بازدید 1445

محدودیت‌های چین علیه ۱۲ شرکت نظامی آمریکا

چین از امروز اقداماتی را علیه ۱۲ شرکت در آمریکا مرتبط با مجتمع صنعتی- نظامی این کشور اعمال کرد.
کد خبر: ۱۲۳۸۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۰ 23 May 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از خبرگزاری رویترز، چین امروز چهارشنبه اعلام کرد که اقداماتی را علیه ۱۲ شرکت در آمریکا اتخاذ کرد که مرتبط با مجتمع صنعتی نظامی این کشور هستند.

بر اساس اعلام این رسانه، اقدامات پکن همچنین مدیران ارشد آنها را نیز در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده علیه شرکت‌های چینی و نیز تسلیح جزیره تایوان هدف قرار داده است.

به گزارش این خبرگزاری، وزارت امور خارجه چین در این خصوص اعلام کرد که این شرکت‌های آمریکایی شامل زیرمجموعه هایی از «لاکهید مارتین» (LMT.N)، «ریتیون» (Raytheon) و «جنرال دینامیکس» (GD.N) هستند.

این تدابیر که شامل مسدود کردن دارایی‌های آنها در چین و ممنوعیت ورود مدیران ارشدشان به این کشور می‌شود، از امروز چهارشنبه اجرایی شده است.

پکن در این باره گفت که آمریکا «موضع عینی و بی طرفانه این کشور را در بحران اوکراین نادیده گرفته» و در عوض «درگیر قلدری یک جانبه و تهدیدکردن های اقتصادی شده است».

این وزارتخانه اضافه کرد که آمریکا به فروش تسلیحات به تایوان ادامه داده است؛ موضوعی که اصل چین واحد و بیانیه‌های مشترک این ۲ کشور را «به طور جدی نقض می کند» و حاکمیت و تمامیت ارضی پکن را «به شدت تضعیف می کند.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم