جبران عقب‌ماندگی بورس در سال ۱۴۰۲

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس نسبت به سایر بازارها در این سال بازدهی کمتری داشته و به اصطلاح از سایر بازارها جامانده به همین علت پیش بینی می‌شود که در سال ۱۴۰۲ با رشد همراه شود.
کد خبر: ۱۱۶۹۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹ 28 March 2023

به گزارش بورس تابناک، شاهین احمدی؛ کارشناس بازار سرمایه، در رابطه با روند شاخص در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال گذشته چندین فاکتور تاثیر زیادی بر بورس گذاشت، این فاکتورها شامل عرضه خودرو در بورس کالا، تغییرات نرخ ارز و قیمت گذاری‌های مشترک در وزارت صمت می‌شود.

وی افزود: رشد سایر بازارها نسبت به بورس در سال گذشته باعث شد شاهد نوسان در بازار سرمایه باشیم و بورس به یک بازار نوسانی تبدیل شد تا شاخص بتواند سقف یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را رد کند و باز دوباره ریزش کند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس به علت تورم و نوسان نرخ دلار که به شرکت‌ها سود می‌رساند سال نسبتا خوبی را در سال ۱۴۰۱ پشت سر گذاشت گفت: بورس نسبت به سایر بازارها در این سال بازدهی کمتری داشته و به اصطلاح از سایر بازارها جامانده به همین علت پیش بینی می‌شود که در سال ۱۴۰۲ با رشد همراه شود.

وی ادامه اداد: بانک مرکزی به این جمع بندی رسید که نمی‌توان برخی از کالاها را با نرخ نیمایی تامین کرد به همین علت برای تامین ارز برخی کالاها مرکز مبادله ارز و طلای ایران را راه اندازی کرد تا در این صورت برخی از شرکت‌ها ارز خود را در این مرکز عرضه کنند این عامل نیز در کنار تورم و جاماندگی بورس از سایر بازارها به رشد بازار سرمایه کمک می‌کند./ایبنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری