بازدید 4774
عضو مجلس خبرگان رهبري با تأكيد بر اينكه شرط اصولگرايي اين است كه برابر رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر لزوم وحدت و پرهيز از اختلاف، پايبند باشيم، گفت: مجموعه‌اي كه خود را به اصول پايبند مي‌دانند را اصولگرا مي‌خوانيم؛ از اين رو وحدت آنها و اجتناب آنها از اختلاف ضرورتي است كه خداوند متعال، رسول گرامي اسلام، ائمه طاهرين و مقام معظم رهبري بر آن تأكيد كرده‌اند.
کد خبر: ۱۷۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۷ 08 July 2011
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: مردم عملكرد افراد را هوشيارانه رصد مي‌كنند و بديهي‌ است به كساني كه از ارزش‌ها و اصول اسلامي عدول و مصالح جامعه و نظام را فداي اهداف و آرزوهاي سياسي خود نمايند، رويگردان خواهند شد و آنها اقبال مردم را از دست خواهند داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمود علوي نماينده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبري در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، وحدت اصولگرايان را امري بسيار مهم دانست و اظهار داشت: از نظر مكتب اسلام وحدت به عنوان شاخصه جامعه اسلامي تلقي شده و خداوند متعال در سوره آل عمران از وحدت مسلمانان دو بار به عنوان نعمت ياد كرده‌اند كه در مورد هيچ شاخصه‌ ديگري چنين ياد نشده است.

وي بر همين اساس به سوره حجرات اشاره كرد كه خداوند متعال در اين سوره مي‌فرمايد " مسلمانان با هم برادرند ميان برادران خود اصلاح كنيد تا مشمول رحمت خداوند واقع شويد. "

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه در بيانات پيامبر اكرم(ص) و ائمه طاهرين به وفور در مورد وحدت صحبت شده است،‌ افزود: توصيه به ايجاد وحدت در ميان مسلمانان و پرهيز از وجود تفرقه در بين آنها شده است و عزت هر ملتي در گرو وحدت آن ملت است.

وي ادامه داد: رسول گرامي اسلام مي‌فرمايد " خداوند متعال هيچ ملتي را با تفرقه و پراكندگي به عزت نرسانده است " از اين رو اگر بخواهيم پايبند اصول اسلامي باشيم، بايد به وحدت كه يكي از اصلي‌ترين اصول مسلم اسلام است، پايبند بود؛ به ويژه ملتي مانند ملت مسلمان ايران كه به دليل وجود انقلاب اسلامي با دشمنان فراواني روبرو است.

علوي با تأكيد بر اينكه دشمنان برنامه‌هاي مختلفي را براي ايجاد اختلاف و تفرقه بين ملت ايران به كار مي‌گيرند، افزود: بديهي است در صورتي كه افرادي خود را درون ارودگاه انقلاب بدانند اما دست به اقداماتي بزنند كه باعث اختلاف و تفرقه ميان صفوف مردم مسلمان ايران شود با دشمن همراه شده و آب به آسيب دشمن ريخته‌اند.

وي اظهار داشت: حركت در جهت وحدت ملت ايران خصوصاً و امت اسلام در سطح جهان عموماً ضرورتي انكار‌ناپذير دارد؛ مقام معظم رهبري در بيانات خود در تاريخ دوم تير ماه 1389 فرمودند " من با هر حركت يا صحبتي كه باعث تفرقه ميان مسئولان كشور شود مخالفم؛ هر كسي مي‌خواهد نظر من را بداند نظر من اين است " غير از اين مورد نيز، مقام معظم رهبري در مواردي متعدد بر لزوم وحدت و تلاش در جهت عميق‌تر كردن آن ميان صفوف ملت به ويژه مسئولان و پرهيز از تفرقه‌افكني تأكيد نموده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با تأكيد بر اينكه شرط اصولگرايي اين است كه برابر رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر لزوم وحدت و پرهيز از اختلاف، پايبند باشيم، گفت: مجموعه‌اي كه خود را به اصول پايبند مي‌دانند را اصولگرا مي‌خوانيم؛ از اين رو وحدت آنها و اجتناب آنها از اختلاف ضرورتي است كه خداوند متعال، رسول گرامي اسلام، ائمه طاهرين و مقام معظم رهبري بر آن تأكيد كرده‌اند.

وي تصريح كرد: در شرايطي كه در آستانه حركتي سرنوشت ساز قرار مي‌گيريم مسئله وحدت امري اجتناب‌ناپذير است، همانند شرايط فعلي كه در آستانه برگزاري انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي قرار داريم؛ رقابت‌هاي سياسي عرصه‌اي است كه اندك غفلت انسان‌ها را به عبور از ارزش‌ها به ويژه وحدت آلوده مي‌سازد، از اين رو ضرورت وحدت اقتضاء مي‌كند كه همه اصولگرايان در اين عرصه كه تقواي انسان در معرض خطر است هوشيارانه عمل نموده و از حركتي كه به اختلاف ميان مردم، جريان‌هاي سياسي، مسئولان كشور و خود آنها بينجامد خودداري كنند.

علوي ادامه داد: تقواي سياسي در فضاي انتخاباتي از نيروهاي كه خود را پايبند به اصول مي‌دانند، مورد انتظار است و بايد نيروهاي اصولگرا از تخريب رقباي خود، شكستن حرمت آنان و متهم كردنشان به تهمت‌هاي ناروا و حتي غيبت و دروغ‌پردازي جداً بپرهيزند تا فضاي حاكم بر انتخابات در شأن نظام جمهوري اسلامي ايران و انتظارات ملت شهيد پرور باشد.

وي اظهار داشت: طبيعي است نوع عملكرد افراد در اين عرصه مي‌تواند نشانگر ميزان پايبندي آنان به اصول باشد و مردم عملكرد افراد را هوشيارانه رصد مي‌كنند و بديهي‌ است به كساني كه از ارزش‌ها و اصول اسلامي عدول كنند و مصالح جامعه و نظام را فداي اهداف و آرزوهاي سياسي خود نمايند، رويگردان خواهند شد و آنها اقبال مردم را از دست خواهند داد.

علوي تأكيد كرد: براي حسن عاقبت در دنيا و عزت آخرت بايد به ارزش‌ها و اصول پايبنده بوده و از هر حركتي كه با ضرورت‌هاي انقلاب و جامعه اسلامي منافات دارد، پرهيز كرد.

وي افزود: اميدواريم خداوند متعال به همه ما توفيق پايبندي به وحدت، ارزش‌ها و اصول انسان‌ساز و عزت‌آفرين اسلامي را عطا فرمايد.

عضو مجلس خبرگان رهبري تأكيد كرد: اين نكته نيز قابل ذكر است كه وحدت تنها در مورد دشمن ضرورت ندارد بلكه وحدت ارزشي ذاتي است كه حتي اگر هيچ دشمني نداشته باشيم بايد به آن پايبند بود؛‌ زيرا وحدت عزت آفرين است اما تفرقه و اختلاف زمينه‌ساز ذلت و افول تمدن‌ها مي‌شود.

وي بر همين اساس به فرازي از سخنان حضرت علي(ع) در نهج‌البلاغه اشاره كرد: ايشان در يكي از خطبه‌هاي خود مي‌فرمايند " به سرگذشت ملت‌هاي پيش از خود بنگريد آنچه باعث عزت آنان شد همان‌ها موجب عزت شما مي‌شود و آنچه آنان را به ذلت كشانده شما را به ذلت مي‌نشاند؛ بسياري از ملت‌هاي گذشته به دليل از دست دادن وحدت و مبتلا شدن به اختلاف به خاك سياه نشسته‌اند اگر مي‌خواهيد به سرنوشت چنين ملت‌هايي دچار نشويد از اختلاف بپرهيزيد و به ريسمان الهي محكم الهي چنگ بزنيد. "

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
علائم کرونا دونالد ترامپ کریم‌ اکبری‌ مبارکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن زلزله ازمیر