بازدید 8099

زمان پرداخت اقساط حج تمتع 95 اعلام شد

آن دسته از متقاضیان سفرحج تمتع که در سال 95 در اولویت اعزام قرار دارند قسط اول هزینه سفر خود به مبلغ 5 میلیون تومان را هفته آینده پرداخت خواهند کرد.
کد خبر: ۵۶۹۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲ 22 February 2016
آن دسته از متقاضیان سفرحج تمتع که در سال 95 در اولویت اعزام قرار دارند قسط اول هزینه سفر خود به مبلغ 5 میلیون تومان را هفته آینده پرداخت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری بر لزوم پیگیری عملیات حج سال آینده و برنامه ریزی برای امور اجرایی آن با هماهنگی وزارت امورخارجه تاکید شد.

در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و با حضور رئیس و معاونین سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد با توجه به دعوت قبلی طرف سعودی از اوحدی برای سفر به عربستان مقرر گردید مقدمات این سفر با هماهنگی وزارت امور خارجه از طریق سفارت سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع عربستان هرچه سریعتر دنبال شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه اعلام کرد: زمان پرداخت قسط اول سفرحج تمتع سال آینده برای زائرانی که در اولویت اعزام قراردارند در هفته آینده به مبلغ 5 میلیون تومان به صورت علی الحساب خواهد بود.

اوحدی افزود: گروههای قیمتی در زمان اخذ قسط دوم از زائران که برای نیمه اول اردیبهشت ماه 95 در نظرگرفته شده است اعلام خواهند شد.

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: با توجه به اینکه مسئولیت برنامه ریزی و پیگیری روند عملیات حج همچون گذشته به عهده نماینده مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت است و عملیلت اجرایی و برنامه های حج با قوت پیگیری خواهد شد.

در این جلسه پروازهای نوروزی عتبات عالیات در ایام نوروز با حضور عرب نژاد مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان بررسی و مقررگردید برای رفاه حال هرچه بیشتر زائران و پاسخ به درخواست های علاقمندان سفر هوایی به عتبات، در دوره‌های نوروزی بیش از پنجاه پرواز اضافی برای انتقال زائران به عراق از ایستگاه‌های پروازی داخل کشور صورت گیرد.

در این جلسه رئیس سازمان حج وزیارت با اشاره به اینکه در پیش ثبت نام دوره جدید اعزام به عتبات عالیات حدود 180000 نفر ثبت نام کرده اند افزود: نتایج قرعه کشی فردا سه شنبه اعلام و دور جدید اعزام ها از دهه سوم اسفند آغاز خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در این جلسه بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان نیروهای صف و ستاد در عتبات تاکید کرد و اطلاع رسانی مناسب در خصوص محل اسکان، حمل و نقل و تغذیه زائران را ضروری خواند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر خواستار استفاده از نیروهای انسانی آموزش دیده و با تجربه درارائه خدمات به زائران عتبات شد و توصیه کرد: در تدوین طرح جامع عتبات ازمدیران حج و زیارت در استان ها برای نشست مشورتی دعوت شود و دیدگاه نهایی جمع بندی و برای تصمیم گیری به نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری ارائه گردد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم