بازدید 5717
۷

کدام بازنشسته‌ها جذب آموزش و پرورش می‌شوند؟

به گفته مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش، امسال آن دسته از بازنشستگان آموزش و پرورش که رتبه سه به بالا دارند برای همکاری و جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش به کار گرفته می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۸۶۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۶ 05 August 2023

به گزارش «تابناک»، سجاد صدیقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال آموزش و پرورش خاصه در شغل آموزگار ابتدایی کمبود معلم دارد و در آموزگار ابتدایی این کمبود نیرو بیشتر است، درباره روش‌های جبران کمبود نیرو اظهار کرد: چندین روش برای  جبران این کمبود داریم. یکی از این روش‌ها استفاده از بازنشسته‌های آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به پایین بودن میانگین سنی بازنشستگان آموزش و پرورش، ادامه داد: معمولا دانشجویان تربیت معلم که ۱۸ سالگی وارد دانشگاه شده‌اند ۴۸ سالگی بازنشسته می‌شوند که ۴۸ سالگی سن شادابی و کار است و افراد تا سن ۶۵ سالگی سر حال هستند. خیلی از اساتید دانشگاه تا ۷۰ سالگی کار می‌کنند  و از این توانمندی باید به عنوان فرصت استفاده کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در عین حال افزود: اما به دلیل اینکه توانمندی خود معلمین بازنشسته در سطوح مختلفی قرار دارد، ممکن است برخی بگویند بعضا بازنشسته‌ها کفایت لازم را برای تدریس ندارند. این موضوع را از رتبه آنها می‌توان تشخیص داد. از این رو بنا شد امسال از مهر ۱۴۰۲ همکاری با بازنشستگان در آموزش و پرورش از رتبه‌ای به بالا صورت گیرد و بازنشستگانی که رتبه سه به بالا دارند با ما همکاری کنند تا یک حداقلی را برای این امر احصاء کنیم و افراد توانمند به کار گرفته شوند.

مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که ممکن است بازنشسته‌ای که سال قبل به کار گرفته شده اما مهر امسال به دلیل اینکه رتبه سه به بالا ندارد در آموزش و پرورش به کارگرفته نشود؟، توضیح داد: جمع بندی این امر بر اساس اینکه در شورای توسعه چه تصمیم گیری شود، انجام می‌شود. بنابراین این مورد ممکن است، مگر اینکه در شورای توسعه تصمیم دیگری اتخاذ شود. در حال حاضر بنا شده بازنشستگانی به کار گرفته شوند که حداقلی از صلاحیت را داشته باشند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۷
باز نشسته که نباید معلم باشه -بعنوان مدیر و ناظم باید باشند-و تازه کار با حجم کمتر در هفته
پاسخ ها
رحمان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
عجب استدلالی. هنوز هم فکر می کنید مدیران و معاونان مدرسه بیکار هستن..
البته خیلی از معلما این فکر و می کنن.. زهی خیال باطل...
اگه همان تصمیمی که درباره بازنشسته ها گرفتین را عملی کنین باید به کلاس های قبلی یعنی پایه های از قبل تدریس شده برگردونه بشن که کارآیی بهتری هم داشته باشن .
اگه باز نشسته کارایی می داشت چرا میگفتند باز نشسته با سرنوشت بچه های بی گناه بازی نکنید چرا ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان را بیشتر نمی کنید .فقط دغدغه آموزش و پرورش پر کردن کلاس درس است.مهم آموزش مفید و کارآمد باید باشد.ممنون
بازنشسته ها مگر رتبه بندی شده اند
مگه چقدر اخراج کردید!!؟
اگ بازنشسته در طول ۳۰ سال کار بلد بود دیگه نمیتونه تدریس کنه اونایی که سیاهی لشکر بودند ۵۰ سال دیگه هم کار میکنند. ناگفته نماند رتبه شون اتفاقا چون بلد بودن مدرک جمع کنند ۳ به بالا هست ک مشاور با سواد وزیر گفت.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس