بازدید 43986
۲۸ میلیون دلار؛ این رقمی است که یک تاجر یونانی تبار از منابع بازنشستگان کشورمان دریافت کرده و به رغم آنکه دستگیر شده، بی پرداخت آن از ایران گریخته است؛ اتفاقی که حالا با استعفای عجیب مدیرعامل صندوق بازنشستگی، بازخوانی آن خالی از لطف نیست.
کد خبر: ۷۴۴۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵ 07 November 2017
موافق گرفتن عوارض از خودروهاي شخصي در بزرگراه هاي تهران هستم/ بايد مطلوبيت سفر با خودروهاي شخصي را كاهش دهيم
28 میلیون دلار؛ این رقمی است که یک تاجر یونانی تبار از منابع بازنشستگان کشورمان دریافت کرده و به رغم آنکه دستگیر شده، بی پرداخت آن از ایران گریخته است؛ اتفاقی که حالا با استعفای عجیب مدیرعامل صندوق بازنشستگی، بازخوانی آن خالی از لطف نیست.
 
به گزارش «تابناک»؛ در روزهایی که آثار تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، یکی پس از دیگری متجلی می‌شد و اقتصاد کشورمان را به محاق می‌برد، تصمیمی در اتاق فکر یک مجموعه وابسته به دولت گرفته شد که بر اساس آن، 260 میلیون دلار از منابع این مجموعه به خرید اجناس دست دوم از یک کشور دست چندم اختصاص یافت؛ سرمایه‌گذاری عجیبی که حالا لطمات بزرگ آن آشکار شده، ولی کسی مسئولیتش را نمی‌پذیرد.

نخست بد نیست مبلغ این سرمایه گذاری را یک بار دیگر مورد توجه قرار دهیم؛ 260میلیون دلار در سال 2012 که با احتساب نرخ حدود 1900 تومانی دلار، عدد سرگیجه آور 500 میلیارد تومان را به دست می‌داد؛ اما این مبلغ گزاف صرف چه شد و به راستی در آن روزهای اوج تحریم، مهم ترین نیاز کشور از دید تصمیم گیرندگان این سرمایه گذاری چه بود؟

پرسش‌هایی کلیدی و اساسی که بد نیست پیش از پرداختن به آنها، منبع مالی این قرارداد هنگفت را نیز مشخص نماییم؛ «شرکت ملی نفتکش ایران» وابسته به "صندوق بازنشستگی کشور" (34 درصد سهام)، شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) با 33 درصد سهام و صندوق بازنشستگی صنعت نفت با 33 درصد دیگر سهام. مجموعه هایی که عهده دار پرداخت مستمری ماهانه میلیون ها بازنشسته هستند، ولی به قدر دخل و خرج خود نیز توانایی ندارند و دست کم در مورد صندوق بازنشستگی کشور، قطع ردیف بودجه آن، معاش حدود یک و نیم میلیون بازنشسته و خانواده شان را فلج خواهد کرد.

بعد از این یادآوری، محل این سرمایه گذاری هنگفت و چرایی چنین تصمیمی، در کانون توجه قرار خواهد گرفت که بر ابهامات و سؤالات خواهد افزود. اینکه این سرمایه‌ عظیم صرف خرید چند فروند نفتکش (بعضا کشتی‌های مستعمل و فرسوده!) شده و معاون وزیر فعلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ که دو سهام دار عمده "شرکت ملی نفتکش" در زیرمجموعه آن است ـ در توضیح چرایی آن می‌گوید: «این معامله به پیشنهاد شرکت ملی نفت در آن زمان از سوی شرکت ملی نفت‌کش انجام شده است.»
 
سهام داران شرکت ملی نفتکش ایران که از جمله شرکت های مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری به شمار می‌آید.
سهام داران شرکت ملی نفتکش ایران که از جمله شرکت های مدیریتی صندوق بازنشستگی کشوری به شمار می‌آید.

اما این پایان راه نبوده و حالا با گذشت چند سال از امضای خرید 8 فروند نفتکش، ابعادی از آن قرارداد آشکار شده که بسیار تعجب آور و حتی دردناک است؛ نخست اینکه این کشتی ها برای بزرگترین شرکت نفتکش جهان، یعنی شرکت ملی نفتکش ایران خریداری شده که در آن زمان تحریم ها موانع بزرگی پیش روی حرکت ناوگانش در آبهای جهان پدید آورده بود؛ تصمیمی عجیب و شائبه برانگیز!

توجیه مسئولان وقت برای این تصمیم نیز عجیب بود. اینکه می‌خواهند این کشتی‌های تازه خریداری شده را با پرچم کشورهای دیگر به کار جابجایی محموله های نفتی بگیرند و به این شیوه، تحریم ها را دور بزنند، در حالی که می‌شد این جابجایی پرچم ها را در کشتی های آماده به خدمت و زمین گیر شده شرکت نفتکش ایران نیز انجام داد و 260 میلیون دلار هزینه را صرف امور واجب‌تر و ضروری‌تر کرد.

همه این ابهامات در حالی مطرح می‌شود که با مرور زمان، اشکالات بنیادین تری در این قرارداد بروز کرد که هنوز رفع نشده اند؛ از جمله تحویل شدن چند کشتی کارکرده بر اساس این قرارداد به کشورمان و تحویل نشدن چند فروند کشتی دیگر. آن هم در شرایطی که خبر می‌رسد فروشنده این کشتی ها به کشورمان، یعنی تاجری یونانی تبار به نام «دیمیتریس کامبیس»، سه کشتی فرسوده را در قالب این قرارداد برای کشورمان خریداری و ترجیح داده به جای تحویلشان به کشورمان، آنها را اوراق کرده و از فروش آهن قراضه و دیگر بقایاشان، بر  ثروت خود بیفزاید!

وضعیتی که گفته می‌شود زیان 28 میلیون دلاری برای شرکت ملی نفتکش ایران و سرمایه گذارانش به همراه داشته است؛ زیانی که از جیب بازنشستگان پرداخت شده و با احتساب سودی که می‌توانست با سرمایه گذاری در جاهای دیگر نصیب صندوق های بازنشستگی نماید، بسیار بیشتر از 28 میلیون دلار (با احتساب نرخ حدود 4000 تومانی دلار، بیش از 110 میلیارد تومان) است.

این در حالی است که می‌دانیم از یک سو بسیاری از کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران هنوز زمین گیر هستند و کارکردشان در چندین سال اخیر، استفاده به عنوان مخزن برای انبار کردن نفت و محصولات نفتی بوده و از سوی دیگر، سال گذشته تحریمی علیه نفتکش های کشورمان وضع شده که عملا ایده عجیب خرید نفتکش های جدید و استفاده از پرچم دیگر کشورها برای به کارگیری آنها را تحت الشعاع قرار داده است!
 
یکی از معدود تصاویر منتشر شده از دیمیتریس کامبیس تاجر یونانی که توسط وبسایت ترید ویندز، منبع اخبار جهانی کشتیرانی مخابره شده است.
یکی از معدود تصاویر منتشر شده از دیمیتریس کامبیس تاجر یونانی که توسط وبسایت ترید ویندز، منبع اخبار جهانی کشتیرانی مخابره شده است.

اتفاقات شومی که به باور معاون وزیر رفاه، شائبه های کاسبی در این قرارداد به بهانه تحریم ها را پررنگ تر کرده و سایه تردید را بر برخی اقدامات همسو با این قرارداد می‌گستراند؛ اتفاقاتی از جمله عزل مدیر شرکت ملی نفتکش در روز تعطیل به دستور اسلامیان، مدیر مستعفی صندوق بازنشستگی کشوری و نصب مدیری از مجموعه کارمندان وزارت نفت؛ مدیری که خاستگاهش وزارت نفت است، ولی توسط مدیرعامل صندوق وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.

اتفاقی که برخی گمان می‌کردند در راستای استیفای حقوق از دست رفته کشورمان در این قرارداد صورت گرفته اما به سلسله اتفاقاتی منجر شده که حالا از آن به بزرگترین ابهام این پرونده یاد می‌کنند. اینکه دیمیتریس با تدبیر مسئولان امنیتی کشور به ایران فراخوانده و دستگیر شده‌، ولی بازداشتش با مخالفت برخی از این مدیران، از جمله مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران همراه شده است.

وضعیتی که حجت‌اله میرزائی، معاون اقتصادی وزیر کار در توضیح آن به شرق گفته: «شنیده می‌شود تلاش‌هایی از سوی شرکت ملی نفت‌کش برای جلوگیری از بازداشت این فرد صورت گرفته است. با وجود این با پیگیری‌های صندوق و شستا این فرد بازداشت شد. شرکت ملی نفت‌کش معتقد است این فرد غیرایرانی است و ممکن است بازداشت وی در روابط اقتصادی ما با یونان تأثیر منفی بگذارد.»

توضیحاتی که اگر آنها را کنار ابهامات فراوان این قرارداد از ابتدا بگذاریم، معنای متفاوتی خواهد یافت؛ وضعیت پر ابهامی که بیژن زنگنه، وزیر نفت آن را این گونه توضیح می‌دهد: «در این معامله همه‌چیز غیرشفاف است و اصلا مشخص نیست، چرا در آن زمان که عمده ناوگان نفت‌کش ایرانی به‌دلیل تحریم بیکار بوده‌اند، شرکت ملی نفت، شرکت ملی نفت‌کش را ملزم به خرید نفت‌کش‌های دست‌دوم با پرچم‌های غیرایرانی کرده است.»

اکنون کافی است بدانیم که در نهایت با استدلال هایی که مدیران نفتکش و صندوق بازنشستگی برای رفع بازداشت دیمیتریس آورده‌اند، این فرد مشروط آزاد شده و از کشورمان خارج می‌شود (بخوانید: می‌گریزد!) تا صندوق‌های بازنشستگی کشوری و صنعت نفت و شستا بمانند و زیانی بیش از 110 میلیارد تومان که از جیب بازنشستگان و مستمری دهندگان تامین اجتماعی به جیب وی سرازیر شده و معلوم نیست آیا بازخواهد گشت یا خیر!

اتفاقی که استعفای مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و حتی عزل مدیر منصوب شده توسط وی در شرکت ملی نفتکش و اقدامات مشابه برای زدودن آثار شومش کافی نخواهد بود، مگر اینکه عاملان این اتفاق و آنهایی که به مدد دیمیتریس آمدند تا از اعمال قانون بگریزد، شناسایی، معرفی و محاکمه شوند و احیای حقوق از دست رفته بازنشستگان کشورمان در دستور کار جدی مسئولان ارشد کشور قرار گیرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۱۱۱
انتشار یافته: ۱۴۸
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آقا از میانمار چه خبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اینارو ولش ! هدف بعدی دوبی !!!
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چرا تاریخ این ماجراها نمی گین به کدام دولت بر میگردد؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
سال2012 احتمالا زمان دولت پاكدست
گلناز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
!سال 2012 ینی 5 سال پیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یحتمل شرکت ملی نفتکش هم سهمی داشته !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این همه هموطن ها خوردند چی شد ، یک بار هم اجنبی بخوره !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
مطمئن باش این هم هموطن های وطن پرست خوردن. وگر نه اینهمه برای فرارش تلاش نمیکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هردم از این باغ بری می رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اسب تروای فراری
حسینی تبار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
به تعداد چندبرابر مسئولین مملکتی چنین دزدی هایی وجود دارد
ثروت مردم را خوردند و سپس استعفا و گریز به خارج و.....
وبرخی ها هنوز به خوردن ادامه می دهند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
حالا همه خوردن و بردن بزارین این برادر عزیز یونانی هم به یه نون و نوایی برسه ۱۱۰میلیارد تابی ارزش اینکه خون خودت رو کثیف کنی نداره سخت نگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
تابناک تو را بخدا این خبرها را منعکس نکن دل ما ملت بدبخت می سوزد از ظلمی که در حقمان می شود باور کنید دیگر تحمل اخبار غارت سرمایه های کشور و ملردم را نداریم لا اقل در بی خبری باشیم بهتر است .
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
حتما حتما حتما عاملان این اتفاق و آنهایی که به مدد دیمیتریس آمدند شناسایی، معرفی و محاکمه می شوند تا درس عبرتی باشد برای دیگران و مطمئن باشید که احیای حقوق از دست رفته بازنشستگان کشورمان در دستور کار جدی مسئولان ارشد کشور قرار می گیرد!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
صد در صد. حالا هدف بعدی کجا؟
Hamid
|
Hungary
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چرا اسم مديرعامل نفتكش رو نمى نويسى؟
چرا ذكر نمى كنيد اكثرمديران باتجربه كم باحمايت چه نهادى پست مى گرفتند؟
در دوره دولت قبل كه اين اتفاقات افتاد نفوذ چه كسانى دراموراقتصادى دولت چندبرابرشد؟
افرادكه تابع جريانى بودندكه بهشون پست دادن هستن.
الان هم پيمانكاران وبخش خصوصى كه داره له مى شن بخاطراينه كه اونايى كه قراردادهاى بزرگ روگرفتن پول نمى دن وهيچكى هم زورش بهشون نمى رسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ايكاش تصميم گيري در خصوص اينگونه آدمادراختيارمن بودبه نزديكترين فردخانواده ام نيز رحم نميكردم كاري ميكردم كه كسي بفكر مال ديگري نيز نمي افتاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بازنشسته های بدبخت کشور همه کلاهبردارهای داخلی رو که آباد کردن دیگه دارن کلاهبردارهای خارجی رو هم آباد می کنند خسته نباشید مدیران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
روش های دور زدن تحریم را فهمیدیم!!!!!!!!!!!!!!خدایی تحریم برای بعضی های نعمت بود و هست!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد
حمید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یک لقمه.....چند لقمه ، نان حرام هست ،با هم میخورنش ، چکارشان دارین ،بنده های خدا....شیطان!....گناه دارن حیوونکیا.....حیوونا!.
باربد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هردم از این باغ بری میرسد
آیت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری می رسد...
jj
|
United States
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کنتور که نمیدازه.. بگید. این سیستم عریض و طویل نتونسته تا حالا یه سند برای اتهامات بقایی ارائه بده. حالا انتظار دارید ما از شما این مطالبو باور کنیم.
مشکل شما این که فسادها را با اهداف سیاسی مطرح میکنیمو دیگه دست همتون رو شده اینجا دیگه اخر خطه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
سند هست ولی ارائه دادنش هزینه داره برادر. ضمنا سند بالا تر از بدبختی این ملت میخوایی؟ چشماتو وا کن اطرافت پر از سند و مدرکه
حوراء
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
تابی جون به همین خیال باش.
(منظورم بند اخر خبر هستش.)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
با دونستنشون کاری از دست ما بر نمیاد جز اینکه اعصابمون خورد بشه
اونجایی که میگن آقا کسانی که یارانه لازم ندارن نگیرن منی که لازم ندارم میگم این 45تومن ارزشی نداره ولی اینا جمع میشه میشه این ...پس انصراف نمی دم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
فساد در مملکت بی داد میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بی کفایتی تا کی؟ وقتی با رانت و پارتی افراد فاسد در سیستم جذب می شوند مدام هر روز باید شاهد نابودی کشور باشیم. وقتی نخبگان را نمی خواهید و اینها را جذب می کنید همین می شود.
AMIR
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم ار این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری می رسد
زهرا
|
-
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
نمیدونم داره به ریش کی میخنده ؟؟؟؟؟مردم ساده وبدبخت یا مسولانی که فقط بلدند اختلاس ودزدی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر هفته یک خبر دزدی و اختلاس.من که بریدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
تو اينجور كارا دولت بايد هواسش باشه افرادي كه قرارداد ميبندن درصد خودشونو ميگيرن بعدش نتيجه هر چي شد مهم نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم ازاین باغ بری می رسد . خداوکیلی مسئولین مردانه اعلام کنند ما توانایی اداره کشور را نداریم . هم خوشون را خلاص کنند و هم کمتر اعصاب مردم را خراب کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مبارکه!!!
ناظر
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این موضوع یا بهتر بگوییم فساد و کلاهبرداری و دزدی آشکار بارها و از طرق مختلف به مدیران صندوق و دیگر مسئولین گزارش شد و ماستمالی شد ومعلوم نیست چرا؟ هنوز هم اگر بخواهند قابل ردیابی و پیگیری است ولی نه با این مدیران و هیئت مدیره موجود در شرکت ملی نفتکش و صندوق بازنشستگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
انتظاری دیگر از مدیران با ژنهای خوب میتوان داشت؟
40 ساله مملکت با این مدیران اداره میشده که الان رسیدیم به نقطه صفر...
عبدالله زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
با سلام، چون حرفهایم تلخ وگزنده است صرف ندارد که ارائه شود ولی حداقل برای خالی شدن میگم که این بی عرضگی که هست لطفا بگید اگر قانونی در این مملکت اجرا میشد کسی جرأت اینهمه خلاف را داشت. پس برای چی انقلاب کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
همه اینها از موضوع " ما می توانیم" سرچشمه می گیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
دیگه امیدی به اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم این کشور نداریم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مردم ازاین باغ خری می رسد تازه خرازتازه خری می رسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ای جان ! چه خنده ای هم می کنه ! به کی داره میخنده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
همه دارن از قبل مدیریت فشل میخورند الا مردم بینوا
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
سلام. تابناک عزیز به دلیل خیلی فنی نمیشد از کشتیهای زمین گیر شده خود شرکت استفاده نمود حتی با تغیر پرچم و در اینجا قابل عرض نیست ، بخاطر شرایط خاص آن زمان مجبور شدند این معامله ریسک پذیر را انجام بدهند شاید کمی دقت بیشتر نیاز بود بحر حال در شرایط اضطراری همانطور که سود هست زیان هم هست هرکه بامش بیش برفش بیش.
(از طرف یک آشنا به این مسایل !)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اگر این استدلال شما را بپذیریم پس باید به مسئوولین کشتیرانی جمهوری اسلامی بالاترین مدال لیاقت را بدهیم که در همان شرایط ناوگان ملی را حفظ کردند و با محدودیت شدید جغرافیایی ملیت کشتی ها را تغییر دادند و همچنان به کشور خدمت کردند. نه برادر! در کار اینها هم خیرتی! بوده که فقط با پیگیری
مسئوولین دلسوز و با غیرت برملا میشود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
علی برکت الله.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یه نگاه به تاریخ عقد فرارداد بندازی مال دوره قبل از علی برکت ا... است
محمد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بابا ما نیاز به تحریم نداریم. خود این مدیران آنقدر میچاپند که ...
با این همه منابع و ثروت با این طوری مملکت اداره میشه. بعد میندازند گردن تحریم. بابا خودتان کمتر بچاپید!
خسرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اشکال نداره ، چند روزی سوژه جک و خنده شبکه های اجتماعی فراهم میشه و بعد هم فراموش میشه.
یادمه چند سال پیش به مدت یک هفته انگلیس دچار تظاهرات مردم و هرج و مرج شده بود طوری که نزدیک بود دولت وقت سقط کنه. کاشف به عمل آمد که مردم معترض اختلاس نمایندگان مجلس بودند اونم چه اختلاسی!!! کلا دولت 40 هزار دلار بود نمایندگان برای هزینه مسکن ولی نمایندگان بدجنس این پول را صرف خرید لوازم منزل کرده بودند!!! اون سال من عسلویه کار میکردم با پول ایران می شد 40 میلیون تومان !!! یعنی نگهبان دم سایت عسلویه از این بیشتر اختلاس می کرد!!!!!!!
پاسخ ها
افشین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
واقعا گل گفتی اصلا یادته اون موقع تلوزیون ایران چقدر اون شلوغی و اختلاس رو پوشش میداد...!!! افسوس و صد افسوس....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مردم بویژه بازنشستگان محترم نگران نباشند استعفای مدیرعامل صندوق برای سومین بار است اگر هم پذیرفته شود جای بهتری منصوب میشوند و عدد اختلاس فعلی هم سریعا تکذیب خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری میرسد.........
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کفن پوشان عزیز در این اوقات خودشونو به نشنیدن میزنن . اونایی که میگن خیلی غیرت داریم . معنی غیرت و تعصب رو هم فهمیدیم . چه کردید با این مردم
ناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یعنی ضرری که مدیران بی کفایت به منافع ملی و بیت المال وارد می کنند بیشتر از زیان تحریم ها هست، اصلا تحریم باشیم بهتره والله...

:)))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری می رسد
مدیر دولتی همینه دیگه از جیب باباش که نیست کسی هم بازخواست نمیکنه که
اميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
پرونده هاي فساد مالي ظاهرا تمامي ندارد . واين موضوع مانند كتاب داستانهاي هزارويكشب شده . هرروزكه ورق مي زني به يك موضوع اختلاس ورشوه و.... جديد برخورد مي كني .
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری می رسد!
عجیب اینه که هنوز هم مسئولان اون دوران عجیب تاریخ ایران حاضر به دادن هیچ پاسخی نیستن و کماکان به پاک دستی خودشون اصرار دارن.
عزیزانی که تحریم ها رو فرصت تشخیص دادن و میدن، نظر خاصی در این رابطه دارن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آقا بهروز چه پاسخی .... که پاسخ نمیدهد
كيا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
باغو درشو بستن بيغوله بهتره بگي
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
میلیارد دلار اون دزد حکومتی یعنی خاوری و دزدی های میلیاردی بابک زنجانی را ول کردین چسبیدین به دزدی ۲۸ میلیون دلاری این دزد یونانی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بابا چقدر گیر می دید به این مسئولان خدوم . چه جدید چه قدیم. بزارید خدمت رسانی کنند!!!
ناشناس
|
Qatar
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
شكايت
اينترپل
حكم جلب
دادگاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کی جاسوس انگلیس بود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اونایی که میگن تحریم اثری نداره و ما تحریم ها رو دور میزنیم جواب بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ناشناس دونا اشتباهی بتو مثبت دادم موضوع چه ربطی به تحریم دارد؟
تابناک دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
سوء مدیریت در تصمیمات کلان اقتصادی، عدم اطلاع درست از قوانین بین المللی؛ عدم حمایت کشورهای اروپایی (به دلیل تحریمها) و بالاخره نداشتن تجربه مدیران در اکثر پستها، قردادهای بین المللی را به همبن نقطه سوق داده و در نتیجه دارایی ملت به یغما رفته و جیب برخی افراد پر میشود. بارها و بارها اینگونه موارد رخ میدهد و هیچ کنترلی صورت نمیگیرد. بانکها و موسسات اعتباری مالی(بخوانید بی اعتبار) ، اختلاسهای کلان و..... از سیستم مدیریتی بسیار فاسد خبر میدهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
خدا لعنت کنه باعث و بانی این فساد و فرار وهرج و مرج رو
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ای بابا!
دلت خوشه ها
تا حالا کدوم مدیر توی ایران محاکمه شده ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ما رکورد زدیم....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
در خاطرم هست با بعضی دوستان در مورد دزدی و سرقت یقه سفیدان از اموال بحثی شد. دوستی گفت به هر حال این کار درست و نیست و آخرش آدم را دستگیر می کندد. دوست دیگری گفت شما 100 میلیارد بدزد، هروقت آمدند دستگیرت کنند 1 میلیاردش را بده فرار کن!!!
واقعا که نبوغ ما مکمل خیانت عده ای دیگر از ما است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
سلام
بگذریم همین طور ادامه بدهیم مناسب تر است فقط سعی شود منبعد تکرار نشود
چون این پیگیریها به نتیجه نخواهد رسید
نتیجه تحریم فرار افراد ددر سایه همین تحریم بوده مثل بادک زنجانی که انهم طعمه مدیران بی تدبیر نفت شده و حالا جا را خالی کرده و ایشان را گیر انداخته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
دیمیتریس همان بلوتوث قهوه تلخ بود . ولی ما خواب بودیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ای ول من میخواستم بنویسم تو پیش دستی کردی همان بلوتوث قهوه تلخ است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آقا هنوز کجاهاشو دیدی! مصیبت فساد اقتصادی حالا حالاها دست از سر این مردم فلک زده ایران بر نمی دارد.
BABI
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر کی از راه میرسه تا اونجا که میتونه از ثروت مملکت با خودش میبره و یه آب هم روش...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
صندوق بازمشستگان الان سه ساله كه پول براي بيمه مكمل ندارد و سقفها رو بسيار كم كرده، بعد پول رو دادند به يارو يونانيه؟ اين كار كي بوده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
فقط بغض می کنیم و درد می کشیم از اینهمه فساد و غارت.... دولت مهرورز .......، چه ها نکرد با این ملت مظلوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اگه گفتيد مخاطب اون لبخند قشنگش كيه ؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این گونه اخبار و خبرها توی ایران چیز جدیدی نیست... عادی شده و عادت کردن مردم.... کیه که پیگیر باشه
ناشناس
|
Mali
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
«دیمیتریس» که بود و چگونه بدون پرداخت بدهی 110 میلیاردی گریخت؟
چگونه نداره وقتی هر کی به هرکیه و بعضی از مسئولان بدنبال دعواهای سیاسی هستند تعجبی نداره این شارلاتان و امثال اینها از آب گل آلود ماهی بگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ايامسولين نظام نبايد جوابگوباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کی بگیره؟کی محاکمه کنه؟ کی پولو میتونه پس بگیره؟ اوووووه عمو دلت خوشه ها...اینجا ایرانه... آمریکا که نیست! تو گرفتنه حقمون از اختلاس ایرانیاش موندیم حالا بریم خارجیشو بگیریم؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این قراردادها بدون تضمین یک بانک خارجی امکانپذیر نیست .بانک که سرجاشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
داخلی و خارجی در حال چپاول بیت المال و از بین بردن منابع ملی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
خیر است و مبارک . کم کم راه اختلاس گران بین المللی هم به ایران باز می شه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
دقت کنید به عکسش چه جوری به ریش ما ملت بیچاره میخنده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از اين باغ بري ميرسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر دم از این باغ بری می رسد.............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
دستت درد نکنه تابناک پته همه این مفسیدین فی‌الارض رو بریز بیرون ملت به ستوه اومدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کی میشه وارد این شبکه های خبری بشیم و یک خبر خوب و خوش و در راه منافع ملت بشنویم. همه اش خبرهای تلخ و جنگ و چپاول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
پول این مملکتو دارن مفت مفت میخورن یا به باد میدن!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
ننگ بر مدیر وطن فروش
محمذ هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چه خوب بود مانند کشور ژاپن مسئولین خطا کار میتوانستند خود کشی کنند !
شهرام رودپیمای رشت آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
با نام خدا.

سایت محترم تابناک با سلام.

چرا شما این اخبار را در اختیار عموم مردم میگذارید . ما که قدرتی نداریم تا جلوی این اختلاس ها را بگیریم . ما خودمان برای امرار معاش و مشکلات عدیده اقتصادی دست و پا میزنیم . شما را به هر که ایمان دارید اینقدر روح و روان ما را پریشان نکنید ....................
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
260میلیون دلار در سال 2012 یعنی سال 1391 میشه دولت دهم
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اقا یه جایی هم تابناک جون به ما معرفی کن،بریم.ما هم.بدزدیم.والا هر کی داره سهم خودشو از این مملکت ورمیداره انگار.خخخخخ
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
دوستان ببینید مملکت ما چقدر ثروتمنده که هر چند وقت یکبار در بازه های زمانی کوتاه، میلیونها دلار از سرمایه مملکت به فنا میره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این خدمات مشعشع ............ را آیا پایانی هست؟
منصف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اماااااااااان از دزذی و فسسسسساد .................
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
رئیس جمهور باید پاسخ دهد و اعضای کابینه او.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چرا کسانی که این تصمیمات را گرفته اند نباید مورد بازخواست قرار گیرند؟چرا باید مصونیت داشته باشند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مدیرعامل نفتکش که یکساله نصب شده چندبار گپ زده و همش میگه همه چی خوبه و گل و بلبله که! مگر غیر از اینه که ایشون باید به جد دنبال این پرونده باشه و درباره زیانی که شرکتش تو این پرونده خورده حرف بزنه؟ نکنه ایشون احساس زیان دیده بودن نداره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مدیرعامل صندوق بازنشستگی مدیرعامل ملی نفت کش را تعیین می کنه ... پس مشکل از خود صندوق بوده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یادم رفت اینم بگم که مدیرعامل قبلی نفتکش هم درباره این پرونده اظهار نظر نکرده. نکنه آقای صفایی و آقای کیان ارثی اصلا مدیر این شرکت زیان دیده نبودن و نیستن یا زیان هایی که این شرکت دیده و میبینه اونقدر زیاده که این 28 میلیون دلار جلوش هیچه که سکوت کردن و می کنن؟؟؟
نکنه سرشون جای دیگه گرم بود و هست که ترجیح می دن سکوت کنن؟
اصلا اینا بی گناه، چرا گناهکارا رو معرفی نمی کنن به مردم؟ اگر من فکر کنم مدیرعامل فعلی حق السکوت گرفته، فکر من خرابه یا عملکرد ایشون این رو به ذهنم متبادر کرده؟
پاسخ ها
همشهری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
این کشتیها به دستور ر-ق وزیر وقت نفت و دوست صمیمی ب-ز در زمان مدیر عاملی دکتر ب استاد گرامی
ریاست محترم جمهور قبلی و از وزیران دولت
خدمتگزار خریداری شده ربطی به دکتر صفایی و مهندس کیان ارثی نداشته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کدوم کشتی ها!؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
شرکت نفت کش سود ده است ... بیش از 200 میلیون دلار
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
پول ملت رو بردندو خوردند حالا میگید ای بدو درد رو بگیر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بهتره این موضوع هم به پرونده های موجود در زنبیل جهت رسیدگی اضافه بشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
قابل تاسف است که استعفای ایشان را در خبر رادیو و تلویزیون خستگی اعلام داشته اند ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مدير عامل شركت ملي نفتكش آن زمان ميدونيد كي بود ؟
آقاي علي اكبر صفايي كه با رانت و پارتي در دوره رياست جمهوري احمدي نژاد اين پست را براي مدتي اشغال كرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
در روزهایی که آثار تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، یکی پس از دیگری متجلی می‌شد و اقتصاد کشورمان را به محاق می‌برد.ولی تابی عده ای معتقد بودندتحریم نعمت است و شکر تحریم تحریم افزون کند
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
هر که میرسد یه ایامی اشتباه ه نکنم ملت غمم به نکون حسابی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اینها را ولش کن
ترافیک مهران به سمت کربلا چطوره
روان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
منابع و درآمدهای این کشور برای همه مباح است الا مردم کشور خارجی ها اختلاس نکرده بودند که کردند
چوبه دار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
فقط اعدام
رحمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
درج چنین مطالبی نه تنها نفعی ندارد بلکه مردم را به مواردی از این قبیل عادت می دهد . کما اینکه در کامنت های این مطلب می بینید ؛ مردم دیگر واکنش جدی بروز نمی دهند . هرگاه شما به تلخی عادت کردید ، همان تلخی به کامتان شیرین می شود و شما قادر به تشخیص مزه تلخ نخواهید بود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اتفاقا مردم جدی هشتند ولی به دلایلی که همه می دانیم نم توانند نظرشان را عریان بیان کنن.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
خدایی عجب کشوری هستیم خرج 3 تا جنگ رو چندتا سازمان نظامی و شبه نظامی و آوارگان و پناهنده های اینور و اونور دنیا رو میدیم اینهمه اخلاس و دزدی تو کشور میشه بازم پول داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Belarus |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
کجا پول داریم ؟ چهل میلیون نفر زیر خط فقر دارن دست و پا میزنن
عیب نداره شرایط اینجور نمیمونه .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
اگر کسی از سوپری محل دزدی کنه یا با ماشین به زند به جدول خیابان و جدول آسیب ببیند تا خسارت وررا ندهدو مجازات نشود رها نمیکنند پس دراین موارد کسی احوال پرس نیست و همه گیر میدن به دشمن و استکبار پس استکتبار ستیز ها دراین مواقع کجایند پس....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مرگ بر اسرئیل مرگ بر امریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
تابناك جان چرا مطلب و كامنت منو نميگذاري؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چون احتمالا پاسخی دادها ی که به مذاق تابناک خوش نیامده است.
گربه نره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
به زودی دیر خواهد شد...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
مهمترین کار که باید جدی باهاش برخورد بشه نظارته خصوصا بر منابع مالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
باز نشسته های بیچاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
تاریخ اعلامی 2012 است یعنی در اون سال کارتموم شده بوده معلومه که دوره چه دولتی بوده دیگه...
سید مصطفی هاشمی سهی
|
Australia
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
حالا کوتاه بیا تابناک جان
یکی ، یکی
همه رو که نمیشه یدفعه گرفت و تادیبشون کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
یه ژن خوب یونانی وصل شد به ژن خوبه ایرانی...نتیجش این شد دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آوازه اختلاس و کلاهبرداری بی دردسر و آسان در ایران،به گوش اغیار هم رسیده!!!!!!!
چرا نبرند؟؟؟!!!!! من هم جای این یونانی بودم می بردم.وقتی مسوولین مملکتی دلشان برای مردمشان نمی تپد،می خواهید خارجی دلش بتپد؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
آنقدر اينگونه اخبار غم انگيز است كه ادم قادر به خواندن ان نيست تيتر خبر برايمان كافي است دانستن جزئيات ان غير قابل تحمل است ، داشته هاي ملت ايران باز هم بغارت رفته است و معلوم نيست مسؤولان ان كيست ، مگر در كشور ما چقدر ثروت و پول هست كه تا اين حد غارتگري شود ، دوستان وطني كم بودند سگ هاي هار خارجي هم وارد معركه شدند و باز كسي جوابگو نيست ، قلب در سينه از اين ظلم به مردم سنگيني ميكند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
بابا یه مقدار از این پولا رو بدین به ما دستی. قول میدم برگردونم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
كاري نكنيدكه مردم خودواردعمل شوندآنگاه ديراست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
موضوع واسه یه سال پیش هست ... اگه واقعا ایشون نگران بوده ... همون موقع استعفا می داده ... نه الان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
در این دوره ، سهام بیمه ملت را به بازنشسته ها 200 تومان فروختن ... الان بعد از یه سال ، سودی که نداده ... هیچ ... قیمتش شده 180 تومان ... از تابناک خواهش می کنم در این خصوص هم خبر کار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
صندوق بازنشستگی داره به بازنشسته ها ماشین میده ... در حالی که به مستمری بگیران ماشین تعلق نمی گیره ... منابع صندوق واسه همه بازنشستگان و مستمری بگیران هست ... این چیزی به جز سو استفاده نیست
مهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
غصه نخورید دیشب پولها را با سودش داد
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
اقا دقت کردید این خبرهای که تابناک منتشر میکنه تازه انهایی هست که اجازه انتشار پیدا کرده و یهو از روی سایت هم حذف نمیشه . اقا این تازه بخشی از نوک کوه یخی هست که اجازه دیدن و بازنشر پیدا کرده. ببین پشت پرده چه خبره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
دوست این آقای یونانی (دیمیتروس) که رابط و دلال این قضیه بود هم اکنون در شرکت ملی نفتکش ارتقای شغلی پیدا کرده و به درجه .... رسیده است (واقعا" جای تاسف داره........)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
سرت سلامت ایران میتونه به تنهایی تمام دول جهان رو تامین کنه بازنشسته زندگیشو کرده بزار بره بمیره.....
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
این کشتی هارو بزارید کنار اون دکلها تا مجموعه کامل بشه.
پسرعموی دیمیتریس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
ببخشید... خیلی ببخشید... من داشت سواد کم . نتوانست من کرد صحبت خوب فارسی . نبود بلد من گفت شما زبان . داشت من سوال یک . دویست و شصت میلیون دالر بود کم از سه هزار میلیارد تومان ؟ بود از آن بیشتر ؟ بود چه قدر ؟ کرد شما لطف ، داد پاسخ . من شد گیج . من نفهمید .
زالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
بابا آبروی مومن رو نبرید
سعيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
خيلى وقته دلم يه خبره خوب ميخواد.ميترسم تو چشماى پسر ٤سالم نگاه كنم چون ميدونم يه روز ازم ميپرسه چرا؟ولى جوابى ندارم.اگه تكه تكه بشم يه روز انتقام ميگيرم.
گلناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
آقای فروشنده سه کشتی فرسوده را در قالب این قرارداد برای کشورمان خریداری و(( ترجیح داده)) به جای تحویلشان به کشورمان، آنها را...
اون کلمه ترجیح دادت تو حلقم.قرارداد با این رقم ؟ بدون ناظر؟بدون بازرس؟ مگه میشه !مگه داریم!
تو گفتی و ما باور کردیم...
یه مشت دزد و غارت گر دارن به یغما میبرن این کشور را
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
البته انچه به جایی نرسد فریاد است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب