منابع آگاه در اوپک گفتند در صورتی که ذخایر جهانی نفت به سطح هدف گذاری شده کاهش نیابد، اوپک ممکن است توافق کاهش تولید خود با تولید کنندگان غیر عضو را تمدید کند.
کد خبر: ۶۶۸۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰ 17 February 2017
منابع آگاه در اوپک گفتند در صورتی که ذخایر جهانی نفت به سطح هدف گذاری شده کاهش نیابد، اوپک ممکن است توافق کاهش تولید خود با تولید کنندگان غیر عضو را تمدید کند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، منابع آگاه در اوپک گفتند، در صورتی که ذخایر جهانی نفت به سطح هدف گذاری شده کاهش نیابد، اوپک ممکن است توافق کاهش تولید خود با تولید کننندگان غیر عضو را تمدید کند یا حتی کاهش تولید های بیشتری را از ماه جولای به اجرا بگذارد.

این سازمان به همراه روسیه و دیگر تولید کنندگان غیر عضو در سال گذشته توافق کرد که در نیمه نخست امسال تولید خود را به منظور تقویت قیمت ها به میزان حدود 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهد. این توافق از ابتدای ماه ژانویه به مدت 6 ماه به اجرا گذاشته شده است.

این منابع گفتند، برای اینکه میزان ذخایر نفت جهان حدود 300 میلیون بشکه کاهش یابد و به متوسط 5 سال گذشته برسد، کشورهای تولید کننده باید به صورت 100 درصدی از توافق تبعیت کنند و رشد تقاضا برای نفت همچنان بالا باقی بماند.

یک منبع آگاه در اوپک گفت: «اگر همه به طور کامل از توافق تبعیت کنند، میزان ذخایر کاهش خواهد یافت. حدودا در اواسط سال، شاید میزان ذخایر به رقم متوسط 5 سال اخیر برسد. اما این در صورتی است که ما شاهد تبعیت 100 درصدی از توافق باشیم.»

«سوال اینجاست که این ذخایر به چه میزان کاهش خواهد یافت؟ برای دیدن پاسخ این سوال باید منتظر بمانیم.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) 25 ماه می برای تصمیم گیری در مورد سیاست عرضه نفت خود تشکیل جلسه خواهد داد و احتمالا از تولید کنندگان غیر عضو نیز برای شرکت در این نشست دعوت به عمل خواهد آمد.

یک منبع دیگر گفت، اگر همه تولید کنندگان عمده «همکاری موثری» را نشان دهند، توافق کاهش عرضه ممکن است تا ماه می تمدید شود.
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: