بازدید 5239

توصیه های مهم به زائران حج در نوروز

کد خبر: ۳۸۷۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱ 19 March 2014
در آستانه فرا رسیدن نوروز، بعثه مقام معظم رهبری و ستاد عملیات عمره در مدینه منوره برای زائران حرمین شریفین اطلاعیه مشترک و مهمی صادر کردند.

به گزارش روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و ستاد عملیات عمره در مدینه منوره در این اطلاعیه از زائران حرمین شریفین خواستند برای بهره گیری هر چه بیشتر از معنویت سفر عمره در زمان حلول سال جدید، دست به دعا بردارند و برای خود و مسلمانان جهان به ویژه ملت شریف ایران احسن الحال را مسئلت کنند.

در این اطلاعیه خطاب به زائران ایرانی آمده است حال که توفیق حضور در سرزمین وحی در ایام بهار طبیعت را یافته اید و بستر بهتری برای تحول و انقلاب درونی شما فراهم شده است، برای عزت مکتب تشیع و بهره برداری بهتر و بیشتر از فیوضات معنوی این سفر نکات زیر را جدا رعایت فرمایید.

- از هر گونه گفتار و رفتار تنش زا و تفرقه افکن دوری کنند.

- لحظه تحویل سال در حرم مطهر نبوی و مسجد الحرام مشغول نماز، تلاوت قرآن و دعا باشند.

- از آوردن شیرینی، سبزه، سفره هفت سین، روشن کردن شمع در حرمین شریفین و بین الحرمین و کف زدن جدا اجتناب کنند.

- بر اساس این اطلاعیه، زائران با توجه به شرایط کشور میزبان از خواندن دعا و فرستادن صلوات با صدای بلندی خودداری کنند.

- هرگونه مراسم خداپسندانه و مربوط به این روزها را در هتل محل اسکان خود با هماهنگی شورای فرهنگی همان هتل انجام دهند و با صلابت، وقار، بزرگی و حفظ شئونات اسلامی و نظم، آرامش کامل، عظمت ملت عزیز ایران و مکتب اهل بیت علیهم السلام را به نمایش بگذارند.

- زائران ضمنا پس از تحویل سال در دعای کمیل هتل ها شرکت کنند و سال نوی خود را با کلام زیبای امیرالمومنین علی (علیه السلام) آغاز نمایند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی