد هنوز به سال نکشیده این انتخاب تون
و جالب تر وقتی میشه دوستان خارجی مون میگن مردم معترض هستن دولت پول تو سوریه و یمن گذاشته
الان خب چند ساله ما درحال جنگ هستیم
به نظر برای اینکه دستشون در یمن و سوریه نمیرسه ایران رو بشونن سرجاش این داستان رو حداقل در ساده لوحانه ترین فکر حمایت میکنن
به نظر من که الان چندین سال هست با بدبختی زندگی میکنیم، این اعتراضات صد در صد اجتماعی نیست و ببینید پشتشون کی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
تظاهرات برنامه ریزی شده و تخریبی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
حالا تظاهرات تقلبی باشه یا نه... حتی اگه دولتی هم باشه... یعنی یه جای کار می لنگه که متوسل به چنین کاری شدن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
طبق قانون اساسي نظام جمهوري اسلامي راه پيمايي وتظاهرات واعتراض غيرمسلحانه وبامجوز وزارت كشور حق مسلم هرايراني بوده ونظام ميبايست حمايت خودراازمعترضان درمسيرهاي تعيين شده بنمايدواما دراعتراضات اخيرشروع وانتها وترتيب دهندگان ومديريت آن مشخص نبوده وبه دليل اظهارنظرهاي پراكنده وضدونقيض وقابل تامل بعضي از چهره هاي سياسي مذهبي نشريافته درفضاي مجازي ازنظربنده مشكوك بنظرميرسدكه لازم است مسئولين امر موردرابصورت جدي پيگيرباشندضمنا اگربه جامعه اجازه تكثراحزاب داده نشود تجمعات بصورت مافيايي اداره وخطراتي به امنيت كشورومردم خواهدداشت كه لازم است نظام روي كليه مسئولين اعم ازسياسي وواجرايي وقضايي ونظامي كنترلهاي لازم راداشته باشدتاهيچ كاري درجامعه بدون هماهنگي انجام نپذيرددركل به وحدت فرماندهي مديران درتمامي سطوح درحاكميت اهميت داده وبه خواستهاي قانوني ومشروع ملت ترتيب اثرداده شودتاشاهدنفوذوضربه زدن وموج سواري رسانه هاي استكباري وابسته به امريكا وديگراجانب نباشيم ملت به لحاظ اقتصادي شديدا آسيب پذيراست مواظب (مردم نجيب وشرافتمندايران)باشيم اگرمسئولين ملت راصميمانه دركنارخودداشته داشته باشند امريكا وديگر حكومتهاي استكباري غلطي نخواهندتوانست بكنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
بهترین کار این است که اجازه داده شود همه اعتراضات مصالمت آمیز برگزار شود
و تمامی خواستها کارشناسی و پاسخ داده شود
که هیچ فرصت طلبی از این ناراحتی مردم نتواند بهره برداری کند
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
حاج اقا ...مردم خیلی ناراحتند. بهترین کاری که شما میتوانید به عنوان مسئول وضییعت امروز کشور بکنید این است گه سکوت کنید. صدا و سیما هم چند روز تعطیل بشه یا حداقل فقط فیلم کره ای بدون قیچی بزاره! از ما بی بصیرت گفتن بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
بهتره تا دیر نشده صدای ملت رو بشنوید
ناصر آل مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
جریانی کاملاً عادی در کشوری با نظام مردمسالاری که از این دست اخبار را می شود هر روز در همه کشورهای جهان دید و شنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مقامات ایران را متهم به خالی و پوچ کردن کشوری ثروتمند و بافرهنگ کرده‌اند که اکنون تنها صادرات آن خشونت و آشوب است.
حسن
|
United States
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
موقعی که برنج و گوشت مایحتاج اولیه مردم سه برابر شد کی اعتراض کرد؟ قوط پراید شش تومنی شد بیست و یک کی اعتراض کرد؟
چرا اینقدر سیاه کاریبر این کشور حاکم شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
این اعتراضات همه جا هست بالاخره مردم باید بتونن به یه طریقی اعتراض کنن دلیل نداره که یه عده هزاران میلیارد اختلاس کنن حقوق نجومی بگیرند و.. وبرخی بر جبران کسری جیب مردم خالی کنه. ومردم به نون شبشون محتاج کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
براستی چرا هیچ اراده ای در برخورد با این حجم فساد گسترده وجود ندارد؟ یا نمی خواهند یا نمی توانند! در هردو صورت چرا؟ مردم که همچنان سر آرمان های انقلاب ایستاده اند مسوولان چه می کنند؟!
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
عزیزم شما گویا کلا در جریان نیستی
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
به ترامپ پست بگویید اگر خاک هم بخوریم از شما موجودات کثیف کمک نمی خواهیم
مشکلاتمان را خودمان حل می کنیم اشتباهات پدرانمان را که دشمنان را به ایران کشاندند و صد ها سال این کشور را بدبخت کردند تکرار نمی کنیم
بهنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
به نام خدا
در این شرایط نباید مردم ایران تحت تاثیر رفتار مسموم دشمنان خود قرار گیرند و در جهتی حرکت کنند که طلب خواسته های خود به شکل قانونی، مسالمت آمیز و متمدن را نیز فراموش نکنند.
از همه مهمتر پیامی است که باید مسئولین بدور از تجاهل بذیرفته و عمل کنند. پیامی که برگرفته از اساس علم مدیریت و از آن مهمتر جهان بینی ما است: هر اختیاری باید با پاسخگویی همراه باشد تا شایسته ی کلمه ی مسئولیت (یعنی مورد سوال قرار گرفتن) باشد، همانگونه که خداوند پاسخ گو بودن انسان را بر اختیار او متکی فرموده است.
هر کسی در این مملکت اختیاراتی دارد باید به موازات آن پاسخگو هم باشد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
سانسور چی محترم خسته نباشی یه چایی بیارم برات خستگیت در بره ایاااا
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
تابناک جان کدوم رسانه به این موضوع پرداخته بود ما متوجه نشدیم؟؟؟ بعدشم ترجمه بلد نیستی مردم رو ... فرض نکن بدون ترجمه بزاری سنگین تری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
تو رو خدا بسه دروغ
ناشناس
|
Turkey
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
ترامپ خفه شو دعوا خانوادگی به تو چه همه مردم پشت نظام و رهبری هستند
شهرام رودپیمای رشت آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
با نام خدا .

با سلام وتحیات .

مردم ایران بخصوص طبقات متوسط به پائین جامعه از لحاظ معیشت و امرار معاش و اقتصاد در فشار زیادی قرار دارند . دولت باید برای توده مردم عداات اجتماعی را برقرار نماید .

بیکاری و نبود شغل مناسب برای جوانان تحصیلکرده - تعطیلی بنگاه های اقتصادی - و کمبود حقوق و دستمزد برای کارگران و تا کارمندان عادی و فساد و رانت که همه میدانیم ..................باید برای مردم مستضعف و ضعیف جامعه و کشور چاره ای اندیشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
من یه سوال خیلی خیلی مهم دارم
تصاویر واخیار این اعتراضات تو صدا وسیمای ایران کجاست؟؟چرا نشون نمید
اعتراضی ولو غیرقانونی ولیکن حقیقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
این ترامپ دو سه ماه پیش عبارت a terorist nation یعنی ملت تروریست رو درباره ایرانی‌ها به کار نبرده بود؟
یزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مردم را احترام کنید
برای جوانان شغل مسکن فراهم کنید
دروغ به مردم نگوئید
مردم بیدارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
ملتی که با سیب زمینی رای میدهد و با تخم مرغ از رایش برگردد هرگز نخواهد توانست صلاح مملکت خود را بداند
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
پدر بیامرز مسئله غذا برای شما مهم نیست برای خیلی ها مهمه. چند دقیقه به این جمله فکر کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مرگ بر استکبار جهانی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
من 6 سال بیکارم، خیلی هم سخت به من گذشته، ولی به آمریکا و امثالهم هیچ ربطی نداره... من هم مثل خودتون هستم.....
آمریکا فقط به فکر منافع کشور خودشه.... یه کم از هیجانات فاصله بگیرید
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مرگ برگرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
اراده ای برای مبارزه با فساد دیده نمیشه. هر روز یه لیستی درمیاد به فلان مبلغ اختلاس توسط فلان و بهمان. دیگه لیست نشون میدید که چی بشه؟ این چیزاس که عصبیمون کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مرگ بر سیستم استکباری و سلطه طلب امریکا و مرگ برفقر تبعیض و بی عدالتی. دعوای ما خانوادگی است ربطی به دیگران ندارد. آنها خیر خواه ما نیستند.
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مرگ بر مرغ های تخم گذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مرگ بر آمریکا، خودش تحریم میکنه، فشار اقتصادی به مردم وارد میکنه و بعدش مدعیه که ما مراقبیم که ... مشکلات داخلی به اجنبی ارتباطی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
چرا مسئولین بجای اصلاح امور
فقط حرف میزنن
حرف از اصلاح حرف از معیشت و...
کو عمل
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
لازم نيست ترامپ حرفي بزنه، ما به چشم خود ميبينيم در مملكت
رامین ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی یعنی این!؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی