بازدید 5961

افخم: سفر امیر کویت برای میانجیگری نبود

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که سفر شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر دولت کویت به ایران موفقیت آمیز بود، گفت: سفر امیر کویت به ایران با هدف رایزنی در سطوح بالای دو کشور در حوزه مناسبات دو جانبه انجام شد.
کد خبر: ۴۰۵۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۰ 03 June 2014
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که سفر شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر دولت کویت به ایران موفقیت آمیز بود، گفت: سفر امیر کویت به ایران با هدف رایزنی در سطوح بالای دو کشور در حوزه مناسبات دو جانبه انجام شد.

مرضیه افخم در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: سفر امیر دولت کویت به ایران با هدف رایزنی در سطوح بالای دو کشور در حوزه مناسبات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی و در چارچوب اولویت های سیاست خارجی دولت تدبیر و امید مبنی بر توسعه روابط با همسایگان و افزایش سطح همکاری و اعتماد متقابل، انجام شد.

افخم با بیان این که دیدارها و گفت و گوهای بسیار خوب امیر کویت با رهبر معظم انقلاب و رییس محترم جمهور در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد، اظهار داشت: ما معتقدیم رایزنی ها درخصوص تقویت روابط دوجانبه، امنیت منطقه خلیج فارس و مسایل منطقه ای از جمله عراق و سوریه و تاکید بر لزوم وحدت و همگرایی و مقابله با خطر گروه های تکفیری و رویکرد طائفه گرایی، زمینه ساز مناسبی در جهت همکاری جمعی در منطقه خلیج فارس خواهد بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اهمیت مساله امنیت و لزوم همکاری جمعی در منطقه، امنیت را مقوله ای جدایی ناپذیر و به هم پیوسته دانست و گفت: تعهد همه طرف ها به همکاری و ارتباطات مستمر و نزدیک ضامن دستیابی به این مهم است.

وی همچنین با اشاره به قراردادها و تفاهمنامه های امضا شده میان ایران و کویت گفت: همکاری ها در زمینه امنیتی، حمل و نقل هوایی، گمرکی، ورزش و گردشگری، موضوعات مهمی بودند که در کنار مسائل سیاسی مورد تبادل نظر و تفاهم قرار گرفتند که همگی در شروع دور جدید روابط دوجانبه موثرند. ایران مقصد گردشگری امن و جذابی برای شهروندان کویتی است توسعه روابط در این زمینه قابل تعمیم به مجموعه ملت های منطقه می باشد.

افخم درباره موضوع میانجیگری امیر کویت میان ایران و عربستان هم که طی روزهای اخیر از سوی برخی رسانه های منطقه مطرح شده بود، گفت: موضوع میانجیگری مطرح نبوده، در عین حال تماس ها و تبادلات بین دو کشور ایران و عربستان که از سابقه طولانی روابط برخوردار هستند، در جریان است و مسیر خود را طی می کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین درخصوص تشکیل دولت توافق ملی فلسطین گفت: تشکیل دولت توافق ملی را تبریک می گوییم و این اقدام را که حاصل تجربه فلسطینیان است گامی برای ارتقای همبستگی جهت احقاق حقوق ملت قهرمان فلسطین ارزیابی می کنیم.

افخم اضافه کرد: امروز به واسطه عزم و پایمردی فلسطینیان و همت مسوولان فلسطین جایگاه مساله فلسطین در مناسبات بین المللی تقویت شده است و اهتمام مسوولان مختلف فلسطینی نسبت به این مهم قابل احترام است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز دوم رمضان
آخرین اخبار