بازدید 25189
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تكذیب اعلام نظر موافقت مقام معظم رهبری در خصوص وقف دانشگاه آزاد، تصریح كرد: بعضی رسانه‌ها مطلبی در خصوص نظر مقام معظم رهبری در باب وقف این دانشگاه منتشر كردند كه بعد از پیگیری، آن خبر تكذیب شد و در حال حاضر دست شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تصمیم‌گیری باز است.
کد خبر: ۶۴۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۹ 16 September 2009
منصور كبكانیان گفت: در تغییر و اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد كه به زودی انجام خواهد شد، جایگاه قانونی تمام نهادهای دانشگاه مانند هیئت‌موسس و هیئت‌امنا و تكلیف اموال دانشگاه نیز مشخص می‌شود.

منصور كبكانیان عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با فارس، اظهار داشت: بحث اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد از سال گذشته در دستور كار این شورا بود كه در بند‌هایی از آن نیز اصلاحاتی صورت گرفت و مقرر شد كه هیئت موسس اصلاحات بعدی را به شورایعالی انقلاب فرهنگی بدهد.

وی ادامه داد: زمانی كه مطلع شدیم بحث وقف دانشگاه آزاد مطرح است، مشخص بود كه این بحث نیز بی‌ارتباط با سایر مباحث اساسنامه و امور قانونی دانشگاه آزاد نیست، به همین دلیل در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی طرح سوال شد، كه در آن جلسه از ریاست دانشگاه آزاد توضیحاتی خواسته شد و بعد از توضیحات رئیس دانشگاه آزاد، جنبه‌های فقهی و حقوقی مسئله بررسی و در انتها با سوال از دفتر مقام معظم رهبری و كسب نظر ایشان در این خصوص، جمع‌بندی كلی بدین‌صورت شد كه وقف دانشگاه آزاد به حالت تعلیق قرار بگیرد و بعد از اینكه اساسنامه دانشگاه آزاد بررسی شد و كسب نظر رهبر معظم انقلاب و اگر ایشان نكته‌ای نداشتند با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی امكان‌پذیر است.

كبكانیان با بیان اینكه شبهه‌ها و سوالات متعددی در خصوص وقف دانشگاه آزاد وجود دارد، خاطر نشان كرد: شبهه‌ها و سوالات متعددی چه از لحاظ مالكیت برای شخصیت‌های حقوقی و چه از لحاظ اموالی كه به دانشگاه آزاد هدیه شده، مطرح است و این سوال نیز مطرح بود كه آیا اموال این دانشگاه به اشخاص تعلق دارد و یا شخصیت حقوقی و چون این شبهه وجود دارد كه بسیاری از این امكانات به نحوی از بخش‌های دولتی به دانشگاه آزاد منتقل شده است، بنابراین باید احتیاط لازم را انجام داد كه خوشبختانه جزو تصمیم‌گیری‌های شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تكذیب اعلام نظر موافقت مقام معظم رهبری در خصوص وقف دانشگاه آزاد، تصریح كرد: بعضی رسانه‌ها مطلبی در خصوص نظر مقام معظم رهبری در باب وقف این دانشگاه منتشر كردند كه بعد از پیگیری، آن خبر تكذیب شد و در حال حاضر دست شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تصمیم‌گیری باز است.

وی در ادامه گفت: اگر به موازات بررسی شورایعالی انقلاب فرهنگی مقام معظم رهبری نظری داشتند، خواهند فرمود و از نظر ایشان تبعیت می‌شود، اما فعلا چون نظر ایشان تكذیب شد، شورایعالی انقلاب فرهنگی به آن مسئله رسیدگی می‌كند.

كبكانیان با بیان اینكه بررسی وقف دانشگاه آزاد به خصوص با اولویت اصلاح اساسنامه در دستور كار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت، تصریح كرد: بحث وقف دانشگاه آزاد در جلسه‌های بعدی شورا بررسی خواهد شد و بنده مطمئن هستم كه در یكی از جلسات نزدیك رسیدگی به اساسنامه كه در سال گذشته متوقف شده بود، مجددا دنبال خواهد شد.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان تصریح كرد: در تغییر اساسنامه جایگاه قانونی تمام نهادهای دانشگاه مانند هیئت‌موسس و هیئت‌امنا و تكلیف اموال دانشگاه نیز مشخص خواهد شد و تمام این موارد بررسی می‌شود، چون اساسنامه دانشگاه آزاد قدیمی بوده و اشكالاتی دارد و در بسیاری از موارد دارای ابهام است كه تمام آن‌ها شفاف خواهند شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا شهاب باران محسن پورسیدآقایی پست پلاس طرح ملی مسکن مجید بهرامی بوریس جانسون محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی