بازدید 3094

سفر به ترکیه ارزان‌تر از سفر به مشهد یا بندرعباس شده

با یک دودوتا چهارتای ساده می‌توان برآورد کرد که یک سفر به مقصد شهر‌هایی مانند مشهد، شیراز یا شهر‌های استان هرمزگان برای یک خانوار ۴ نفره برای مدت ۳ شب و ۴ روز اقامت ممکن است تا ۴۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد.
کد خبر: ۱۲۲۲۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۸ 18 February 2024

به گزارش «تابناک»، روزنامه همشهری نوشت: برآورد هزینه‌های مسافرت به شهر‌های داخلی ایران نشانگر آن است که اگر کسی بخواهد به‌صورت شخصی یا از طریق تور گردشگری مسافرت کند، باید برای ۳ شب و ۴ روز اقامت بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان بابت هزینه حمل‌ونقل، اقامت و غذا پرداخت کند.

این هزینه‌ها در مورد شهر‌های جنوبی که این روز‌ها در پیک سفر قرار دارند تا ۲۰ میلیون تومان هم افزایش می‌یابد.

برای نمونه، هزینه تور قشم حدود ۱۰ میلیون تومان است که تا ۱۵ میلیون تومان هم افزایش می‌یابد. همچنین کف قیمت تور تهران-کیش برای تاریخ ۱۵ تا ۱۸ اسفند ۷ میلیون‌و ۹۰۰ میلیون تومان است که تا ۲۱ میلیون تومان هم بالا می‌رود.

این در حالی است که در حال حاضر هزینه ۳ شب مسافرت به استانبول با پرواز بعدازظهر و هتل ۳ ستاره حدود ۱۰ میلیون تومان است.

با یک دودوتا چهارتای ساده می‌توان برآورد کرد که یک سفر به مقصد شهر‌هایی مانند مشهد، شیراز یا شهر‌های استان هرمزگان برای یک خانوار ۴ نفره برای مدت ۳ شب و ۴ روز اقامت ممکن است تا ۴۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد.

محبوب‌ترین کشور برای سفر خارجی ایرانی‌ها، ترکیه است. در نوروز ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون ایرانی به خارج از کشور سفر کردند که بیشترین سفر‌ها به مقصد ترکیه بوده است. این آمار در طول سال به ۶ میلیون نفر هم می‌رسد.

علت اصلی اینکه ترکیه نخستین مقصد گردشگری خارجی ایرانیان است، این است که ویزا نمی‌خواهد و هر زمان کسی اراده کند می‌تواند به این کشور سفر کند. این در حالی است که کشور‌های آسیایی مانند امارات متحده عربی، تایلند، مالزی و ... نیاز به ویزا دارند. علاوه بر آن، دسترسی به ترکیه راحت است و ایرانیان، هم از طریق مرز هوایی و هم از مرز زمینی می‌توانند به این کشور بروند.

ارزان‌ترین شهر ترکیه برای مسافرت، وان است. فاصله وان با شهر‌های مرزی ایران کم است و سفر به آن برای ایرانیان مقرون به صرفه است. در حال حاضر، شروع قیمت تور‌های تهران به وان به‌مدت ۳ شب از مسیر زمینی با اتوبوس از ۶ میلیون تومان به بالا است، اما از ۲۸ اسفندماه که پرواز رفت و برگشت وان-تهران شروع می‌شود قیمت‌ها بالاتر می‌رود و ممکن است تا بالای ۲۰ میلیون تومان هم افزایش یابد.

علاوه بر وان، هزینه ۳ شب مسافرت به استانبول با پرواز بعدازظهر و هتل ۳ ستاره حدود ۱۰ میلیون تومان است. این هزینه نزدیک عید نوروز به بالای ۲۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد. علاوه بر ترکیه، تور باتومی گرجستان با هتل ۵ ستاره با صبحانه و شام در زمستان ۸ تا ۱۰ میلیون تومان بوده که از مسافرت به کیش و قشم ارزان‌تر است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # حج # رفح