کد خبر: ۶۶۵۵۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶ 09 February 2017
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در واکنش به اظهارات خصمانه رییس‌جمهور آمریکا درباره مسلمانان گفت: ترامپ بداند اگر به جسارت خود در کشورهای اسلامی ادامه دهد مسلمانان درسی به او می‌دهند که هرگز فراموش نکند.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در همایش هم‌اندیشی میهمان خارجی شرکت کننده در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: رییس‌جمهور جدید آمریکا چون طرحی برای آینده ندارد، رجزخوانی می‌کند. آنان توان رویارویی با مسلمانان را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز در آمریکا کسی سخنانی از روی بی تدبیری بیان می‌کند نشان از سرگشتگی سیاستمداران آمریکایی دارد. طرح آنان برای تجزیه خاورمیانه، سوریه و عراق شکست خورده‌اند. آنان به دلیل انتشار امواج بیداری اسلامی و مقاومت مسلمانان در برابر این زیاده‌خواهی و استکبارطلبی آنان، با شکست روبرو شده‌اند.

وی با اشاره به آثار انقلاب اسلامی ایران بر کشورهای مسلمان و سایر کشورهای جهان، گفت: انقلاب اسلامی در ایران اتفاق افتاد اما فقط متعلق به ایران نیست بلکه متعلق به عالم اسلام است. امواج بیداری اسلامی ناشی از انقلاب ایران به سراسر جهان اسلام و جهان بشریت رسیده و آثار مبارکش هر روز در نقطه ای از جهان آشکار می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی متذکر شد: همه ما مدیون اسلام هستیم چون اسلام همواره زنده است و هرگاه مسلمانان به اسلام رو کنند عزت گذشته خود را باز خواهند یافت. بیداری اسلامی مرهون حیات جاودانه تمدن اسلامی است. تمدن اسلامی خاموش شدنی نیست. کل ملت اسلامی کم یا زیاد در ایجاد امواج بیداری اسلامی نقش داشته‌اند و کسی نمی‌تواند نقش بزرگان جهان اسلام مثل سید قطب، ابوالکلام آزاد، مرحوم میرزای شیرازی و مرحوم آخوند خراسانی و در قله همه آنان حضرت امام خمینی (ره) را منکر شود.

وی ادامه داد: در طول تاریخ و عرض جغرافیایی اسلامی اشخاصی را می‌بینیم که آنان مجددین اسلام هستند و هر گاه اسلام دچار مشکل شد یکی از این شخصیت‌ها به پا خواسته و امواج آن به سراسر جهان اسلام گسترش می‌یابد. امروز هرچه به مسلمانان و جهان اسلام رسیده از امام خمینی (ره) است. البته ایستادگی مقام معظم رهبری در برابر بیگانگان، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها موجب به پا خاستن ملت عراق،‌ یمن،‌ سوریه و آسیای جنوب شرقی و افغانستان هر یک به گونه‌ای در برابر سلطه بیگانگان شده است.
 
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: