بازدید 23833
سه هزار و سیصد و پنجاهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

علم‌الهدی: تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود / خاندوزی: روابط اقتصادی تهران و ریاض برد- برد است / حسین طائب:  محاکمه روحانی، دیر یا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد / روحانی: انشاءالله که برای صداوسیما و ائمه جمعه و نیروهای مسلح هم فرق نمی‌کند که چه دولت یا مجلسی سر کار باشد

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: ایران، برنارد فیلن، شهروند بازداشتی فرانسوی - ایرلندی را آزاد کرد / بدهی «۶۰ میلیاردی» دانشگاه تهران باعث قطع دسترسی دانشجویان به پایگاه‌های علمی و بین المللی شد / محمودزاده، نماینده مهاباد: شماری از معلمان به بهانه شرکت در اعتراضات از رتبه‌بندی محروم شده‌اند / پلمب غرفه انتشارات روزنه در نمایشگاه کتاب و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۲ 12 May 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

مقایسه دولت «روحانی» و «رئیسی» به روایت رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت
رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: در هشت سال دولت قبلی، نه تنها روند اعتبارات عمرانی نزولی بوده، بلکه در دو سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۴ رشد سالانه پرداخت‌های عمرانی منفی شده است. سپهر خلجی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:‏ «آدرس غلط درباره پروژه‌های عمرانی؛ تحقق بودجه عمرانی در دولت خسته ۶۵ درصد؛ در دولت رئیسی ۱۲۵ درصد. نرخ رشد اقتصادی صفر، تورم ۶۰ درصدی (بالاترین تورم ۸۰ سال اخیر)، بهره‌وری منفی، نرخ رشد منفی ۴.۶ درصدی سرمایه‌گذاری و ۸ برابر شدن میزان نقدینگی بخشی از آمار‌ها و عملکرد دولت خسته است. در دولت خسته به رغم بی‌عملی در افزایش درآمد‌های پایدار دولت، هزینه‌های جاری به شدت افزایش یافت و به عبارتی با رشد هشت برابری نقدینگی هزینه‌ها از جیب مردم تأمین شد، در این بین بیشترین آسیب به قشر متوسط و کم‌درآمد وارد شد. عبور ضریب جینی از ۴۰ واحد بیانگر افزایش فاصله طبقاتی است. ‏هزینه‌های جاری در دولت خسته بیش از ۶٫۴ برابر گشت. برای تأمین این هزینه‌ها علاوه بر انتشار قابل توجه اوراق مشارکت و انتقال بدهی به دولت فعلی، به اذعان رئیس‌کل بانک مرکزی وقت به استفاده از پول پرقدرت روی آورده شد و نتیجه هم رشد نقدینگی و عبور تورم از مرز ۵۰ درصد بود. ‏تنها در ۵ ماه آخر دولت خسته ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی استقراض شد و این در حالی بود که حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان تخصیص بدون وجود منابع در خزانه مانده بود. ‏پرداخت‌های عمرانی در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۱۳۶ هزار میلیارد تومان رسید که ۷۶ درصد بیشتر از رقم سال ۱۳۹۹ بود. افزایش ۷۶ درصدی پرداخت‌های عمرانی در یک سال، در بیست سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

حسین طائب:  محاکمه روحانی، دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد
حسین طائب خطاب به دانشجویی که سوال پرسیده بود، گفت: گفتید مصونیت، چه کسی مصونیت دارد؟ به مقابله با فساد در آمریکا اشاره کردید؛ مگر جنبش ۹۹ درصد را سرکوب نکردند؟ کدام بخش حقوق بشر در اروپا اتفاق افتاده است؟ مشاور عالی فرمانده سپاه درباره محاکمه روحانی گفت: تجربه من در جمهوری اسلامی در این۴۳ سال می‌گوید دیر و زود دارد، اما سوخت و ساز ندارد. اما اینکه الان اولویت ما محاکمه قبلی‌هاست؟ جامعه را به سمت حل مسائل ببریم و پیشرفت کشور را دنبال کنیم یا حتی موضوع اقتصاد و پیشرفت را تبدیل به دعوا سیاسی کنیم؟ اگر این دولت موفق شد و نشان بدهد که روندها را تغییر داده، پایان چهار سال نشان می دهد که پیشرفت در کشور اتفاق می‌افتد، آن موقع مطالبه گری صورت می‌گیرد. مطالبه گری بخشی نیست؛ مطالبه عمومی است با برخورد کسی که ترک فعل کرده است. مفاسد را نمی‌گویم.

ایران برنارد فیلن شهروند بازداشتی فرانسوی - ایرلندی را آزاد کرد
خبرگزاری دولت نوشت: مطلع شدیم «برنارد فیلان» یک تبعه فرانسوی - ایرلندی که به جرم تهیه و ارسال اطلاعات امنیتی در اوج حوادث اخیر ایران، دستگیر و محاکمه شده بود، به موجب حکم قضایی و با ملاحظات انسان‌دوستانه آزاد شد. در ادامه این گزارش آمده است: آقای فیلان ۶۴ ساله کارشناس گردشگری که تابعیت دوگانه فرانسوی - ایرلندی دارد، اکتبر گذشته در اوج اغتشاشات در مشهد بازداشت شد. با توجه به اینکه نامبرده با گذرنامه فرانسوی وارد ایران شده بود، پرونده وی توسط سفارت این کشور در تهران مورد پیگیری قرار گرفت اما به دیپلمات‌های ایرلندی در ایران نیز چندین نوبت دسترسی کنسولی داده شد. فیلان بعد از گذراندن مراحل قضایی در ایران و محرز شدن جرم وی، به ۶ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. 

انتشار فیش حقوقی ۱۰۶ میلیونی کارمند شهرداری تهران
فیش حقوقی ۱۰۶ میلیونی کارمند حراست سازمان پسماند در فضای مجازی منتشر شد.  ساعاتی  پیش فیش حقوقی کارمند حراست در سازمان پسماند شهرداری تهران در مرداد ۱۴۰۱ به مبلغ ۱۰۶ میلیون تومان منتشر شد.  خبرگزاری فارس نوشت: البته برخی اقلام فیش حقوقی منتشره نشان می‌دهد بخشی از پرداختی به فرد مذکور مربوط به معوقات است.

بدهی «۶۰ میلیاردی» دانشگاه تهران باعث قطع دسترسی دانشجویان به پایگاه‌های علمی و بین المللی شد
معاون پژوهشی دانشگاه تهران از بدهی ۶۰ میلیاردی دانشگاه تهران به پایگاه های علمی بین المللی و قطع دسترسی دانشجویان ارشد و دکتری به این سایت ها خبر داد. مهدی فکور با اشاره به بدهی میلیاردی دانشگاه تهران به سایت ها و بانک های اطلاعاتی و قطع دسترسی پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به برخی پایگاه های علمی دنیا، اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ ارز در ماه های اخیر، مجموع بدهی های دانشگاه تهران از سال ۹۷ تاکنون به ۶۰ میلیارد تومان رسیده است. معاون پژوهشی دانشگاه تهران با بیان این که به دلیل بدهی ها، برخی از این سایت ها برای پژوهشگران بسته شده و قابلیت دسترسی به آن ها وجود ندارد، گفت: البته هزینه دسترسی به یکسری بانک های اطلاعاتی که مبلغ بدهی به آنها، پایین تر است را پرداخت کرده ایم. فکور در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شعار اصلی دانشگاه تهران در راستای حمایت از پژوهشی های علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری و همچنین با توجه به اینکه دسترسی به مقالات در این حوزه ها سخت تر است، محدود یک سری از سایت های اطلاعاتی بین المللی در این حوزه باز شده و اقدام به پرداخت مبالغ بدهی های آنها کرده ایم.

معاون دادگستری استان خراسان رضوی: نباید توقع داشته باشیم که در حوزه‌ی حجاب، قوه‌ی قضاییه با همه‌ برخورد کند
معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: اگر برای عفاف و حجاب از قبل برنامه‌ریزی داشتیم یکباره با یک موضوع گرفتار نمی‌شدیم. در حوزه‌های ایجابی کارهای زیادی می‌توانستیم انجام دهیم که ندادیم و اینگونه شد. نباید توقع داشته باشیم دستگاه قضا با همه برخورد کند؛ زیرا دو جبهه نیستیم و اگر پرونده تشکیل دهیم برای فرزندان خودمان تشکیل می‌دهیم.

کمال خرازی: ایران تجهیزاتی ساخته که اعجاب‌آور است
کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: یکی از منابع عظیم قدرت، نظامی و دفاعی است تا امنیت و استقلالشان حفظ شود و با استفاده از قدرت رشد و توسعه پیدا کنند. جمهوری اسلامی ایران در احراز چنین قدرتی خون‌های بسیار داده است. بعد از آن هم با توسعه صنایع دفاعی خودکفا شده و تجهیزاتی ساخته که هم از جهت قدرت و هم سرعت اعجاب‌آور است.

روحانی: انشاءالله که برای صداوسیما و ائمه جمعه و نیروهای مسلح هم فرق نمی‌کند که چه دولت یا مجلسی سر کار باشد
حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران در جلسه دوره‌ای خود با وزیران و معاونان رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم که روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت برگزار شد، با تبریک روز کارگر و معلم گفت: امروز شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست و اکثریتی از جامعه، کاهش قدرت خرید خود را لمس می‌کنند. وقتی تورم بالاتر از ۵۰ درصد است و افزایش حقوق حدود ۲۰ درصد، معلوم است که قدرت خرید مردم پایین می‌آید و این میزان یارانه هم کفاف زندگی مردم را نمی‌دهد.رئیس‌جمهور سابق افزود: حالا با اینکه گفته می‌شود حاکمیت یکدست شده، انتظار می‌رود مشکلات زیادی حل شود. البته باید دید منظور از حاکمیت یکدست چیست و آیا می‌تواند مفید باشد؟ چون قوه قضائیه که باید بی‌طرف باشد، پس لابد منظور از حاکمیت یکدست، دولت و مجلس است. انشاءالله که برای صداوسیما و ائمه جمعه و نیروهای مسلح هم فرق نمی‌کند که چه دولت یا مجلسی سر کار باشد. در اصل باید ملت و حاکمیت یکدست شوند نه قوای حاکمیت. اگر ملت و حاکمیت یکدست شدند، مشکلات حل می‌شود. دولت قوی نمی‌تواند کاری کند، جامعه قوی می‌تواند مشکلات را حل کند، آن هم با همراهی یکدیگر.

 

پلمب غرفه انتشارات روزنه در نمایشگاه کتاب
مسئولان انتشارات روزنه از دستور مسئولان نمایشگاه کتاب تهران برای تعطیلی غرفه این انتشارات در نمایشگاه کتاب خبر دادند. پیش از این، علیرضا بهشتی شیرازی مدیر انتشارات روزنه، بامداد سه شنبه پنجم اردیبهشت توسط ماموران امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.  نشر روزنه با اعلام خبر تعطیلی غرفه این انتشارات در روز اول نمایشگاه کتاب تهران نوشت: «شروع و پایان نمایشگاه کتاب برای ‎ نشر روزنه یک روز بیشتر طول نکشید. امروز مسئولین نمایشگاه کتاب تهران بدون ذکر دلیلی مشخص دستور به بسته شدن غرفه نشر دادند. هنوز دلیل این اقدام برای خود ما نیز مشخص نیست.»/شرق

 

یک آمار عجیب از ورشکستگی رستوران‌ها به دلیل گرانی و کاهش قدرت خرید
 رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم‌پزان مشهد از جمع‌آوری ۲۵۵ واحد صنفی خود در سال ۱۴۰۱ به دلیل گرانی‌ها، کاهش قدرت خرید مردم و نبود نرخ‌نامه جدید خبر داد.  حسن امیریان در خصوص وضعیت اصناف رستوران‌دارها، چلوکبابی و آشپزخانه‌ها با توجه به کاهش قدرت خرید مردم عنوان کرد: از مجموع ۱۲۰۰ واحد صنفی به دلیل گرانی، نبود نرخ‌نامه و کاهش قدرت خرید مردم ۲۵۵ واحد صنفی در سال ۱۴۰۱ جمع‌آوری کرده‌اند. وی افزود: همچنین ۲۰۰ واحد صنفی در دست اقدام برای تاسیس داریم که به دلیل مسائل بهداشتی هنوز جواز خود را کسب نکرده‌اند. رئیس اتحادیه صنف رستوران‌داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم‌پزان مشهد در خصوص مهم‌ترین علت ورشکستگی واحد‌های صنفی مذکور گفت: اکثرا به دلیل نرخ‌نامه‌های ضعیف و کسادی بازار بوده است. وی بیان کرد: یک نوع ضرر واحد‌های صنفی کاهش مشتریان به دلیل کاهش قدرت خریدشان است، اما یک نوع ضرر دیگر واحد‌های صنفی به دلیل نبود نرخ‌نامه معتبر و به روز است. پنج ماه است می‌خواهند برای گوشتی که از کیلویی ۲۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است، نرخ جدید به ما بدهند. واحد صنفی ما در این پنج ماه چه کاری انجام دهد؟

محمودزاده، نماینده مهاباد: شماری از معلمان به بهانه شرکت در اعتراضات از رتبه‌بندی محروم شده‌اند
جلال محمودزاده نماینده مهاباد در توئیتی از محروم شدن از رتبه بندی ‏شماری از معلمان به بهانه شرکت در اعتراضات خبر داد. وی در توئیتی نوشت: ‏اخباری ناخوشایند از ‎آموزش و_پرورش به گوش می رسد که بسیار مایه تأسف است! اینکه جمعی از ‎معلمان درچندین استان به بهانه اتهام شرکت در اعتراضات و تحصن های صنفی ازشمولیت قانون ‎رتبه بندی محروم شده اند! لذا ‎رئیس جمهور سریع به این موضوع ورود و با عاملین این اقدام غیرقانونی برخورد نماید.

امام نگران آینده روحانیت بود
حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی‌عسکر با اشاره به خاطره‌ای از دیدار مسئولان نهاد ائمه جمعه با حضرت امام (ره) اظهار داشت: در آن دوره سه ساله اول، یک جلسه‌ای به همراه مقام معظم رهبری و مرحوم آیت‌الله مشکینی، مرحوم آیت‌الله ملکوتی، مرحوم آیت‌الله خاتمی و مرحوم آیت‌الله طاهری خدمت حضرت امام (ره) رسیدیم. امام مطالب مختلفی را مطرح کردند از جمله فرمودند من نگران آینده روحانیت هستم. باید خیلی مراقب باشید که گرفتار تشریفات و دنیاگرایی نشوید. وی افزود: بعد فرمودند که مرحوم صاحب جواهر، در هوای پنجاه درجه نجف کنار پنجره می‌نشست، جواهر را می‌نوشت و متوجه نبود که هوا ۵۰ درجه گرم است. ما علمای سلف‌مان اینجور بودند و من نگرانم یک روز جوری نشود که مردم بگویند این‌ها تاحالا دست‌شان به دنیا نمی‌رسید و حالا که رسید، نتوانستند خودشان را مدیریت کنند. قاضی‌عسکر ادامه داد: این حرف آنقدر مؤثر واقع شد که آیت‌الله مشکینی رضوان‌الله تعالی علیه، با یک حالت بکایی خطاب کرد به حضرت امام که آقا من بار‌ها گفته‌ام که من محافظ نمی‌خواهم، من ماشین بنز نمی‌خواهم. بگذارید همانطور که ساده زیست هستم، همانطور زندگی کنم و این‌ها نمی‌گذارند. امام فرمودند من نظرم شما‌ها نیست. دیدید که با شهید بزرگوار مرحوم آیت‌الله مطهری چه کردند. من نظرم در بحث کلان روحانیت است.

اظهارات بهادری جهرمی درباره انتصابات رئیسی؛ معتقدیم دولت مقداری کوتاهی کرده است
سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از مشکلات این است که ظرفیت‌های مدیریتی در رقابت‌های سیاسی حذف می‌شدند، اما آیت الله رئیسی از کسانی که حرفی برای گفتن دارند استفاده می‌کند و تا برای جایگاهی به حجت شرعی نرسد فردی را منصوب نمی‌کند، افزود: انتصابات آیت الله رئیسی سیاسی و صرفا با نگاه رای آوری نبوده است، در حالی که برخی مدیران بعد از دو سال تغییر نکرده اند و معتقدیم دولت مقداری کوتاهی کرده است، اما باید در نظر بگیریم که درگیر جنگ اقتصادی هستیم و از این روی برخی امورات مهم ممکن است عقب بیفتد.

 

«ادمین» اکانت روزنامه دولت چرا «اخراج» شد؟
اعتماد آنلاین نوشت: در روز‌های گذشته بحث اخراج یکی از نیرو‌های پرحاشیه روزنامه ایران، در فضای مجازی بحث‌برانگیز شد. در روز‌های گذشته بحث اخراج یکی از نیرو‌های پرحاشیه روزنامه ایران، در فضای مجازی بحث‌برانگیز شد. حامد طالبی که پیشتر با انتشار عکس‌های مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم، باعث شد او نتواند وارد مجلس شود، با شروع دولت سیزدهم به تیم رسانه‌ای دولت پیوست و مسئولیت ادمینی اکانت روزنامه ایران را عهده‌دار شد. اکانتی که فعالیت‌های عجیب و پرحاشیه‌اش باعث حیرت مخاطبان شده بود. اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد حسن روزی‌طلب مدیرمسئول روزنامه ایران آخرین حاشیه طالبی درباره یکی از آسیب‌دیدگان اعتراضات سال گذشته، را تاب نیاورده و دستور اخراج او از روزنامه ایران را صادر کرده است.

خطیب جمعه اردبیل: هرکس ایران را دوست دارد و مضطر نیست "خودرو" نخرد / آمریکا، شورای حقوق بشر را "فاضلاب" می‌دانست
ایرنا ـ آیت الله عاملی گفت: انتخاب ایران به ریاست مجمع اجتماعی حقوق بشر موفقیت بسیار بزرگی برای ایران است و نشان می‌دهد که افترا‌های ضد حقوق بشری برای ایران صحت نداشته است. سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به ثبت نام شهروندان برای دریافت خودرو با تاکید بر اینکه ماشین بی‌کیفیت را جز انسان مضطر خریداری نمی‌کند، به هموطنان توصیه کرد اگر برای پیشرفت کشور غیرت و تعصب دارند که حتماً دارند و اگر اضطرار ندارند ثبت نام نکنند.

 

تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود
آیت الله علم الهدی با بیان این که مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند. ملت ما در مسیر این نظام دینی که بیش از ۴۴ سال از حاکمیت آن می‌گذرد، سرمایه‌گذاری کرده، بیش از نیم میلیون شهید خون‌های پاکشان را تقدیم کرده و بیش از یک میلیون خانواده، داغدار جگرگوشه‌هایشان شده‌اند. در این شرایط، نمی‌شود نیم میلیون جوان، پیشانی‌بند «یا زهرا (س)» و «یا صاحب‌الزمان (عج)» بر پیشانی بسته و به میدان رفته باشند یا یک میلیون زن و مرد در داغ عزیزانشان بسوزند، اما ما بگوییم به دین خدا کاری نداریم.

 

هشدار امام‌جمعه رشت درباره «سرایت سبک زندگی آپارتمان نشینی به روستاها»
امام جمعه رشت با بیان اینکه در گذشته زندگی به نحوی بود که بین خانه‌ها کلی فاصله بود، گفت: در سال‌های اخیر این زندگی آپارتمان‌نشینی به روستا‌ها نیز در حال سرایت است، در حالی که نباید اجازه داده شود، این سبک زندگی شهری به سمت روستا‌ها برود. فلاحتی با اشاره به اینکه برخی از دانشجویان باید پایان‌نامه‌های خود را به سبک زندگی آپارتمان‌نشینی اختصاص دهند، گفت: دانشجویان باید در خصوص روانشناسی اجتماعی و شخصیتی زندگی آپارتمان‌نشینی طرح و ایده ارائه دهند، زیرا خیلی‌ها هنوز اصول زندگی آپارتمان‌نشینی را نمی‌دانند. وی با اذعان به اینکه در همین زمینه پسماند در زندگی آپارتمان‌نشینی مشکلات فراوانی به وجود می‌آید، بیان کرد: دانشجویان و نخبگان باید جدا روی این سبک از زندگی، طرح و برنامه داشته باشند، زیرا در گذشته این مشکلات امروز زندگی آپارتمان‌نشینی نبود. امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه مسئولان نیز باید برای این موضوع برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: در اکثر شهر‌های ما خانه‌ها و آپارتمان اصولی ساخته نمی‌شوند که باید در این خصوص نیز برنامه‌ریزی اصولی‌تری داشته باشیم. /فارس

«هیچ مسئولی» حق ندارد درباره حجاب، مطلبی «خلاف نظام» بیان کند
حوزه نوشت: حجت الاسلام و المسلمین سعیدی گفت: نگاه مسئولین و حرکت آن‌ها در عمل باید با اهداف نظام هماهنگ باشد به همین خاطر هیچ مسئولی حق ندارد از جایگاه مسئولیتش درباره امر به معروف و نهی از منکر و عفاف حجاب مطلبی خلاف نظام بیان کند.

امام جمعه موقت تهران: فوران بی حساب و کتاب قیمت‌ها کمر مستاجرها را می‌شکند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مهار تورم و رونق تولید که امسال پیش روی ما قرار گرفته وقتی همه متحد باشند، اتفاق خواهد افتاد، اظهار کرد: یکی از نکات قابل تاکید در این ماجرا، مسئله گرانی‌هاست که به تعبیر امام صادق(ع)، گرانی‌ها حال مردم را بد می‌کند و به اخلاق مردم آسیب می‌زند؛ مساله مسکن و اجاره بها جزو ابتلائاتی است که بخش مهمی از مردم درگیر آن هستند. در تهران که شرایط سخت‌تر است، حوالی ۵۰ درصد افزایش بها داشته لذا نیازمند مراقبت ویژه است. حساسیت مسکن در سبد خانوار، آرامش کل خانواده را می‌تواند مختل کند و تابعی شده از قیمت زمین و مسکن و تبدیل یک کالای زیستی به یک کالای دلالی که در نتیجه شاهد فوران بی حساب و کتاب قیمت‌ها هستیم که کمر مستاجرها را می‌شکند؛ این مساله وقتی که با آشفتگی قیمت، فقدان نظارت و بی انصافی و عدم بسته‌های حمایتی همراه شود، می‌بینید که چه داستانی درست می‌کند. در شرایط فعلی نیازمند یک نسخه درمانی فوری هستیم که این مسئله را تا حد زیادی مدیریت کند. مردم و نهادهای حمایتی نیز دست به دست هم دهند که از این مسئله دشوار عبور کنیم و این نیاز به عمل به راهبردهای رهبری دارد. /فارس

نفت سنگین ایران گران شد
جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد قیمت نفت سنگین ایران در آوریل، به ۸۴ دلار و ۵۸ سنت در هر بشکه رسید که پنج دلار و ۷۸ سنت معادل ۷.۳ درصد در مقایسه با قیمت  ۷۸ دلار و ۸۰ سنت در مارس، افزایش داشت.

هشدار دستیار وزیر راه به بنگاه‌های املاک در فصل جابجایی ها
روح‌الله اکبری با اشاره به تأکید بر ساماندهی بنگاه‌های معاملات مسکن فاقد مجوز و ضرورت اخذ مجوز این بنگاه‌ها در جلسه شورای مسکن استان تهران، اظهار کرد:‌ با تشکیل کمپین بنگاه امین و منصف تصمیم بر این است با معرفی آنها کارکردشان برای دیگران به‌عنوان الگو شناخته شود. وی یادآور شد: در شهرهایی همچون پرند و پردیس و مناطق شهری تهران، ساختمان‌هایی خالی هستند که مشمول ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم هستند، در این واحدها یا باید سکونت شود یا اینکه به اجاره دربیاید، در غیر این‌صورت مشمول مالیات بر خانه‌های خالی هستند. دستیار وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که مالکانی که واحدهای مسکونی خود را اجاره می‌دهند باید حتماً اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، تصریح کرد: مواد و تکالیف قانونی و مجازات‌ مرتبط با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان، ادارات‌کل وزارتخانه‌های مرتبط، امور مالیاتی شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و اتاق اصناف و اتحادیه صنف مرور و هماهنگی لازم بین این دستگاه‌ها برای نظارت میدانی در جلسه شورای مسکن استان تهران انجام شد. وی افزود: در خصوص بنگاه‌های معاملات ملکی که تخلفاتی نظیر ثبت نکردن کد رهگیری و اخذ تعرفه بالاتر را در سابقه دارند در طرح ساماندهی و تشدید نظارت ملزم به رعایت قوانین خواهند شد. در شهرهایی همچون پرند و پردیس و مناطق شهری تهران، ساختمان‌هایی خالی هستند که مشمول ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم هستند، در این واحدها یا باید سکونت انجام شود یا اینکه به اجاره دربیاید، در غیر این‌صورت مشمول مالیات بر خانه‌های خالی هستند. دستیار وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که مالکانی که واحدهای مسکونی خود را اجاره می‌دهند باید حتماً اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، تصریح کرد: مواد و تکالیف قانونی و مجازات‌ مرتبط با حضور دستگاه‌های خدمات‌رسان، ادارات‌کل وزارتخانه‌های مرتبط، امور مالیاتی شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و اتاق اصناف و اتحادیه صنف مرور و هماهنگی لازم بین این دستگاه‌ها برای نظارت میدانی در جلسه شورای مسکن استان تهران انجام شد.

خاندوزی: روابط اقتصادی تهران و ریاض برد- برد است
«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی که برای حضور در اجلاس سالیانه بانک توسعه اسلامی (IsDB) به جده عربستان سفر کرده است در حاشیه این اجلاس اعلام کرد: سیاست رئیس جمهور ایران بر تقویت روابط با کشورهای همسایه استوار است. وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: دستاوردهای بسیار خوبی طی یکسال و نیم گذشته داشته ایم و انتظار داریم شاهد افزایش هر چه بیشتر تعاملات اقتصادی، تجارت و سرمایه گذاری ایران با کشورهای همسایه باشیم. خاندوزی خاطرنشان کرد: توافقی که با وساطت کشورهای دوست میان دو کشور ایران و عربستان صورت گرفته فرصت‌های تجارت و سرمایه گذاری میان دو کشور را افزایش خواهد داد. سخنگوی اقتصادی دولت سیزدهم گفت: اعتقاد داریم توسعه روابط اقتصادی و تعاملات ایران و عربستان، یک ارتباط برد - برد است که منافع آن علاوه بر دو کشور به همه کشورهای منطقه هم خواهد رسید.

سازمان هواپیمایی: یک قطعه هزار دلاری ۵۵ میلیون تومان شده است
سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "کمبود بلیت هواپیما که توسط برخی رسانه‌ها مطرح می‌شود همواره در سال‌های گذشته مطرح بوده و مربوط به امروز و دیروز نیست که یکی از دلایل این امر به تقاضای بالای سفر و رغبت بیشتر به سفر‌های هوایی بازمی‌گردد. علت این افزایش تقاضا و میل به سفر‌های هوایی به عدم افزایش قیمت بلیت به دنبال اقدامات کنترلی توسط سازمان هواپیمایی کشوری برمی‌گردد. به همین دلیل سفر با هواپیما نه تنها به دلیل صرفه جویی در زمان، ایمنی بسیار بالا و بعد مسافت بلکه به دلیل مقرون به صرفه بودن این مدل در مقایسه با سایر مدل‌های حمل‌ونقل است که همواره مورد اقبال عموم است. ناوگان هوایی به دلیل تحریم‌های تحمیلی با محدودیت مواجه است و همین امر منجر به عدم تناسب عرضه و تقاضا در این بخش شده است، به گونه‌ای که طبق کارشناسی‌های صورت گرفته برای پاسخ به نیاز‌های این بخش به تعداد ۵۵۰ فروند هواپیما نیاز است در حالی که اکنون تنها حدود ۱۸۰ فروند هواپیمای فعال وجود دارد.  در پاسخ به بیان مطلبی در خصوص این که گفته می‌شود بلیت‌ها تا ۱۰۰ درصد گران  یا اینکه توسط آژانش‌های هواپیمایی تا ۳۰ درصد بدون مصوبه گران شده است، ذکر این نکته جهت تنویر افکار عمومی ضروری است؛ نرخ بلیت هواپیما کماکان براساس نرخ‌های مصوب سال ۱۴۰۰ به فروش می‌رسد و بدون تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد تنظیم بازار شرکت‌های هواپیمایی اجازه فروش با قیمت بالاتر را ندارند  و قیمت‌ها تابع قوانین و مقرارت است. در بخش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی که به دلار تأمین می‌شود نیز باید اشاره کرد که  به دلیل افزایش نرخ دلار یک قطعه هزار دلاری سال گذشته ۲۵ میلیون تومان خریداری می‌شد، اما هم اکنون این رقم به ۵۵ میلیون تومان افزایش یافته است؛ بنابراین نمی‌توان این فشار ناشی از شاخص‌های تورمی و گران شدن قطعات و دستمزد‌ها را نادیده گرفت. "

رئیس کل بانک مرکزی: مشکلات ارزی خود را اطلاع دهید
«محمدرضا فرزین» روز جمعه با انتشار فیلمی از جلسه‌اش با فعالان بازار در توییتر، از آنها خواست مشکلات مربوط به عدم تخصیص ارز را با شماره تلفن ۰۲۱۲۷۰۶ مطرح کرده تا همه را بررسی و پیگیری کنند. رییس کل بانک مرکزی در این جلسه می‌گوید، این درست نیست که مقابل فساد چشم‌ها را ببندیم. از شما می‌خواهم که به ما اطلاع دهید، اگر ورود نکردیم ما را مواخذه کنید. همه به شکل کلی به ما می‌گویند در این شرایط چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

بانک مرکزی انگلیس رکورد افزایش نرخ بهره را شکست
بانک مرکزی انگلیس در ادامه مبارزه خود برای مهار تورم سرسختی که این کشور را در بر گرفته، نرخ بهره را برای دوازدهمین بار افزایش داده و به بالاترین سطح طی پانزده سال گذشته رساند. تصمیم جدید بانک مرکزی انگلیس مبنی بر افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره و رساندن آن به ۴.۵ درصد به منظور مهار تورم در این کشور، تصمیمی بود که بازار‌های مالی از قبل آن را پیش‌بینی کرده بودند. این دوازدهمین بار متوالی است که بانک مرکزی انگلیس اقدام به افزایش نرخ بهره می‌کند. اندرو بیلی رئیس بانک انگلیس پس از اعلام این خبر گفت که افزایش نرخ بهره طی ماه‌های آتی بر اقتصاد کشور تاثیر بیشتری خواهد گذاشت  و کمیته سیاست پولی انگلیس این موضوع را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود مد نظر قرار خواهد داد.

اختلاف یک میلیارد تومانی قیمت‌ یک خودرو در امارات و بازار ایران!
فارس: در بازار امارات قیمت تیگو ۸ پرو بسیار پایین‌تر از ایران است و مشتریان برای هر دستگاه از این خودرو، تقریبا نصف پولی که باید در ایران هزینه کنند، برای خرید آن به شرکت می‌پردازند؛ در حال حاضر هر دستگاه تیگو ۸ پرو در بازار امارات در مدل ۱۶۰۰ سی‌سی جی‌دی‌تی، ۹۰ هزار درهم و در مدل ۲ لیتری توربو ۷۷ هزار درهم به فروش می‌رسد. مدلی که مدیران خودرو هم اکنون در بازار ایران عرضه می‌کند، مدل ۱۶۰۰ جی‌دی‌تی است که در بازار امارات ۹۰ هزار دینار معادل ۲۴ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد که با لحاظ دلار غیر رسمی (۵۰ هزار تومان) برابر با یک میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان و با دلار ۴۲ هزار تومانی مرکز مبادلات یک میلیارد و ۲۹ میلیون تومان است. با این حساب اختلاف قیمت تیگو ۸ پرو در بازار امارات و بازار ایران بیش از یک میلیارد تومان است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۲
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۲۰۸
اگر اینقدر که به فکر پول برای پرسپولیس و استقلال بودند به فکر بدهی دانشگاه تهران بودند کانال ارتباط علمی ما با دنیا قطع نمی شد
پاسخ ها
بابک
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
یکی از علت های اصلی اینجور بدهی ها،،تحریم های بانکی است..که قرار بود،،نعمت باشد برای ملت!! عرض دوم اینکه،،جناب طائب،،به نظرم بهتر است قبل از آقای روحانی،، عوامل اصلی ایجاد جریانات هشتاد و هشت و شخص احمدی نژاد و اخوی خودتون محاکمه بشوند، اگر فرصتی باقی ماند،،آقای روحانی هم محاکمه
کنید..البته جنابعالی خودتون پرونده دار هستید و کمی
. هم خودتون محاکمه خواهید شد دیر و زود داره اما قول میدم سوخت و سوز نداشته باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
قابل توجه آقای حاج بابایی که فقط به حقوق قشر خاصی گیر می داد و هرگز از حقوق های نجومی ارگانهای دیگر و شهرداری ها صحبت نمی کرد چون هدفش نابودی تولید در کشور بود راستی اقای حاج بابایی اطلاع دارید که آموزش و پرورش از جمله دستگاه هایی هست که فیش های حقوقی خودش را روی سامانه حقوق بارگذاری نکرده است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
دولت و مجلس شریف اجازه ساخت و ساز در منطقه یک و دو و سه تهران را ممنوع کند
آیت الله علم الهدی با بیان این که مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند
علن‌الهدا جان‌مردم با اسلام هیچ مشکلی ندارند مشکل مردم با مدیران بی سواد و فاقد دانش است که در این ۴۴ سال کشور را به اینجا رسانده اند که نان و اشکنه هم نمی توانند بخورند.
خواهشمند است شما لطف کنید و تمشیت ندهید و نمک بر زخم‌مردم‌نکذارید.
داماد جان با حمایت شما فعلا مشغول خدمت هستند و قطار را با سرعت دارند به مقصد مورد نظر مردم میرسانند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
قبول کن دستای پشت پرده نمیخوان به هیچ قیمتی بزارن دولت رئیسی موفق بشه چون بعدش مافیا قدرت برای همیشه از دور خارج میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
از شکم بعضی ها مخصوصا در سخنرانی ها که دائم اشکنه میخورن ..................
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
پرده چیه
پشت پرده چیه
طرف اینکاره نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ایت الله به وزن افراد و خودشون نگاه کنن نسبت تنگدستی و مرفه بودن خودشون به دستش میاد زمان روحانی ازین حرفا نمیزد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
مشکل اینجاست که بعضی ها همش از پشت پرده حرف می زنند، مگه بقیه کشور ها همه مردم یک نظر دارند، اونکه باعث وضع موجود شده بی‌سوادی مسؤلان و دروغگویی آنهاست الان که تمام ارکان قدرت دست شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ناشناس ۳:۳۳دست پشت پرده و ریسی خخخ
چیزی بگو در قد و قواره ریسی بگنجه
ریسی حتی دو تا عدد بعد ممیز نمی تونه بخونه میفهمی نمیتوووونه
ول کن مارو با دیت پشت پرده همه هموطنان میدانند چه خبره تطهیر نکن
بنده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
در پاسخ به ناشناس

عبارت اول در خط سوم نوعی مصادره به مطلوب شدن است
شما جای صغری و کبری را عوض کردید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
دست پشت پرده کجا بود مرد حسابی!!!!!
نیروی بی سواد و بی صلاحیت به عنوان مدیر می زاره از همراهان تقصیر دست پشت پرده است؟؟؟؟؟
مجلس و دولت و... همه یه دست هستن که !
فارغ التحصیلای دانشگاه خاص سمت میده فقط تقصیر دست پشت پرده است؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
پسرانشان هم شامل توصیه های حضرتشان هستند یا آنها از مردم استثنائند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
جناب پرچم هدایت همانگونه که فربهی و کهولت سنتان اجازه خسته شدن از مناصب را به شما نمیدهد ، مشکلات زندگی هم نمیگذارد مردم دلسرد شوند
بچه محل
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
این دستان پشت پرده کی هستند که نمی گذارند؟؟؟
مگر نه اینکه تفکر مورد نظر شما مدعی است که در تعاملات دنیا نقش موثری دارد و آمریکا و اسرائیل را به خاک سیاه نشانده و از این حرفها...چطور از پس دستهای پشت پرده ای که حتی شما هم میشناسید برنمی آید و انرا کوتاه نمیکند؟؟؟ خوب طرفداران دولت قبل و همین حرفها را می زدند و میگفتند دستهای پشت پرده نمی گذارد... دستهای پشت پرده منافع گروه های سیاسی داخلی است که سر سفره انقلاب نشسته اند ,,..
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
همین دولت رییسی با تمام قدرت نداشتن روحانی موفق بشه که دودش رفت تو چشم مردم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ناشناس محترم اولا کسی که وارد گود ریاست جمهوری میشه باید از توانایی خودش آگاه باشه. اگردید توانایی نابودی این مافیا راداره وارد گود میشه . دوم شما زمان روحانی از این حرفها نمی زدید و ایشون را مقصر کل می دونستید حالا که ضعف تان آشکار شد دم ازقدرت مافیا میزنید؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
اگه مادیات مهم نبود چرا قبل وزمان انقلاب وزمان انتخابات همش وعده های مادی میدید .خب بفرمایید بما رای بدید تا زندگی دنیوی تونا به فلاکت بکشانیم در عوض تا دلتون بخواد براتون مسحد می سازیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
قصد داشتم چند سطری را در رابطه با سخنان آقای علم الهدی بنویسم اما وقتی این همه نظرات و رای های متبت را دیدیم پیش خود گفتم اگر این آقا حتی به اندازه ارزنی به نظرات مردم اهمیت می داد همین فردا از تمام مناسب اشغال شده استعفا می داد و برای بقیه عمر سوکت کامل اختیار می کرد.
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت برای اینکه منصفانه تر شرایط دولت قبل را تحلیل کند. چهار سال اول دولت روحانی که دوره برجای بود را با چهار سال دوم که بی برجام بود مقایسه کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
بلکه در دو سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۴ رشد سالانه پرداخت‌های عمرانی منفی شده است)بگذریم از اینکه سال 98 سالی بود که دولت روحانی بدون پول نفت مملکت را اداره کرد و شدیدترین تحریمهای ترامپ اجرا شده بود و روحانی با تمام قدرت غذا و دارو ذخیره میکرد و سال 94 بخاطر خزانه خالی احمدنژاد و اینکه هنوز مذاکرات برجام به مرحله اجرایی نرسیده بود و بانکهای غیرقانونی تعطیل شده بود و پول مردم از خزانه پرداخت میشد و هزارن میلیارد بدهی احمدنژاد اصولگرا به صغیر و کبیر در حال پاس شدن بود
قیمت موتور ۲۰۰۰ تیگو ۸ در امارات از موتور ۱۶۰۰ کمتر است؟؟؟؟
پس این قطار پیشرفت آقای رئیسی که بقول خودشان شتابان می تازد حتی نمی تواند حقوق ها را بالاتر از تورم پرداخت کند؟! و تنها میزان ناچیزی افزایش داده و حتی امسال که سال مهار تورم است را نمی تواند مهار کند و تورم همچنان شتاب می گیرد! و بر گرده حقوق بگیران و ضعفا فشار می آورد!
حداقل بر این قطار یک لگارم بزنید که متوقف شود و بیشتر از این حقوق بگیران و وضعفا و فقر را له نکند و بتازد!
علم الهدی هم دو زاریش افتاده. ولی جواب سوالها و نگرانی که مطرح کرده را باید خودش جواب بده که مقصر کیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
الم اُل حدا هم اگه ۸ میلیون حقوق بگیره در ماه ( نه ۸ میلیارد ) ؛ دست از همه چیز برمیداره
نه دیگه حاج علم الهدی.نشد.هر موقع شماها هم مثل مردم عادی در تنگدستی زندگی کردین و تحریم ها به شماها هم فشار بیاره و شرمنده خانواده شدین،از مردم انتظار داشته باش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
دقیقا درست گفتید
آقای علم الهدی شما به جای اینکه به مردم توصیه کنید که تحمل کنند به مسئولین فامیل فشار بیارید که مردم از تنگدستی نجات پیدا کنند
صدا و سیما و ائمه جمعه و نیروهای مسلح تمایل بیشتری به اصولگرایان دارند

ولی مردم از اصولگرا و اصلاح طلب عبور کرده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
نکوشیمون عابر
ناشناس
| Canada |
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ناشناس، ساعت 3 و نیم صبح کامنت گذاشتی؟ برو دنبال کار کامنت گذاشتن هم شد شغل؟ شب هم دوغ و ساندیس کمتر بخور تا صبح بیدار نمون
هرروزادامه دولت رئیسی که با بن بست و انسداد اقتصادی. فرهنگی. سیاسی.......
همراه است مساوی با میلیاردها دلار خسارت اقتصادی و همچنین منفی شدن رشد جمعیت به علت مرگ و میر زیاد بر اثر گرسنگی و فرار سرمایه های مادی و انسانی از کشور.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
باشه بگو روحانی جونتون بیاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ناشناس 03:35
مثبت ها رو داری؟ که منفی به تو هستش؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
۰۳:۳۵
مردم از اصولگرا و اصلاح طلب عبور کردن و تو هنوز مثل 15 سال پیش فکر میکنی؟!
بهمن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
بزرگترین غفلت طرفداران خالص سازی این است که فکر می‌کنند مملکت فقط بین اصولگرایان و اصلاح طلبان تقسیم شده است و با آوردن اسم امثال روحانی نیشی به زخمهای مردم می‌زنند نه بزرگوار نه امثال روحانی درمان درد مملکت
هستند نه امثال رئیسی ، مملکت آدمهای باسواد عاشق میهن و وطن پرست میخواد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
صدرحمت به دولت روحانی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
صد رحمت به روحانی ناشناس جون... ضمنا تجربه ثابت کرده اصلاح طلبان به مراتب بهتر از اصولگرایان هستند.
این طایب که خودش مشکل داشت از کار منفصل شد. چی شده دوباره نیدون امده
حسین طائب: محاکمه روحانی دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد

خیلی خوب است که هیچ مسئولی مصونیت نداشته باشد .
ولی چرا برخی چهره ها مصونیت دارند بطوری که با خیال راحت هرگونه تهمت و اظهار نظر بدون مستندات می کنند و حتی فسادهای مالی دارند؟؟؟؟؟؟

البته قطعا در صورت ذکر نام ، کامنت من منتشر نمی شود .
تابی لطفا در این حد را منتشر کن !
اقای امام جمعه رشت تو باید تعیین کنی پایان نامه دانشجویان چی باشه؟در گذشته اینهمه فساد و دروغ و ریا و گرانی هم نبود
علم‌الهدی: تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود/
در خانه ای که فقر وارد شود از پنجره دیگر ایمان خارج خواهد شد .
جناب رئیسی تولید فقر را در حد توان خود در کشور انجام دادند .
البته شما هم برای رفتار دوگانه در طول مدیریت دولتهای قبلی و دولت جدید و عدم انتقاد از دولت مستقر در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگو باید باشید .
تابی جون ، انتقاد سازنده از کلیه مسئولین حق مردم است ، منتشر کن
کمال خرازی: ایران تجهیزاتی ساخته که اعجاب‌آور است

به عمل کار برآید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
عمل؟ خب مستعان ۱۱۰ چی بود که از ۱۰۰ متری کرونا تشخیص میدادو همه دنیا تو صف و کف خریدش بودند؟
ناشناس
| Germany |
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
منظور دستگاه كروناياب است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
منظورش مستعانه!
امام نگران آينده روحانيت بود !
-----------------------
و حالا خيلي ها به اين نكته امام پي برده اند ، از جمله آميرزا محمد باز نشسته دولت كه در سنين ٨٤ سالگي
كه سرد و گرم روزگار را بسيار چشيده و بسي ليل و نهارها را طي كرده و چندين پيراهن بيشتر از خيلي ها پاره كرده و به گفته خودش با همين چشمهاي كوچكش در طول عمر چيز هاي بزرگ ديده ! ... محمد حسين آقا يكي از برادر زاده هاي آميرزا محمد در كسوت روحانيت است !
امام نگران آینده روحانیت بود
امام فرمودند نیروهای نظامی در امور سیاسی و اقتصادی وارد نشوند ، الان چه شده است ؟؟؟؟
خطیب جمعه محترم اردبیل، جای خودرو دلار بخرند یا سکه!!
قشنگترین خبر این هفته بنظر من خبر دفاع امام جمعه تهران از قشر بی‌دفاع مستاجران بود
خدا رو شکر یه حرف حساب هم از یه امام جمعه شنیدیم.احسنت
پاسخ ها
والی
| Japan |
۰۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
برادر عزیز مشکلات ریشه ای باید حل شود مشکل مسکن هم حلقه ای از زنجیر تورم و گرانی است نمیشود زنجیر را کشیدو از مسکن خواست حرکت افزایشی نداشته باشد!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
اینم به خاطر نزدیک شدن به انتخاباته
در بحث پوشش حاکمیت شرایط فعلی را پذیرفته و برای اکثریت مردم هم جا افتاده و عادی شده
ولی اگر قرار بر برخورد قهر آمیز باشد باید متولدین دهه های ۲۰ دهه ۵۰ و دهه ۸۰ مستثنی شوند و آزاد باشند
در مملکت ما هرمسئولی استعفا بده بازم از اظها نظر غافل نمیشه نظیر همین حسین طائب
دولت سیزدهم وقتی قدرت رو به دست گرفت، آقای رئیسی با میرکاظمی با قطع و کاهش حقوق قانونی اساتید دانشگاه به اونها ظلم کردند. نتیجه اش این شد که در عرض یک سال، تنها رتبه برتر کشور در منطقه (تولید علم) هم از ایران گرفته شد. ضمن اینکه اساتید زیادی از دانشگاه ها و حتی کشور خارج شده و یا در حال خروج هستند. اینها نتیجه مدیریت دولت شش کلاسه است.

وقتی استادیار دانشگاه امیرکبیر برای رهایی از مشکلات مالی، از دانشگاه مرخصی گرفته و رفته توی اسنپ کار می کنه، صحبت کردن از موفقیت های دولت سیزدهم بیشتر به یک طنز تلخ شبیه است تا یک واقعیت. اما کو گوش شنوا!
قابل توجه همه مسئولین بخصوص آقای طائب:
محاکمه همه ما و شما در بارگاه عدل الهی هم دیدنی خواهد بود ... اقرا کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا
چشم اقای علم الهدی حتما امر دیگری ندارید
جناب علم الهدی از شکم سیری یکم اذیت هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
وقتی ازش سئوال میشه که : ناهار خوردی ؟
با جواب ۱۸ پرس رو برو میشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
هر وقت علم الهدی و امثال ایشون نان بازوی خود را خوردند و زحمت کشیدند و عرق ریختند، مملکت درست می شود. اینکه بدون زحمت پول به حساب بریزند و بیایی و سخنرانی کنی و کلی از امکانات استفاده کنی و همه جا تحویلت بگیرند اون وقت درد مستاجر و کارگر و غیره رو متوجه نمیشی. وقتی فیش حقوقی برخی مدیران بالای 100 میلیون تومان و بالاتر از آن است، هیچ وقت مشکل محرومان رو متوجه نمی شوند.
با سلام خطاب به سازمان هواپیمایی: مگر اسکناس هزار دلاری هم داریم که یک قطعه اش 55 میلیون باشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
منظورش قطعه یدکی است نه اسکناس داار.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
مجید جان منظورش این هست:
یک قطعه هواپیما که قیمتش هزار دلاره به پول قدرت اول منطقه میشود 55 میلیون
از اول انقلاب تا حالا هیچ دولتی در جمهوری اسلامی ایران نتوانسته آب.
فاضلاب و آسفالت شهر آبادان را درست کند از نظر مردم دولت موفق دولتی است که این سه کار نه دو کار نه یک کار از سه مشکل آبادان حل کند منتظر دولت رئیس جمهور رئیسی هستیم
بله دیگه. به قول معروف "بوی گندم مال من هر چی که دارم مال تو ، یه وجب خاک مال من هر چی میکارم مال تو"
پوتین نه دلش برای مردم روسیه سوخته و نه از جانب اکراین خطری احساس می کرد. تنها دلیلی که پوتین این جنگ شوم را اغاز کرد این واقعیت بود که پوتین به عنوان افسر ارشد اطلاعاتی روسیه بخوبی می دانست که مردم روسیه هم مانند مردم روسیه سفید و اکراین و گرجستان و.... بدنبال دمکراسی و روش حکمرانی انتخابی واقعی هستند که هیچ کس به خودش اجازه ندهد حداکثر بیشتر از 8 سال حکومت مطلق کند. پوتین می خواهد تا اخر عمر حاکم مطلق باشد و بعد خانواده و دوستانش حاکم مطلق باشند. جنگ را تحت عنوان میهن پرستی و شعارهای قشنگ ملی گرایی شروع کرد تا خیالش از تغییر راحت شود و الان هر کس در روسیه به جنگ و او انتقاد داشته باشد را با برند خائن یا مزدور غرب و غربگرا سرگوب می کند و سربازان قربانی جنگی که خودش را برافروخت به انها یاداور می کند که انها جانشان را از دست دادند تا اروپا و امریکا نیایند مسکو!. ولی از پوتین بزرگترش در تاریخ در نهایت با خواست مردم خمیر و نابود شدند . پوتین که در برابر مردم عددی نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
مرگ بر پوتین سوراخ
«هیچ مسئولی» حق ندارد درباره حجاب، مطلبی «خلاف نظام» بیان کند
بالاخره به نفر حرف دل ما مردم ایران را زد
مسئول محترم!حجاب امر شرعی و دینی و قانونی است.اگر نظر مخالفی داری شما فاقد صلاحیت اخذ سمت در مملکت اسلامی و ایرانی هستید
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
حرف دل مردم این نیست
دروغ نباف
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
اسمت یادت رفت بنویسی سودابه از المان بدون حجاب در ایران مدافع حجاب
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
نظر شما هم محترمه دوست عزیز!
ناشناس
| Austria |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
اینکه حجاب امر شرعی و دینی و قانونی است نظر شماست و نه نظر همه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
منتظرم یکی از شما به زن و بچم تذکر حجاب بده تا حرف دلم بهش نشون بدم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
تو مردم نیستی ....ذره ای ناچیز از اقیانوس بیکران هستی
حاج اقا. دنیا علم را از رمز و راز اشکنه و خاصیت ان محروم نکن. انقلابی در صنعت غذایی دنیا و برای ملل فقیر بوجود خواهی اورد اگر بگویی چگونه میشه اشکنه خورد و نه تنها کمبود ویتامین و وزن نداشت بلکه چند ده کیلیو اضافه وزن داشت. مخصوصا به درد سربازی رفته ها و کودکان کار خودمان خواهد خورد.
تمام مشکلات کشور دقیقا همینجاست که فردی مانند آقای طائب وعده محاکمه روحانی را میدهد اما از احمدی نژاد و تخلفهایش حرفی بزبان نمیاورد و این یعنی فاتحه خواندن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
افرادي مثل طايب و حسين شريعتمداري فقط دنبال محاكمه روحاني هستند در صورتي كه بعدها مشخص خواهد شد چه كساني به كشور خيانت كردند و چه كساني خدمت
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
در طول تاریح انقلاب هیچ کس اندازه روحانی خیانت نکرد. عملا دست از کار کشید و ماهی یک بار یک جلسه داشت و همین. زمان کرونا هیچ اقدام سازنده ای نکرد و تنها هم و غمش برادر متخلفش بود
چه بساطی شده کشور عجب سفره ای پهن کرده ،؟؟ ۱۰۶ میلیون یعنی حقوق ۱۲رمعلم ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
چون فساد و رانت نهادینه شده پرونده حقوقای نجومی هرگز بسته نخواهد شد
با 10 برابر شدن قیمت بنزین و
60 برابر شدن قیمت گازوئیل و
20 برابر شدن یارانه ها موافقم
مطمئنا چیزی که مردم رو از انقلاب دور میکنه دو رویی و عدم صداقت مسئولینه خودشون در رفاه زندگی کنند و نسخه ی تحمل کردن رو برای مردم بپیچند واقعا درد اوره خدا به امثال خودشون واگذارشون کنه.
تنگدستی واقعا همه را نامید کرده اگه هم تنگدست بودن بله میشد ولی فاصله طبقاتی روز یه روز داره بیشتر میشه
اون یک ملیون پدر و مادر شهید تمام امکانات دیگر جوانانی که پدرانشان برای این مملکت جنگیدند ولی شهید نشدند را برای بقیه فرزندانشان در اختیار گرفتند و هیچ حقی بر گردن ملت ایران ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
واقعا‌
اگر‌ مثلا‌ ا ن‌ فرزند‌ طرف‌ شهید‌ نمیشد‌ و زنده‌ میموند‌ خرج‌ پدر و مادر‌ بقیه‌ را‌ میداد‌ ؟؟
جناب الم الهدی مردم انقلاب نکردند که تنگدست شوند.شما مردم را تنگدست کرده اید که باعث رویگردانی مردم شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
همین که به تنگدستی مردم اذعان دارند جای شکرش باقیه .
تنگدستی پدر مردم رو درآورده
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید
برادر گرامی جناب آقای خلجی
ما را برگردونید به سال ۹۴ و ۹۵ و زمان همین دولت خسته
باور کنید ممنون می شویم.
خودتون هم‌می دونید تو این کمتر از دوسال چه بلایی سر مردم در آوردین.
هر مقامی در کشور درصورت تخطی و اهمال می بایست محاکمه شود فرقی نمی کند چه کسی باشد کشور ما در رمانی که اقای طائب ریئس اطلاعات سپا پاسدارن بودن کم از سرویس های اطلاعاتی دشمن ضربه نخوردیم علت تغییر ایشان همین ضعف مدیریتی ایشان بود ، زمین گرد است
گرسنگان:چشم همچنان که گرسنگی میکشیم و یا برای یک مرغ یخ زده ساعت ها در صف می ایستیم و یا سر در سطل زباله داریم برایتان هورا خواهیم فرستاد!!!!
پاسخ ها
عشق منی رئیسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
مردم برای اخرت و بهشت رفتن انقلاب کردن نه برای دنیایی فانی و پول کثیف ،افتخار ایرانی شهادت و گرسنگی و تحمل بلایی اللهی و حکومتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
جناب عشق منی رئیسی. امیدوارم مانند میلیونها کارگر و کارمند برای نان شب شرمنده زن و بچه ات شوی تا بفهمی مردم برای چه انقلاب کردند. مردم انقلاب کردند
که در کنار دنیایشان که در آن زمان داشتند آخرتشان هم تامین شود،
علم الهدی چشمانش را در باره رانت مجلس و دولت محترم از ماشینهای شاسی بلند بسته است بالاخره دامادش است
علم الهدی عادل نیست ...
رئیس بانک مرکزی احمدی نژاد بعد از اتمام دولت نماینده مجلس میشه و رئیس بانک مرکزی روحانی بزندان میره در حالیکه عملکردشون در حوزه سکه و ارز صد درصد مشابه بود اینجاست که میبینیم خودی وغیر خودی بودن چقدر تفاوت داره
جناب علم الهدي : تنگدستي عامل دست كشيدن از انقلاب نشود !
----------------------
انشالله كه چنين باد !
واما اي پدر جان ، در حديث از پيامبر اكرم آمده است كه
« من لا معاش له ، لا معاد له » !!
كه ترجمه آن اينست كه هر كس معاش و معيشتي ندارد ، معاد و آخرت هم ندارد !
خدا رحمت كنه همه رفتگان ، همه رفتگان شما ، و نيز مرحوم ابوي ما ، آن مرحوم مغفور در شب هاي ماه رمضان هم تلاوت قران مي كرد و هم دعاهاي مفاتيح را مي خواند ، شبي در يكي از ادعيه ها ، به جملاتي رسيده بود كه معني آن اين بود كه معصوم در آن دعا فرموده : « خدايا به تو پناه مي برم از فقر » ! مرحوم ابوي دقايقي در مورد اين جمله امام معصوم شرح و بيان مفصلي نمود واز فقر و نداري و تنگدستي گفت كه بايد از آن به خدا پناه برد ! و خاطرات و تجربيات شخصي در اين خصوص ذكر نمود ! بنده خوب به ياد دارم كه فرزند همشيره كه كودك ٦ ساله بود گفت : آقا جون فقر چيه و كجاست ؟ آن مرحوم جنت مكان در جواب اين جمله را گفت : « پسرم ! فقر چيزي و جايي است كه ايمان فلك را هم برده به باد » ! هر چند آن طفل از اين جمله چيزي نفهميد ، اما ما بزرگترها خيلي تحت تاثير اين جمله و نيز توضيحات مرحوم ابوي قرار گرفتيم ! ... بله برادر ! بايد به خدا پناه برد از فقر و نداري و تنگدستي كه طبق حديث هر كس معيشتي ندارد ، معاد و آخرتي هم ندارد !
مگه فارس حرف حساب هم می زنه؟!!!
در شرایط فعلی کشور ما به نسبت جمعیت بیشترین پرونده را در مراجع قضایی در جهان دارد حالا فقط این پرونده های مربوط به حجاب هم به این تعداد اضافه شوند واقعا به یک شاهکار میرسیم
باند دانشگاه امام صادق فاتحه اقتصاد کشور رو خواندند
امیدوارم یک بلای آسمانی نازل بشه و همه‌مون رو با هم نیست و نابود کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
آمین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ای‌ مرگ‌ بیا‌ که زندگی‌ ما را کشت‌
از بهر دو‌ نان‌ دوندگی‌ ما‌ را‌ کشت‌
سید
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
بلای آسمانی با نباریدن باران و هوای آلوده خیلی وقته نازل شده
بلای اسمانی با خودروهای جانگیر و بی کیفیت خیلی وقته نازل شده
با تورم و .... خیلی وقته درحال جان گرفتن هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
نازل شده دیگه عزیز برادر از این شرایط بدتر هم ممکنه
امام جمعه اردبیل خدا نگهدار شما باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
ساده نباش
آقای طائب مردم منتظر محاکمه شما هستند نه روحانی ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
دیر ک زود داره ولی سوخت و سوز نداره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
روحانی همه تلاشش رو کرد تا بالاخره توانست دلار را از سه هزار تومان به 33 هزار تومان برساند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
خب اون مورد روحانی در یکی دو سال آخر و بعد از خروج ترامپ از برجام شکل گرفت. ولی دولت رییسی در همین یک سال اول و بدون ترامپ! و در حالی که میتونست به برجام برگرده، در رقابتی تنگاتنگ دلار 25 تومان رو به 60 هزار تومان رساند! و البته میگه به همین میزان هم دلخوش نباشید!!
سازمان پسماند شهرداری،اطلاعات طبقه بندی یا اسرار فوق سری دارد،که باید حراست داشته باشد؟؟؟!!از طرفی وقتی کارمندش ۱۰۰ تومن میگیره حتما مدیریتش ۲۰۰ میلیون میگیره.تاوانشم مردم باید با پرداخت انواع عوارض جبران کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
حراست پسماند
خخخخ
کارمند حراست پسماند که ۱۰۶ میلیون بگیره ببینید زاکانی با مدرک سهمیه ای و استفاده از تکماده در کلاس سوم راهنمایی ؛ چقدر داره حقوق میگیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
سازمان پسماند طلاي كثيف نام دارد و پول زيادي در پسماند جابجا ميشود و جاي تعجب نبايد باشه كه كارمندش 106 ميليون و يا مديرش 200 ميليون پول دريافت كنه تازه عزيزان اين پولها بخش قانوني موضوع هست و غير قانوني و زير ميزي و زد و بند جاي خود دارد
آخه کسی که ماهی ۱۰۶ میلیون دریافتی داره براش مهمه دلار بشه ۱۰۰ هزار ؟؟
رییسی و همسرش ماهی .....میلیون فقط حق ماموریت و اًافه کاری دارن
آخه چنین جماعتی معنی تورم رو می‌فهمند؟؟ ولله قسم اگه مثل حضرت رسول در شعب ابیطالب هسته خرما پور میکردن می‌فهمیدند ملت بیچاره چی می‌کشتند
آقای رییسی کشاورز خراسان جنوبی به فلاکت افتاده قیمت زرشک تا چندین سال قبل با پسته برابری میکرد ولی ۸ ساله قیمت تکون نخورده ؟؟ ولله قسم کشاورز داره از جیب خرج میکنه تا چرخه کشاورزی نخوابه ؟؟ همسایه شرقی تریاک تولید میکنه کیلو ۳۰ میلیون معادل سه هزار کیلو زرشک که به بدبختی و مشقت تولید میشه ؟؟ چرا اجازه تولید رو نمیدهید تا حداقل مصرف دارویی کشور تامین بشه و میلیاردها دلار ارز به هرات افغانستان نره اونجا بشه محل قیمت گذاری دلار کشور واقعا شرم برشما با این اقتصادی که درست کردین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
اشتباه مثبت دادم انگار منظور این فرد تولید تریاک است نه زرشک!! زرشک هم مصرف دارویی دارد.
وقتی جناب طائب و احمدی نژاد و سایر شرکا آزادباشند و پست و مقام و تریبون و امکانات دیگه هم داشته باشند طبیعیه که امثال روحانی و حتی ظریف و خاتمی و سایرین باید محاکمه بشن . همین که بدون محاکمه محکوم نمی شن هم به علت رافت نظامه ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
شما ازرابطه احمدی نژاد با طائب چی میدونی ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
هم اکنون با رافت نظام، داداش روحانی و داداش جهانگیری و پسر هاشمی رفسنجانی آزاد هستند.
جناب علم الهدی اگر اثرات تحریم وفقر اقتصادی را روی شخص جنابتان دیدیم ما هم هستیم
فیش حقوقی کارمندان شهرداری !!!!
مافیای ایرانخودرو و شهرداری حتی ورود و استخدام در اون شرکتها
با هزار سفارش
بازم امکان پذیر نیست
حقوق در اونجا ها اصلا مطرح نیست در امد جانبی چند برابر
حقوق است
به قول خود اقای قالیباف در تیزر انتخاباتی مرغ در دولت قبل ۲۹ تومن الان سکوت کرد الا جای ۲۹ عوض شده ۹۲ تومن شده
انشالله
آقای خراری ایا این تجهیزات اعجاب آوری که میفرمائید ایران ساخته قادراست شکم گرسنه ای راسیرکندویامرحمی برزخم مجروحی بگذارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
منظور دستگاه كروناياب با در قابلمه است
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
یعنی در هند و چین وحتی امریکا فقر نیست که این مقدار هزینه نظامی و جنگ افروزی میکنند ؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
فرق است بین فقر در کشور ما با آن کشورها.در آنجا فقرا اقلیت هستند و در ایران اکثریت.
ائمه جمعه بطور هماهنگ به فکر فقر و تنگستی مردم افتاده اند . ظاهرا کار دولت تمام است
اگر قرار باشد روحانی محاکمه شود، باید روسای جمهور قبل و بعدش هم محاکمه شدند.
الان اگر یک تیم فوتبال بی ریشه ای بود که بدهکاری داشت و یک عده معتاد و دزد و ....طرفدارش بودند که حتی روی سکوها و در زمان بازی مواد مصرف می کردند و فحش می دادند و....کل بدهی تیم را پرداخت می کردند ولی برای علم و دانش و بدهی دانشگاه تهران کاری نمی کنند.بعد می گویند چرا نخبه ها می روند؟نمی دانید؟چون نخبه هستند و میفهمند که نمی فهمید پس می روند
وقتی کشوری با تورم بالا روبروست اولین کار در علم اقتصاد بالا بردن سود بانکی است کاری که بانک مرکزی انگلستان انجام داد
این هفته از نماز جمعه خبرهای حوبی اومده. امام جمعه اردبیل گفته اگر اضطرار ندارید این خودروهای بی کیفیت را ثبت نام نکنید که عالی گفت و ای کاش میگفت حکم اینکه مردم را مجبور به خرید اینها میکنن و درب واردات را میبندن چیه؟! و امام جمعه موقت تهران که از اجاره نشین ها حمایت کرد و ای کاش تا تهش پیگیری کنه و پشت تریبون پاسخ بخواد از مسئولین.
حراست پسماند :-) بابت حراست از چی باید ۱۰۶ میلیون حقوق بگیره ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
از زباله های بازیافتی
حراست پسماند که ۱۰۶ تومن بگیره ببین حراست پیشماند چقدر میگیره
فیش حقوقی حراست بازیافت تر و خشک هم منتشر کنید لطفا
حراست بازیافت که ۱۰۶ میلیون بگیره احتمالا حراست بازیافت تر و خشک روی هم ۵۴۰ میلیون بگیره
ای کاش منم از پسماند حراست میکردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
از زباله های تر و خشک هم که حراست کنی 120 میلیون میگری .
فقط اسمش مهمه
اقای علم الهدی شکم خودت و اطرافیانت سیر و پشتت گرم خجالت بکشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
توی طایفه اینا اولین سئوال و مهمترین سئوال اینه ؛
ناهار خوردی ؟
برای همین شکمشون همیشه سیره
علم الهدا تازه ۲ زاریش افتاده چه خبره
اولین کار قطع کردن دست دزدها هست
آقای طائب اگر قرار است روحانی محاکمه شود اقایان رئیس و فاطمی امین اول باید محاکمه شوند
تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود
حضرت امیر ع فرمودند از هر دری فقر وارد شود ایمان خارج میشود
همش اگر و میتونستیم و چرا انجام ندادیم .... همش گذشته و سعی و خظا این همون میشه نبود مدیریت - بعد مردم میگن مگه میشه تو نظامی پیشرفت اونوقت تو همه چیز پسرفت
"تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود"
الحمدلله که پس از چندین سال آقای علم الهدی متوجه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شدند.
حالا شما می فرمایید با وجود منکرات اقتصادی ( بیش از 50 آیه در مذمت فقر، ربا، کم فروشی و گران فروشی و... داریم) که نشان می دهد در حال عدول از خط قرآن و عترت است ، مردم مسلمان ساکت بشینند و همچنان مطیع باشند یا اینکه به تبع از قرآن و عترت با منکرات و عوامل ایجاد منکرات در جامعه مبارزه کنند؟
در زمان روحانی، دولت و مجلس هماهنگی داشتیم تو بیست دقیقه برجام دولت، در مجلس لاربجانی تصویب شد.
چرا تابناک میخواد صحبت ازفیش حقوقی بکند پای یک کارمند را به وسط میکشد بابا این همه مسئول درمملکت حقوق های آنچنانی . حونه های این چنینی. ماشین های شاسی بلند....وخیلی چیزای دیگر دارند میخورند چی نمیگی .... این بابا هم احتمالا " معوقه داشته اند.
علم الهدی جان یه مدت به خودت استراحت بده بذار مردم به فکر خودشان زندگی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
این بابا کل زندگی اش استراحته
حامد طالبی که پیشتر با انتشار عکس‌های مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم، باعث شد او نتواند وارد مجلس شود.
دولت قوی نمی‌تواند کاری کند، جامعه قوی می‌تواند مشکلات را حل کند، آن هم با همراهی یکدیگر.
آقای روحانی در دولت شما ما شما را همراهی کردیم در بورس ولی کل زندگیمان را به باد دادید و جیب خودتان را پر میشه
چرا آقای جبرائیلی وهم فکرانشان را میدان نمی دهید تا ظرف دوسال از آقای رئیس جمهور، قهرمان ملی بسازند وسفره مردم را رنگین نمایند .(مناظره جبرائیلی در جهان آرائ شبکه افق 1402/2/18)
اختلاف یک میلیارد تومانی قیمت‌ یک خودرو در امارات و بازار ایران!
با کدوم منطق با کدوم حکم شرعی با کدوم قانون عادلانه،مردم ایران یک جنس مشابه رو که ساخت یک کشور دیگه است از مردم کشور بغلیشون گرون تر بخرن؟؟؟؟
مگه خون اماراتی ها از خون مردم ایران رنگین تره یا چی جز این که دولتش داره به مردمش احترام میگذاره و خدمات و کالاها رو ارزون بهشون میده با اینکه درامد بالایی دارن؟
چرا تو ایران اینجوری نیست این اضافه قیمت ها تو جیب کدوم بی وجدانی میره که پر کردن جیبش واجب تر از رفاه مردمه؟؟؟
هروقت شکم علم الهدی از گشنگی به کمرش چسبید افاضات بفرمایند
حناب المهدی به گفته بزرگان دین وقتی فقر از دری وارد میشود ایمان هم از در دیگر خارج میشود مراقب باشید
از همین جا اعلام میکنم که من از زندگی آپارتمان نشینی بیزار دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینو تو سایتا بزنید فردا نگن احسان رفته بود تو زندگی آپارتمان نشینی
تازه من از آپارتمان هم بیزار دارم
بله چی خیال کردید
سلام
راستی با توجه اتهامات گسترده مالی ( در فایل صوتی معروف) و همچنین اتهامات جدی امنیتی آقای طائب ایشون کی محاکمه میشن
حنات رنگ نداره روحانی ............
خدمتی که روحانی برای آگاهی مردم نکرد هیچ دولتی نکرد. کاری کرد که مشخص شود چپ و راست و اصلاح طلب و چیچی گرا فرقی نذاره. الانم که هم مجلس و هم دولت انقلابی هستند. پس چه فرقی میکرد؟
کمال خرازی: ایران تجهیزاتی ساخته که اعجاب‌آور است


کرونایاب مستعان
اگر فقراز یک در واردشود ایمان از در دیگر خارج شود پس اشاره به چی داره
هزاران میلیارد تومان پول بیت المال رو هر ساله تو جیب تولید کننده گوشت و مرغ و محصولات لبنی و کشاوزران میریزید. انواع وام ارزون انواع یارانه انواع خسارت انواع مشاوره و .... سر آخر تولیدات خودشون رو با قیمت جهانی به مردم میفروشن.
خب چرا دولت اینهمه پول مردم رو تو جیبشون میریزه از مالیات هم معاف میکنه یارانه سوخت و ... هم بهشون میده که سر آخر با کالاشون رو به قیمت جهانی به مردم بدن؟؟؟ پس اون پولایی که دولت بهشون تحت هر عنوان میده کجا میره؟؟
بهترین کار اینه که تولیدکنندگان همه نیازهاشون رو به قیمت جهانی بگیرن و مالیات هم بده بعد تولیداتشون رو به قیمت جهانی بدن یا صادر کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
این مشکل در تمام صنایع است به همین دلیل صنایع کشور هرگز قدرت رقابت با تولیدات خارج را ندارند و همواره باری روی دوش مردم باقی خواهند ماند
آقای خاندوزی امیدوارم که به جای تسبیح انداختن در داخل خوردو در کشور عربستان سرتان را بالا بگیرید و از شیشه اتوموبیل ببنید کشوری در قعر کویر چگونه و چقدر قدرتمند توانسته زندگی شایسته و درخور ملتش بسازد البته شاید شما فکر کنید که ایرانی ها همینی هم که دارند از سرشان زیاد هست
روحانی .... در زمان ریاست جمهوری تو .... هم در سالهای 92 و 93 با تورم اعلانی 40 درصی حقوق ما فقط 5 درص افزایش پیدا کرد و این بدعت کثیف را تو بنا گذاشتی و تا آخرین روزی که ریاست جمهوری در چنگ تو بود ادامه داشت.
آقای خلجی چرا مردم در دوره ریسی خیلی فقیر تر و سفرشان کوچکتر شده اگر شما دروغ نمی گویی اثر این اقدامات مشعشع کجاست و در جیب چه کسی جا گرفته....خجالت بکشید!نه قم خوبه نه کاشان ..... فکر کردی مردم طرفدار روحانی هستند نه و شما بسیار بدتر از دولتهای قبلی عمل کردید......
[جناب حسین آقای طائب:
رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود!!

تاریخ برای تندروی و توفانی شدن ها پاسخ های سخت در آستین خود پنهان کرده است.
مقایسه دولت «روحانی» و «رئیسی» به روایت مردم: دولت رئیسی از دولت روحانی به مراتب بی سوادتر و خالی بند تر. ولی رویکرد خارجی ایشان بسیار مورد توجه تاریخ خواهد بود. روسیه و آمریکا و چین و انگلیس همه در پی منافع خود هستند ولی تاریخ ثابت کرده روسیه و انگلیس خیلی روی سرویس کاری خاک وطن کار کرذند. آمریکا خدایی میگن شیطان بزرگ ولی همه عاشق این شیطان هستند چون به خاک ما کاری نداشته بخصوص دولتمردان و فرزندان دسته گل ایشان که عاشق اقامت و زندگی در جوار این شیطان هستند- می ماند چین کمونیست که آغوش خود را برای دولتمردان روحانی و رئیسی گشود و در آغوشش شب تا صبح نماز شکر بجای می آورند و حتی مقرر است زبان چینی در کنار زبان شیرین عربی در مدارس ایران تدریس شود. چه بسا دختران و پسران ما دست از عمل بینی بردارند و به عمل چشم روی آورند. نعمات در هر دو دولت بسیار بود ولی ما چشم بصیرت نداشتیم.
جناب آقای علم الهدی؛ سهم شما از این فقر افزایی چقدر بوده است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
در مشهد ۸۰ درصد
در کل کشور حدود ۱۰ درصد
جناب علم الهدی؛ بررسی کنید که صاحب کنونی شرکت تخته فیبر حسن رود (یک حوان 30 ساله) کیست و چگونه آن را خریده است و به چه کسی وابستگی دارد و سپس در گسترش فقر فریاد برآورید.
آقای حسن روحانی دوباره به کی داری کد میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گرفتاری ما از برجام نافرجام دولت شما شدت گرفت
سلام جناب خلجی رئیس محترم شورای اطلاع‌رسانی دولت،
این آمار و اینا را بنده نمیدونم شما چه جوری تجزیه و تحلیل میکنید و با چه روسی از آنها نتیجه گیری میفرمایید، ولی بنده بعنوان یک شهروند عادی و یک شخص حقوق بگیر باید خدمتتان عرض کنم که وضع اقتصادی بنده در این 2 سال اخیر خیلی خیلی بدتر شده و حتی خرید تخم مرغ و شیر هم برای بنده و امسال بنده تبدیل به مشکل شده!!!!!
ما که دیگه دور گوشت گوسفند و گاو خط کشیدیم و دیگه از اینا نمتوانیم بخوریم !!!!
حالا شما هی تجزیه و تحلیل بفرمائید ولی بنده بالعینه وضعیت معیشتیم خراب تر شده
اگرمملکت صاحب داشت میبایست بفوریت وزیر اقتصاد و رئیس بورس بخاطر از بین بردن سرمایه های مردم وکشور ذر بورس محاکمه ومجازات میشدند. با این هزاران میلیارد پولی که در چند روز از بین بردن میتونستند صدها کارخانه بسازند و برای صدها هزار نفر اشتغال ایجاد کنند ولی برعکس با این حماقت نشون دادند که سرمایه فقط در بازار سیاه ارز و سکه و ماشین که علت اصلی تورم هست امنیت دارد. در یکی از سایتها نوشته: هر شعاری برای سال انتخاب میشود برعکسش عمل میشود.
شما ها که مدعی مسئول و رهبری باورهای دینی مردم هستید ، حداقل گفته پیغمبر و امامان را آویزه گوشتان کنید:
رسول خدا(ص): «كادَ الفَقرُ اَن يَكُونَ كُفراً؛ فقر، به كفر ورزيدن نزديك است.»رسول خدا(ص): «الفَقرُ سَوادُ الوَجهِ في الدّارين؛ فقر مايه روسياهي در هر دو جهان است.»امام علي(ع): «انَّ الفَقرَ مَنقَصةٌ لِلدّينِ مَدهَشةٌ لِلعَقلِ داعيةٌ لِلمَقتِ؛ فقر و نداري باعث كاستي در دين و سرگشتگي خرد و ايجاد كينه و دشمني است
و در اخر ضربالمثل معروفیست که میگه ، شکم گرسنه دین و ایمان نداره
متاسفانه انقدر تعداد فیش های حقوقی نجومی رو زیاد کردن که دیگه نشه بهشون کاری داشت ملت نمی دونند چرا کسی با این حقوق ها نجومی برخورد نمیکنه قوه قضاییه احتمالا جزو تخلفات نمیدونه این موضوع رو یا اینکه قضات هم شاید حقوقشون نجومی هست که کاری به این موضوع ندارن ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
طائب در این جلسه به سوالات دانشجویا در بخشی از صحبتهای گفته: باید مهاجرت را در حوزه‌های مختلف مدیریت کنیم. پس از کرونا خدمات ما در حوزه بهداری و پرستاری را دیدند، اکنون کشورهای زیادی به دنبال جذب پرستاران ما هستند.
یعنی واقعا وقتی نمیخواهند درک درستی از واقعیت ها داشته باشند یا نمیخواهند به زبان بیاورند ، چگونه میشود حرفهای دیگرش را باور کرد؟؟؟؟ یعنی مهاجرت پزشکان بخاطر عملکرد وزارت بهداشت در کنترل بیماری است یا نارضایتی از وضعیت خود و اجتماع؟
در بحث کرونا ایران کشوری بود که بیشترین رونمایی از خط تولید واکسن را داشت. شش یا هفت خط تولید! بطور سرانه، بیشترین واردات واکسن را داشت.بطور سرانه، بیشترین داروی ضد کرونا را وارد کرد. و متاسفانه بطور سرانه، بیشترین تلفات را نسبت به بیماران داشتیم و حالا ادعای این آقایان هم که از همه دنیا بیشتر است.
اقای علم الهد این روایت را یادشان رفته که اگر فقر از در وارد شود ایمان از پنجره بیرون می رود نمی شود ایمان داشت وقتی خانواده ات در فقر و نداری و چکنم چکنم زجر میکشند
خدایی این بی انصافی است که خاتمی و روحانی را چون تقریبا در یک جناح قرار دارند در یک کفه ترازو قرار دهیم. خاتمی کجاو روحانی کجا. این مشکلات فعلی اقتصادی و گرانی مسکن و .. بیشتر ش ریشه در کم کاری و تنبلی دولت روحانی دارد. این اقا در دوره کرونا ار بس تکان نخورده بود خطر گرفتن زخم بستر تهدیدش می کرد. نتیجه سیاست خارجی اش هم این شد که ترامپ از برجام خارج شد و فقط صدها میلیون دلار هزینه مذاکرات و بستن تاسیسات هسته ای روی دست ملت گذاشت. به لحاظ اخلاقی و فردی هم این دو اصلا قابل مقایسه نیستند . لطفا خاتمی را با هم ردیف کردن با روحانی خراب نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
کجایشان یک جناح بودند؟ روحانی از ابتدا جامعه روحانیت مبارز بود که اصل و اساس جناح راست هست فقط به خاطر رأی آوردن رنگ عوض کرد و شد معتدل
واقعا چه گلهایی به ارمغان اوردید
اسلام می گوید به خدا قسم منظور من از رسالتم افرادی مثل علم الهدی نبوده است
بیانات ایشان مرا نابود می کند
آقای طائب اگر قرار است کسی محاکمه شود اول شما امثال شما باید محاکمه شوند که باعث برهم زدن و پاره کردن برجام شدید و این همه گرفتاری را برای ملت درست کردید و همین تحریم باعث شد چقدر جوانها از ازدواج عقب بیفتند چقدر بیماران به علت نرسیدن دارو بمیرند چقدر ملت زیر خط فقر بروند حتما باید محاکمه شوند ملت ایران با کسی شوخی هم ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
واقعا مجازات اینها باید اشد مجازات باشه
خجالت بکشید
آقای رییس هواپیمایی کشوری لطفا مشکل ارزی خودت رو که گفتی پارسال قطعه 1000 دلاری رو 25 میلیون تومان میخریدی و امسال همون قطعه رو 55 میلیون تومان شده طبق درخواست رییس بانک مرکزی به ایشون اطلاع بده که حلش کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تنگدستی باعث دست کشیدن از انقلاب نشود.
تنگدستی باعث دست کشیدن از دین و خدا و پیامبر شده است ،انقلاب که جای خود دارد.
کادالفقر آن یکون کارا.
گرانی حرث و نسل مردم را از لحاظ کمی و کیفی و بصورت برگشت ناپذیر از بین برده است.
گرانی موجر و مستاجر و دارا و ندار را نمی شناسند و در اثر نبودن مدیران لایق و شایسته سالار کاملا در ایران بیداد می کند.
امام جمعه محترم اردبیل! درود بر شما اما مگر خودرو تولید داخل نیست و حمایت از تولید داخلی واجب نیست؟ چه شده؟ تولید داخلی خودرو و حمایت از تولید دروغی بزرگ بود درست است؟ شما هم به همین نتیجه رسیده اید؟
طایب یه جوری میگه باید اینکار رو بکنیم و اونکار رو بکنیم که انگار مملکت کامل ماله خودشه و همه زندگی رعیت در اختیارشه! شایدم هست!!!
درود بر طائب و سربازان گمنام املم زمان و حافظان وطن
کور باد دشمنان ایران اسلامی
اختلاف یک میلیارد تومانی قیمت‌ یک خودرو در امارات و بازار ایران!
این همان رانتی است که کسی به آن توجه نمی کند و جیب مردم را خالی و جیب مدیران چنین شرکت های را هر روز پرتر می کند .
این داستان صرفا برای خودرو نیست . دارو وسایر اقلام هم همینطور است
این همه رفاه وآسایش مردم مدیون مدیران توانمند دولت دکتر رئیسی است .حیف است که تغییر ایجاد شود .
البته فرمودند که مدیرانی که بلد نیستند با این دست فرمون بیان جلو و نمی توانند نیمه پر لیوان رو ببینند. بروند کنار .
احسنت به این همه درایت ، تیز هوشی و رفاه وآسایش و دلخوشی که برای مردم ایجاد کردید . احسنت
عدم شایسته سالاری باعث فقر و همچین مهاجرت نخبگان و پزشکان متخصص از کشور است.
آقای علم الهدی آیا میشود دیگر از انقلاب حرفی نزنید و بجای آن بگویید که در برابر خون‌های ریخته شده شما چه کردید
امروز شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست و اکثریتی از جامعه، کاهش قدرت خرید خود را لمس می‌کنند.جناب روحانی وضعیت نامناسب اقتصادی مربوط به امروز نیست برادر 8 سال رئیس جمهور این مملکت این حرف را بزنه بعید نیست؟ از زمان شما جناب روحانی آپارتمان 3.5 رسیده به سی میلیون چه می خواهی از مردم، در مدارس از مردم پول می گیرند، حقوق کارمندان بیشتر از 10 روز دوان نداره ، دارو چندین برابر شد در زمان شما الان هم همان رویه پیش میره و ...
اگه باز هم خواستید بعدا بنویسم
متاسفانه به تازگی در مترو به خانم بدحجابی تعرض شده و به جای برخورد با مرد مجرم به اون خانم بی تفاوتی شده. سئوال برای من اینجاست چرا وقتی نوبت به یهودیان ونزویلایی که کاملا برهنه می گردند میرسه یا به فلسطنی ها که پوششون رو می شناسیم ، انسانینمون گل می کنه ولی وقتی به یک شیعه ایرانی تعرض میشه انقدر بی تفاوت می شیم. آیا واقعا هدف انسنیت و اسلامیته یا اینها یارکشی و عقده گشاییه؟
لطفا اصلاح بفرمایید:
از
افزایش نرخ دلار یک قطعه هزار دلاری سال گذشته ۲۵ میلیون تومان خریداری می‌شد، اما هم اکنون این رقم به ۵۵ میلیون تومان افزایش یافته است؛
به
افزایش نرخ دلار یک قطعه یکصد دلاری سال گذشته ۲۵ میلیون تومان خریداری می‌شد، اما هم اکنون این رقم به ۵۵ میلیون تومان افزایش یافته است؛
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
همان که نوشته درسته. اصلاح نفرمایید
طائب‌ و مسول‌ اطلاع رسانی رئیسی

بس‌ کنید‌ کسی‌ به‌ حرف‌ شما گوش نمیده‌
علم الهدا جان الان حقوق بازنشستگی کفایت هزینه اسکنه خوردن را هم نمیدهد توصیه غذای بعدی شما چیست
منظور پدر خانم رییس جمهور اینه که اگه دولت هربلایی سرتون آورد ، بهش چیزی نگید. این 40 سالم تحمل کنید انشااله در بهشت وضع خوب میشه. این دنیا مخصوص ایشون و خانواده و همفکرانه اون دنیا مابقی جمعیت. خدااااا شانس پدر خانم انجوری داشته باشی
آقای طائب از احمدی نژاد هیچی نمیگید؟ ایشون هیچ مشکلی نداشتی ؟ آقای اعلم الهدا انسان گرسنه به هیچ چیزی وفادار نیست
جناب آقای علم الهدی ، 5 فقره از دستاوردهای ملموس و قابل دفاع و قابل استناد از انقلاب را بفرمائید ؟ وقتی میگویم ملموس یعنی اینکه بشود با دلیل و منطق از آنها دفاع کرد . بتوان با اعداد و ارقام از آنها دفاع کرد. منتظر پاسخ شما هستم.
علم الهدا جان الان حقوق بازنشستگی کفایت هزینه اشکنه خوردن را هم نمیدهد توصیه غذای بعدی شما چیست
الان الهدا جان احتمالا توصیه میکنند نان با سبزی بخورید و یا مثل جنتی می‌گویند روزی یکبار غذا بخورید چه اشکالی دارد.
روزگارای قدیم مثل حالا درد نبود

قدیما یادش بخیر این همه نامرد نبود

قدیما گرمی. بازار دلا. گنج نبود

ساحل محبت زندگیمون رنج نبود

قدیما خدا میدونه که چقدر سادگی بود

قسم نان و نمک آخر مردانگی بود

قدیما محبتو. معرفتش. مقدسه

ولی حالا چی بگم که آخرای نفسه

هرکی فکر خودشه نه یاورو .دادرسی

هرچی فریاد کنی. به انتها. نمیرسی

دلم ز دنیا سیره به عشق گوشه گیره

وای وای وای

هر چی که زود بمیرم بازم خدایا دیره

وای وای وای
خدا شكر بلاخره اين علم الهدي فهميده كه مردم تنگدست هستن مردم مشكل مالي دلرن گرفتارن
این آقای علم الهدی این همه رو را از کجا آورده اند؟
سال ۱۳۹۲ پدرم را تشویق نمودیم که به علت کهولت سن گوسفندان خود را فروخته و پول آن را نزد بانک سپرده بلند‌مدت بگذارد. تعداد چهل راس دام به قیمت روز هر راس دویست هزار تومان. کل پول حاصل از فروش مبلغ هشت میلیون شد که آن را نزد یکی از بانک‌ها سپرده بلند‌مدت با سود تقریبی بیست درصد سپرده نمود. طی هشت سال گذشته حدود دوازده میلیون و هشتصد سود گرفته که با جمع سپرده خودش بیست میلیون و هشتصد می‌شود.

✅حالا پدرم تا حدودی دچار کهولت سن شده و ایراد گرفته که من سود نمی‌خواهم لطفا گوسفندانم را پس بدهید!!؟ با کل پول حاصل از سپرده خودش و سود حاصل، ما حداکثر پنج راس گوسفند می‌توانیم برایش خریداری کنیم. یعنی تعداد ۳۵ راس گوسفند کم میاریم.

✅این موضوع فرزندان را دچار چالش عجیبی نموده و خواستار به کار گرفته شدن بهترین کارآگاهان پلیسی شده‌اند که دزد آن تعداد ۳۵ راس گوسفند را مشخص نماید و یک قاضی عادل و آگاه نیز حکم عادلانه صادر نموده و علاوه بر تعداد ۳۵ راس گوسفند سود حاصل از شیر و پشم و زاد و ولد آن را محاسبه و به پدر برگرداند و اگر نه پدر به فرزندان شک نموده و آنها را دزد گوسفندان خود قلمداد خواهد نمود!!!؟.

✅لذا از حاذق ترین کارآگاهان حوزه اقتصاد و عادل‌ترین قضات حاضر در کشور خواهشمند است این موضوع را مورد بررسی و این مرد پیر کم‌شنوا را به حقوق خویش برسانند. براستی چه کسی گوسفندان پدرم را دزدیده است ؟
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم
آخرین اخبار