بازدید 4859

خفاشی با شنل سفید که انجیر دوست دارد

خفاش سفید هندوراس (Ectophylla alba) که خفاش سفید کارائیب نیز نامیده می‌شود، گونه‌ای خفاش از خانواده Phyllostomatidae است.
کد خبر: ۱۱۸۷۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴ 09 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، این خفاش تنها عضو از جنس Ectophylla است. این جنس و گونه هر دو به صورت علمی برای اولین بار در سال 1892 توصیف شدند. این گونه دارای خز متمایز و کاملاً سفید است که تنها در 6 گونه از حدود 1300 گونه شناخته شده خفاش یافت می‌شود. با بریدن استراتژیک برگ، از برگ های گیاه "چادر" می‌سازد.

خفاشی با شنل سفید که انجیر دوست دارد

در طول روز در این چادرها می‌خوابد. این میوه‌خوار متخصص است که تقریباً به طور انحصاری میوه‌های یک گونه از انجیر را مصرف کند. ماده‌ها احتمالاً دو بار در سال باردار می‌شوند و هر بار یک فرزند به دنیا می‌آورند.

خفاشی با شنل سفید که انجیر دوست دارد
خفاش سفید هندوراس گونه‌ای منحصر به فرد از خفاش بومی آمریکای مرکزی است. این گونه از خفاش خز متمایز و کاملاً سفید دارد، گوش‌ها، تراژی (برآمدگی های غضروفی در جلوی دهانه گوش)، بینی و لب‌های آن به رنگ نارنجی مایل به زرد روشن است. بینی نیز دارای حاشیه دندانه‌دار است. خفاش سفید هندوراسی نیز هشت تا ده "زگیل" کوچک در زیر دهان خود دارد.

 

خفاش‌های سفید هندوراس در چندین کشور آمریکای مرکزی از جمله کاستاریکا، هندوراس، نیکاراگوئه و پاناما یافت می‌شوند. آنها جنگل‌های همیشه سبز مرطوب و جنگل‌های ثانویه را ترجیح می‌دهند، که می‌توانند نیازهای خاص خود را برای خزان کردن و رژیم غذایی برآورده کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل