کد خبر: ۶۶۳۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۷ 03 February 2017
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مساله برجام باعث شد با وجود جنگ اقتصادی دشمن بتوانیم، با بهره برداری بیشتر از میدان های نفتی، فروش روزانه نفت خود را از یک میلیون بشکه در روز به 2 میلیون و 400 هزار بشکه افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، علاء الدین بروجردی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) قم افزود: ایران کشوری است که در مجموع بیشترین میزان ذخیره منابع نفتی و گازی را در دنیا در اختیار خود دارد و این یک سرمایه ملی برای مردم است، اما دشمنان قبل از برجام با وضع تحریم های اقتصادی اجازه استفاده مناسب از این سرمایه را به ما نمی دادند.
 
27دی ماه سال 1394 توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین با عنوان شناخته شده و رسمی «برنامه جامع اقدام مشترک» یا همان برجام به اجرا درآمد.
 
این توافق، در تاریخ 14 جولای 2015 ( 23 تیر 1394 ) میان ایران و کشورهای گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) در شهر وین صورت گرفت.
 
وی در ادامه بیان کرد: دشمن پس از شکست در جنگ نظامی (دفاع مقدس) با وجود هزینه یک هزار میلیارد دلاری، به دنبال جنگ اقتصادی علیه ملت ایران است، اما در این جبهه نیز شکست خواهد خورد چرا که دولت و مجلس در کنار هم به دنبال حل مشکل های این بخش و اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند.
 
وی ادامه داد: برای کسب پیروزی در جبهه اقتصادی باید نظام بانکی ما همراهی بیشتری با احکام دینی پیدا کند و در این مسیر استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه لازم است.
 
بروجردی گفت: گرفتن سودهای کلان که گاهی از میزان مصوب 18 درصد هم فراتر می رود، توانایی تولید کارخانه های داخلی را کاهش داده است و برخی از واحدهای صنعتی حتی بعد از پرداخت تمام اصل و سود تسهیلات باز هم به بانک ها بدهکار هستند که این روند باید اصلاح شود.
 
وی بیان کرد: برای پیروزی در جنگ اقتصادی باید راهبردهای رهبر معظم انقلاب در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا شود و دولت با استفاده از تمام امکانات تحت اختیار خود، اهتمام بیشتری برای مبارزه با فساد در دستگاه های مختلف از خود نشان دهد.
 
وی با اشاره به توطئه های دیگر دشمن در فضای مجازی افزود: دشمن تاکنون عرصه های مختلف نبرد را علیه ما تحمیل کرده است که مهمترین آن ها تلاش برای تغییر ذائقه فرهنگی مردم با استفاده از رسانه های نوین و شبکه های مجازی است، دشمن در این نبرد تلاش می کند با هدف قراردادن باورهای دینی و انقلابی مردم، نظام اسلامی را از درون تهی کند؛ البته ما در این جبهه نیز در مقابل دشمن ایستاده و صدمات سنگینی را به او وارد ساختیم.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که انقلاب اسلامی در حقیقت معجزه الهی بود، گفت: مردم و به خصوص جوانان ما باید بدانند روزگاری در ایران 60 هزار مستشار خارجی بر امور داخلی کشور مسلط بودند و مسئولان رژیم پهلوی بدون مشورت با مستکبران کاری انجام نمی دادند، اما اکنون جوانان بسیجی ما در خلیج فارس به کشتی های نظامی آمریکا اخطار می دهند و آنها را توقیف می کنند.
 
وی بیان کرد: در روزگاری که هیچ کشوری بدون نظر آمریکا کاری را انجام نمی داد، امام خمینی (ره) می فرمود «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» و این عزت ارمغان خون هزاران شهیدی است که جان خود را در راه اسلام و انقلاب فدا کردند.
 
وی ادامه داد: آمریکایی ها بعد از انقلاب با طراحی کودتاهای مختلف، جنگ تحمیلی و فشارهای اقتصادی تلاش کردند با انقلاب مقابله کنند اما ملت با هدایت رهبر معظم انقلاب در برابر تمام این توطئه ها به خوبی ایستادند تا جایی که استقامت مردم ایران برای سایر کشورها نیز الگو شد و جبهه مقاومت اسلامی در منطقه به وجود آمد.
 
بروجردی گفت: در دوران دفاع مقدس، اتحاد جماهیر شوروی هزاران موشک در اختیار عراق قرار داد، فرانسوی ها به این کشور هواپیماهای نظامی پیشرفته دادند، آلمان ها به عراق تسلیحات شیمیایی داده و آمریکایی ها در همه عرصه ها از جمله تامین منابع اطلاعاتی از رژیم صدام پشتیبانی کردند اما با این حال با امدادهای الهی شکست خوردند و ایران از قبل هم قدرتمندتر شد.
 
وی با اشاره به این که آرمان های دینی نقش مهمی در پیروزی های مردم ایران دارد، افزود: حزب الله لبنان نیز با پیروی از این الگو توانست غده سرطانی رژیم صهیونیستی را در نبردهای متعدد شکست دهد، تا جایی که سید حسن نصرالله در دیدارهایی که با او داشتم بارها از امدادهای خداوند به جبهه مقاومت یاد می کرد.
 
وی ادامه داد: حضور حزب الله در جبهه نبرد با تکفیری ها نیز نشان می دهد جبهه مقاومت به انسجامی کم نظیر دست یافته است که می تواند گروه های تروریستی را شکست دهد و حمایت های عربستان و برخی دیگر از کشورهای منطقه نیز نمی تواند باعث نجات تروریست ها شود.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز به عراق، سوریه و سایر کشورها تنها کمک مستشاری می کند و تجربه های دوران پر افتخار دفاع مقدس توسط مجاهدانی همچون سردار قاسم سلیمانی به مجاهدان جبهه مقاومت منتقل می شود.
 
وی بیان کرد: پیروزی حزب الله بر ارتش مجهز رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه در محاسبات نظامی دنیا نمی گنجید اما با یاری خداوند متعال این پیروزی به دست آمد و با وجود تهدید اسرائیل یک میلیون شیعه برای برگزاری جشن پیروزی حزب الله در جنوب لبنان جمع شدند.
 
جنگ 33 روزه در تیرماه سال 1385 رخ داد و در جریان آن حزب الله لبنان با مقاومت توانست ارتش رژیم صهیونیستی را شکست دهد و مانع از تجاوز آن به خاک لبنان شود.
 
وی با اشاره به این که نظام ولایت فقیه تنها مکتب سیاسی بشری نیست، ادامه داد: ولایت فقیه و حاکمیت دین بر امور جامعه از افتخارهای نظام جمهوری اسلامی است و ایران در میان 57 کشور اسلامی تنها کشوری است که رهبری آن بر عهده فقیهی عادل و آگاه به شرایط زمان است.
 
بروجردی گفت: کشور ما امروز با مجاهدت های فراوان با وجود توطئه های مختلف دشمنان شاهد امنیت پایدار است و بسیاری از مسئولان امنیتی کشورهای اروپایی با سفر به ایران از ما می پرسند شما چگونه در این منطقه پرآشوب امنیت خود را حفظ می کنید در حالی که ما در کشورهایمان با حادثه های تروریستی مواجه هستیم؛ امروز کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و ترکیه در معرض حادثه های تروریستی هستند در حالی که ما فعالیت های تروریستی را قبل از هرگونه اقدامی خنثی می کنیم.
 
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بعد از تثبیت قدرت در داخل مرزهای کشور، بر اساس اندیشه های دینی و سیاسی انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه کمک کرد تا وضعیت پایداری داشته باشند.
 
وی ادامه داد: قدرت ها تنها زمانی پایدارند که مبتنی بر آرمان های دینی باشند و نمونه شکست قدرتمندان را می توان در جریان فروپاشی شوروی و پیش بینی امام خمینی (ره) از این اتفاق دانست.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مردم امروز جامعه ایران در بیان اعتقادهای خود آزاد هستند و این از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 
وی همچنین به اقدام اخیر ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در بستن مرزهای این کشور با مکزیک پرداخت و افزود: این آقا با همه دنیا مشکل دارد و می خواهد برای سه هزار کیلومتر مرز مشترک، دیوار بکشد و این درحالی است که مکزیک و آمریکا سالانه 600 میلیارد دلار تبادل تجاری و اقتصادی دارند.
 
وی ادامه داد: امروز میان چین و آمریکا در شورای امنیت و همچنین در مسائل اقتصادی شکاف های عمیقی دیده می شود و این نشان دهنده ضعیف شدن روز به روز آمریکاست.
 
در این مراسم آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید جعفر میرعظیمی از استادان برجسته حوزه علمیه قم و حجت الاسلام و المسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت در کنار قشرهای مختلف مردم حضور داشتند

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: