بازدید 20098
قهرمان ایران پس از 17سال در جمع هشت تیم پایانی لیگ قهرمانان 2017 آسیا؛
پرسولیس قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران، امشب در شرایطی مشابه استقلال و بدون هافبک میانی کلیدی اش در دوحه به مصاف تیم سراپا مسلح لخویای قطر رفت و با اتخاذ تاکتیک صحیح توسط سرمربی خارجی اش به یک پیروزی شیرین دست یافت و با نیمکت خالی بعد از 17 سال به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کرد.
کد خبر: ۶۹۹۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴ 31 May 2017
برانکو ایوانکوویچ با اتخاذ تاکتیکی مناسب توانست حملات دامنه دار و متنوع لخویای میزبان را ناکام گذاشته و روی زیرکی زوج تهاجمی اش به گل برتری و تحقق رویای صعود برسد.

      

به گزارش «تابناک ورزشی»، شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از قهرمانی در لیگ برتر، در جستجوی آخرین موفقیت فصل بودند که در گرمای شرجی 37درجه دوحه به آن رسیدند؛ جایی که باید برابر لخویا در بازی برگشت به نتیجه لازم برای حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا دست می یافتند و تساوی بدون گل خانگی را جبران می کردند.

شاگردان برانکو با پرهیز از اشتباهات عبرت آموز دیشب استقلال، فضای مورد علاقه هافبک های تکنیکی لخویا در کناره ها ندادند و تقریبا همه توپ های ارسالی را هم در قلب دفاع توسط سیدجلال و انصاری زدند. آنها زهر حملات پیاپی تیم پرانگیزه قطری ها را گرفتند و حتی می توانستند در دو مورد به گل های بعدی هم برسند که با دقت ناکافی ناکام ماندند.

در سراسر بازی داور چینی هرچنداشتباه خاصی نداشت، بارها با تصمیمات ریز و اعلام اوت ها و خطاهای متعدد به سود میزبان کمک شایانی به فشار آنها روی دروازه پرسپولیس کرد. او حتی در شروع مجددها و تعویض ها بیشتر از مربیان تیم لخویا حساسیت به خرج داد و با این حال نزدیک هفت دقیقه وقت اضافه اعلام کرد!

در این دیدار پرسپولیس 41.9 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و لخویای قطر 58.1 درصد توپ و میدان مال خود کرد و این تیم 12 کرنر روی دروازه قرمزها فرستاد. لخویا 12 شوت به سمت دروازه پرسپولیس زد و شاگردان برانکو 7 شوت را روانه دروازه شاگردان بلماضی کردند

لخویاقطر 0 - پرسپولیس 1/صعود ارتش سرخ ایران در جنگ تمام عیار دوحه

لخویا:قاسم برهان، محمد موسی، احمد یاسر، چیکو فلورس، خالد مفتاج، اسماعیل محمد، لوییز جونیور، نام تائه هی، کریم بودایف، الموعز علی و یوسف مساکنی
سرمربی: جابر بلماضی
 
پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، صادق محرمی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، محسن مسلمان (62، علی علیپور) ، فرشاد احمدزاه، سروش رفیعی(شهاب کرمی 73)، وحید امیری و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح گل 
 
لخویا 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 23، چیکو فلورس، گل به خودی): حرکت فوق العاده پرسپولیسی ها روی خط طولی با وحید امیری و پاس او برای مهدی طارمی، این مهاجم را با دروازه بان حریف در زاویه بسته تک به تک کرد که ارسال زمینی او به قصد موقعیت سازی برای وحید امیری با اشتباه چیکو فلورس یک گل به خودی به نام این مدافع ثبت کرد و پرسپولیس را با یک گل پیش انداخت.


دقیقه 7: روی اشتباه مدافعان لخویا و سماجت وحید امیری توپ در موقعیت مناسبی در اختیار طارمی قرار گرفت که داور مهاجم پرسپولیس را پیش از زدن ضربه متوقف کرد و خطای وحید امیری را پیش از این پاس اعلام کرد.

دقیقه 8: تکل خطرناک سروش رفیعی در حالی که اسماعیل محمد در حال پیشروی با توپ بود، باعث شد تا داور اولین کارت بازی را نصیب شماره هفت پرسپولیس کند.

دقیقه 9: ارسال ضربه ایستگاهی توسط تائه هی با ضربه سر چیکو فلورس موقعیت خطرناکی برای لخویا شکل داد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 17: مساکنی بعد از در اختیار گرفتن توپ در سمت راست دفاعی پرسپولیس و پیش روی پشت محوطه جریمه با ضربه ای کم جان دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت که بیرانوند با جاگیری مناسب این موقعیت را از آن خود کرد.

دقیقه 26: محمد انصاری به قصد دفع توپ بعد از ضربه ای که موعز علی به او وارد کرد با خطا او را متوقف کرد که داور یک کارت زرد نیز به نام او ثبت کرد تا دومین کارت زرد بازی نیز به پرسپولیسی ها برسد.

دقیقه 28: ارسال از سمت چپ پرسپولیس روی شش قدم با حرکت مساکنی و عبور از صادق محرمی می توانست گل تساوی را برای لخویا ثبت کند که با خوش شانسی توپ این مهاجم راهی اوت شد.

دقیقه 32: روی اشتباه دیگری از سوی مدافعان لخویا، مهدی طارمی پیش از قاسم برهان صاحب توپ شد و در حالی که این دروازه بان تنومند را پیش رو داشت در نهایت بعد از کش و قوس فراوان دروازه خالی را نشانه رفت که توپش با اختلافی کم راهی اوت شد.

دقیقه 44: ارسال نام تائه هی از سمت راست دفاعی پرسپولیس با خروج موفق بیرانوند و اثر او روی توپ با نوک انگشتان مانع از ضربه سر مهاجمان لخویا شد.

دقیقه 45: پاس دیدنی سروش رفیعی به مهدی طارمی در موقعیتی ایده آل قبل از اینکه مهاجم پرسپولیس کنترل مناسبی روی آن داشته باشد، توسط مدافعان لخویا دفع شد.

دقیقه 1+45: حرکت مهدی طارمی در حالی که دو مدافع لخویا نیز او را همراهی می کردند درون محوطه جریمه ناکام ماند و در نهایت داور به دلیل برخورد توپ به دست مهاجم پرسپولیس توپ را در اختیار حریف قرار داد.

دقیقه 3+45: اینبار لخویا فرصت ایده آلی برای ثبت گل تساوی داشت که ضربه اسماعیل محمد به گونه ای نبود که خطر بزرگی برای بیرانوند به وجود آورد و به راحتی در اختیار دروازه بان ملی پوش پرسپولیس قرار گرفت.

دقیقه 46: پاس بلند محسن مسلمان، وحید امیری را صاحب موقعیت مناسبی در برابر دروازه لخویا کرد که تعلل این مهاجم در نهایت باعث شد تا این فرصت ایده ال از دست برود.

دقیقه 49: خطا روی رفیعی یک ضربه ایستگاهی از سمت چپ برای پرسپولیس شکل داد که ارسال این بازیکن برای سود بردن مهاجمان پرسپولیس نتیجه داشت و قاسم برهان با خروج موفق توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 52: حرکت هماهنگ پرسپولیسی ها و در نهایت پاس پشت پای طارمی موقعیت فوق العاده ای پشت محوطه جریمه برای فرشاد احمدزاده پیش تاخته شکل داد که داور با اعلام آفساید حرکت شماره 10 پرسپولیس را ناکام گذاشت.

دقیقه 58: ارسال از سمت چپ پرسپولیس با ضربه العربی می توانست دروازه شاگردان برانکو را باز کند که با خوش شانسی بیرانوند، توپ بعد از برخورد با پای جلال حسینی و تیرک افقی دروازه راهی کرنر شد.

دقیقه 67: ارسال از سمت چپ و برگشت ناقص توپ توسط مدافعان در نهایت فرصت خوب شوتزنی توسط نام تائه هی را همراه داشت که با خوش شانسی بیرانوند اینبار نیز توپ به تیرک دروازه اش برخورد کرد و دروازه اش بسته ماند.

دقیقه 68: ارسال کرنر از سمت راست پرسپولیس با ضربه سر مهاجم شماره 68 لخویا با کمترین اختلاف ممکن نسبت به دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 81: ارسال از سمت چپ دفاعی پرسپولیس با سهل انگاری مدافعان می توانست یوسف العربی را صاحب موقعیت کند که واکنش به موقع بیرانوند مانع از رسیدن توپ به این مهاجم شد.

دقیقه 83: روی تک موقعیت فوق العاده پرسپولیس و در همکاری بین شهاب کرمی، طارمی و در نهایت فرشاد احمدزاده، این شماره 10 سرخپوشان بود که با نفوذ به شش قدم در موقعیتی تک به تک توپش را راهی اوت کرد تا بهترین فرصت برای بیشتر کردن اختلاف از دست برود.

دقیقه 2+90: پیش روی فوق العاده صادق محرمی و در نهایت پاس فوق العاده اش برای مهدی طارمی با ضربه این مهاجم راهی به دروازه نیافت تا بازی همچنان با تک گل مدافع حریف برای پرسپولیس پیش رود.

 
 
 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۳
na
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
پرسپولیس مبارکه آفرین به احمدزاده آفرین به انصاری محرمی سیدجلال رفیعی و برانکو
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
پرسپولیس نامی کهن از سرزمینی کهن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
این است پرسپولیس محبوب ترین وپرطرفدارترین تیم آسیا قهرمان بلامنازع ایران وانشاالله قهرمان آسیا (:
احمد
|
France
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
دمشون گرم، به عنوان یك سپاهانی بهشون تبریک میگم و خیلی خوشحال شدم
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
کاملا مشخصه خبرنگار ورزشیتون ویا سردبیرتون پرسپولیسیه با دو تیتر متفاوت دیشب و امشب
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
امیدوارم بخوریم به العین و بعد ۶ تا بهشون بزنیم.
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
لنگ بازی رو شانسی برد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
لابد آفتابه ی آبی هم شانسی 6 تا خورد
خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
احسنت به غیرت بچه های پرسپولیس. امیدوارم به جام قهرماتی آسیا برسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
شیش تاییاش
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
از نظر تابناک اصولا استقلال خوزستان وجود ندارد یا دیشب بازی نداشته است ؟!!!
استقلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
دمتون گرم
محمدخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
جدا دست مریزاد می گویم به همه فوتبالیستهای پرسپولیس که با اقتدار و یک فوتبال تمام عیار از حریف خود گذشتند . ف.تبال یعنی همین
بهین راد
|
-
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
پرسولیس قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران، امشب در شرایطی مشابه استقلال و بدون هافبک میانی کلیدی اش در دوحه به مصاف تیم سراپا مسلح لخویای قطر رفت

به نظرتون این حرفتون انصافه؟؟؟؟
شرایط استقلال و پرسپولیس برابر بود؟
استقلال همزمان در خط هافبک امید ابراهیمی،امید نورافکن و فرشید اسماعیلی رو در اختیار نداشت و فرشید باقری هم از دقیق 22 مصدوم شد. یعنی خط هافبک کلا تعطیل

در ضمن بنظرتون العین و لخویا باهم برابری میکنن؟؟؟
فریدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
بانام و یاد خداوند بخشنده مهربان

با سلام و احترام ، ضمن تبریک به مربی و بازیکنان تیم محبوب پرسپولیس و ملت شریف ایران من مجددا پیشنهاد می کنم که تمرین شوت زنی و اقدام به شوت زدن از محوطه 18 قدم به بعد برای نوک حمله تیم حتما در دستور کار این تیم قرار گیردهمچنین پنالتی زدن نیز با استفاده از تکنیک بازیکنان ستاره جهان مثل رونالد و مسی که با خیز برداشتن و حرکت انفجاری که دروازه بان حریف را گیج و مبهوت کند باید همیشه در تمرین ها ملاک باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
ایول
حال کردم
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
چرا اينقدر نظر غير كارشناسي ميديد؟ چرا اينقدر جانب گرايانه موضوع را بزرگ ميكني؟ آيا واقعا تيم لخويا شبيه تيم العين بود از نظر قدرت؟آيا يك گل به خودي نشانه قدرت تيم پرسپوليس بود؟عناويني چون ارتش سرخ و غرش طوفان و ... اين موارد فقط باعث تمسخر در آسيا ميشود .بقول خودتون بعد از 17 سال از اين مرحله صعود كردن اينهمه شلوغي دارد؟ اميدوارم پرسپوليس قهرمان شود ولي شما خواهشا بدون تعصب كوركورانه و بدون بزرگنمايي بي دليل لطفا مطلب بگذاريد.(اميدوارم منتشر كنيد)
پاسخ ها
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
نه واقعاً قدرت لخویا با العین قابل مقایسه نیست. لخویا صدرنشین لیگ قطره.پرقدرت ترین و بهترین صدرنشین دور گروهی همین مسابقات بوده. رکوردار گل زده در لیگ کشوره با 74 گل.در همین مسابقات ، رکورد 100% برد خانگی رو داشت تا بازی دیشب که حذف شد. طبیعتاً از العین خیلی قویتر محسوب میشه.
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
خدايي كاري به طرفداري و اين چيزها نداريم.
اما شما بازي ديشب پرسپوليس را با استقلال مقايسه مي كني؟ تازه العين
هرچقدر هم كه قوي باشه كه هست بارسلونا كه نيست.
اصلا تفكر دفاعي چنان به استقلال خيمه زده بود كه اگر توپي هم تو دفاع بهشون ميرسيد فقط به فكر دور كردنش بودن.
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
قطعا لخویا از العین قوی تر بود. خوشبختانه سطح بازی هم بسیار خوب بود و برای آسیا مایه مباهات هست که دو تیم باشگاهی در آسیا با این سرعت و زیبایی روی دروازه ها خلق موقعیت کنند.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
با سلام ، من کاری به رنگها ندارم ( گرچه پرسپولیسیم ) ولی خدمت این دوست بزرگوار عرض میکنم اگه فیلم اینستاگرام عمر عبدالرحمن رو میدیدی و یا پرچم عربستان با عکس پادشاه قطر رو در استادیوم ملاحظه میفرمودین قطعا نظرتون در مورد برد پرسپولیس یکم تغییر میکرد .مطمئنم
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
ضعف استقلال باعث شده که شما فکر کنید العین بسیار تیم قدرتمندی است.درحالیکه اگر همون تیم در برابر این پرسپولیس بازی میکرد مطمئنا اون اقتدار را نداشت.شما به عناوینی چون ارتش سرخ و غرش طوفان ایراد نگیرید چون آنها عناوینی شعاری و روحیه دهنده است و تمام تیمها دارند و استفاده میکنند .مانند کهکشانیها
ناشناس
|
China
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
آقا عربستان ميخواد بحرين رو به عنوان ميزبان دور بعد انتخاب كنه، قبول نكنيد، شما ازبكستان يا تاجيكستان يا مالزي رو پيشنهاد بديد.
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
بازم دمشون گرم قرمزها. آبی ها آبرو واسمون نزاشتن
بهین راد
|
-
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
واسه رنگی بودنتون متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
این پرسپولیس طوفان سرخ تیم اول تهران ! وقهرمان بلامنازع ایران وانشاالله آسیاست !
عادل مکطاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
ارتش سرخ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ارتش 11 نفره سرخ ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا با چنین عناوین مزخرفی خودتون را مایه تمسخر قرار میدید؟ارتش سرخ روسیه در مقابل همین اافغانهایی که در ایران انها را به ناحق مسخره میکننداز هم پاشید ان وقت شماها هنوز در حسرت ارتش سرخ هستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
دوست عزیز هر کسی که فوتبال بازی کرده باشه می دونه فوتبال چیه هر آدم عاقلی هم می دونه لخویا خیلی بهتر و قوی تر از العین بود و این موضوع رو می شد در فشار بی امان این تیم روی دروازه پرسپولیس مشاهده کرد، متاسفانه این استقلال بود که جلوی العین برنامه و تاکتیکی نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
آرش شما چرا ناراحت میشوید کسی از استقلال حرفی نزد. در ضمن الان پرسپولیس نماینده ایران هست زیاد خودتو ناراحت نکن مطمئن باش برای پرسپولیس فرقی نمی کنه العین باشه یا لخویا . همشونو شکست میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
آرش خان یادبگیربه محبوب ترین تیم آسیا طوفان سرخ تیم اول تهران وایران آنطورکه شایسته اش است احترام بگذاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
العین از نظر قدرت قابل مقایسه با تیم لالیگایی لخویا نیست اشکال در ارزیابی نادرست علی منصور از العین بود.باید فوتبال بازی کرد .با یک پنالتی شانسی که نمیشه صعود کرد.استقلال در ارادی نتونست موقعیت گل درست کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
آقاآرش آبوبریزاونجاکه میسوزه !
انصاف بدون بازی با کلمات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
نمیدونم چرا در قسمت پاسخ به نظرات نظرم ارسال نمیشه.در جواب آرش ۰۹:۱۸ باید بگم لخویا تیم اول لیگ قطر شده.اگر مثل العین در بازی العین با استقلال بازی نکرد به علت بازی خوب توسط پرسپولیس بود.پرسپولیس بازی رو در کل خوب اداره کرد.هردو تیم موقعیت گل داشتن ولی در کل اداره بازی توسط پرسپولیس خیلی خوب بود.اون گل به خودی هم نشونه قدرت پرسپولیس بود.چون واقعا اون موقعیت پرسپولیس بسیار بسیار موقعیت خوبی بود.جوری نبود که مثلا بازیکن اونا در شرایط غیر فشار به دروازه بانشون میخواست پاس بده یهو گل شده باشه.گل به خودی هم انواع مختلف ودر شرایط مختلف به وجود میاد.نکته بعد اینکه موقعیت های زیادی که پرسپولیس از دست میده رو هم بهتره در نظر بگیری.بهتره منطقی باشی.پرسپولیس امسال واقعا با کیفیت ترین تیم ایران بود اگر چه بعضیا با ژست منطقی و بازی با کلمات اینو پنهان کنن یا اینو درست نبینن یا در نظر نگرن.بهتره تو هم منطقی باشی.تابناک لطفا منتشر کن.
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
تبریک به همه پرسپولیسی ها. خطر زمانی آغاز می شود که ضعف های خودمان را نادیده بگیریم. باید عاقلانه تر فکر کرد، یکی از آن توپ های نیمه اول و اوایل نیمه دوم گل می شد باید می دیدیم چه اتفاقی می افتاد. پرسپولیس باهوش بازی کرد ولی شانس هم یارش بود. نوش جان همه قرمزها. فعلا شادی تا مرداد ماه.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
داش منصورحالافهمیدی تیم اول پایتخت وکل ایران کیه ؟!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
زنده بادارتش سرخ تیم تاابد اول تهران وایران وانشاالله آسیا
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
هرچندکه استقلال رقیب ماست اماچون همشهری ماوتیم دوم پایتخته ! اگه به العین بخوریم انتقامشومیگیریم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
پیش بسوی ستاره دوم !!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
درودبه شرف وغیرتتون شیرهای سرخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
داش علیمنصورغصه نخور تیم اول تهران انتقام تیم دوم رومیگیره !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
پرسپولیس سروراستقلاله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
استقلال 4تامحره اصلیشونونداشتن بعدشم این استقلال بود که 3سالپیش تو4تیم اول اسیا بودن لنگیاجوگیرنشین شما تیم ناشناخته ای توی اسیاهستین 5تایی که ازالغرافه خوردین فراموش نمیکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
استقلال 4تامحره اصلیشونونداشتن بعدشم این استقلال بود که 3سالپیش تو4تیم اول اسیا بودن لنگیاجوگیرنشین شما تیم ناشناخته ای توی اسیاهستین 5تایی که ازالغرافه خوردین فراموش نمیکنیم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم هوشنگ ابتهاج سلمان رشدی سامانه سماح بازگشت آزادگان مذاکرات وین
وب گردی