بازدید 6974

رضایی:ناامنی‌های داعش ۵تا۱۰سال طول می‌کشد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موج دوم انقلاب اسلامی می‌تواند زندگی، اقتصاد، هنر، فرهنگ و حتی معماری جهان را تغییر دهد.
کد خبر: ۵۰۸۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹ 11 June 2015
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد پیوند زدن هر موضوعی به مساله تحریم ها گفت: تحریم ها بدون شک تاثیرگذار بوده ولی اینکه فکر کنیم نمی توانیم تحریم ها را خنثی کنیم و کنار بگذاریم برداشت درستی نیست.

 به گزارش ایرنا، محسن رضایی امروز (پنجشنبه) در اولین کنفرانس بین المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت نظام جهانی در جمع خبرنگاران درمورد مدت زمان ناامنی های داعشی ها در منطقه افزود: به نظر می رسد این ناامنی ها بین پنج تا 10 سال طول بکشد.

وی همچنین در مورد احتمال توافق ریاض با یمن درخصوص مسائل منطقه ای نیز اظهار داشت: ریاض در تجاوز به یمن شکست خورده است و نتیجه ای جز نفرت و بدبینی برای عربستان در بین یمنی ها نداشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شکاف بین یمن و عربستان عمیق تر از قبل شده و عربستان راهی ندارد مگر از طریق دیپلماسی موضوعات را حل و فصل کند.

رضایی خاطرنشان کرد: این مذاکرات باید میان یمنی ها با یمنی ها صورت گیرد و یمنی ها خودشان سرنوشت کشور خود را به دست گیرند و اگر کشورهای منطقه قصد مداخله در این موضوع را داشته باشند تنها باید از مداخلات نظامی جلوگیری کنند.

رضایی در مورد ناامنی های به وجود آمده در منطقه نیز اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران مردمی کردن امنیت پیام انقلاب بود و تا زمانی که امنیت مردمی شود آسیبی به کشورها وارد نخواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ناامنی ها در سوریه، عراق و حضور داعشی ها برای آن است که در این کشورها همانند ایران امنیت مردمی نشده است. در لبنان به دلیل مردمی شدن امنیت مشاهده می کنیم که نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی کاری نمی توانند انجام دهند.

وی درخصوص اثرگذاری بسیج دانشجویی در صدور انقلاب نیز گفت: بسیج دانشجویی برآمده از دفاع مقدس است و بهتر از هر کسی می تواند سخنگوی انقلاب باشد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی