بازدید 41002
در خبرها آمده که اراذل و اوباش به این مداح حمله کرده‌اند، اما حرف من این است که این افراد (حمله‌کنندگان) از آن اراذلی نبوده‌اند که در تعریف هفت‌گانه پلیس گنجانده شود و گاهی یک حرکت در چشم مردم، حرکت اراذل و اوباش‌گونه جلوه می‌کند، ولی این افراد در تعاریف و شاخص‌های ما نمی‌گنجند.
کد خبر: ۳۶۹۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۷ 05 January 2014
جانشین فرمانده ناجا درباره تیراندازی یکی از مداحان معروف در اتوبان بابایی‌ گفت: این فرد مجوز حمل سلاح داشته ‌و سلاح وی قانونی بوده است. فرد بنا به تشخیص خود از وسیله‌اش استفاده می‌کند و باید پاسخگوی تشخیصش نیز باشد.

به گزارش «تابناک»، سردار احمدرضا رادان، روز یکشنبه در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی (۱۹۷) در مورد تیراندازی یکی از مداحان معروف در اتوبان بابایی‌ گفت: این فرد مجوز حمل سلاح داشته‌ و سلاح وی قانونی بوده است.

رادان با بیان اینکه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است، گفت: به نظر می‌رسد، امروز‌ روز رسیدگی به این پرونده بوده است.

شاکیان مداح معروف در تعاریف هفت‌گانه اراذل و اوباش نمی‌گنجند


به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده ناجا با اشاره به بزرگنمایی این خبر در رسانه‌ها‌ در پاسخ به اینکه آیا اراذل و اوباش به این فرد حمله کرده‌اند، گفت: در خبر‌ها آمده ‌که اراذل و اوباش به او حمله کرده‌اند، ولی حرف من این است که این افراد (حمله‌کنندگان) از آن اراذلی نبوده‌اند که در تعریف هفت‌گانه پلیس گنجانده شود و گاهی یک حرکت در نگاه مردم، حرکت اراذل و اوباش‌گونه جلوه می‌کند. اما این افراد در تعاریف و شاخص‌های ما نمی‌گنجند.

وی افزود: ما حتی به مأموران خود نیز توصیه می‌کنیم که وسیله دفاعی به عنوان آخرین حرکت به کار گرفته شود، اما این یک اصل است و فرد بنا به تشخیص خود از وسیله‌اش استفاده می‌کند و باید پاسخگوی تشخیصش نیز باشد.

شناسایی عوامل زورگیری از یکی از اساتید دانشگاه


رادان در مورد زورگیری از یک‌ استاد‌ دانشگاه نیز گفت: شب گذشته چند تن از زورگیران برای ربودن تلفن همراه این استاد دانشگاه با آلات برنده همچون قمه به وی حمله کرده بودند که سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز شب گذشته در بیمارستان محل درمان این فرد حاضر شد و از او دلجویی کرد.

وی با بیان اینکه در روزهای آتی خبرهای خوشی در زمینه دستگیری این زورگیران خواهید شنید، گفت: گاه‌‌ پردازش رسانه‌ها به یک خبر، سبب می‌شود که یک حادثه زورگیری نسبت به بقیه فراگیر‌تر شود؛ اما آنچه مشخص است، اینکه اساسا موضوع زورگیری، جرمی خشن و زشت است که باید با همه این افراد در یک سطح ‌برخورد شود و قطعا نظر ما این است که جو برای مجرمان ناامن شود.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی، پیرامون ساماندهی خوانندگان زیرزمینی گفت: قرار نیست اگر موضوعی جرم است، آن را ساماندهی کنیم.

رادان با بیان اینکه خوانندگان زیرزمینی می‌خواهند این گونه فعالیتی انجام دهند، گفت: باید با آن‌ها برخورد کرد. رودربایستی نیز نداریم و اگر خواننده و خوانندگی مجاز شود، ناجا نباید سازماندهی کند.

وی افزود: ما بر این باوریم که اگر همه دستگاه‌ها وظایف خود را به خوبی انجام دهند، دیگر نیاز نیست‌ ناجا به مسائلی وارد شود.

منظور وزیر بهداشت را نمی‌فهمم!


وی در مورد انتقاد وزیر بهداشت در مورد ‌همکاری نکردن پلیس در موضوع قاچاق دارو گفت: منظور وزیر بهداشت را نمی‌فهمم، چرا که در هر عملیات نماینده وزارت بهداشت نیز به همراه تیم پلیس هست.

رادان با بیان اینکه قاچاق دارو در ایران وجود دارد و ‌مسأله ناصوابی است گفت: بنده اعلام می‌کنم، وزیر بهداشت هر گونه همکاری ‌که می‌خواهد ‌پلیس با آن‌ها در زمینه مبارزه با قاچاق دارو داشته باشد، اعلام کند و بنده در خدمتشان هستم.

تمدید مهلت برای کشتن مردم چه معنایی دارد؟


جانشین فرمانده ناجا همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر عدم برگزاری کلاس آرایشگری در یکی از هتل‌های معروف تهران (اسپیناس)‌ گفت: وقتی در یک مکان همچون هتل می‌خواهند جلسات آموزشی و خاص برپا کنند، باید مجوز اجرای جلسه را بگیرند، چرا که نداشتن مجوز، علت عدم برپایی آن خواهد بود.

رادان همچنین در مورد پایان مهلت ارائه شده به شرکت اسکانیا و برخی اظهارنظرهای مسئولان این شرکت، گفت: اگر منظور مسئولان این شرکت، چشم‌پوشی پلیس از حقوق مردم است، باید بگویم که پلیس نمی‌تواند مردم را مکلف کند، ولی از تکلیف یک مؤسسه دیگر چشم بپوشد.

وی با بیان اینکه ما با کسی تعارف نداریم، گفت: قطعا اگر بخواهیم در این مقوله صمیمی باشیم، نباید خیلی از حرف‌ها را بزنیم. اما من به جرأت ‌می‌پرسم که اسکانیا چه چیزی باید به ناجا می‌داد که به ما نداده و ما شاکی شده و با آن بد شده‌ایم و من می‌خواهیم همین جا از این فرصت استفاده کنم و به آن‌ها بگویم که اگر چیزی از ما دارید، بروید در تمام سایت‌های رسمی و غیررسمی درج کنید.

رادان در پاسخ به اینکه آیا این مهلت تمدید خواهد شد، گفت: تمدید مهلت برای کشتن مردم چه معنایی دارد؟ من از شما ‌می‌پرسم که نرخ جان مردم چقدر است که چهل تن ‌از آنان را آتش بزنیم و بعد مهلت می‌خواهند و این مهلت برای خودروهای حمل و‌ نقل عمومی معنا ندارد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه گا‌ه‌ دیده شده خودروسازان با پذیرفتن اشتباه خود، ضمن رفع آن از مردم عذرخواهی می‌کنند، گفت: اما این افراد عذر بد‌تر از گناه می‌آورند و انشاءالله اراده پلیس بر این است که از حقوق مردم کوتاه نیایند.

نظر مردم درباره فیلتر وی‌چت و وایبر

رادان درباره فیلتر وی‌چت، وایبر و دیگر شبکه‌های اجتماعی‌ گفت: نظر رسمی و سازمانی ناجا آن چیزی بود که سردار احمدی‌مقدم، فرمانده ناجا چند روز پیش اعلام کرده‌اند و تا آن زمان پسندیده نیست که خود ما احترام به قانون نگذاریم.

وی همچنین در مورد آخرین جزئیات پرونده کودک ربوده‌ شده‌ای که پنج ماه از ناپدید شدنش می‌گذرد، گفت: متأسفانه هنوز این کودک پیدا نشده ‌و ‌خود من در جلسه‌ای که با سردار بتولی، رئیس پلیس آگاهی ناجا داشته‌ایم، این موضوع را پیگیری کرده‌ایم.

وی در مورد حضور مأمورانش در کمپ ترک اعتیاد شفق نیز گفت: مأموران ما آنجا نیستند، ولی شاید مأموران ما حفاظت و مراقبت فیزیکی را بر عهده داشته باشند، اما رسیدگی به امور بر عهده مسئولان کمپ است.

به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده ناجا همچنین در مورد برخی انتقادات مبنی بر کمرنگ شدن گشت‌های نامحسوس پلیس، گفت: پلیس دو گشت نامحسوس در حوزه راهور و واحدهای مقابله‌ای همچون اطلاعات و آگاهی دارد که بنده به قطع می‌گویم، گشت نامحسوس راهور نه تنها کاهش پیدا نکرده ‌که افزایش نیز یافته است.

وی با بیان اینکه پلیس در صدد آن است که نظارت تصویری را جایگزین نظارت فردی کنیم، گفت: واحد گشت نامحسوس در پلیس راهور بسیار موفق بوده ‌و سبب کاهش تلفات شده است.

رادان با بیان اینکه امسال پلیس تلفات کمتر از هجده‌ هزار تن را تجربه می‌کند، گفت: گشت اطلاعات و آگاهی نیز که به صورت واحدهای مقابله‌ای فعالیت می‌کنند، به قوت خود باقی است و هیچ گونه تقلیلی در این زمینه نداشته‌ایم؛ اما اگر منظور شما گشت‌های امنیت اخلاقی است، باید بگویم که یک بخشی از فعالیت این افراد در راهور تعریف شده است، چرا که اگر راننده و سرنشینان آن نخواهند حجاب اسلامی را رعایت کنند، پلیس راهور به این مسأله رسیدگی می‌کند.

به گفته جانشین فرمانده ناجا، به تعداد‌ گشت‌های اطمینان‌بخش نامحسوس آگاهی، راهور و اطلاعات خدشه‌ای وارد نشده است.

وی در مورد پرونده یکی از مدیران ارشد وزارت ارشاد نیز با بیان اینکه جزئیات این پرونده را نشنیده‌ام، به پرونده خاوری اشاره کرد و گفت: برای پلیس، اینترپل، مقام قضایی و وزارت خارجه با دلیل و مدرک ثابت شده ‌که خاوری در کاناداست.

رادان در مورد آخرین وضعیت پرونده خاوری نیز گفت: با پلیس کانادا صحبت شده است، اما آن‌ها در آغاز قبول نداشتند که خاوری در کشور آن‌ها مستقر است، ولی ما اطلاعات و مدارک کافی ‌در اختیارشان گذاشته‌ایم و به آن‌ها ثابت کردیم که خاوری در کاناداست و به آن‌ها گفتیم که پلیس ایران کفایت آن را دارد که در آنجا مستقر و ظرف ۸-۷ روز این فرد را پیدا و برگرداند. اما آن چیزی که مسلم است، اینکه خاوری به راحتی در اختیار آن‌هاست و به تازگی نیز این پلیس کانادا قول‌هایی داده است. اما باید منتظر باشیم تا پلیس کانادا کی به قول خود عمل می‌کند.

وی در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر حضور خاوری در دفتر حافظ منافع مشترک ایران در کانادا‌ گفت: ناجا در این دفتر مأموری ندارد تا با حضور این فرد، نسبت به جلبش اقدام کنیم.

جانشین فرمانده ناجا همچنین با بیان اینکه امروز در دفتر ۱۹۷، شصت تن ‌از مردم برای پیگیری وضعیت خود حضوری مراجعه کرده و ده تن ‌نیز ‌تلفنی با او ارتباط برقرار کرده‌اند، گفت: نکته جالب و منحصر به فرد امروز، حضور یک پسربچه یازده ساله که در مقطع پنجم دبستان تحصیل می‌کرده است که این فرد طرح انیمیشنی در رابطه با فعالیت‌های پلیس آورده بود و به سردار منتظرالمهدی معرفی شد تا در صورت صلاحدید، نسبت به پرورش این پروژه اقدام شود.

وی همچنین با بیان اینکه از یک‌سال و نیم سال پیش، علاوه بر طرح تعالی کارکنان و استانداردسازی رفتار پلیس، طرح «مکنا» در سه بخش خوشایندسازی محیط کلانتری، فرآیند سرعت در رسیدگی و تعالی در رفتار پرسنل به اجرا درآمده است، گفت: با دستور سردار فرماندهی، در فرماندهان انتظامی یک نهضت برای اجرای هر چه بهتر طرح مکنا به وجود آمده، امروز یک هزار کلانتری و پاسگاه در حوزه راهور و انتظامی تحت پوشش طرح مکنا هستند.

وی با بیان اینکه پل ارتباطی مردم با پلیس، خط ۱۹۷ است، گفت: در ابتدای راه‌اندازی این سامانه، میزان شکایات و انتقادات مردم بسیار ‌بود، ولی امروزه خوشبختانه این انتقادات و شکایات عدد کمی را ‌از آن خود کرده است.

رادان در مورد نقشه برخورد با مأمورانی که مردم از آن‌ها ناراحت هستند، گفت: با مأموران به سه شیوه توجیهی، برخورد انضباطی و پرونده به سازمان قضایی برخورد می‌شود. اما خوشبختانه ‌میزان شکایات و انتقادات از مأموران به شدت کاهش یافته است.

برای دریافت و دیدن آخرین اخبار تابناک، از هر نقطه ای در اینترنت Toolbar اختصاصی تابناک را از لینک زیر دریافت و بر روی مرورگر خود نصب کنید:

لینک دریافت Toolbar تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ایام فاطمیه امیر تتلو مایکل دندریا کوبی برایانت طرح گام کروناویروس علی دیواندری محمدرضا شجریان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر
آخرین اخبار