tabnak-adv

اوپک به دنبال توافقی جدید با سایر تولید کننده‌های غیر عضو + فیلم

اوپک از 14 تولید کنندۀ نفت خام دیگر که با یکدیگر حدود یک پنجم از نفت جهان را تولید می کنند دعوت کرد تا این هفته در وین راجع به تضمین همکاری گسترده تر برای کاهش تولید نفت مذاکره کنند.

دیدار خصوصی عربستان با تجار نفتی یک روز پیش از مذاکرۀ اوپک

عربستان سعودی یک روز پیش از جلسۀ حساس اوپک، در وین جلسه خصوصی ای برای مذاکره با بزرگترین تاجران نفت جهان برگزار کرده بود، تا نظر آن ها را در رابطه با کاهش میزان تولید و واکنش احتمالی بازار در صورت به دست نیامدن توافق را جویا شود.
روياي ساخت برج در اقيانوس مواج در گفتگو با دكتر حسيني هاشمي

ساختار اقتصاد را اصلاح كنيم تا از تكانه‌هاي خارجي در امان باشيم

دكتر بهاء‌الدين حسيني هاشمي از مديران با سابقه نظام بانكي و كارشناس بازارهاي مالي و پولي در گفتگوي اختصاصي با تابناك اقتصادي مي‌گويد: تا زماني كه ساختار اقتصادي ايران اصلاح نشود و اقتصاد رانت‌زدايي نشود، نبايد تصور كرد مي‌شود در اقيانوس مواج، برج ساخت و گمان كرد برج اقتصاد ايران در برابر خطرها و تهديدها و نوسان‌‌هاي بيروني و دروني در امان خواهد بود. به گفته او، تاثير پذيري اقتصاد ايران از تكانه‌هاي بيروني نظير نوسان قيمت جهاني نفت يا بالا و پايين شدن قيمت ارز، نشانه‌اي است آشكار از اينكه هنوز بسياري از بنيان‌هاي اقتصادي ايران از استحكام و قوام لازم براي برخورد با تكانه‌هاي خارجي و البته داخلي برخوردار نيست.
آن سوی تالار شیشه‌ای

تقویت ۱۷ پله‌ای شاخص کل بورس تهران/ فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها در کانون توجه خریداران

بازار سهام امروز شاهد تکاپوی معامله‌گران حرفه‌ای برای جمع‌آوری سهام فولادی‌ها و معدنی‌ها به ویژه در گروه سنگ آهنی‌ بود، بازاری که زیر سایه معاملات کد به کد حقوقی‌های شاخص‌ساز کمی حجم معاملات را بالاتر از روزهای گذشته نشان می‌داد.
محمدباقر نوبخت در گفتگوی ویژه خبری:

لایحه بودجه سال آینده متعادل، واقع بینانه و شفاف است + فیلم

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه لایحه بودجه سال آینده، متعادل، واقع بینانه و شفاف است، گفت: درآمدها، هزینه ها و اهداف آن هم کاملاً مشخص است. امسال حدود 140 هزار میلیارد تومان به کارکنان دولت حقوق می پردازیم که این رقم در سال بعد 10 درصد یعنی حدود 14 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.
بودجه‌خوانی تابناک اقتصادی (بخش نخست)؛

افزايش بوی نفت در بودجه 96؛ دخل و خرج دولت می‌خواند؟

رئيس جمهور سر وقت بودجه 1085 ميليارد توماني سال آينده را به عنوان آخرين بودجه دولت يازدهم به مجلس تحويل داد؛ بودجه‌اي كه به گفته حسن روحاني، وابستگي كمتري به درآمدهاي نفتي دارد، اما ارقام بودجه سال 96 نشان مي‌دهد كه ميزان درآمد پيش‌بيني شده از محل فروش نفت و فرآورده‌هاي نفتي و سهم آن در كل منابع بودجه سال آينده رشدي 62 درصدي داشته است. بودجه 96 را چگونه بايد ديد و تا چه اندازه مي‌تواند اقتصاد ايران را تكان دهد؟
پیمانه اقتصادی

از «کشوری که صادرکننده لوکس‌ترین خودروها به ایران است» تا «سودهای جذاب فقط برای پول‌های خاص»

این پیمانه موضوعاتی همچون تقویت چهار واحدی شاخص بورس، افزایش قیمت دلار و درهم و کاهش یورو، قیمت آجیل شب یلدا با طعم "دلار"، رشد قیمت سکه، میزان حقوقی که از مالیات معاف می‌شود، گرانی بنزین و مالیات سیگاری‌ها در لایحه بودجه، توصیه اقتصادی اردوغان به ایران و هشدار اسکناسی وزارت خارجه را در بر دارد.

اردوغان سقوط ارزش لیر را خرابکاری اقتصادی دانست

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه گفت که دشمنان سیاسی اش پس از ناکامی برای سرنگونی دولت او در ماه جولای با سفته‌بازی در بازار سهام، نرخ ارز و نرخ بهره در تلاش برای خراب کردن اقتصاد ترکیه هستند.

گرداب پولی‌ای که اقتصاد ایران را می‌بلعد + صوت

طبق آخرین رقمی که بانک مرکزی اعلام کرده است حجم نقدینگی در کشور از یک میلیون میلیارد گذشته و به یک میلیون و دویست هزار میلیارد تومان نزدیک شده است. اما مردم و سرمایه گذاران احساس می‌کنند که منابع مالی از سوی نظام بانکی تأمین نمی‌شود و اثری از تزریق حجم عظیمی از پول به اقتصاد درک نمی‌شود. در این رابطه خبرنگار تابناک اقتصادی مصاحبه‌ای داشته با محمدرضا رنجبر فلاح، عضو هیات علمی دانشگاه و مدیرعامل سابق بانک تجارت.
زمین خواری قانونی از طریق ویلاسازی بر روی زمین های کشاورزی

ریشه های قانونی تاراج اراضی مرغوب کشاورزی کشور در سال های اخیر

در سال های اخیر، شاهد رشد گسترده ویلاسازی در زمین های کشاورزی در اقصی نقاط کشور به خصوص در مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا و حواشی رودخانه ها و جاده ها هستیم و ریشه اصلی ایجاد این وضعیت که از مصادیق زمین خواری قانونی محسوب می شود، برخی از مواد قانون «حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها» است.
پیمانه اقتصادی؛

از «برفی که همه رشته‌ها را در باغات شمال پنبه کرد» تا «تصمیم تازه چین برای لوکس سوارها در خیابان»

این پیمانه موضوعاتی همچون: تقویت شاخص کل بورس، تغییرات بازار آزاد ارز، گران شدن سکه طرح جدید، پیش‌بینی قیمت طلا در پی نوسانات دلار، بهترین هفته نفت در 8 سال گذشته، وضعیت قرارداد جدید پژو با تمدید ۱۰ساله تحریم، محصولی متفاوت که هیوندای احتمالا به ایران بفروشد، عامل گرانی گوشت قرمز و زیان 32 هزار میلیارد ریالی شرکت‌ های بیمه را در بر دارد.

پایان عصر رازداری بانکی سوئیس

دولت سوئیس قصد دارد همکاری بین المللی خود برای شفافیت مالی را، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی مشتری های بانک هایش، به طور چشمگیری افزایش دهد.
tabnak-adv
اقتصاد ایران
tabnak-adv
بانک
tabnak-adv
بورس
tabnak-adv
بیمه
tabnak-adv
tabnak-adv
انرژی
tabnak-adv
کشاورزی و دامپروری
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
طلا و ارز