بازدید 2303

گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور با سلطان عمان

رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با سلطان عمان، اقدام قاطع و فوری کشور‌های اسلامی و آزادگان جهان را برای توقف ماشین کشتار صهیونیستی ضروری دانست.
کد خبر: ۱۱۹۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰ 15 October 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز شنبه در گفتگوی تلفنی با «هیثم بن طارق» سلطان عمان، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره بر توسعه روابط، تقویت حسن همجواری و ارتقای اعتماد بین دو کشور تاکید دارد، از نقش‌آفرینی سازنده مسقط در حل و فصل مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی قدردانی کرد.

رئیس جمهور در ادامه عملیات خودجوش و مبتکرانه طوفان‌الاقصی را شمشیری توصیف کرد که پس از تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر از غلاف بیرون آمده و محاسبات صهیونیستی- غربی را به هم ریخته است.. دکتر رئیسی اضافه کرد: امروز رژیم صهیونیستی و متحدان آن، با استمرار قطع آب و برق و ممانعت از ورود دارو و غذا به‌دنبال قتل‌عام دسته‌جمعی در غزه و تحمیل کوچ دسته جمعی مردم از خانه و کاشانه خود هستند. رئیس جمهور با اشاره به اینکه حمایت نامحدود کشور‌های غربی و به‌ویژه آمریکا از جنایات صهیونیست‌ها شرایط را بیش از پیش پیچیده و وخیم کرده است، اقدام قاطع و فوری کشور‌های اسلامی و آزادگان جهان را برای توقف ماشین کشتار صهیونیستی ضروری دانست. رئیسی تاکید کرد: بررسی وضعیت وخیم فعلی در غزه باید به سرعت در دستور کار سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و بقیه مجامع بین‌المللی قرار گیرد.«هیثم بن طارق» سلطان عمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: نباید اجازه دهیم یک‌بار دیگر سیاست کوچاندن مردم مظلوم فلسطین و تحمیل آوارگی به آنان اتفاق بیفتد.سلطان عمان با تأیید نظر رئیس جمهور ایران مبنی بر توان و ظرفیت امت اسلامی برای توقف روند ظلم و تجاوز جاری در غزه، خاطرنشان کرد: ما با همه طرف‌هایی که می‌توانند در توقف این جنایات مؤثر و نقش‌آفرین باشند، در تماس هستیم.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل