بازدید 4560

هدف تروریست‌های شاهچراغ (ع) چه کسانی بودند؟

یک منبع آگاه به «فرهیختگان» اعلام کرد: در محل اختفای اعضای گروه تروریستی که پس از جنایت دستگیر شدند، عکس‌هایی از نوجوانان فیروزآبادی یافت شده که در آیین پیاده‌روی به حرم احمدبن‌موسی آمده بودند و تروریست‌ها مطابق طرح‌ریزی خود بنا داشته‌اند آنها را مورد هدف قرار دهند و پس از آن از طریق مانور رسانه‌ای روی این جنایت احساسات جامعه را جریحه‌دار کرده و حس ناامنی به جامعه تزریق کنند.
کد خبر: ۱۱۸۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰ 16 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه فرهیختگان، با توجه به فروپاشی یک شبکه تروریستی بزرگ در روزهای ابتدایی مردادماه این توقع وجود داشت که ملاحظات امنیتی با نگاه ویژه‌تری در کشور لحاظ شود. این ملاحظات درمورد حرم شاهچراغ که کمتر از یک سال قبل هدف حمله تروریستی قرار گرفته بود جدیت بیشتری را می‌طلبید.

تکرار حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ و عبور همراه با اسلحه تروریست داعشی از در باب‌المهدی حرم این ابهام را در افکار عمومی به وجود آورده که چرا با وجود اطلاع از برنامه‌ریزی سرویس‌های اطلاعاتی غربی و عبری برای حملات تروریستی گسترده و سابقه اقدام تروریستی در حرم شاهچراغ مراقبت‌های امنیتی از این محل به قدر کافی لحاظ نشده و نتوانسته از تکرار این اقدام جنایتکارانه جلوگیری کند. مهم‌ترین انتقادات درمورد اقدام جنایتکارانه روز یکشنبه این است که چرا در مقابل دری که فرد تروریست از آن وارد شده هیچ گیتی وجود ندارد. این ابهام اما با پاسخی غیرمعقول از جانب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس مواجه شد. قزل‌سفلی در پاسخ به اینکه چرا هیچ گیتی مقابل تروریست شاهچراغ نبوده گفته است: «چون این فرد از در خروجی وارد حرم شده به همین دلیل هیچ گیتی در آن نقطه وجود نداشته است.» واضح است که نمی‌توان توقع داشت یک تروریست مسلح همچون مردم عادی به قوانین تردد پایبند بوده و لزوما از همان دری وارد حرم شود که دیگران وارد می‌شوند.

علاوه‌بر این مطابق آنچه یک منبع آگاه به «فرهیختگان» اطلاع داده است، تروریست‌ها بنا داشته‌اند در ایام منتهی به چهلمین روز پس از اعدام عوامل تروریستی آبان‌ماه سال گذشته جنایت رخ‌داده را یادآوری کرده و حس ناامنی را در مردم زنده نگه دارند. ۱۷ خرداد سال جاری عوامل حادثه تروریستی آبان‌ماه ۱۴۰۱ به دار آویخته شدند و تروریست تاجیک‌تبار ۲۲ مردادماه یعنی در سی‌وهفتمین روز پس از این واقعه دست به جنایتی دیگر در حرم احمدبن‌موسی می‌زند که با اقدام شجاعانه یکی از خادمان حرم قبل از اینکه این جنایتکار بتواند فاجعه‌آفرینی کند، دستگیر می‌شود. این منبع آگاه همچنین درمورد چرایی عدم موفقیت نیرو‌های امنیتی در دستگیری تروریست داعشی قبل از نیروی خدمت‌رسان حاضر در حرم نیز گفته است که یکی از نیرو‌های حاضر در مقابل در اسلحه کلتی داشته و آن را به سمت فرد تروریست نشانه می‌رود، اما به دلیل عمل نکردن به‌موقع اسلحه خود او توسط گلوله مضروب می‌شود. در پشت صحنه جنایت روز یکشنبه یک گروه تروریستی قرار داشته که بلافاصله اعضای آن دستگیر شدند و رئیس کل دادگستری استان فارس تعداد آن‌ها را ۱۰ نفر برشمرده و هویت تمامی آن‌ها را غیرایرانی و اتباع خارجی اعلام کرده است.  

مطابق آنچه که این منبع آگاه به «فرهیختگان» اعلام کرده در محل اختفای اعضای این گروه تروریستی عکس‌هایی از نوجوانان فیروزآبادی یافت شده که در آیین پیاده‌روی به حرم احمدبن‌موسی آمده بودند و تروریست‌ها مطابق طرح‌ریزی خود بنا داشته‌اند آن‌ها را مورد هدف قرار دهند و پس از آن از طریق مانور رسانه‌ای روی این جنایت احساسات جامعه را جریحه‌دار کرده و حس ناامنی به جامعه تزریق کنند، به همین دلیل تروریست داعشی در هنگام حمله به حرم ۸ خشاب و ۲۴۰ تیر جنگی همراه خود داشته که تنها موفق به شلیک ۱۱ گلوله شده است. اگرچه این اقدام با ورود نیرو‌های امنیتی و مردمی ناکام ماند، اما نمی‌توان به‌راحتی چشم بر ضعف‌های عملکردی در حفاظت از سلامت زائران حرم شاهچراغ بست و از دو جنایت مشابه در کمتر از یک سال عبرت نگرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۰
من فروردین شاهچراغ بودم و به یکی از خادمین گفتم این درب خروج زیادی بزرگه و هیچ حافظتی هم نمیشه ... ولی شیراز است و ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
.....ولی شیراز بی مدیراست.........
شکر خدا باز هم خوب مهار شد
الان دوستان داخلیشون دارن میسوزن، همونایی که شش ماه امنیت را از مردم ایران به اسم آزادی سلب کردند
11تیر شلیک شده 2ر نفر شهید و 8 نفر مجروح واقعا اطلاع رسانی درست است
کاکو گیر نده حال ندوشتیم.
چه کسانی از این واقعه سود می برند؟؟
از 17 خرداد تا 22 مرداد می شود 65 روز نه 37 روز
پس نیروهای اطلاعاتی چه کار می کنند. این تروریست ها راحت با اسلحه وارد شهر و حرم می شوند. با جلسه و سخنرانی که چیزی درست نمی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۵
مشکل همه الان حجاب شده
علیرغم اینهمه دشمن و نقشه برای بر هم زدن امنیت کشور باز هم حفره های اطلاعاتی فراوان در کشور وجود دارد این بار هم به خیر گذشت اما مامورین اطلاعاتی باید حواسشان را بیشتر جمع کنند !
برچسب منتخب
# توماج صالحی # نمایشگاه کتاب # موسسه مصاف # صادق زیباکلام # سیل
وب گردی