بازدید 1390

کنار رودخانه‌های فصلی پایتخت اتراق نکنید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی از شهروندان خواست در دو روز آتی؛ از تردد و اتراق کنار رودخانه‌های فصلی پایتخت خودداری کنند.
کد خبر: ۱۲۳۹۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰ 25 May 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حامد یزدی مهر گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی از روز شنبه پنجم تا یکشنبه ششم خرداد در استان تهران با مخاطراتی نظیر رگبار باران، رعد و برق، تگرگ، مه، صاعقه در استان به ویژه در نیمه شمالی با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید با بروز گرد و خاک به طور خاص در نیمه جنوبی استان تهران فعال است.

وی افزود: احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، آب گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی وجود دارد و از شهروندان می‌خواهیم در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی اتراق نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره احتمال مه و کاهش دید، احتمال تگرگ، وزش باد شدید و لغزندگی، به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و احتمال ریزش سنگ در گردنه‌ها نیز هشدار داد و گفت: شهروندان از سفر‌های غیرضروری درطی دو روز آینده خودداری کنند.

وی افزود:شهروندان و کوه نوردان از فعالیت‌های کوه نوردی به ویژه صعود به ارتفاعات بالادست بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین بر ضرورت جلوگیری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع نیز تاکید کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم