بازدید 3541
۲

چاووش اوغلو: بارزانی با موساد همکاری می‌کند

کد خبر: ۷۳۶۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ 08 October 2017
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش با هرگونه درخواست دولت عراق برای بستن خط لوله انتقال نفت اقلیم کردستان عراق به ترکیه "با جدیت تعامل خواهد داشت."

به گزارش ایسنا، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴ گفت: ما حریم هوایی خود را بنا به درخواست بغداد به روی هواپیماهایی که به اقلیم کردستان می‌روند بسته‌ایم و شرکت‌های هواپیمایی ترکیه پروزهایشان را به اربیل و سلیمانیه متوقف کرده‌اند.

وی درباره موضوع گذرگاه‌های زمینی گفت: گذرگاه‌ها بین ترکیه و اقلیم کردستان نیستند بلکه بین ترکیه و عراق هستند. ترکیه در این باره با دولت مرکزی عراق صحبت خواهد کرد.

وزیر خارجه ترکیه گفت: ما با هرگونه درخواست دولت عراق برای بستن خط لوله انتقال نفت اقلیم کردستان عراق از خاک ترکیه به بندر جیهان، با جدیت تعامل خواهد داشت.

اوغلو تأکید کرد: همه از مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان خواستند همه‌پرسی را برگزار نکند اما او تمامی درخواست‌ها را رد کرد. همه‌پرسی اشتباه بزرگی بود و من اطمینان دارم که حقوق اضافی را برای برادران کردمان به همراه نخواهد داشت. من این را صادقانه طی سفرم به اربیل به بارزانی گفتم. این مسئله آینده کردها در عراق را در معرض خطر قرار خواهد داد و نتیجه بسیار منفی خواهد داشت.

وی گفت: همگان خواهان لغو همه‌پرسی یا به تأخیر انداختن آن شدند و تنها اسرائیل از همه‌پرسی حمایت کرد اما ما بعد از همه پرسی شاهد این حمایت نبودیم. گزارشات و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بارزانی با عوامل سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) همکاری می‌کند.

اوغلو همچنین درباره سوریه گفت: هدف از استقرار نیروهای ترکیه در مناطق کاهش تنش در ادلب سوریه توقف درگیری‌ها و آمادگی برای مرحله آتی است. هدف کلی ما توقف تمامی درگیری‌های مسلحانه در ادلب است و همچنین نقش داشتن در روند سیاسی است. کارشناسان سازمان اطلاعات و نظامیان به ارزیابی اوضاع در این منطقه خواهند پرداخت.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۲
\شما خودتون که علناٌ با اسرائیل خبیث همکاری دارین
عبدالله اوجالان را شما با همکاری موساد دستگیر کردید
عجب رویی دارید
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی