بازدید 29689
بسته خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: « توجیه نجفی درباره وزیر نشدن »، « پای یک استعفای مصلحتی در میان است »، «نمره منفی یک اصلاح طلب به روحانی »، «فقط خواجه حافظ شيرازي به تیم رسانه ای دولت اعتراض نکرده»،...و رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۶۳۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰ 23 October 2016

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

احمدی نژاد دبیرکل سازمان ملل را رئیس جمهور جهان نامید!

احمدی نژاد رئیس دولت های نهم و دهم با ارسال نامه ای به دبیرکل جدید سازمان ملل ، انتخاب وی را به این سمت تبریک گفت و برای افزایش کارامدی سازمان ملل پیشنهادها و راه کارهای مهمی را به وی ارائه کرد.در بخشی از این نامه می خوانیم:« دبیرکل در واقع باید برامده از آراء ملت ها و دولت ها و تنها نماینده مشترک آنان در این سازمان باشد و ماموریت هایش را تحت نظر مجمع عمومی و با تکیه بر قدرت آن مجمع که نماینده قدرت ملت هاست ، به انجام برساند. لیکن با کمال تاسف و در اثر برتری جویی برخی اعضاء و سوء استفاده آنان از اساسنامه ، این جایگاه رفیع مخدوش شده است .سلطه گران که خود عامل اصلی مشکلات جهانند، به اندازه کافی اختیارات و نفوذ دارند و اگر خدای ناکرده دبیرکل نیز تحت اراده آنان قرار گیرد، چیزی از هویت اصلی سازمان باقی نخواهد ماند. دبیرکل در واقع رئیس جمهور جهان و نماینده همه ملت ها در دفاع از حقوق آنان و پیشبرد اهداف مترقی سازمان است و باید بالاترین جایگاه را در مناسبات جهانی داشته و تکیه اصلی او بر قدرت ملت ها بوده و از توان جمعی ملت ها برای انجام ماموریت هایش استفاده نماید.»


علت شکست مسلمین در آندلس پذیرش برنامه جامع اقدام مشترک!

حشمت‌الله قنبری استاد دانشگاه و تاریخدان اسلام در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین درباره عبرت‌های عاشورا گفت: وقتی مردم از عبرت‌های زمان پیامبر درس نگرفتند فجایع بزرگتری را مانند واقعه عاشورا رقم زدند.وی ادامه داد: اگر امروز هم بخواهیم از عبرت‌های گذشته درس بگیریم ناچار به مرور وقایع گذشته و عبرت‌ گرفتن از درس‌های تاریخ هستیم. حشمت‌الله قنبری گفت: علت شکست مسلمین در آندلس پذیرش برنامه جامع اقدام مشترک تحمیلی از سوی مسیحیان بود.تسنیم این خبر را منتشر کرده است.


روحانی: یک عده کودک جلوی در باغ آمده اند که سیب و گلابی کجاست؟

روحانی امروز در اراک گفت، غاصبی باغ ما را غصب کرده بود او را بیرون کردیم، در باغ به روی مردم باز شده است یک عده کودک جلوی در باغ آمده اند که سیب و گلابی کجاست؟


توجیه نجفی درباره وزیر نشدن

محمدعلی نجفی، مشاور رئیس جمهور علت عدم معرفی‌اش به مجلس شورای اسلامی جهت وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد.محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت انصراف خود از تصدی پست پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: نه انصراف من و نه عقب نشینی آقای روحانی در کار بوده است.وی افزود: از ابتدا گفتم؛ تلاش می‌کنیم آقای دانش را راضی کنیم و اگر نشد بنده سنگر را خالی نمی‌گذارم که خوشبختانه دیشب ایشان را قانع کردیم.وی تاکید کرد: دانش آشتیانی را فردی کاردان وصاحبنظر می‌دانم و برای کمک به موفقیت وی ازهیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.


چهارمین وزیر ترمیمی کابینه چه کسی بود؟

یک مقام آگاه در گفت‌ و گو با فارس، اظهار داشت: هم مجلس و هم دولت به کنار رفتن نعمت‌زاده راضی هستند ولی واقعیت این است که اوضاع پیچیده است.وی افزود: انتقادی که درمورد نعمت‌زاده مطرح است، این است که هم سن بالایی دارد و هم اینکه یک استراتژی کلان را برای بخش‌های مختلف صنعت و بازرگانی پیش‌بینی نکرده است.وی در عین حال تصریح کرد: بسیاری از مشکلات به شخص وزیر ارتباط ندارد و تا زمانی که تعاملات بین‌المللی برقرار نشود و انتقال دانش فنی صورت نگیرد، اتفاق خاصی نخواهد افتاد و رکود برطرف نخواهد شد.این مقام آگاه افزود: برای جایگزینی نعمت‌زاده در وزارت صنعت دو، سه گزینه از جمله محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور و اکبر ترکان رئیس سازمان مناطق آزاد مطرح بودند.وی افزود: در عین حال انتقاداتی که نسبت به نعمت‌زاده مطرح بود، در مورد شریعتمداری و ترکان نیز مطرح می‌شد و می‌گفتند آنها نیز مسن هستند و فکر و ایده جدیدی ندارند.به گفته وی، یکی دو گزینه جوان نیز به عنوان جایگزین نعمت‌زاده مطرح بودند که در مورد آنها نیز می‌گفتند ممکن است به دلیل ناشناخته بودن مقبولیت اجتماعی نداشته باشند.


واکنش سرهنگ علیفر به کنایه فردوسی پور

علیفر در فیلمی که منتشر شده است در رابطه با کنایه فردوسی پور در یکی از گزارشاتش به علیفر گفت: زنگ زدم و گِله کردم،عادل فردوسی پور در یک تماس تلفنی گفت ببخشید!


اول خودتان معروف و منکر را بشناسید و بعد به مردم توصیه کنید

آیت‌الله وحید خراسانی در دیدار جمعی از مسؤولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با بیان این که معروف و منکر باید در جامعه شناخته شود، گفت: فهم این مطالب بسیار مشکل است. وی در توصیه ای به حاضران عنوان کرد: سعی کنید اول خودتان معروف و منکر را بشناسید و بعد به مردم توصیه کنید، اگر مجموعه آمران به معروف و ناهیان از منکر با نیت پاک فعالیت کنند ان شاءالله موفق می شوند.رسا این خبر را منتشر کرده است.


حدادعادل هیچ مستندی مبنی بر دخالت دولت در انتخابات ارائه نکرده است

معاون سیاسی استاندار تهران با بیان اینکه تنها انتخابات دومرحله‌ای بدون تنش، انتخابات اخیر بود، گفت: تا این لحظه آقای حدادعادل مستندی مبنی بر دخالت دولت در انتخابات ارائه نکرده است. سید شهاب‌الدین چاوشی، در مورد طرح شائبه دخالت دولت در انتخابات از سوی حداد عادل و در پاسخ به این سوال که آیا مدارک ایشان بالاخره به دست دولت رسید یا خیر، گفت: تا این لحظه هیچ مستندی مبنی بر تخلف دولت در انتخابات استان تهران نه به دست ما و نه به وزارت کشور نرسیده است. بالاخره افرادی که در انتخابات رای نمی‌آورند، یک نگرانی‌‌هایی طبیعتا پیدا می کنند. ما باید به یکدیگر اطمینان داشته باشیم. سیستم موجود در نظام جمهوری اسلامی به گونه‌ای نیست که فرد یا کسانی بتوانند به راحتی تخلف کنند. آنقدر مراقب و دستگاه‌های نظارتی هستند که امکان چنین چیزی وجود ندارد.ایلنا این خبر را منتشر کرد.


پاسخ هاشمی به نگرانی مراجع درباره اینترنت

هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سؤالی در خصوص نگرانی‌های بعضی از مراجع در خصوص رشد اینترنت و افزایش استفاده جوانان از رسانه‌های مجازی، گفت: اگر براساس حقانیت اسلام و مکتب تشیّع و با استدلال و عقلانیت به رشد رسانه‌های مجازی بیندیشیم، این رشد را مصداق آن تعبیر حضرت علی (ع) درباره آمدن انبیاء به عنوان روشن کردن گنجینه‌های فکری بشریت می‌دانیم و اتفاقاً باید از آن در جهت معرفی اسلام، تشیّع و انقلاب اسلامی همان‌گونه که مدنظر مراجع بزرگوار است، استقبال کنیم.ایسنا این خبر را منتشر کرد.


لاریجانی نامه معرفی وزرای پیشنهادی را به روحانی برگرداند

اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس مبنی بر معرفی به وزرای جایگزین وزراتخانه‌های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان امروز (یکشنبه 2 مهرماه) در نمابری به دست هیات رئیسه مجلس رسید، گفت: این نامه به دلیل عدم پیوست خلاصه سوابق وزرای پیشنهادی و برنامه‌های آنها، از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور عودت داده شد.خانه ملت این خبر را منتشر کرد.


استعفای محترمانه ۲ نفر از مدیران ابتکار

گفته می شود ۲ تن از مدیران تراز اول سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل داشتن تابعیت دو گانه به زودی از این ارگان جدا می‌شوند. این استعفا مطابق استعفاهای اخیر برخی وزرا ماهیتی محترمانه خواهد داشت. فارس این خبر را منتشر کرد.


مساله احمدی‌نژاد تمام شد

عزت الله ضرغامی در مورد توصیه رهبر انقلاب به احمدی نژاد مبنی بر عدم حضور در انتخابات سال 96 گفت: رهبری یک نصیحت خیرخوانه نسبت به یک برادر مومن داشتند و ایشان هم تبعیت کردند و مسئله کاندیداتوری آقای احمدی‌نژاد دیگر تمام شده است اما بعد از آنکه آمدن آقای دکتر احمدی‌نژاد به صحنه انتخابات با اعلام تبعیتی که ایشان از رهبر انقلاب داشت، منتفی شده است برخی آقایان دنبال دوقطبی‌های موضوعی هستند و این دوقطبی‌ها را به بهانه‌های مختلف طراحی می کنند. مثلا کنسرت، حجاب، موسیقی، دوچرخه سواری، ورزش، ماهواره، فضای مجازی و...این به نظرم خیانت به مردم است.


پای یک استعفای مصلحتی در میان است

حجت الاسلام صادق طباطبایی‌نژاد ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به اینکه ما مشکلات فرهنگی زیادی داریم اما به نظر می‌رسد استعفای علی جنتی در راستای اهداف سیاسی بوده است نه معضلات اجتماعی، جابجایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نوعی تاکتیک انتخاباتی دانست و گفت: با توجه به فرصت باقیمانده از دولت یازدهم به نظر می‌رسد ظرف چند ماه باقیمانده نمی‌توان معضل فرهنگی را حل و برطرف کرد. همچنین شهباز حسن‌پور، گفت: رئیس فراکسیون اصناف مجلس با اشاره به اینکه دولت یازدهم باید اولویت اصلی به مباحث اصلی و اساسی کشور قرار دهد، گفت: مردم انتظار داشتند با توجه به مباحث اقتصادی دولت در بخش‌های اقتصادی تغییر و تحول ایجاد می‌کرد نه در بخش فرهنگی. ایلنا این خبر را منتشر کرد.


سریال اتهامات جنسی ترامپ تکرار شد

یک زن آمریکایی دیگر با حضور در یک نشست خبری، دونالد ترامپ را متهم کرد که در ازای دریافت پول به وی پیشنهاد روابط غیر اخلاقی داده است. جسیکا دریک یازدهمین زن آمریکایی در یک کنفرانس خبری دونالد ترامپ را متهم به پیشنهاد روابط غیراخلاقی کرد. وی در این کنفرانس خبری که به همراه وکیلش حاضر شده بود گفت که دونالد ترامپ در ازای دریافت پول به وی پیشنهاد روابط غیرمشروع داده است. وی گفت: ترامپ وی را در ازای دریافت 10 هزار دلار برای روابط غیراخلاقی به جت اختصاصی خود دعوت کرده است. جسیکا دریک همچنین افزود که در سال 2006 ترامپ 2 بار بدون اجازه و رضایتش به وی دست زده و او را لمس کرده است. این یازدهمین نفری است که دونالد ترامپ نامزد جنجالی جمهوریخواهان را به داشتن روابط غیراخلاقی با زنان در آمریکا متهم میکند. فارس این خبر را منتشر کرد.


نمره منفی یک اصلاح طلب به روحانی

مناظره بررسی عملکرد دولت یازدهم با عنوان «رد یا قبول» به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و با حضور محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل، محمدمهدی اسماعیلی استاد دانشگاه، صادق زیباکلام عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در دانشگاه تهران برگزار شد. صادق زیباکلام عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز در این مناظره گفت: نمره خوبی به عملکرد روحانی نمی‌دهم، انتظار از روحانی این بود که رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی را پیگیری کند. وی افزود: من روحانی را رد می‌کنم چون نشان نداد به دنبال رفع حصر است. خبرگزاری دانشجو این خبر را منتشر کرد.


فقط خواجه حافظ شيرازي به تیم رسانه ای دولت اعتراض نکرده

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به تغییرات اخیر کابینه در پاسخ به انتظارات مردم و همچنین نیاز به افزایش هماهنگی در کابینه اذعان داشت: تنها خواجه حافظ شیرازی از وضعیت تیم رسانه ای دولت انتقاد نکرده است و همه اطرافیان رییس جمهور نیز اعتراضاتشان را از عملکرد تیم رسانه ای دولت بیان کرده اند.محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت و گو با «انتخاب» در خصوص علل و عواملی که منجر به ایجاد تغییرات در کابینه دولت شده است گفت: اتفاقی که افتاده یک گام به جلو هست . به نوعی پاسخی است که به نیار جامعه هر چند دیر هنگام ولی در مجموع به نظرم باید این را در راستای کارآمد ساختن کابینه و پاسخ به سطح انتظارات و رفع نقاط ضعف کابینه و در عین حال پاسخ به فشارهای بیرونی به برخی قسمت های کابینه برای ایجاد یک مدیریت هماهنگ در نظر گرفت.


اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل حسام عقبایی جو بایدن مراسم تحلیف بایدن