بازدید 6727

استعلام تجمیعی خلافی خودرو با پلاک بدون احراز هویت 

کد خبر: ۱۲۲۱۲۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ 12 February 2024

استعلام تجمیعی خلافی خودرو با پلاک بدون احراز هویت 

گرفتن خلافی خودرو با پلاک، زمانی که به کارت خودرو یا سایر مدارک‌تان دسترسی ندارید، یکی از معدود راه‌هایی است که پیش رو خواهید داشت و می‌توانید به‌واسطه آن، از تخلفاتی که در یک بازه زمانی مشخص مرتکب شده‌اید، آگاه شوید و نسبت به پرداخت جریمه آن اقدام کنید.

  • چه روش‌هایی برای گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک وجود دارد؟
  • با کدام وب‌سایت و اپلیکیشن می‌توان این کار را انجام داد؟
  • اصلا آگاهی از خلافی‌های خودرو چه اهمیتی برای رانندگان خواهد داشت؟

با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود را دریافت کنید

از استعلام دوره‌ای خلافی خودرو غافل نشوید!

قوانین راهنمایی‌ورانندگی، مهم‌ترین عامل در برقراری نظم و کاهش تصادف‌های جاده‌ای است. بااین‌حال هنوز هم تخلفاتی در جامعه صورت می‌گیرد که شاید عمدی نباشد و از عدم آگاهی رانندگان نشات بگیرد.

در این راستا، گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک، به افراد کمک می‌کند که جرایم خود را بشناسند و درصدد جبران به‌موقع آن برآیند.

شاید از نظر شما و خیلی‌ها، برخی قوانین و مقررات رانندگی ناعادلانه به ‌نظر برسد؛ ولی اگر دقت کنید، می‌بینید تا چقدر در کاهش اتفاقات فاجعه‌بار و مرگ‌ومیرهای فراوان موثر عمل می‌کنند. به همین دلیل است که نقض این قوانین، به‌عنوان خلافی در پرونده شما ثبت و ضبط خواهند شد. برخی از آن‌ها فقط مشمول جریمه نقدی هستند ولی برخی دیگر، یک امتیاز منفی هم در گواهی‌نامه حک می‌کنند.

استعلام‌های دوره‌ای از خلافی، به شما کمک می‌کند که به‌موقع از تخلفات خود آگاه شوید و هر اقدامی که دررابطه‌با آن لازم است، انجام دهید تا از رسیدن آن به سطح نهایی و در نتیجه ابطال گواهی‌نامه یا توقیف خودرویتان پیشگیری کنید.

چند نوع استعلام خلافی داریم؟

برای گرفتن استعلام خلافی خودرو یا موتور، روش‌های زیادی پیش روی شماست که برخی از آن‌ها، احتیاج به احراز هویت مالک و واردسازی کد ملی دارند؛ این روش‌ها با نمایش جزئیات خلافی، شما را به درک عمیق‌تری از تخلفی که انجام داده‌اید، می‌رسانند و همچنین شما قادر به تسویه موردی خواهید بود.

حالا فرض کنید در شرایطی هستید که امکان احراز هویت برایتان فراهم نیست و کد ملی‌تان را هم فراموش کرده‌اید. در این مواقع، برخی‌ها می پرسند که آیا استعلام گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک میسر است؟

باید بگوییم بله؛ شما بدون احراز هویت هم می‌توانید استعلام بگیرید و خلافی‌هایی که شاید عمدی نبودند اما در پرونده شما ثبت شدند را بشناسید. به ‌نظر می‌رسد که این روش، شما را سریع‌تر به مقصودتان می‌رساند.

آیا گرفتن خلافی خودرو هزینه دارد؟

استعلام تجمعی خلافی، به‌منزله یک سرعت‌گیر است که گاهی اوقات در حین معامله خرید و فروش خودرو، زمان زیادی را از شما می‌گیرد؛ بنابراین، خیلی‌ها ممکن است در چنین مواقعی بی‌صبرانه در جست‌وجوی روشی باشند که بتوانند به‌سرعت خلافی‌های‌شان را دریافت کنند.

حالا این سوال مطرح می‌شود که اگر این امر را با گوشی هوشمند و دسترسی به اینترنت پیگیری کنند، هزینه‌ای باید بپردازند؟ این موضوع، کاملا به خودتان بستگی دارد که از چه روشی برای استعلام بهره می‌برید؛ هزینه استعلام خلافی در مراکز پلیس 110، 17.500 تومان است. درحالی‌که شما با گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک در برخی اپلیکیشن‌ها، فقط 5.200 تومان می‌پردازید.

در واقع، طبق مصوبه پلیس راهور، شما 5.200 تومان بابت کارمزد می‌پردازید و استعلام تجمیعی می‌گیرید. در این روش، امکان مشاهده جزئیات و پرداخت موردی وجود نخواهد داشت. (در نظر داشته باشید که سامانه‌ها و اپلیکیشن‌ها، هیچ دخل و تصرفی در تعیین هزینه کارمزد ندارند.)

روش دریافت خلافی در گذشته

قبل‌ترها، حرفی از استعلام گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک وجود نداشت. افراد برای پیگیری وضعیت، به مراکز پلیس 110 مراجعه حضوری داشتند که این عمل، هم هزینه‌های مشخصی را به‌دنبال داشت و هم باید در روزها و ساعت‌های خاصی صورت می‌گرفت. این موضوع، افراد را کمی محدود می‌کرد.

به لطف پیشرفت تکنولوژی و فناوری، این محدودیت برداشته شد و اینک، افراد می‌توانند بدون خروج از منزل، با گوشی هوشمندی که به آن دسترسی دارند، به هر روشی که بخواهند استعلام بگیرند و جریمه آن را بپردازند. اما به چه صورت؟

استعلام گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک با روش‌های امروزی

پرداخت خلافی در زمان مناسب، اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به‌خصوص اگر جریمه دیرکرد به آن تعلق بگیرد. یعنی اگر از زمان آن بگذرد، مبلغ جریمه 2 برابر خواهد شد و در این صورت، هزینه‌های سنگینی برایتان ایجاد می‌کند. روش‌های غیرحضوری که امروز، شما را در سریع‌ترین زمان ممکن در جریان همه‌چیز قرار می‌دهند، شامل موارد زیر هستند.

  • استعلام خلافی با سایت پلیس راهور: یکی از معتبرترین مراجع برای استعلام تجمیعی خلافی و پرداخت، وب‌سایت پلیس راهور ناجاست. شما بدون هیچ محدودیتی می‌توانید وارد این سایت شوید، استعلام بگیرید و با اتکا به امنیت آن، مبالغ جریمه را بپردازید.
  • استعلام خلافی با کد دستوری USSD: استفاده از کد دستوری *110# راهکار ساده دیگری است که توسط سامانه پلیس پیشنهاد شد. با واردکردن این کد، منوی کوچکی برایتان باز می‌شود که یکی از گزینه‌های آن، استعلام خلافی خودرو است.
  • استعلام خلافی با تماس تلفنی: پلیس راهور ناجا، این امکان را فراهم کرد تا به‌واسطه تماس با شماره گویای 88288888 و انتخاب گزینه استعلام تخلفات، به اپراتور متصل شوید؛ سپس شماره پلاک خود را اعلام کنید تا مبلغ خلافی به شما ارائه شود.
  • استعلام خلافی با اپلیکیشن‌های موبایلی: با گسترش روزافزون تکنولوژی‌های هوشمند و کارایی‌های متنوع آن‌ها در زندگی، اپلیکیشن‌های زیادی طراحی شدند که از لحاظ کاربری و امکانات جانبی، عملکرد خوبی دارند. یکی از چندین سرویس‌دهی‌های آن‌ها مرتبط با امور خودرو و استعلامات است.

پرداخت جرایم به صورت یک‌جا و آنی

گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک، یک روش سریع برای رانندگانی است که می‌خواهند بدون احراز هویت و پیمودن مراحلی کم‌تر به تخلفات خود پی ببرند و سپس جرایم را به‌صورت آنی و یکجا بپردازند. حتی اگر شما احترام زیادی برای قوانین راهنمایی‌ورانندگی قائل باشید، باز هم ممکن است ناخودآگاه مرتکب تخلف شوید.

این تخلف‌ها توسط دوربین یا پلیس راهور در گواهی‌نامه شما ثبت می‌شوند. اگر شدت کمی داشته باشند، فقط جریمه نقدی به شما تعلق می‌گیرد و اگر خطرآفرین باشند، یک امتیاز منفی هم به مجوز رانندگی‌تان اضافه خواهند کرد. به همین دلیل، بهتر است که به استعلام‌های دوره‌ای پایبند باشید تا با پرداخت جریمه و اصلاح رفتارهای نامناسب‌تان از رخداد خطرات بعدی پیشگیری کنید.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی