قیمت نفت:
روز جمعه، با توجه به اظهارات الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، مبنی بر اینکه تولید کنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) طبق قرار داد جهانی کاهش تولید، تولید نفت خود را کاهش داده اند، قیمت نفت افزایش یافت.
کد خبر: ۶۶۳۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸ 03 February 2017
افزایش قیمت نفت با پایبندی جهانی به کاهش تولیدروز جمعه، با توجه به اظهارات الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، مبنی بر اینکه تولید کنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) طبق قرار داد جهانی کاهش تولید، تولید نفت خود را کاهش داده اند، قیمت نفت افزایش یافت.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت دیروز ۱۵ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۶.۷۱ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۱۵ سنت افزایش، بشکه‌ای ۵۳.۶۹ دلار صورت گرفت.

افزایش قیمت نفت با پایبندی جهانی به کاهش تولید

الکساندر نواک گفته است که شرکت های نفتی روسیه ممکن است تولید خود را سریعتر از آن چه که اواخر سال گذشته در توافق کاهش تولید میان تولید کنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) آمده است، کاهش دهند. 

او گفته است که به عنوان بخشی از توافق، ماه گذشته روزانه ۱.۴ میلیون بشکه از سطح تولید جهانی کاسته شده است.

با توجه به داده هایی که در روز چهارشنبه به رویترز ارائه شده، روسیه در ماه ژانویه تولید خود را  حدود ۱۰۰.۰۰۰ بشکه در روز کاهش داده است. طبق تحقیق دیروز رویترز، تولید کنندگان عضو اوپک نیز تا حد زیادی به توافق کاهش تولید پایبند بوده اند.

در روز سه شنبه بررسی رویترز نشان داد که عرضه نفت خام ۱۱ عضو اوپک در ماه ژانویه به طور متوسط ۳۰.۰۱ میلیون بشکه در روز بوده، این در حالی ست که عرضه نفت این کشور ها در ماه دسامبر سال گذشته، به طور متوسط ۳۱.۱۷ میلیون بشکه در روز بود.

به طور کلی، سازمان کشورهای صادر کننده نفت توانسته ۸۲ درصد از تعهدات خود را برای کاهش تولید نفت عملی کنند. این در حالی ست که پیش بینی خیلی ها، درصدی کمتر از این بود.

در ماه نوامبر سازمان کشور های صادر کنندۀ نفت توافق کردند تا برای ایجاد تعادل در بازار و پایان بخشیدن به عرضۀ بیش از تقاضایی که در دو سال گذشته گریبان گیر صنعت نفت شده بود، تولید خود را کاهش دهند. تا کنون چند تولید کنندۀ عضو اوپک به تعهدات خود عمل کرده اند و تولید نفتشان را کاهش داده اند.

در ۳۰ نوامبر اوپک توافق کرد تا تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهد و به طور میانگین در شش ماه اول سال ۲۰۱۷ به ۳۲.۵ میلیون بشکه در روز برساند. این در حالی ست که کشورهای غیر عضو نظیر روسیه، مکزیک و عمان نیز پذیرفته‌اند تا در مجموع تولید خود را به طور متوسط روزانه ۵۵۸ هزار بشکه کاهش دهند.
برچسب ها
خبرهای مرتبط
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: