براي انتصاب مديران آگهي استخدام بدهيد

اين روزها بحث بر سر حقوق، مزايا و پاداشي كه به مديران بانك‌ها پرداخت مي‌شود، به سبب انتشار فيش حقوقي مديرعامل بانك رفاه كارگران بالا گرفته است و حتي امروز حسن روحاني، رئيس جمهور به اسحاق جهانگيري، معاون اول خود دستور داده تا در اسرع وقت همه موارد تخلّف و سوء استفاده شناسایی گردد، وجوهی که به‌ناحق پرداخت شده به بیت‌المال مسترد شود و مدیران متخلّف عزل شوند و گزارش اقدامات قاطع به ايشان ارایه شود.
تابناك بررسي مي‌كند:

حقوق مديران بانك‌ها در ترازوي نقد

چندهفته پس از ماجراي حقوق‌هاي ميليوني مديران ارشد بيمه مركزي كه به استعفا و كناره‌گيري محمد ابراهيم امين از رياست بيمه مركزي شد، حالا انتشار اسنادي از حقوق و مزاياي بانك رفاه كارگران، حساسيت‌هاي زيادي را به همراه داشته است. در تازه‌ترين واكنش اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در نامه‌اي به علي ربيعي، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوستار رسيدگي به ماجرا شده است و علي لاريجاني، رئيس مجلس هم به ديوان محاسبات دستور داده تا گزارشي از سازوكار تعيين و پرداخت حقوق‌هاي ميليوني به مديران دولتي و شبه دولتي تهيه كند.

صورت حساب های مدیر عامل بانک رفاه روی میز لاریجانی و روحانی

بررسی صورت حساب های صدقی نشان می دهد که ماهانه سیصد و هفتاد میلیون ریال و جمعا پنج هزار و صد و سی و چهار میلیون ریال درآمد سالیانه داشته است. حال پرسش اینجاست که آیا این پرداخت ها از خزانه ملی تضعیع حقوق عمومی است یا حق این مدیران است؟ ضعف نظام پرداخت و جبران خدمت درکجاست، قانون یا اجرای قانون....
محسن رضایی در برنامه پایش؛

فرهنگ «من می‌توانم»، فرهنگ شاهنشاهی است

در شب آزادسازی «خرمشهر» آقامحسن که آن روزها فرمانده رزمندگان فاتح بود، در شبکه اول سیما حاضر شد تا هم یادی از یارانش کرده باشد و هم دغدغه های امروزش را بازگوید و هم بگوید که آن روزها را چگونه می توان بازگرداند. علاوه بر این، او به مسئولیت تازه اش اشاره کرد...

طول عمر مدیریتی یکی ازبزرگترین بنگاههای اقتصادی کشور به هشت ماه رسید

با حذف یزدانخواه که در طول یازده سال گذشته تنها مدیری بوده که پنج سال مدیریت شستا را بر عهده داشته این بنگاه طی شش سال نه مدیر به خود دیده ،این درحالی است که مجموعه هایی مثل صندوق بازنشستگی فولاد و بانک سرمایه و شرکت دخانیات نیز وضعیت مشابه ایی را داشته اند . عدم ثبات در مدیریت یکی از عواملی است که این غولهای اقتصادی را به مرز ورشکستگی نزدیک کرده است.خطری که آینده صنعت ،کارگران و بیمه گزاران صندوق های بازنشستگی را تهدید می کند.....
یک روز پس از آبستراکسیون کمیسیون اقتصادی در مجلس صورت گرفت؛

دیدار با رئیس کل در برج میرداماد پس از آبستراکسیون در بهارستان

برخی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نهم شورای اسلامی، که توفیق حضور در دور دهم مجلس را ندارند، یک روز پس از آبستراکسیون کمیسیون اقتصادی در برابر طرح بانکداری اسلامی به دیدار رئیس در برج میرداماد شتافتند. این نمایندگان که از مصوبین این طرح بودند، اساسا بررسی این طرح را ذیل اصل هشتاد و پنج قانون اساسی غیر منطقی دانستند.
با حذف دهک های پر درآمد؛

شب مصیبت عظمای پرداخت یارانه به سر رسید و صبح امید دمید

روزهای گذشته، مجلس شورای اسلامی، در بررسی و تصویب لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ دولت را مکلف کرد تا سه دهک پر درآمد جامعه و شش گروه درآمدی مشخص شده در بودجه را از متن پیشنهاد کمیسیون تلفیق حذف کند؛ بنابراین، هر گونه پرداخت یارانه از ابتدای تیر ماه ۹۵ به این گروه‌ها تصرف در اموال عمومی بوده و جرم تلقی می‌شود.
آمریکا همچنان کارشکنی می کند؛

روابط کارگزاری برقرار نباشد سوئیفت کاربردی ندارد

پس از برقراری سوئیفت دو اقدام اساسی برای حضور ایران در بازارهای جهانی باقی مانده است؛ نخست برقراری روابط کارگزاری بانکی که در گرو همت بانک مرکزی و بانک های تحت نظارت آن است و دوم رفع تحریم دلار با تلاش وزارت خارجه امکان تحقق دارد که این دو منوط به رویکرد ایالات متحده در اجرای مؤثر برجام است.
پیرو دستورالعمل بانک مرکزی و تعویض کارت های بانکی، بانک تجارت؛

میلیاردها تومان هزینه تعویض کارت های بانکی بر عهده مشتریان

الزام بانک مرکزی به بانک ا برای تعویض کارت های بانکی، هزینه تازه ای است که مشتریان را از آن گریزی نیست و همواره هزینه کوتاهی های مدیریتی را مردمی می پردازند که کوتاهی نداشتند؛ طرحی که احتمالا در بانک تجارت، حاشیه سودی حدودا چهل میلیاردی خواهد داشت و مدیران بانکی نیز بابت اجرای آن تشویق خواهند شد.

مبارزه با تأمین مالی تروریسم قانون شد

سرانجام شوراي نگهبان قانون اساسي به مصوبه مجلس شوراي اسلامي در خصوص لايحه مبارزه با تامين مالي تروريسم راي مثبت داد و اين لايحه به قانون تبديل شد تا در آينده به شبكه بانكي كشور ابلاغ شود. به گفته حسين قضاوي، معاون بانك و بيمه وزير اقتصاد و دارايي با تصويب اين قانون، فضای کسب و کار و همکاری‌های بین‌المللی تسهیل می‌شود. در روزهاي اخير برخي مقامات اقتصادي و از جمله حميد تهرانفر، معاون نظارتي بانك مركزي ابراز اميدواري كرده بودند تا اين قانون به تصويب برسد تا زمينه همكاري‌هاي شبكه بانكي كشور با ديگر بانك‌هاي دنيا تقويت شود.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور:

4.5 میلیون دز واکسن تب برفکی طی دو ماه توزیع شد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با تاکید براین که برای کنترل سویه جدید تب برفکی نیازمند حمایت و افزایش تولیدات موسسه واکسن و سرم سازی رازی هستیم گفت:در 2ماه اخیر 4.5 دز واکسن تب برفکی در کشور توزیع شده که بیش از 19 میلیون راس دام در سراسر کشور و مناطق مرزی واکسیناسیون شده اند و هم اکنون بیماری تحت کنترل است.

داووداوغلو و تصمیم سخت گازی!

ایران و روسیه هردو از فروشندگان گاز به ترکیه‌اند؛ با این تفاوت که حالا نخست‌وزیر ترکیه با سفر به تهران می‌خواهد روابط دو کشور را به بالاترین سطح خود برساند، اما هنوز گره از رابطه تیره‌اش با روسیه باز نشده است، دراین شرایط گذشتن از جریمه گازی این کشور از ایران می‌تواند یکی ازتصمیمات سرنوشت‌ساز داوداوغلو باشد.

برای راحتی مردم، نه؛ برای درآمد بانک ها، بله!

خودپردازهایی که پول ندارند و مردمی که برای پرداخت های خود به مشکل خورده‌اند؛ این اوضاع هر ساله مردم کشورمان در تعطیلات پایان سال است. اوضاعی نامطلوب که ظاهرا برای رفع و رجوعش هیچ کسی حاضر نیست قدم از قدم برداشته و اقدامی کند.

شیوع تب برفکی در کشور جدی است

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، خطر شیوع تب برفکی در کشور را جدی خواند و در این زمینه توصیه‌هایی را به دامداران کشور ارائه کرد.

مولفه کلیدی اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر

اقتصاد ایران در روزهای پایانی بهمن ماه سال 92 شاهد ابلاغ یکی از مهمترین اسناد کلان و تعیین کننده در این زمینه بود. سیاست های کلی اقتصادی موسوم به «اقتصاد مقاومتی» از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس بند یکم اصل 110 قانون اساسی و پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام به رییسان هر سه قوه ابلاغ شد.
پرونده روز

بررسی قراردادهای جدید نفتی ایران (IPC)

درنهایت میتوان گفت کهIPC مدل جدیدی از قراردادهای نفتی است که میتواند منافعی رانصیب کشور کند، در صورتی که به نکات زیر به دقت توجه شود: الف- پروژه های هدف این قراردادها و علت انتخاب آنها مشخص شود. ب- نظام حقوقی، فنی و مالی مورد نظر برای هر پروژه ارزیابی شود و برای تدوین آن ،کار کارشناسی دقیقی صورت گیرد. .....

مسکن بر مدار عقبگرد به دوران ناخوش دهه ۷۰

با صدارت مجدد آخوندی بر وزارت راه و شهرسازی، سیاست‌های دهه هفتاد وی مجددا احیا شده است. با این اوصاف طبیعی است که نتایج مشابه دهه هفتاد نیز در حوزه مسکن تکرار شود. نتایجی از جنس 3 برابر شدن قیمت مسکن در تهران طی 4 سال از 1372 تا 1376.
دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

اقتصاد مقاومتی برای عبور از شرایط رکود تورمی اقتصاد طراحی شد/ رکود تورمی سابقه پنجاه ساله دارد !

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه بحران بیکاری و تورم کشور قطعاً با برنامه‌ها و استراتژی‌های اقتصاد مقاومتی حل خواهد شد، گفت: اگر دولت‌مردان و مجلس شورای اسلامی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در جریان بهبود فضای کسب و کار در پیش‌بگیرند، از شرایط منفی عبور خواهیم کرد.

شصت و یک درصد از قرض الحسنه مردم را به کارکنان بانک ها وام می دهند!

بخش قابل توجهی از سپرده قرض الحسنه پس انداز به صورت ناعادلانه به روسا و کارکنان بانکها با کارمزد یک درصد و بازپراخت پانزده ساله و حداقل مبلغ بیست میلیون تومان وام داده می شود.از سوی دیگر نظام بانکی با توجه به سکوت قانون در خصوص محل مصرف سپرده قرض الحسنه جاری کل مبلغ شصت و شش هزار میلیارد تومان را به صورت وام با سود بیست و پنج درصدی به مشتریان خود پرداخت نموده است.
اقتصاد ایران
بانک
بورس
انرژی
نام واحد
نماد
ارزش ریالی
دلار آمريکا
USD
۳۰۳۳۳
پوند انگليس
GBP
۴۳۷۷۹
فرانک سويس
CHF
۳۱۱۸۸
دلار کانادا
CAD
۲۳۴۹۵
دلار استراليا
AUD
۲۲۳۴۶
یورو
EUR
۳۴۶۱۸
يکصد تنگه قزاقستان
KZT100
۹۰۶۷
افغانی افغانستان
AFN
۴۴۶
منات آذربايجان
AZN
۲۰۱۲۷
کرون سوئد
SEK
۳۷۲۸
کرون نروژ
NOK
۳۷۰۰
دينار کويت
KWD
۱۰۱۰۶۰
يکصد روپيه پاکستان
PKR100
۲۸۹۷۱
یکصد ين ژاپن
JPY100
۲۸۳۱۶
روبل روسيه
RUB
۴۶۱
یوان چين
CNY
۴۶۶۸
يکصد بات تايلند
THB100
۸۶۳۷۷
کرون دانمارک
DKK
۴۶۵۷
روپيه هند
INR
۴۵۶
دلار هنگ کنگ
HKD
۳۹۰۹
ريال عمان
OMR
۷۸۷۹۶
لير ترکيه
TRY
۱۰۳۶۲
ريال قطر
QAR
۸۳۳۳
يکصد دينار عراق
IQD100
۲۷۴۲
لير سوريه
SYP
۱۳۹
رينگيت مالزی
MYR
۷۵۸۵
درهم امارات متحده عربی
AED
۸۲۵۹
راند آفريقای جنوبی
ZAR
۲۰۴۱
ريال سعودی
SAR
۸۰۸۹
دينار بحرين
BHD
۸۰۴۵۳
دلار سنگاپور
SGD
۲۲۲۷۴
ده روپيه سريلانکا
LKR10
۲۰۸۱
يکصد روپيه نپال
NPR100
۲۸۴۷۳
يکصد درام ارمنستان
AMD100
۶۳۳۸
دينار ليبی
LYD
۲۲۳۷۸
يک هزار وون کره جنوبی
KRW1000
۲۵۹۳۶
یک هزار روبل بلاروس
BYR1000
۱۵۶۲
سومونی تاجيکستان
TJS
۳۸۵۵
بوليوار جديد ونزوئلا
VEF
۳۰۴۹