بازدید 1610

توافق برای افزایش پروازها بین ایران و سوریه

وزیر راه و شهرسازی در جلسه با تجار و بازرگانان ایرانی در سوریه از آمادگی دو کشور برای افزایش پروازهای هفتگی و برقراری خطوط کشتیرانی به منظور رونق تجارت تهران و دمشق خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴ 05 May 2023


به گزارش  تابناک به نقل از همشهری آنلاین، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی که طی سفری دو روزه همراه با رئیس جمهور به دمشق سفر کرده بود، با تجار و بازرگانان ایرانی فعال در سوریه در محل ستاد توسعه ایران و سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد و از نزدیک مشکلات و دغدغه‌های آنان را مورد بررسی قرار داد.

برنامه‌ریزی برای تجار در جهت واردات، صادرات و تردد بین دو کشور و همچنین درخواست برقراری پروازهای روتین هفتگی برای تجار و بازرگانان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه توسط بازرگانان مطرح شد و وزیر راه و شهرسازی نیز در ادامه از توافق انجام شده بین ایران و سوریه برای افزایش پروازها در روزهای آتی خبر داد.

بذرپاش همچنین در پاسخ به ایجاد خطوط کشتیرانی برای حمل محموله‌های بزرگ‌تر و تردد منظم کشتی از بنادر ایران به سوی بنادر سوریه که از دیگر درخواست‌های تجار بود، اعلم کرد: وزارت راه و شهرسازی در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر افزایش روابط سیاسی و تجاری با کشورهای همسو و همچنین توسعه اقتصاد دریامحور هرگونه همکاری با بازرگانان در این راستا را دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: در زمینه رفع برخی قوانین دست و پاگیر تجاری برای فعالان بخش خصوصی در بخش‌های ارزی و بانکی در کشور سوریه نیز با استفاده از ظرفیت‌های کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور پیگیری‌هایی در دست اقدام است که به‌زودی این مشکلات نیز با اهتمام طرفین برطرف خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جلسه وزیر راه و شهرسازی با بیش از ۵۰ نفر از تجار ایرانی در سوریه، بیشتر از ۴ ساعت به طول انجامید.

بازدید وزیر راه و شهرسازی از نمایشگاه در سوریه
بذرپاش همچنین به عنوان رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه در ادامه برنامه‌های خود طی سفر دو روزه به سوریه، از نمایشگاه آفاق المستقبل در دمشق بازدید و با اعضای هیئت‌مدیره این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این مجموعه که بیش از یک سال پیش، برای نمایش حوزه کوچک بازرگانی طراحی شده است، صنایع گوناگون با برپایی انبوه غرفه‌ها، محصولات تولید شده داخلی را در معرض نمایش بازرگانان و فعالان اقتصادی کشور سوریه قرار می‌دهند.

وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از نمایشگاه آفاق المستقبل، نکاتی را به دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی مجموعه یادآور شد تا در نهایت برای تجار و فعلان اقتصادی کشورمان به دستاوردها و نتایج مثبت بیش از پیش منجر شود.

بذرپاش اعلام کرد: در آینده‌ای نزدیک در تهران کلیه هماهنگی‌های لازم با حوزه نمایشگاهی و صنایع کوچک انجام می‌شود تا از این فرصت که برای بخش خصوصی ایجاد شده است، بتوان به نحو مطلوبی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: باید بستر این حوزه برای بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، نفت و گاز و... فراهم باشد تا بتوانند محصولات و خدمات خود را معرفی و عرضه کنند و این موضوع به دریچه‌ای به‌سوی پیشرفت وضعیت حوزه بازرگانی و انتقال تجربه و تکنولوژی به کشور سوریه تبدیل شود.

در پایان این بازدید وزیر راه و شهرسازی دستورات لازم برای عملیاتی‌تر شدن اقدامات این مجموعه را صادر کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار