کد خبر: ۷۱۸۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸ 03 August 2017
مردی میان‌سال که به دلیل درگیری بر سر ارث پدری خواهرش را به قتل رسانده‌، هرچند مدعی شد از کارش پشیمان است، اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. 
 
به گزارش شرق، سال ٩٤ بود که مردی به مأموران خبر داد خواهرش کشته ‌شده ‌است. این مرد به پلیس گفت جسد خواهرش را پایین پله‌ها پیدا کرده‌ است. بعد از حضور مأموران، جسد زن ٦٥ساله که ژاله نام داشت، به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات از وی آغاز شد. بهنام ابتدا مدعی شد نمی‌داند به چه دلیل خواهرش کشته ‌شده، اما بعد گفت که شب قبل از حادثه با خواهرش درگیر شده‌ است.
 
او گفت: شب قبل از حادثه به دلیل بیماری به بیمارستان رفتم و وقتی برگشتم دیروقت بود. چون دیر آمده ‌بودم، خواهرم با من دعوا کرد و گفت چرا حالا به خانه آمدی. ما با هم درگیر شدیم و من خواهرم را هل دادم و روی پله‌ها افتاد. اصلا متوجه نشدم برای او اتفاقی افتاده‌ است، بعد به خانه خودم رفتم و خوابیدم. فردای آن روز حدود ساعت دوی بعد از ظهر بود که بیدار شدم. خواستم بیرون بروم و شیر بخرم که جسد خواهرم را روی پله‌ها دیدم و متوجه شدم همان زمان که با من درگیر شده، جانش را از دست داده‌ است.
 
متهم درباره اینکه دیرآمدن نمی‌تواند انگیزه اصلی قتل باشد و چه مشکلی با خواهرش داشته‌ است، گفت: ما به دلیل ارث پدری با هم مشکلاتی داشتیم. پدرم قبل از فوتش یک دانگ از خانه‌اش را به نام خواهرم کرده‌ بود، چون او ازدواج نکرده‌ بود و تنها زندگی می‌کرد. البته نیمی از خانه پدری‌ام به نام مادرم بود و مادرم هم نیمی از سهم خودش را به نام خواهرم کرده‌ بود.
ما سر این مسئله با هم درگیری داشتیم. خواهرم مجرد بود و هرگز ازدواج نکرده‌ بود، به‌ همین دلیل هم پدر و مادرم از او حمایت می‌کردند. من ازدواج کرده ‌بودم، اما چند سال قبل همسرم را طلاق دادم و با خواهرم در همان خانه زندگی می‌کردم. اختلاف ما خیلی زیاد بود، اما من واقعا قصد کشتن او را نداشتم.
 
بعد از پایان تحقیقات و با توجه به اینکه مقتول فرزند و پدر و مادر نداشت، خواهر او به‌ عنوان ولی‌دم از برادر متهم به قتل شکایت کرد و خواستار مجازات او شد. 
 
متهم روز گذشته در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه رسیدگی که در شعبه ٤ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و خواستار صدور حکم قانونی شد، سپس خواهر متهم به ‌عنوان ولی‌دم در جایگاه حاضر شد و درخواست قصاص برای برادرش را کرد. او گفت: برادرم آدم خشنی بود و به همین دلیل خواهرم را کشته‌ است. 
 
سپس متهم در جایگاه حاضر شد، او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من و خواهرم اختلافات زیادی با هم داشتیم، اما من او را دوست داشتم و اصلا نمی‌خواستم بمیرد و از کاری که کردم پشیمان هستم، من فقط او را هل دادم و قصدم کشتن خواهرم نبود.
 
متهم درباره اینکه چه اختلافی با خواهرش داشته ‌است گفت: سر ارث پدری خیلی با هم اختلاف داشتیم و ضمن اینکه خواهرم در روابط من و همسرم بسیار دخالت کرد و او بود که باعث شد تا من همسرم را طلاق بدهم. بعد از جدایی هم، مجبور بودم با خواهرم زندگی کنم، چون بخشی از آن خانه به من تعلق داشت.
 
با توجه به اختلافی که با خواهرم داشتم، ارتباط خوبی با هم نداشتیم و چون آن روز هم به جای اینکه با من احوالپرسی کند، سرم داد کشید و گفت تا حالا کجا بودی، ناراحت شدم و او را هل دادم. حالا هم از کرده خودم پشیمان هستم و درخواست بخشش از سوی خواهرم که ولی‌دم است، دارم.
 
گفته‌های این مرد در حالی بود که خواهرش ادعای او درباره اینکه مقتول باعث شده تا او همسرش را طلاق بدهد، رد کرد و گفت: برادرم خیلی مرد خشنی بود و همسرش را کتک می‌زد، حتی یکبار موهای او را روی اجاق گاز گرفته بود که بسوزاند و همسرش از دست او فرار کرده بود. برادرم خودش زندگی‌اش را خراب کرد و همسرش به‌ دلیل رفتار او طلاق گرفت.
 
بعد از پایان گفته‌های متهم، قضات شعبه ٤ دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
هادی طحان نظیف احمد سالک محمدحسن صادقی مقدم اکبر طبری عیسی شریفی آیت الله اعرافی بوئین و میاندشت محمد دهقان