بازدید 3926
۲

علت ترافیک سنگین جاده چالوس در نوروز چه بود؟

جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال از مسیر‌های مهم دسترسی به استان‌های شمالی به شمار می‌روند، اما از زمان آغاز تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ این مسیر‌ها هر روز با ترافیک سنگین روبرو بوده اند.
کد خبر: ۱۲۲۹۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲ 02 April 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از پلیس راهور، رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور درباره علت ترافیک سنگین جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال گفت: جاده چالوس با وجود دارا بودن مزیت فاصله کوتاه‌تر تا استان‌های شمالی و زیبایی طبیعت اطراف آن، به علت ظرفیت تردد پایین آن همیشه در ایام اوج تردد سفر و به‌ویژه در ایام نوروز با ترافیک سنگینی مواجه است.

سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به اینکه از ابتدای نوروز امسال جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال با ترافیک سنگین روبرو بوده است، اظهار کرد: افتتاح قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال و رعایت استانداردهای ایمنی باعث افزایش ایمنی تردد در این قسمت از جاده شده و کاهش ۵ کیلومتر از طول مسیر موجود کرج - چالوس و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای از زمان سفر در شرایط عادی را به همراه داشته است.

وی افزود: این موارد به همراه تبلیغات صورت گرفته در خصوص افتتاح منطقه ۲ آزادراه تهران شمال باعث ایجاد انتظار و تصور رانندگان مبنی بر سفر بدون مشکل ترافیک و رسیدن به استانهای شمالی در کوتاهترین زمان شده است.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ادامه داد: هر چند که افتتاح این پروژه عظیم باعث افتخار برای کشور و جلوه‌ای از تلاش‌های شبانه روزی مسئولان کشور است ولی باید اذعان کرد که با توجه به داده‌های سامانه‌های تردد شمار و دوربین‌های نظارتی و گزارش‌های پلیس راهور عملا مشکل ترافیک های سنگین این جاده مرتفع نشده و تا زمان افتتاح تمامی قسمت‌های آزادراه شاهد ایجاد ترافیک‌های سنگین در این جاده هستیم.

سرهنگ شیرانی یادآور شد: پیش از افتتاح منطقه ۲ آزادراه، ترافیک خودروها در ۲ تا ۳ ردیف خودرو از قطعه ۱ آزادراه و در ۲ ردیف خودرو از جاده قدیم کرج چالوس در محدوده شهرستانک با همدیگر تلاقی یافته و در یک لاین جاده چالوس مسیر جنوب به شمال وارد می‌گشت.

وی افزود: اکنون تنها این گلوگاه ترافیکی از محل شهرستانک جابجا شده و به محدوده پل زنگوله انتقال یافته است به گونه‌ای که ۲ تا ۳ ردیف خودرو از انتهای قطعه ۲ آزادراه تهران شمال و ۲ ردیف خودرو از جاده قددیم چالوس در پل زنگوله همزمان وارد یک لاین مسیر جنوب به شمال می‌شوند.

وی عنوان کرد: بنابر این با ایجاد گلوگاه در این منطقه بار ترافیک آزادراه تهران شمال رفته رفته سنگین و کل قطعه ۲ آزادراه و حتی قطعه ۱ را درگیر می‌کند. ظرفیت خروجی نهایی جاده چالوس تغییری نیافته و با ظرفیت ۱۲۰۰ خودرو در ساعت کماکان یکی از کم ظرفیت‌ترین جاده‌های اصلی کشور است.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ادامه داد: تا زمان افتتاح کامل قطعات آزادراه این مشکل پابرجا بوده و توصیه پلیس به رانندگان استفاده از سایر مسیرهای جایگزین در تعطیلات نوروز و زمان اوج سفرهای جاده ای بوده و در صورت انتخاب تردد از این جاده از مشکلات ترافیکی آن آگاه شوند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲
علت سفرهای نوروزی بود دیگه!
مگه سالهای قبل ترافیک نبود؟
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی