بازدید 35415
هزار و هفتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: اسماعیل دوستی برای سومین بار با مهدی کروبی دیدار کرد/رئیسی، کاندیدای انتخابات ریاستجمهوری 1400 میشود؟/خانواده هاشمی رفسنجانی از جماران می روند/استیضاح، ابزار معامله‎گری نمایندگان با وزرا ؟ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۵۸۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰ 25 December 2017

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید. 

واپسین توصیه احمدی‌نژاد به روحانی

کاظم جلالی با بیان یک خاطره از سال 92 می‌گوید: زمانی که آقای دکتر روحانی ریاست‌جمهوری را تحویل می‌گرفت، معمولا رئیس‌جمهور سابق بعد از مراسم تنفیذ از بیت مقام معظم رهبری به ریاست‌جمهوری رفته و آنجا را تحویل می‌دهد. ظاهرا آنجا آقای احمدی‌نژاد به آقای روحانی می‌گوید ما که رفتیم، ولی مراقب این دو برادر باش، بدبختت می‌کنند. تا جایی که تحلیل ماست، در ذهن آقای روحانی هم این گفته بی‌تأثیر نبوده است؛ اگرچه ایشان بعدا متوجه شدند دکتر لاریجانی دنبال این است که به ایشان صادقانه در راستای اداره درست کشور و حل چالش‌ها کمک کند. البته هیچ خانواده و فردی بدون نقص نیست. نقدکردن دستگاه قضا کار سختی نیست. شاید همه نقدهایی به دستگاه قضا داشته باشیم. یا مجلس را می‌توان نقد کرد و حتما نقدهایی هم وجود دارد، ولی قضاوت و برایند من از ده سال حضور دکتر لاریجانی در مجلس، این است که خیلی خوب توانستند مجلس را اداره کنند و با حکمت کار می‌کنند. به‌عنوان رئیس مرکز پژوهش‌ها باید بگویم یکی از مشتریان پروپاقرص ما در خواندن گزارش‎‌ها، آقای لاریجانی‌اند. نامه‌ها و گزارش‌های ما را خوب می‌خوانند و حاشیه‌نویسی می‌کنند. خیلی روی مسائل کلان کشور وقت می‌گذارند؛ اما آیا درباره یک خانواده می‌توان به یک شکل قضاوت کرد؟ البته خیر./شرق

جزئیات سوال از رئیس جمهور درباره ارز

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سؤال از رئیس جمهور درمورد بازار ارز، گفت: سؤال از رئیس جمهور درمورد بازار ارز در این رابطه است که چه میزان ارز به بازار تزریق می شود و این ارز با چه قیمتی به بازار عرضه می شود. وی افزود: همچنین در این پرسش آمده که چه افرادی ارز را در بازار می فروشند؛ آیا صرافی ها هستند؟ تعداد آنها چقدر است؟ نعمتی اظهار داشت: من سؤال را هفته گذشته به آقای لاریجانی داده ام اما هنوز اعلام وصول نشده است.سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در صحبتی که با رئیس مجلس درباره این طرح سوال داشتم، آقای لاریجانی به من گفت بگذارید که دوستان بیایند و در یک جلسه توضیحات خودشان را ارائه کنند./فارس

امضای انگلیسی علی لاریجانی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در نشست رؤسای مجالس ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، روسیه و چین طی یک سفر سه روزه، در اسلام آباد پاکستان به سر میبرد.در حاشیه این نشست که عصر دیروز (یکشنبه، ۳ دیماه) در خصوص شناسایی چشم اندازها در مسیر رفاه مشترک از طریق افزایش ارتباطات منطقه ای به ریاست علی لاریجانی آغاز شد، تصویر امضای خارجی لاریجانی، سوژه کاربران شبکه های اجتماعی شد و مورد توجه آنها قرار گرفت. در ادامه تصویر امضای علی لاریجانی را می بینید.


بسته

برخی افراد امروز نقش اپوزیسیون را دارند

دادستان کل کشور در ادامه به برخی هجمه ها و سخنان علیه دستگاه قضایی از سوی برخی افراد که امروز نقش اپوزیسیون را دارند اشاره کرد و افزود: کسانی با بزرگ بینی و دروغ های مخرب قصد دارند به دستگاه قضایی ضربه وارد کنند و عده ای هم ماموریت دارند دستگاه های منصوب رهبری را بکوبند. وی تأکید کرد: شما ببینید رسانه های بیگانه چقدر دستگاه های منصوب رهبری را می کوبند و انواع و اقسام دروغ ها و تهمت ها را به این دستگاه ها از جمله قوه قضاییه نسبت می دهند؟ البته نمی گوییم در قوه قضاییه و دستگاه های دیگری که منصوب رهبری هستند اشکال و ضعف نیست اما ببینید که چگونه این دستگاه ها را سیبل کرده و آماج حملات خود قرار داده اند./تسنیم

فردی خاص که در دولت احمدی نژاد ردیف بودجه داشت

در همان ایامی که حمید مولانا از سوی احمدی نژاد به عنوان مشاور رئیس جمهور منصوب شده بود، حسامالدین آشنا در یادداشتی در وبلاگ خود در خصوص دانشکده و دانشگاهی که حمید مولانا در آن تحصیل و فعالیت می کرد، نوشت: دانشکده خدمات بینالمللی دانشگاه آمریکن مکانی ویژه است برای تربیت کادرهای وزارت خارجه، کاخ سفید، وزارت دفاع، سیا در سطح داخلی آمریکا و متناظران آنها در دیگر کشورها. علیرغم آن که دانشگاه آمریکن در رتبه ۸۳ دانشگاههای آمریکا قرار دارد و چندان محل اعتنا نیست اما این دانشکده خاص جایگاهی ویژه در تربیت کادرهای بین المللی دارد.جالب اینجاست که پس از انتصاب حمید مولانا به عنوان مشاور احمدی نژاد، نام وی برای نخستین بار در بودجه سال ۱۳۸۷ ذکر و ردیف بودجه ای برای او در نظر گرفته شد. این بودجه در آن سال به مبلغ ۳۳۷ میلیون تومان تحت عنوان «بنیاد فرهنگی مولانا» به حمید مولانا پرداخت شد. این مبلغ (۳۳۷ میلیون تومان) عینا در بودجه سال ۱۳۸۸ قید شد. مجموع مبلغ پرداختی به حمید مولانا در بودجه سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ مبلغ ۶۷۴ میلیون تومان بود که با توجه به قیمت ۱۰۰۰ تومانی دلار در سال های ۸۷ و ۸۸ ، مبلغ پرداختی به حمید مولانا معادل ۶۷۴ هزار دلار بود. حال پرسش این است که حمید مولانا با ۶۷۴ هزار دلار دریافتی چه کرد؟ این بودجه دقیقا در چه محلی هزینه شد؟ نامبرده چه کمکی به کشور کرد؟ اظهاراتی که با مشاوره حمید مولانا از سوی محمود احمدی نژاد بیان می شد چه هزینه هایی برای کشور داشت؟ و از آن مهمتر این که «پروفسور حمید مولانا» در حال حاضر کجاست و به چه کاری مشغول است؟/ایلنا

احضار ژیمناست ده ساله به کمیته انضباطی!

رییس فدراسیون ژیمناستیک در پی انتشار تصاویری از دختر ژیمناست بی حجاب ایرانی در مسابقات خارجی گفت: احتمالا این سفر توریستی با نظر خانواده وی صورت گرفته و فدراسیون نقشی در این زمینه نداشته است. زهرا اینچه درگاهی بعد از انتشار تصاویری از دختر ژیمناست حدودا ده ساله ایرانی که در مسابقات مالزی بدون حجاب مسابقه داده، اظهار کرد: اول این که باید بگویم این اعزام از سوی فدراسیون نبوده است. این سفر توسط خانواده او انجام شده است و پدرش او را در این سفر همراهی کرده است. البته این چیزی است که من در تصاویر دیدهام که پدرش در کنار او در این مسابقات حضور داشته است. بنابراین احتمالا این سفر توریستی با نظر پدرش صورت گرفته و فدراسیون نقشی در این زمینه نداشته است. من حتی با رییس هیات ژیمناستیک البرز نیز صحبت کردهام که او نیز در جریان این موضوع نبوده است. او ادامه داد: این دختر یک ژیمناست بوده است و با تصمیم کاملا خودسرانه و بدون هماهنگی با متولیان ژیمناستیک و یا استان مربوطه به این مسابقات رفته است. ما به هیچ وجه این اقدام را تأیید نمی کنیم و طبیعتا این اقدام حرکتی شایسته برای جمهوری اسلامی ایران و دختر ایرانی نیست.رییس فدراسیون ژیمناستیک خاطر نشان کرد: متاسفانه مجبور هستیم با این قضیه برخورد انضباطی کنیم و با تصمیم کمیته انضباطی کاری که باید انجام شود را به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ خواهیم کرد. این اتفاق آنقدر منحصر به فرد است که شگفتی خود ما را نیز در بر داشته است. من فکر میکنم که بهتر است افراد یاد بگیرند اقداماتی را که می خواهند انجام دهند از حوزه قانونی پیگیری کنند و بعد آن را انجام دهند./ایسنا

تغییر محوریت کارگزاران از دکتر حسن به مهندس محسن

امیر محبیان فعال اصولگرا نوشت: پس ازآن که در دی ماه 95 هاشمی رفسنجانی به دیار باقی شتافت؛ احساس می شد که حزب کارگزاران خواهد کوشید دکتر حسن روحانی را به عنوان نزدیکترین دیدگاه به وی به عنوان جانشین برگزیند و عبای هاشمی را بر دوش روحانی بیاندازد؛ اما ظاهرا چنین نشده است. با بروز اختلافاتی، حداقل در ظاهر میان جهانگیری و روحانی که به افول تحرکات وی در دولت انجامید و زدن چراغ راهنمای راست در کابینه روحانی؛ حزب کارگزاران هم در حال ایجاد فضای مناسب برای گزینش محور جدید در سیاست ورزی خود است. محسن هاشمی!محسن هاشمی بهرمانی 56 ساله که در انتخابات شوراها توانست با 1٬756٬086 رأی به عنوان نفر اول پیروز انتخابات شوراها در مقام ریاست شورای شهر بنشیند؛اکنون مانورهای پیچیده سیاسی به انجام می رساند و با اتخاذ مواضع نزدیک به نگاه غالب حکومتی بویژه در ارتباط با وقایع پس از انتخابات 88 موسوم به فتنه 88 ؛از یک سو فاصله خود را با اصلاح طلبان تند رو زیاد کرده و از سوی دیگر،در حال جلب دیدگاه مثبت نظام سیاسی است؛ هر چند همواره در میان حاکمان و اصولگرایان از محسن هاشمی به عنوان چهره ای متعادل و معتدل در رفتار، در میان فرزندان حاشیه ساز هاشمی یاد می شد اما محسن اکنون در بزنگاه های سیاسی نشان می دهد که مصلحت بینی حکومتی را از پدر خویش به ارث برده است. خصلت پراگماتیستی محسن هاشمی باعث شد که مثلا در دوران طولانی ریاست بر متروی تهران؛ با شش شهردار از گرایش های بعضا متضاد از کرباسچی گرفته تا احمدی نژاد و قالیباف کار کرده و کارنامه اجرایی نسبتا خوبی از خود بجای گذارد.حال در زمانی که روزنامه نزدیک به هاشمی رفسنجانی و خانواده او یعنی آرمان؛ امروز مقاله ای با عنوان معنا دار « را ه محسن» منتشر می کند و شایعات مرتبط با کاندیداتوری ریاست جمهوری را طرح و خود رد می کند؛ اتفاقا پرده از برنامه ای دیگر برداشته می شود و آن تقویت ظن رویگرداندن از روحانی به سود محسن در حزب کارگزاران است.این بدین معناست که حزب عملگرای کارگزاران در 1400 ظرفیت روحانی را خاتمه یافته دانسته و با سرمایه گذاری بر روی محسن هاشمی قصد دارد با نزدیک تر شدن به حاکمیت؛ رقبای اصلاح طلب خود را نیز پشت سر گذارد.

وردی نژاد مشاور رسانه ای واعظی شد

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در حکمی فریدون وردی نژاد را به عنوان «مشاور رسانه ای رییس دفتر رییس جمهور» منصوب کرد.متن حکم واعظی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر فریدون وردینژاد
نظر به تعهد، دانش و تجربه ارزنده جنابعالی در حوزه ارتباطات، بدینوسیله به عنوان «مشاور رسانهای رییس دفتر رییس جمهور» منصوب میشوید.انتظار دارد با رصد دقیق ابزار و شیوه های اطلاعرسانی، توجه به ویژگی های افکار عمومی، مشورت و تعامل با صاحبنظران طیفهای متنوع فکری، نسبت به ارایه راهبردهای ارتباطی دولت – مردم اقدام نمایید تا شاهد ارتقای روزافزون اعتماد و مشارکت عمومی به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی در تحقق برنامههای دولت باشیم.توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانونمداری، اعتدالگرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می نمایم.

اسماعیل دوستی برای سومین بار با مهدی کروبی دیدار کرد

نماینده مردم تهران گفت: اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی برای سومینبار روز گذشته با مهدی کروبی ملاقات داشته است.الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورا اعلام کرد: اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی برای سومینبار روز گذشته با مهدی کروبی ملاقات داشته است.پیش از این نیز مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم و محمدرضا عباسیفر، عضو سابق شورای نگهبان نیز با کروبی دیدار کرده بودند./عصرایران

رئیسی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 میشود؟

محمد عطریانفر عضو حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این که آیا ممکن است رئیسی در انتخابات آتی ریاست جمهوری هم اعلام کاندیداتوری کند گفت: این احتمال وجود دارد؛ چراکه او از چهره های مورد توجه جریان اصولگراست و ممکن است در مقاطع دیگری هم به او اقبال نشان داده شود.عطریانفر ادامه داد: البته کسانی که در یک دوره انتخابات توفیق پیدا نمیکنند به سختی ممکن است در یک دوره دیگر در یک رقابت شرکت کرده و پیروز شوند. رئیسی، روحانی جوانی است که در یک دوره انتخابات بخت خود را آزمایش کرد؛ هرچند این آزمایش به صورت دوپینگ بود و هزینه زیادی برای او شد تا نامش در چنین جایگاهی مطرح شود.او افزود: تجربه کاندیداتوری رئیسی، اگر برای اصولگرایان دستاوردی نداشت اما برای خود رئیسی دستاورد ارزشمندی داشت و توانست او را در سطح ملی مطرح کند./خبرآنلاین

نازنین زاغری امروز آزاد می‌شود

به گزارش دیلی‌میل، ریچارد راتکلیف، شوهر نازنین زاغری، گفته او منتظر تماسی درباره آزاد شدن زاغری است. وی دیروز به این روزنامه گفت: امروز او هنوز در زندان است، بنابراین، فردا به احتمال زیاد آزاد خواهد شد. نازنین زاغری به دلیل سپری شدن یک سوم دوران محکومیت‌اش، می‌تواند از آزادی زودهنگام بهره‌مند شود. راتکلیف ابراز امیدواری کرده زاغری تا روز ۲۷ دسامبر، آزاد خواهد بود. روز یکشنبه گذشته، سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد اگر زاغری با اتهامات جدیدی نداشته باشد، می‌تواند در ماه آینده آزاد شود./ فرارو 

شرط عجیب سعودی‌ها برای شطرنج‌بازان قطر

جام‌جهانی شطرنج قرار است که برای نخستین بار به میزبانی عربستان برگزار شود. سعودی‌ها شرط عجیبی را برای موافقت با حضور شطرنج بازان قطری برای حضور در این رقابت‌ها قرار داده‌اند تا جایی که اعلام کردند در صورتی که شطرنج بازان قطری در این رقابت‌ها مدال به دست آورند پرچم کشور آنها برافراشته نمی‌شود. این اقدام عجیب سعودی‌ها خشم فدراسیون شطرنج قطر را به دنبال داشت و آنها اعلام کردند که از حضور در این رقابت انصراف می‌دهند./ایسنا

خانواده هاشمی رفسنجانی از جماران می روند

با مساعدت شهرداری تهران و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، خانه-موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سالگرد درگذشت رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام، افتتاح می شود. مراحل پایانی احداث دکور منزل مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت برپایی موزه در حال طی شدن است. فعلا عنوانی که خانواده آن مرحوم برای تابلوی سردر انتخاب کرده اند: «خانه موزه هاشمی رفسنجانی» است.منزل مرحوم علی اکبرهاشمی رفسنجانی در منطقه جماران تهران قرار دارد. گفته می‌شود خانواده وی بعد از برگزاری مراسم سالگرد مرحوم هاشمی، از این خانه نقل مکان کرده و در منطقه پاسداران ساکن می‌شوند. لازم به ذکر است تبدیل منزل مرحوم هاشمی رفسنجانی به خانه- موزه با مصوبه هیات دولت انجام می گیرد./خبرآنلاین

مخالفت با شورای نگهبان را مخالفت با خدا دانستن، دیکتاتوری دینی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص اظهارنظر روز جمعه محمد سعیدی گفت: از اظهارنظر او و حتی امامی کاشانی بسیار تعجب کردم که مطرح کرد «نظام جمهوری اسلامی "حرم" است و هر کس حرفی با روسای قوه دارد، خصوصی با آن‌ها مطرح کند.» این نظرات خلاف تعالیم اسلامی است و حتی ائمه هم مخالفان خود را دشمن خدا فرض نمی‌کردند. به نظر می‌رسد چنین نظراتی که بدون فکر بیان می‌شود از نگاه کلامی و فقهی شاید یک بدعت باشد، زیرا اعضای شورای نگهبان معصوم نیستند که هر چه بگویند کلام خدا باشد. اعضای شورای نگهبان فقهای معمولی محسوب می‌شوند که خطا و اشتباه در سخنان آن‌ها زیاد امکان دارد. مثلاً در مورد ایجاد ممانعت برای ورود غیرمسلمان به شورای شهر، مجلس مصوبه‌ای داشت که اکثر فقها با آن مخالف کردند، این اصرار نمایندگان مجلس و مخالفت با نظر اعضای شورای نگهبان به معنای ایستادگی و مقاومت در برابر خدا است؟ اظهارنظر فوق بسیار غلط بود و باید تذکر داد که مجدد تکرار نشود. حق هرکسی است که در جامعه اسلامی انتقاد بر هر مقامی را مطرح کند و رهبری هم گفته که این کار برای ایشان هم انجام شود. شورای نگهبان‌ که بالاتر از مقام رهبری نیست. قطعا همین طور است. در کشورهای ایدئولوژیک کمونیستی معتقد به چنین نظراتی بودند و هیچ‌کس حق انتقاد از بزرگان آن‌ها را نداشت. البته آن‌ها خدا را قبول نداشتند ولی در این صورت مجازات می‌شدند. در فقه اسلامی دشمن خداوند باید مجازات شود از حرف آقای سعیدی چنین برمی‌آید که هرکسی با شورای نگهبان مخالفت کرد، دشمن خدا به‌حساب می‌آید و باید مجازات شود بنابر این مخالفت با شورای نگهبان را برابر با مخالفت با خدا دانستن به دیکتاتوری دینی منجر می‎شود./رویداد24

استیضاح، ابزار معامله‎گری نمایندگان با وزرا ؟

عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر و از نمایندگان موافق استیضاح در رابطه با ملغی شدن استیضاح 4 تن از وزرا گفت: هیچ استیضاحی ملغی نشده است. وی که از طراحان بحث استیضاح وزیر کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: به دلیل شرایطی مانند زلزله و مدیریت بحران فعالیت‎ام کمتر شده، ولی دوستان آن را پیگیری می‌کنند، بر اساس نظر آقای لاریجانی با آقای ابطحی و دیگر دوستان پیگیر، قرار بر آن شده تا وزیر نشستی با امضاکنندگان برگزار کند که در صورت قانع نشدن اعضای خانه ملت به‌طورقطع طرح استیضاح آخر هفته اعلام وصول خواهد شد. استیضاح وزیر کار هم پیشنهاد آقای مقصودی بود، او هنوز در حال جمع‌آوری امضا است. در رابطه با وزیر آموزش‌وپرورش و جهاد و کشاورزی هم وضع به همین شکل پیش می‌رود. نمایندگان که خواهان استیضاح هستند مایل به پذیرش این عرف نیستند زیرا محورهای استیضاح به‌قدری واضح است که نیازی به این کار نیست. به‌طور نمونه در استیضاح آموزش‌وپرورش دنبال کنندگان آن مطرح می‌کنند که نیروهایی که در بحث صندوق فرهنگیان نقش داشتند، استفاده‌ شده است؛ بنابراین، هر دلیلی آورده شود، طبعاً نمایندگان نمی‌پذیرند. یا وزیر کشور که دارای 14 یا 15 محور است که یکی از آن‌ها پدیده شاندیز به‌حساب می‌آید، سال گذشته وزیر گفت که حل می‌شود، ولی هنوز یک‌قدم هم برداشته نشده است. /رویداد24

ملک‌مطیعی ارسال جوابیه به کیهان را تکذیب کرد

امیر علی ملک مطیعی در این یادداشت نوشت: «در پی پخش نشدن مصاحبه های پدر ، ناصر ملک مطیعی در برنامه‌های (من و شما) و (دورهمی) از شبکه های شما و نسیم، حواشی متعددی شکل گرفت که از این طریق روشنگری خواهد شد. نخست اینکه ناصر ملک مطیعی پس از پخش نشدن مصاحبه‌هایش در رسانه ملی، هیچگونه نظر، صحبت و مصاحبه‌ای در این مورد نداشته است و موضعش سکوت است. نکته بعد اینکه هیچ‌گونه فیلمی از پشت صحنه این برنامه‌ها توسط ملک‌مطیعی و نزدیکانش در فضای مجازی منتشر نشده است. دوستان عزیز در فضای مجازی توجه داشته باشند که ناصر ملک مطیعی‌، هیچ‌گونه فعالیتی در دنیای مجازی، اعم از اینستاگرام، کانال تلگرام و... ندارد. اخیرا جوابیه‌ای برای یک روزنامه منتقد، در صفحه اینستاگرام منتسب به پدر، منتشر شده است که کذب محض است و به ناصر ملک مطیعی هیچ ارتباطی ندارد./ایسنا

محمد هاشمی: احمدی‌نژاد جرم خودش را قبول دارد

روزنامه وقایع‌اتفاقیه نوشت: پــرونده محمود احـمدی‌نژاد هنوز در «وقت احتیاطی» است. در این میان اما انتقادهای بسیاری به این سکوت جریان اصولگرایی در برابر رفتارهای احمدی‌نژاد وارد شده است. با محمد هاشمی‌ رفسنجانی در این مورد به گفت‌وگو نشستیم.


نظر شما در خصوص پرونده احمدی‌نژاد و برخورد قوه ‌قضاییه چیست؟


نسبت به این پرونده اطلاعی ندارم و این را باید قوه‌قضاییه رسیدگی کند اما رفتار احمدی‌نژاد این سوال را به وجود آورده است که آیا ایشان و دوستان‌شان اعتراف دارند که مجرم هستند و برای فرار از مجازات بست نشسته‌اند یا به نوعی اعتراض خودشان به نظام جمهوری‌ اسلامی را نشان می‌دهند یا نظام را قبول ندارند که البته هر کدام باشد چندان مناسب نیست. در بعد شخصی کسی که بست می‌نشیند قبول دارد که مجرم است و در بعد دیگر حاکم یا هیات‌حاکمه را قبول ندارد اما هر کدام را که در نظر بگیریم اثر مطلوبی در جامعه بر جای نمی‌گذارد.

دادستانی پیگیر ماجرای پاک کردن نقش پرچم رژیم صهیونیستی از روی زمین دانشگاه

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در جلسه شورای معاونان دادسرای تهران با اشاره به موضوع پاک کردن نقش پرچم رژیم صهیونیستی در زمین یکی از دانشگاه‌های کشور در آستانه 16 آذر سال جاری بود که در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت. وی با انتقاد از این رفتار، اظهار داشت: این اقدام آن هم در شرایطی که ترامپ رییس جمهور آمریکا، قدس شریف را به عنوان پایتخت این رژیم غاصب معرفی کرده است، تصویری منفی از مقابله جمهوری اسلامی با رژیم صهیونیستی به نمایش می‌گذارد. وی ضمن انتقاد از این اقدام گفت: پرونده مرتبط با این موضوع در دست بررسی است./انتخاب

گریه کاظم جلالی برای زندانیان کهریزک

کاظم جلالی در گفت‌وگو با شرق با اشاره به دیدار با زندانیان زندان کهریزک در ماجراهای سال 88 گفت: در آن ملاقات اعضای کمیته، از جمله آقایان بروجردی، حیدرپور، سردار کرمی، نماینده کرمان و تجری در زندان اوین با این افراد ملاقات کردیم. وقتی از ماجراهایی که در زندان کهریزک بر آنها گذشته بود، تعریف می‌کردند همه ما گریه می‌کردیم و آقای بروجردی هم بغض کرده و چون رئیس و اداره‌کننده جلسه بود خودش را کنترل می‌کرد و گریه نمی‌کرد. بچه‌ها خاطرات تلخی را از کهریزک نقل کردند. ما تا ساعت ١٢ شب در زندان اوین ماندیم. بخش زیادی از افراد آزاد شدند. قبل از رفتن به زندان، شایعه‌ای به شکل وسیع در رسانه‌ها شکل گرفته بود که یک‌سری آدم گم شده‌اند. در آنجا بررسی کردیم و نتیجه آن شد که افرادی که به زندان می‌رفتند به دلیل اینکه برایشان سوءسابقه نشود، نام جعلی را می‌گفتند و از هویت خودشان چیزی نمی‌گفتند و خانواده‌ها با نام اصلی دنبالشان می‌گشتند. بنابراین تصور گم‌شدن اشخاص برایمان روشن شد و همان زمان من مصاحبه کردم و توضیح دادم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۵۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
دختر ژیمیناست را مثل دختر شطرنج باز فراری ندیم.یکوقت چشم باز میکنیم میبینیم روش جدیدی برای مهاجرت ابداع کردیم.از خودمون سوال کنیم بقیه دنیا وقتی زنانشون به داخل کشورمون میان واجبارا حجاب میگذارن وقتی برمیگردن کشورهاشون باهاشون برخورد میشه؟
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
عزیزم حجاب ازاحکام خداست وباید کشوری که بنام اسلام پرچم دارد انرا رعایت کند .همان بهتر کسی که علاقه به بدحجابی دارد وبرعقاید دیگران احترام نمیگذارد ازاین کشور مهاجرت نماید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
اقا مهدی خود دین اسلام هم اجباری نیست چه برسه به حجاب بعدشم اینکه میفرمایید عقاید دیگران واقعا ملاک شما از عقاید دیگران چیست همین حجابی که الان داره تو کشور دیده میشه نشون از این داره که قسمت عمده ای از زنان ما اعتقاد ندارند و اثری که گذاشته به غیر از خراب کردن اصل حجاب بیشتر نبوده بنابراین لطفا فقط از طرف خودت صحبت کن نه به نمایندگی از مردم ایران.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
آقا مهدی شما خیلی خوبی !
ایوب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
مهدی جان برات متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
عجیب این فرد خاص با مشاوره هاش با تز سیاسی عجیبش به احمدی نژاد خدمتی به اسراییل کرد که خود امریکا نکرد
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
آقای عطریانفر درست میگویند هم آقای رییسی در دور بعد کاندید میشود هم رای میاورد . اول آنکه مردم از آقای روحانی و همفکرانشون بریدند و نارضایتی از ایشان بر خلاف آنچه اطرافیانشون میخواهند کتمان کنند در سطح وسیعی از جامعه دیده میشود اکثریت مردم دیگر در انتخاباتی شرکت نخواهند کرد . همان اقلیتی که خواهان آقای رییسی بودند ایشان را بر مسند ریاست جمهوری خواهند نشاند.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
سلام. این که طول و تفصیل لازم ندارد! آقای روحانی نمیتواند بعد از دو دوره ریاست جمهوری کاندید شود. اما در باره نفر بعدی باید دید آرای مردم چه خواهد بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
جوجه رو اخر پاییزمیشمرند . یادتون رفته که مردم دموکراسی را به پول ترجیح دادند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
روحانی هنوز وقت دارد، ولی به نظر میرسد در مسیر انهدام دستاوردهایش با سرعت نور حرکت میکند، 1400 سالیست که دولت در دقیقه 95 قرار خواهد گرفت! مردم بین اصلاحات و اصولگرایی انتخاب نخواهند کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
دختر ده ساله رو به کمیته انضباطی خواستین ؟ به شما چه که خارج از ایران کی چکارمی کنه ؟ دوست داشته تو مسابقات ژیمناستیک شرکت کنه . شما کجای این قضیه قرار دارید ؟ چقدر وقت صرف فضولی تو کار مردم می کنید ؟ به جای این کار ها فکر رفع مشکلات مردم باشید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
ظاهرا تمام مشکلات کشور حل شده و با حل شدن این مشکل ما مدینه فاضله مون تکمیل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
یادمه در تاریخ یکم دی آقایان فرمودند نازنین زاغری علاوه بر محکومیت فعلی ، یک محاکمه دیگر هم دارد ولی ناگهان این جاسوس بالفطره آزاد می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
احضار دختر ده ساله به كميته انظباطي . شما را به خدا دست از اين تندروي ها برداريد. آبرو براي ما در دنيا نمانده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
آقایان و خانم ها دختر باید از این نوع ورزش ها خداحافظی کند چون ۹ سال بلوغ محسوب می شود!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
شاید هم اتفاقات دیگری افتاد و توانستند شرکت کنند .
شهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
الان این دختر خانم رو بردید کمیته انظباطی مشکلات جامعه حل شد فقط همین یک مورد بود که خدا روشکر رفع شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
بنده هم همین را میگم. مملکت بلبل و گلستانه و همه چیزش درسته فقط مسأله اش این دختر ژیمناست کار 10 ساله است که در ارمنستان بی حجاب بوده
ای وای بر ما که کجای این روزگاریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
مشکل تو جامعه همیشه هست شما نمیخواد نگران اون دختر خانم باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
مدمانی که به حجاب بک دختر ده ساله حساسند و به دزدی های ملیاردی نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
چی بنویسیم سانسور نشه
آهان گرفتم فقط در مورد روحانی و خاتمی و لیست امید و اصلاح طلبان بقزه خط قرمز ازادی بیان تابناکند
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
دختر 10 ساله و این حرفا؟! وای وای وای. خدا به دور. تعجب میکنم که چرا پدرش فکر حهیزیه و شوهر دادنش نیست تا این قرطی بازیا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
قرتی !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
نازنین ازغدی آزاد شد عجب سفر پر سودی داشت وزیر خارجه انگلیس
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
رحیم پور ازغدی یا نازنین زاغری ؟ منظورت کدومشه ؟
کوکب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
کهریزک جلوه ای از مهر وشفقت احمدی نزاد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
خجالت داره به خدا، دختر ۱۰ ساله؟؟؟؟ یعنی قشنگ معلومه قضیه ترس از دست دادن منصب شونه. کم کم داریم یک الگوی کمونیستی کامل برای کشورهای بلوک شرق میشیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
کاش حداقل مثل بلوک شرق در ورزش خانم ها پیشتاز بودیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
ای خدا چه معصیتی !پاک کردن پرچم اسراییل!!!!!
اگر از شنیدن این خبر دق نکنیم ،مسلمون نیستیم
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
فرض کنید این دختر ۱۰ ساله هم باد زده رو سریش افتاده.
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
اینهم فدراسیون دولت کلید و امید ...واقعا شرم آوره که یک کودک ده ساله رو بخوان باز خواست کنن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
ببرند کمیته انضباطی، خوب که چی! چکار میخوان بکنن؟! مگه خودشون فرستادن که حالا بازخواستم بکنن؟! طرف خودش با هزینه خودش رفته، اینجا مدعی شدن. خیلی رو میخواد.
ناسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
سلام واقعا نمی‌دونم به این وقاحت چه نامی بگذارم آخه یک دختر ۱۰ ساله باید بره کمیته انضباطی ؟ تو رو بخدا بس کنید آبرو حیثیتی برامون توی دنیا نمونده من دوستانی دارم که در خارج از کشور اخبار ایران را دنبال میکنند وقتی از این خبرهای خفت بار مثل اون روسری مربی تایلند و کشتی علیرضا کریمی و .... پخش میشه سریع تماس میگیرند و یا کامنت می نویسند و کلی می‌خندند خدا کنه هر چه سریعتر به امید پنج تن ورزش ایران کلا تعلیق بشه از این فجایع دیگه نبینیم و مسخره عام و خاص دنیا نسیم
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
توهم مثل دوستانت هستی باهمان فکرواندیشه .نه سواد اقتصادی داری ونه سواد سیاسی ودینی .همه چیز را در کمبودهای اقتصادی ودیگرچیزها میبینید .عزیزجان کمی عاقل باش
ناشناس
| Denmark |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
جناب آقای مهدی. من نمی دونم شما ضریب هوشیت چنده ولی الفبای استدلال و منطق رو نمی دونی با این کامنت گذاشتنت. شما هم مثل آقایون رو منبر نشستی دیگه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
دختر خوب به جای ورزش یاد بگیر بدهکار بانکی باشی اونجوری کسی مزاحمت نمیشه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
چقدر زشته که پرچم یک کشور را زیر پا بگذاریم .
سید حسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
جناب اسبق
دجال هم یک نفیلیم ساکن جزیرهء گریه در هندوستانست که
مدیریت جبهه کفر را مانند سریال لاست برعهده دارد
و صد البته با نظم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
اولا این دختر 10 ساله در یک کشور دیگر و خارج از حوزه نفوذ قانون ایران یک فعالیت ورزشی داشته است که نه در ایران و نه در ان کشور تخلف نیست و از طرف دیگر ایا این فرد 10 ساله می تواند در دادگستری شکایتی را مطرح کند ، خیر چرا که صغیر محسوب می شود و قانون هیچ گاه صغار را واجد مسیولیت مدنی یا کیفری ندانسته است و حالا که قانون به این فرد مصونیت دا ده است دیگران حق ندارند علیه یک فرد صغیر حکم صادر کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
سیاستمداران دست از سر دختر ها بردارید
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
الان ظاهرا حجاب خانم ها تنها دلیلیه که می تونه مدیریت بیکفایتشون رو توجیه کنه.چون هنوز خیلیها در کشور بهش حساسن و در ضمن هیچ تفکر دیگه ای به این مورد کاری نداره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
ایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی وای ر شما دیگر هیچ ابرویی در دینا نداریم ..ریئسی خواب دید خیر باشد .
گمنام زاهدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
پرچم اسراییل پاک میشود!!! باآمدن و رفتن وزیر انگلیس نازنین خانم آزاد میشود !!!ماکرون دعوت میشود در حالی که بادشمنان ایران هم صدا میشود!!!آنهایی که نمک کشور را میخورند و نمکدان نشکنند
نقاش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
احسنت احسنت حتما پیگیری بفرما که کی پرچم اسراییل را پاک کرده..ضمنا ببین شرکت تولید کننده رنگ که رمگش به راحتی پاک میشود کیه تا اعدام بشه
2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
تابناک دست از این جانبداری و سرکوب دیگران بکش
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
والا همين دختر ده ساله همين متن و ببر تو ده تا كشور اول دنيا بهش پناهنگي ميدن تازه تو ورزش هم رشد ميكنه و مقام هاي جهاني مياره !!!!!! خدا برات ساخت دختر خانم فقط يادت بمونه بري و افتخارات بيشتر كسب كني ! پدر دختر خانم نذار بچه ات اينجا با اين نگا هاي قرون وسطايي از پيشرفت و رو به جلو رفتن محروم شه .. ببرش به كاناد يا سوييس يا سوئد و ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
شتر گاوپلنگ همین است دیگه .تا دلت بخواد بظاهر عدالت طلب داریم تا دلت بخواداختلاس گر داریم وهمچنین اصلاح طلب اصولگرا میانه رو روحانی مهنس دکتر وکیل اما دریغ از توجه واخلاص .این مردم تاوان چه را مید هند.
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
تاوان ناشكريشون راپس مي دهند ، بايد بيشتر از اينها سرش بياييد ، به قول مولانا : شكر نعمت نعمتت افزون كند كفرنعمت از كفت بيرون كند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
یک دخترده ساله به همراه پدرش به خارج ازکشور سفرکرده وهرکاری هم که آنجا انجام داده با اجازه پدرش بوده.چرا خودتان را دایه مهربان تراز مادر میدانید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
آخرین توصیه احمدی نژادبه روحانی این بود که بااقشارآسیب پذیر طوری برخورد کن که آنچنان فشاراقتصادی راتحمل نمایند تابگویند خدا پدرومادر احمدی نژاد رابیامرزد که روحانی ونوبخت رییس برنامه وبودجه با پرداختی اندک به اقشارآسیب پذیر وپرداخت حقوقهای نجومی به وزرا و معاونین ومدیران ارشد ومیانی به توصیه احمدی نژادبخوبی عمل نمو.ده وبازنشستگان زیرفشاراقتصادی کمرشکن تاییدمیکنند احمدی نژاد چنین ظلمی به اقشارآسیب پذیر نکرده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
دکترروحانی با عملکرد ناصواب وبی توجهی به مطالبات اصلاحطلبان واکثریت ملت ایران ضربه هولناکی به رای واعتماد مردم وارد نمود که جز اظهخار تاسف بسیار کلمه دیگری بنظرم نمیرسد
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
بعضی ها فکر میکنند که مملکت فقط مال با حجاب هاست نه هم وطن این دختر 10 ساله نه دکل دزدیده و نه اختلاس کرده و نه زمین خوار بوده ونه ........... ایشون ورزشکار هست و حق داره کار خودشو بکنه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
احمدی نژاد باید پاسخگوی گفتهاش باشد امثال مولانا مشاوراوبودن با بودجه سرسام آور نابودی اسرائیل و زیر سوال بردن هلو کاست و قطنامه های متعدد توسط شورای امنیت علیه ایران و کاغذ پاره خاندن آنها توسط احمدی نژاد
آن ممه را لولو خورد.
برین کن کاش کنین ببینید این شخص کی هست که این همه مصیبت برای این مملکت آورده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
نازنین زاغری امروز آزاد می‌شود
بالاخره سفر جانسون نتیجه داد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا محمد کاظمی حسین طائب ناصر کنعانی چافی
آخرین اخبار
وب گردی