بازدید 1527

افزایش قیمت نفت به دلیل نگرانی از کمبود عرضه

نگرانی از کمبود احتمالی عرضه، قیمت نفت را برای چهارمین روز متوالی افزایش داد. این کسری ناشی از کاهش تولید شیل در ایالات متحده و همچنین ادامه کاهش تولید در عربستان سعودی و روسیه است.
کد خبر: ۱۱۹۳۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵ 19 September 2023


به گزارش تابناک از اینوستینگ، بهای معاملات آتی نفت برنت، با 0.43 درصد افزایش به 94.84 دلار در هر بشکه رسید. در همین حال، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 1.01 درصد افزایش به 92.40 دلار در هر بشکه رسید. قیمت‌ها طی سه هفته گذشته به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده‌اند و هر دو شاخص اکنون نزدیک به بالاترین حد خود در 10 ماه گذشته معامله می‌شوند.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، انتظار می‌رود تولید نفت از مناطق تولیدکننده شیل در ایالات متحده در ماه اکتبر به 9.393 میلیون بشکه در روز کاهش یابد. این کمترین میزان تولید از ماه می 2023 و سومین کاهش ماهانه متوالی است.

عربستان سعودی و روسیه برای افزایش نگرانی‌های عرضه، توافق کرده‌اند که محدودیت‌های تولید مشترک خود را به میزان 1.3 میلیون بشکه در روز تا پایان سال تمدید کنند. کلوین وانگ، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA، بر نگرانی های عرضه و برخی جنبه های فنی که در حال حاضر از قیمت نفت حمایت می کند، تاکید کرد.

با این حال، تحلیلگران بانک ملی استرالیا نگران بی ثباتی بازار در آینده هستند. نگرانی آنها ناشی از اظهارات اخیر امین ناصر، مدیرعامل آرامکو عربستان و وزیر انرژی عربستان سعودی است.او پیش‌بینی بلندمدت تقاضای شرکت را کاهش داد، در حالی که وزیر انرژی از محدودیت‌های تولید اوپک پلاس حمایت کرد و از چشم‌انداز اقتصاد جهانی ابراز نگرانی کرد.

انتظار می‌رود که تصمیمات چند بانک مرکزی بزرگ از جمله ایالات متحده، بریتانیا، ژاپن، سوئد، سوئیس و نروژ، بر عدم اطمینان بازار بیافزاید. به گفته تاماس وارگا از PVM Energy، بازار در نتیجه تقابل بین کاهش عرضه و یک پس‌زمینه اقتصادی نامطمئن در لبه خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس