بازدید 3650
۲

علت ترافیک سنگین جاده چالوس در نوروز چه بود؟

جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال از مسیر‌های مهم دسترسی به استان‌های شمالی به شمار می‌روند، اما از زمان آغاز تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ این مسیر‌ها هر روز با ترافیک سنگین روبرو بوده اند.
کد خبر: ۱۲۲۹۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۲ 02 April 2024

به گزارش «تابناک» به نقل از پلیس راهور، رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور درباره علت ترافیک سنگین جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال گفت: جاده چالوس با وجود دارا بودن مزیت فاصله کوتاه‌تر تا استان‌های شمالی و زیبایی طبیعت اطراف آن، به علت ظرفیت تردد پایین آن همیشه در ایام اوج تردد سفر و به‌ویژه در ایام نوروز با ترافیک سنگینی مواجه است.

سرهنگ احمد شیرانی با اشاره به اینکه از ابتدای نوروز امسال جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال با ترافیک سنگین روبرو بوده است، اظهار کرد: افتتاح قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال و رعایت استانداردهای ایمنی باعث افزایش ایمنی تردد در این قسمت از جاده شده و کاهش ۵ کیلومتر از طول مسیر موجود کرج - چالوس و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای از زمان سفر در شرایط عادی را به همراه داشته است.

وی افزود: این موارد به همراه تبلیغات صورت گرفته در خصوص افتتاح منطقه ۲ آزادراه تهران شمال باعث ایجاد انتظار و تصور رانندگان مبنی بر سفر بدون مشکل ترافیک و رسیدن به استانهای شمالی در کوتاهترین زمان شده است.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ادامه داد: هر چند که افتتاح این پروژه عظیم باعث افتخار برای کشور و جلوه‌ای از تلاش‌های شبانه روزی مسئولان کشور است ولی باید اذعان کرد که با توجه به داده‌های سامانه‌های تردد شمار و دوربین‌های نظارتی و گزارش‌های پلیس راهور عملا مشکل ترافیک های سنگین این جاده مرتفع نشده و تا زمان افتتاح تمامی قسمت‌های آزادراه شاهد ایجاد ترافیک‌های سنگین در این جاده هستیم.

سرهنگ شیرانی یادآور شد: پیش از افتتاح منطقه ۲ آزادراه، ترافیک خودروها در ۲ تا ۳ ردیف خودرو از قطعه ۱ آزادراه و در ۲ ردیف خودرو از جاده قدیم کرج چالوس در محدوده شهرستانک با همدیگر تلاقی یافته و در یک لاین جاده چالوس مسیر جنوب به شمال وارد می‌گشت.

وی افزود: اکنون تنها این گلوگاه ترافیکی از محل شهرستانک جابجا شده و به محدوده پل زنگوله انتقال یافته است به گونه‌ای که ۲ تا ۳ ردیف خودرو از انتهای قطعه ۲ آزادراه تهران شمال و ۲ ردیف خودرو از جاده قددیم چالوس در پل زنگوله همزمان وارد یک لاین مسیر جنوب به شمال می‌شوند.

وی عنوان کرد: بنابر این با ایجاد گلوگاه در این منطقه بار ترافیک آزادراه تهران شمال رفته رفته سنگین و کل قطعه ۲ آزادراه و حتی قطعه ۱ را درگیر می‌کند. ظرفیت خروجی نهایی جاده چالوس تغییری نیافته و با ظرفیت ۱۲۰۰ خودرو در ساعت کماکان یکی از کم ظرفیت‌ترین جاده‌های اصلی کشور است.

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ادامه داد: تا زمان افتتاح کامل قطعات آزادراه این مشکل پابرجا بوده و توصیه پلیس به رانندگان استفاده از سایر مسیرهای جایگزین در تعطیلات نوروز و زمان اوج سفرهای جاده ای بوده و در صورت انتخاب تردد از این جاده از مشکلات ترافیکی آن آگاه شوند.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲
علت سفرهای نوروزی بود دیگه!
مگه سالهای قبل ترافیک نبود؟
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل