بازدید 3628
۴

آخرین وضعیت حق آبه هیرمند و مذاکرات با طالبان

احمد وحیدی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت پیگیری حق‌آبه هیرمند گفت: بر اساس کمیساریاریی که تشکیل شده ایران از آن نقطه‌ای که می‌توانست بازدید کرد، در حال حاضر دنبال این هستند که بتوانند از خود محل سد هم بازدید کنند.
کد خبر: ۱۱۹۰۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶ 29 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سردار احمدوحیدی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت پیگیری حق‌آبه هیرمند گفت: بر اساس کمیساریاریی که تشکیل شده ایران از آن نقطه‌ای که می‌توانست بازدید کرد، در حال حاضر دنبال این هستند که بتوانند از خود محل سد هم بازدید کنند.

احمد وحیدی درباره آخرین وضعیت پیگیری حق‌آبه هیرمند از سوی ایران و اینکه هشدار داده می‌شود کم‌آبی منجر به مهاجرت مردم استان سیستان و بلوچستان می‌شود که این برای مرزها ممکن است وضعیتی نامطلوبی به وجود بیاورد، گفت: آخرین قرار این شد که عزیزان بر اساس معاهدات کمیساریایی که تشکیل شد از ایران رفتند و از آن نقطه‌ای که می‌توانستند برابر تعهدات و قراردادها بازدید کنند، بازدید کردند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر دنبال این هستند که بتوانند از خود محل سد هم بازدید کنند که آن هم در دست اجرا است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تمهیداتی برای حل مشکل کم‌آبی استان سیستان و بلوچستان اندیشده شده است، گفت: بله، به شدت در جریان است که از منابع مختلف آبی که می‌توان استحصال کرد و انتقال داد، این کار انجام شود و این مساله در دستور کار جدی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
همون طور که طالبان افغانستان به تعهداتش به پاکستان برای عدم حضور تی تی پی در خاک افغانستان پایبند نیست به قرارداد ها با ایران هم پایبند نخواهد بود البته تا حدودی طبیعیه چون برای هر کشوری منافع خودش مهمه نه منافع کشورهای به ظاهر مستضعف!!!
قرار شده به طالبان آب و غذا و برق و سوخت هم بدهیم مشت محکمی بر دهان آمریکا
شما این ده میلیون مهاجر رو اخراج کنید هم وضع آب درست میشه هم برق و هم مواد غذایی
همش وعده و وعید الکی، بیش از چهل ساله که هر سال دریغ از پارسال.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم