بازدید 1710

سخنگوی فراجا: پلیس بهای امنیت را با جانش می‌پردازد

سخنگوی پلیس گفت: پلیس بهای تولید امنیت را با جانش می‌پردازد.
کد خبر: ۱۱۹۱۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲ 08 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگو و معاون فرهنگی اجتماعی فراجا در یادداشتی در خصوص شهدای اخیر پلیس با عنوان «بهای تولید امنیت را پلیس با جانش می پردازد» آورده است:

برای شهدایمان می‌نویسم، برای مظلومیت آنان، برای اشکِ کودکان و سوزِ دل خانواده شان، برای رشادت ، شجاعت ، صلابت و جوانمردی یکایکشان ، یادمان باشد تأمین امنیت، هزینه سنگینی دارد و بهای آنرا این روزها پلیس با جانش می پردازد.

باردیگر دو تن از نیروهای خوش خلقِ پلیس در حین تردد درشهر در یک ترور کور و ناجوانمردانه توسط تروریست‌های ایران ستیز و اشرار مسلح در سیستان و بلوچستان جانشان رادرطبق اخلاص گذاشتند که جایشان پُر شدنی نیست.

وقتی صحبت از رشته‌های ناگسستنی مأموریت پلیس با روزمرگی های شهروندان به میان می آید سخن گزافی نیست ؛ پَر کشیدنِ ماموران پلیس در مأموریت‌های درون شهری برای حفظ برقراریِ ایمنی شهروندان در تخریب سازه های نا ایمن درپایتخت موید آن است.

آن هنگام که به مظلومیت شهدای فراجا اشاره می‌شود، به واقع نمی‌دانم کفه پریشان حالیم برای کدامشان سنگین تر است ؟ برای پیکر همرزمانِ کاربلدِ بی ادعایم که از زیر آوار بیرون آمد و کسی چه می داند زیر آوار ماندن و خاک را به جای هوا به ریه ها فرستادن چیست ؟ همانند غواصان عزیزمان که به جای شنا در اروند رود با دست‌های بسته در خاک دفن شدند.

غم کدامشان را به دوش و دل بکشیم، آن همکارِ گران سنگمان در کلانتری که در هنگامه دستگیری متهمِ سلاح به دست، خون داد تا خونِ شهروندی بر زمین نریزد یا آن مامورِ متعهدی که جان فرزندان این مرز و بوم برایش ارجحیت داشت و نخواست که گرفتارِ افیون اعتیاد شوند و در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر جانش را در طَبَقِ اخلاص و هبه این سرزمین کرد و یا آن مرزبانِ باغیرتی که جان می‌دهد ولی خاک نمی‌دهد و یا عوامل گشتِ درون شهری که مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند و یا آن گشت پلیس راهور که درجاده مورد پرسش قرار می‌گیرد و راهنمایی می‌کند اما در پاسخ به جای تشکر آماج گلوله و سربهای داغ قرار می‌گیرد، آن مأمور چک و خنثی بمب که قیچی بر رشته جان خویش می زند برای سرباز خوش غیرتی که آموخته دفاع از وطن و هموطنانش عین همجواری با ایزد است و یا دیگر همکاران شهیدم بی شک تعدد و گستره مأموریت‌های مخاطره آمیز شبانه روزی پلیس، کشف هزاران تن مواد و اقلام ممنوعه، پنجه در پنجه بدطینتان و مخلان نظم و امنیت انداختن و در نهایت تولید امنیت، بهایی دارد و این روزها عزیزانم در فراجا با جان گرانقدرشان این بها را می پردازند.

فراجایِ مقتدر و مظلوم ترکیب عجیبی است؛ فراجا همان پلیس مظلوم ایران ما که آماج حملات‌ مغرضان و برخی از دوست نماهاست، آری امنیت به خودی خود ایجاد نمی‌شود و همگان می‌بایست برای تأمین و ارتقاء آن تلاش کرد و حامی وقدردان تلاشگران عرصه امنیت باشیم.

پاس می‌داریم زحمات همه گرامیان را در سازمان بزرگ پلیس و کلاه از سر برمی‌داریم و تمام قد به احترامشان می ایستیم، یقیناً بهشت وهمجواری با سالار شهیدان جایگاه شهدای متعهد و مظلوممان می‌باشد. یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی