عصرانه اقتصادی

از "بدهکاری ۸۰ میلیارد دلاری ایران ۶ ماه پس از برجام" تا "ضبط ۷۰۰ خودرو لوکس وارداتی یک زن روستایی"

در این عصرانه، ابتدا نگاهی به تغییرات امروز بورس همراه با تحلیلی از بازار سرمایه می‌اندازیم و سپس با گران‌ترین خودرو وارداتی تیرماه آشنا می‌شویم. در ادامه نموداری از بازار مسکن را نشان می‌دهیم و از آخرین قیمت نفت، بازار طلا، سکه و ارز خواهیم گفت. همچنین از فاینانس‌های دولت در دوران پسا برجام نوشته‌ایم و جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو را در جدولی نشان می‌دهیم. در پایان از کشوری که در انتظار آسمان ایران است و جزئیاتی جدید از ضبط ۷۰۰ بنز و پورشه وارداتی به نام یک زن روستایی، خواهیم گفت.
تحلیل و حاشیه های 8 شهریور بازار سرمایه

بررسی دو خبر تاثیرگذار بر یک خودروساز بزرگ

در این بخش ابتدا به تحلیل و بررسی گروه ها و صنایع در بازار سرمایه امروز با تاکید بیشتر بر برخی از گروه های پرتقاضا و پرعرضه ،سپس آخرین اخبار از تبانی و اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان،جریان رسیدن کلید به یک خودروساز و در نهایت به فروش بانک پارسیان توسط یک خودرویی پرداخته ایم.
لحظه به لحظه با کدال

تعدیل منفی 50 درصدی در شرکتی کاشی ساز

کدال مخفف سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران که تمام اطلاعات با اهمیت و صورتهای مالی میان دوره ای و پایان سال مالی شرکت ها را طبق دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر میکنند.این اطلاعات هم برای استفاده کنندگان داخلی و هم استفاده کنندگان خارجی بسیار قابل اهمیت است چون وضعیت و عملکرد مالی شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه را منتشر می کند.

تصمیمی که مجلس بر خلاف توصیه های رهبر انقلاب و سیاست کلی نظام گرفت!

به رغم اینکه مجلس به عنوان نهاد قانونگذار، لازم است بیش از همه در راستای سیاست های کلی نظام مصوبات خود را پیش ببرد، با وجود این دیده می شود که نمایندگان ملت گاه همسویی با دولت های مستقر را بر این وظیفه ذاتی و بنیادین خود ترجیح می دهند و تصمیماتی می گیرند، هرچند خوشایند دولتی هاست، در مجموع این مردم و نظام اقتصادی کشور است که از این تصمیمات متضرر می شوند.
تالار شیشه ای حافظ 8 شهریور

رشد32واحدی‌شاخص‌وقصه‌ناتمام‌بلوک زنی +نمودار

امروز شاخص بورس برخلاف روز کاری قبل، روز پرنوسانی را پشت سر گذاشت به طوری که ابتدا با افزایش تقاضا با گذشت پنج دقیقه از بازار رشدی حدود پنجاه واحد را به ثبت رساند اما در ادامه شاهد نوسان سینوسی بازار بودیم .امروز شاهد کاهش چشمگیر حجم معاملات در کل بازار نیز بودیم.
تابناک اقتصادی بررسی می کند؛

95میلیارد تومان سود سال 94 اتاق بازرگانی ایران

اتاق بازرگانی در سال 94، به میزان 299 میلیارد تومان درآمد و 204 میلیارد تومان نیز هزینه داشته است. انتظار می رود، همان گونه که اتاق بازرگانی با انتقادات بحقی که نسبت به بخش دولتی دارد و خواستار شفافیت عملکرد نهاد دولت است، همان گونه و با شفافیتی مثال زدنی راه را برای نظارت بیشتر باز و بهره وری بیشتر و کم کردن هزینه عضویت را در دستور کار قرار دهد.
گزارشی از بازار آتی سکه 7 شهریور

افزایش قیمت های تسویه بازار آتی سکه

امروز برخلاف دو روز کاری گذشته بازار آتی سکه ، شاهد افزایش قیمت های تسویه در همه سررسیدها بودیم اما همچنان شاهد پایین بودن حجم قراردادهای آتی سکه در همه سررسیدها هستیم.
عصرانه اقتصادی

از "گروکشی‌ جدید بنگاهی‌های تهران" تا "انتقاد محسنی‌اژه‌ای از امحانشدن خودروهای‌ قاچاق"

در این عصرانه، از بورس و تحلیل آن تا آخرین قیمت ها از بازار سکه، طلا و ارز آورده ایم. همچنین از گرانی خودرو، افزایش نقدینگی، شرط عجیب در بنگاه‌ها، نرخ جدید مرغ و زوال تولید ارزان در چین نوشته ایم. در پایان هم از انتقاد سخنگوی قوه قضائیه پیرامون امحا نشدن خودروهای قاچاق گفته ایم.
تابناک اقتصادی بررسي كرد

بيمه درمان و شخص ثالث پاشنه آشیل صنعت بيمه

سهم بالاي بيمه شخص ثالث و درمان در سبد شركت‌هاي بيمه، خطري براي صنعت بيمه كشور محسوب مي‌شود و بايد ديد بيمه مركزي به عنوان سياست‌گذار و نهاد ناظر بر بازار بيمه به همراه شركت‌هاي بيمه بازرگاني چه برنامه‌اي براي متنوع كردن سبد بيمه‌اي انديشيده‌اند كه ريسك ناشي از افزايش بيمه شخص ثالث و درمان را كاهش دهند؟ البته افزايش سهم بيمه‌هاي زندگي از كل پرتفوي بازار بيمه در چهارماه نخست امسال به ميزان 13.8 درصد اميدواركننده به نظر مي‌رسد وليكن ضريب نفوذ بيمه در ايران همچنان فاصله زيادي با ميانگين جهاني دارد.
عصرانه اقتصادی

از "توپ پُرِ یک آقای مدیر در حمایت از قراردادهای نفتی" تا "غنیمت وزارت نفت از بابک زنجانی"

در عصرانه اقتصادی امروز ابتدا نگاهی به تغییرات امروز بورس همراه با تحلیلی از بازار سرمایه می اندازیم و در ادامه به سراغ آخرین قیمت ها از بازار سکه، طلا و ارز در بازار آزاد می‌رویم. همچنین لیستی از خودروهای 200 تا 300 میلیونی ارائه می‌کنیم و صحبت‌های وزیر پیرامون بدهی های زنجانی را نشان می‌دهیم. در ادامه نظر دادستان تهران درباره امحا کالاهای قاچاق را بیان می‌کنیم و از کاهش قیمت هفتگی نفت در بازارهای جهانی می‌گوییم. همچنین خبری از تجمع کارگران پلی اکریل، حال و روز اقتصادی قطر، افزایش قیمت گوشت و آماری از چک‌های برگشتی آورده‌ایم. در پایان نگاهی به صحبت های یک مدیر در حمایت از قراردادهای نفتی می‌اندازیم.
تابناك اقتصادي ارائه مي‌كند

فراز و فرود ارزها با گرانی دلار

هفته نخست شهريورماه 1395 ميانگين قيمت فروش ارزهاي خارجي در بازار آزاد نوسان متفاوت‌تري نسبت به هفته آخر مردادماه داشت با اين تفاوت مهم كه روند قيمت دلار آمريكا كه اثر مستقيم بر ديگر ارزها مي‌گذارد، افزايشي بود و ميانگين قيمت فروش هر دلار آمريكا با ثبت ركوردي تازه در سه سال اخير به 35 هزار و 431 ريال رسيد.
عصرانه اقتصادی

از "شرط نوبخت برای افزایش مبلغ یارانه نقدی" تا "افت محسوس صادرات چین به ایران"

در عصرانه اقتصادی امروز ابتدا نگاهی به بورس در هفته ای که گذشت می اندازیم و سپس مقایسه‌ای آماری از بازار سرمایه در دو ماه ابتدایی تابستان خواهیم داشت. در ادامه از تحلیل نوبخت در مورد افزایش مبلغ یارانه خواهیم گفت و همچنین رمز گشایی وزیر از نوسانات قیمت شکر را آورده‌ایم. در ادامه آخرین قیمت ها از بازار نفت و اونس طلا را خواهیم داشت و نمودار میزان افزایش اجاره بها را نشان داده ایم. همچین نگاهی به قیمت تخم مرغ و پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته پیش رو می اندازیم و در پایان روایت مرکز آمار از بازار مسکن در نیمه دوم سال قبل همراه با افت محسوس صادرات چین به ایران را خواهیم داشت.
اقتصاد ایران
بانک
بورس
بیمه
انرژی
کشاورزی و دامپروری
طلا و ارز