بازدید 21784
سه هزار و دویست و هشتاد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

سیامک نمازی از زندان اوین با CNN مصاحبه کرد؛ مقام ایرانی: خودمان اجازه دادیم / ادعای مطهری: مذاکراتی در عمان درباره مسأله برجام در حال برگزاری است / خودروهای ایرانی به روسیه می‌رسند / رییس اتاق بازرگانی ایران و چین: هرچه دلار ذخیره کردید در بازار بریزید / عضو کمیسیون امنیت ملی: عوامل مسمومیت مدارس اعتراف کردند

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند نماینده مجلس: پول هنگفتی از جیب مردم به خودروسازان رسید / تیتر «کیهان» درباره «عربستان» سوژه کاربران فضای مجازی شد / فاطمی امین: آمارهای کلان اقتصاد کشور امیدوار کننده است / واکنش واعظی به توافق ایران و عربستان در چین: ادامه مذاکرات در عمان و عراق بود / امیرآبادی: توافق ایران و چین در خنثی‌سازی تحریم‌ها قطعاً موثر خواهد بود و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵ 11 March 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

سیامک نمازی از زندان اوین با CNN مصاحبه کرد؛ مقام ایرانی: خودمان اجازه دادیم
سیامک نمازی طی مصاحبه با سی‌ان‌ان از زندان اوین (جایی که از سال ۲۰۱۵ به دلیل «ارتباط با یک کشور متخاصم» (ایالات متحده آمریکا) در بازداشت به سر می‌برد) از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواست، سیاسی بازی را کنار بگذارد و «به این کابوس» برای او و دو فرد دو تابعیتی دیگر پایان دهد.

در ادامه این مطلب آمده است: در کنار نمازی، مراد طاهباز و عماد شرقی به ترتیب از سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ بازداشت هستند. یک مقام بلندپایه ایرانی، که حاضر به افشای نامش نبود، به المانیتور گفت: «هیچ دلیل سیاسی» برای اجازه برقراری این تماس وجود نداشت. این اتفاق همچنین می‌تواند به عنوان «مساله‌ای بشردوستانه ـ بنا به درخواست او [سیامک]، این موضوع تأیید شد ـ نشان‌دهنده این باشد که مبادله زندانیان با ایالات متحده، معامله‌ای که احتمالاً شامل آزادی ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده از کره جنوبی می‌شود، ممکن است نزدیک‌تر از همیشه باشد. این مقام ایرانی به المانیتور گفت: ما از تقریباً دو سال پیش برای تبادل آماده بودیم. بهتر است از ایالات متحده در مورد گام بعدی بپرسید./المانیتور

ضرغامی: وزارت میراث فرهنگی، طرفدار تعطیلی پنجشنبه‌هاست
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: معتقدیم اگر پنجشنبه‌ها تعطیل شود، کمک قابل توجهی به حوزه گردشگری خواهد شد. عزت‌الله ضرغامی درباره این‌که مطرح می‌شود اگر تعطیلات آخر هفته افزایش پیدا کند، این کار به رونق گردشگری کمک بسیاری خواهد کرد، گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طرفدار تعطیلی پنجشنبه‌هاست. وی ادامه داد: اگر نظرات دیگر برای افزایش تعطیلات است، طبیعی است. با این تحلیلی که داریم، اصولاً موافق هستیم مردم بهتر بتوانند سفر کنند و آرامش بیشتری داشته باشند؛ اما حتما برای تصمیم‌گیری نهایی، حوزه‌های دیگر هم دخالت دارند. فقط مساله گردشگری هم نیست. آن حوزه‌ها هم حق دارند حرف‌شان را بزنند و جمع‌بندی نهایی یک جمع‌بندی بهینه است.

کنایه همتی به اصولگرایان درمورد توافق ایران و عربستان
عبد الناصر همتی با انتشار ویدیویی از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در توییتز خود نوشت: نوشتند و گفتند توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود. مدعیان اصلاحات یاد بگیرند!  ما که خیلی وقت پیش اینها را گفته بودیم. خوشحالیم، بالاخره شما هم یاد گرفتید.

امام جمعه قم: مسائل اقتصادی و تربیتی نباید مانع فرزندآوری شود 
سعیدی امام جمعه قم گفت: برخی افراد مسأله فقر را مانع فرزندآوری می‌دانند، در حالی که خداوند وعده داده است، اگر ازدواج کنید و فقیر باشید، خدا رزق شما را می‌دهد و به افرادی که از ترس فقر فرزندان خود را می‌کشتند، فرمود این ما هستیم که به آن‌ها روزی می‌دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی: عوامل مسمومیت مدارس اعتراف کردند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از دستگیری تعدادی از عوامل مسمومیت در مدارس خبر داد و گفت: دستگیرشدگان اعتراف کردند از طریق فضای مجازی از خارج کشور هدایت می‌شدند. مهدی سعادتی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در رابطه با موضوع توطئه‌هایی که دشمنان ما سریالی در کشورمان اجرا می‌کنند موضوع اغتشاشات، تجزیه ایران و حرکت‌هایی که سرشان به برکت وجود مقام معظم رهبری به سنگ خورد. وی افزود: هدایت هشیارانه مقام معظم رهبری و حضور مردم در ۱۳آبان‌ها و ۲۲ بهمن‌ها تیر خلاصی برای دشمنان انقلاب بود. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جداسازی صف معترضان از کسانی که به دنبال جنایت و ظلم بودند، بسیار بااهمیت است. سعادتی تصریح کرد: موضوعاتی از قبیل دلار‌، ایجاد نارضایتی بین مردم و هدف‌گذاری بیش از ۲۵۰ مدرسه در کشور از توطئه‌های اخیر بوده است. وی با اعلام اینکه عوامل مسمومیت دانش‌آموزان در ۶ یا ۷ استان کشور شناسایی و دستگیر شدند، تصریح کرد: دستگیرشدگان اعتراف کردند از طریق فضای مجازی از خارج کشور هدایت می‌شدند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ردپای رژیم صهیونیستی، سرویس‌‌های جاسوسی، منافقین و سلطنت‌طلبان این جریان، کاملا مشهود است.

عباس عبدی: نواصولگرایان در چهار ماه اخیر حتی یک موضع نزدیک به رهبری نداشتند
عباس عبدی در اعتماد نوشت: مطلب کوتاهی در توییتر نوشتم که نواصولگرایان طرفدار ساختار موجود، نه تنها آورده چندانی برای این ساختار ندارند، بلکه کلا و جزئی هزینه‌زا هستند و هرچند خود را در ظاهر حامی معرفی می‌کنند، این ادعا حتی اگر صادقانه باشد، در عمل نقش آنان در حمایت از این نظام، شبیه داستان دوستی خاله خرسه است که درکی درست از چگونگی رفع مشکلات وضعیت موجود ندارند و چه بسا اقداماتی می‌کنند که به زیان ساختار تمام می‌شود. مصداقی که برای این ادعایم آوردم، مواضع مقام رهبری درباره مسمومیت‌های دانش‌آموزان است که موضعی شدید بود و آن را جنایت و غیر قابل عفو دانستند و پس از آن بود که نحوه مواجهه این طرفداران تا حدودی تغییر کرد. هر چند برخی از آنان کوشیدند دوباره مساله را منحرف و علیه روزنامه‌ها و روزنامه‌نگاران داخلی توطئه کنند و حتی به دستگاه قضایی دستور و توصیه به بازداشت و بستن دادند، در حالی که از فهم این نکته کوچک عاجزند که نقطه قوت یک جامعه در استقلال دستگاه قضایی و آزادی رسانه است و آنان با یک تیر می‌خواهند هر دو را بزنند و به سرعت هم فراموش کردند که همین دو هفته پیش، بستن روزنامه سازندگی به چه سرنوشت زشتی دچار شد. مثال آنان در قرآن آمده که «یحْسبُون کُل صیْحهٍ علیْهِمْ» هر نقد و فریادی را علیه خود می‌بینند، چون خودشان بهتر از دیگران بر ماهیت خویش آگاهند. بگذریم. اکنون پرسش این است که چرا در سه ماه گذشته، هیچ‌ یک از این افراد، نه تنها موضع مشابه یا حتی نزدیک به موضع رهبری نگرفتند، بلکه کوشش می‌کردند با حمله به دیگران یا مساله را کم‌اهمیت جلوه دهند، یا کل ماجرا را ساختگی بدانند، یا اینکه به صورت کلی‌گویی و برحسب عادت آن را پروژه دشمنان تعریف کنند. آنان دانسته یا نادانسته با این عملکرد خود موجب شدند چنان که شایسته است با مساله برخورد نشود، لذا زمان طلایی حل مساله را از دست دادند، به‌طوری که حتی امکان اجرای چنین وضعی بیش از اول آن فراهم شود و کشور را با بحرانی به مراتب بدتر از اعتراضات پاییز مواجه کند.

ماجرای نمایش فیلم‌های مستهجن در مدارس چیست؟
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به شخصه با مباحثی که در شکل فیلم و کلیپ نمایش داده شود و بتواند ذهن نوجوان را درگیر کند، مخالفم؛ بخصوص این مساله واقعا نگران‌کننده است و نباید اجازه دهیم که ذهن نوجوان ما و ذهن دختر محجبه‌ مدرسه‌ای را به خود درگیر کند. شیوا قاسمی‌پور، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با انتشار برخی خبرها پیرامون نمایش فیلم‌های مستهجن در برخی مدارس گفت: اولاً اگر این مساله‌ صحت داشته باشد خیلی متاسفم برای کسی که چنین شرایطی را فراهم کرده است. دوماً کشور ما یک کشور اسلامی است و حجاب هم جزو چیزهایی نیست که ما مثلا توانسته باشیم، در یک برهه زمانی و برای یک شرایط خاص آن را اجرا کنیم، حجاب جزو فرهنگ ایرانی‌هاست و یک مساله انکارناپذیر است، ولی اینکه بخواهیم به زور حجاب را به کسی تحمیل کنیم، به شخصه فکر می‌کنم این کار یک کار ناشایست است، به ویژه اگر چنین اتفاقی در مدارس رخ دهد. وی در ادامه تصریح کرد: ما باید بیشتر از این در بحث مسائل فرهنگی کار کنیم، یک اتفاقاتی در کشور ما رخ داده که شاید خیلی‌ها هزینه‌های خیلی کلانی کردند تا این اتفاقات رخ دهد. خب باید ببینیم در مقابل آن اقدامات و‌ هزینه‌ها ما چه کرده‌ایم؟ طبیعی است، ما هم باید همان مقدار و شاید بیشتر از آن هزینه کنیم تا بتوانیم اتفاقات خوبی را برای کشورمان رقم بزنیم.

تغییر استاندار هرمزگان تکذیب شد
معاون سیاسی وزیر کشور اخبار مربوط به تغییر استاندار هرمزگان را شایعه دانست. محمدرضا غلامرضا با شایعه دانستن تغییر استاندار هرمزگان، اظهار کرد: آقای دوستی از استانداران پرتلاش و موفق است و با قوت به کار خود ادامه می‌دهد و شایعات در باره تغییر وی به هیچ عنوان صحت ندارد. /ایسنا


مسیح علی‌نژاد با نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل دیدار کرد!
مسیح علی‌نژاد با گیعاد آردان نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل دیدار کرد. علی‌نژاد از عناصر فعّال ضد ایرانی در خارج از کشور که همراه با رضا پهلوی و برخی دیگر ضمن تلاش‌های ضدایرانی خود همواره کمپین‌هایی را برای تشدید تحریم علیه ایران و حتی مشروع سازی اقدام نظامی علیه کشور راه‌اندازی کرده‌اند، این بار با گیعاد آردان نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل دیدار نموده است! نماینده رژیم صهیونیستی نوشته که از علی نژاد و امثال او حمایت می‌کند. پیشتر بار‌ها گفته می‌شد که صهیونیست‌ها یکی از فعالان و حامیان اصلی پشت پرده اقدامات ضدایرانی امثال علی نژاد و حامد اسماعیلیون و رضا پهلوی و ... هستند، اما معمولاً این موضوع به دلیل ننگ بزرگی که در مضمون خود دارد، توسط آنان یا مسکوت گذاشته و یا انکار می‌شد. /تسنیم


واکنش طالبان به توافق ایران و عربستان
وزارت خارجه طالبان با استقبال از توافق ایران و عربستان، آن را گامی مهم در جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه دانست. عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان در توییتی با اشاره به توافق ایران و عربستان برای برقراری روابط دو جانبه نوشت: وزارت امور خارجه امارت اسلامی از، ازسرگیری روابط دیپلماتیک پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران استقبال کرده و این گام مثبت را گامی مهم در جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه می‌داند. امارت اسلامی با در نظر گرفتن سیاست خارجی متوازن این کشور، توسعه دیپلماتیک بین عربستان سعودی و ایران به توسعه روابط و همکاری‌های چندجانبه در منطقه کمک می‌کند. ما همچنین از تلاش‌های جمهوری خلق چین که میزبان مذاکرات بین عربستان سعودی و ایران برای ثبات منطقه بوده است، سپاسگزاریم.

واکنش همتای عراقیِ شمخانی به توافق ایران و عربستان
مشاور امنیت ملی عراق در واکنش به توافق ایران و عربستان گفت، گفت‌وگو بهترین راه برای حل اختلافات است. قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در صفحه توییتر خود نوشت، از تلاش‌های عراق و عمان و چین که منجر به توافق تاریخی میان ایران و عربستان شد تقدیر می‌کنیم. وی نوشت: ما یقین کامل داریم که این توافق نتایج مثبتی برای عراق و منطقه و جهان به دنبال خواهد داشت و تاکید می‌کنیم که گفت وگوی دیپلماتیک بهترین راه برای حل اختلافات و درگیری میان کشور‌های دوست و برادر است. /ایسنا

پیرموذن: میانه‌رو‌ها در انتخابات ۱۴۰۲ مقابل جبهه‌ی پایداری صف‌آرایی می‌کنند
یک فعال سیاسی و نماینده‌ی سابق اصلاح طلب مجلس، با توجه به تحرکات صحنه‌ی سیاسی در ماه‌های اخیر، پیش‌بینی کرد: شورای میانه‌رو‌ها علیه تمامیت‌خواهان و مطلق‌گرایان که ذیل نام جبهه پایداری، جمهوریت نظام را در معرض تهدید قرار داده‌اند، فعال می‌شود و در انتخابات سال آینده صف‌آرایی می‌کند. کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: شعار محوری انقلاب اسلامی، به عنوان خون‌بهای شهدا و حاصل زحمات و خون دل خوردن‌های آحاد ملت، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «برپایی حکومت عدل علی» بود، اما بسیاری از سوپرانقلابی‌های امروز، در زمان مبارزه با رژیم شاه، عضو یا پیرو انجمن حجتیه بودند و انقلاب را اصلا قبول نداشتند و با آن هم همراهی نمی‌کردند. این نماینده سابق مجلس با اشاره به تاکیدات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بر اصل «جمهوریت» نظام، جبهه پایداری را اجتماع «تمامیت‌خواهان قدرت‌طلب انحصارگر خودحق‌پندار» نامید که به اعتقاد او، با تضعیف جمهوریت، کیان نظام را به مخاطره انداخته و سبب شکاف میان مردم و حاکمیت شده‌اند.


نیویورک تایمز گزارش داد: بُهت نتانیاهو از توافق ایران و عربستان
به دنبال شکل گیری یک توافق میان ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک پس از هفت سال قطع رابطه سیاسی، نیویورک تایمز در این باره نوشت که توافق تهران با ریاض، اسرائیل را شگفت زده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر آن را بهت زده کرد. این روزنامه آمریکایی امروز شنبه در گزارشی نوشت: اسرائیل امید داشت در طولانی مدت ایران را منزوی کرده و روابط خود با عربستان را عادی کرده و تحکیم بخشد، اما برطرف سازی سردی روابط بین تهران و ریاض این هدف تل آویو را پیچیده کرد و به عنوان یک آسیب سیاسی برای نخست وزیر اسرائیل در نظر گرفته می‌شود. نیویورک تایمز در تشریح سیاست رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته نوشت: سران اسرائیلی برای چندین سال ایران را به عنوان یک تهدید موجود و ریاض را به عنوان یک شریک بالقوه در نظر داشته و امیدوار بودند که نگرانی‌های مشترک درباره تهران ممکن است برای نخستین بار به شکل گیری روابط رسمی با ریاض کمک کند.


پاکستان با استقبال از توافق ایران و عربستان: اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم
وزیر امور خارجه پاکستان ضمن استقبال از بازگشت روابط ایران و عربستان سعودی به حالت عادی، تأکید کرد که این کشور، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد. «بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر سازمان ملل متحد ضمن تبریک به ایران و عربستان سعودی، تأکید کرد که اسلام‌آباد، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت. وزیر خارجه پاکستان در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» درباره امکان عادی‌سازی روابط اسلام‌آباد و تل‌آویو و اعمال فشار بر برخی کشور‌های اسلامی مانند اندونزی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: «نمی‌دانم که آیا فشاری بر اندونزی اعمال می‌شود یا خیر؛ اما در ارتباط با پاکستان، هیچ احتمالی برای به‌ رسمیت شناختن اسرائیل پیش از به‌ رسمیت شناختن و قبول این مسئله و تصمیم طرف فلسطینی در کار نیست.»  /فارس

فعال اصلاح‌طلب: هنوز فضا برای گفت‌وگوی دلسوزانه فراهم نشده است
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جامعه به مسئولان و عواملی که تصمیمات را می‌گیرد، نگاه می‌کند که چه تأثیراتی در رتق و فتق امور کشور می‌گذارند. چیزی که مردم امروز می‌بینند، دعوای مداوم میان یک عده که خودشان را دلسوز می‌دانند و دل‌شان می‌خواهد جمهوری اسلامی را پاس بدارند، با یک عده دیگر است. محمد نعیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این که چقدر ضرورت دارد، در شرایط کنونی، بزرگان و دلسوزان نظام در یک جمعی دور هم گرد آمده و برای برون‌رفت از شرایط موجود راهکاری ارائه کرده و بتوانند برای انتخابات آینده برنامه‌ریزی انجام دهند، گفت: حکومت و منتقدین آن به شرایط امروز کشور و برون رفت از وضعیت موجود و به انتخابات سال ۱۴۰۲ متفاوت نگاه می‌کنند. شاید قدم اول این باشد که آیا اصلا این نگاه‌ها با همدیگر هم‌پوشانی دارند؟

وی افزود: ممکن است مسئولان دور هم بنشینند و نیازی نبینند که با دیگران تبادل نظر کنند. در این صورت؛ همان اتفاقی که در سال ۱۴۰۰ افتاد، در سال ۱۴۰۲ هم آن گونه عمل می‌شود؛ یعنی شرایط رقابتی نیست. جمهوریت نظام را معتقدین به جمهوری اسلامی تعریف خواهند کرد. اینکه مصلحت کشور و یا نظام تامین خواهد شد، موضوعی است که به مسئولان کشور مرتبط است و صلاح و مصلحت امور با مسئولان نظام است. اما اگر آقایان صلاح را در این ببینند که منتقدین (به طور مثال اصلاح‌طلبان) هم باید در این امر نظر و مشارکت داشته باشند، آن وقت حول نقاط مشترکی می‌توان نشست برگزار، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد و به توافقی هرچند حداقلی دست پیدا کرد. حداقل نقطه مشترک بین مسئولان و منتقدین، حفظ نظام جمهوری اسلامی است و در گفت‌وگو به دنبال حداقل شرایط مطلوب برای حفظ و ارتقای جمهوری اسلامی خواهند بود. این نوع مذاکره قواعد خاص خود را دارد؛ به طور مثال کسانی که نسبت به هم سوءظن و یا کینه دارند، نمی‌توانند نتایج مطلوبی برای این نشست و گفت‌وگو رقم بزنند.


ادعای مطهری: مذاکراتی در عمان درباره مسأله برجام در حال برگزاری است
علی مطهری گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم مذاکراتی که در عمان در حال برگزاری است، درباره مسأله برجام است. قاعدتاً مسائل دیگری در حاشیه این مذاکرات مطرح می‌شود؛ از جمله آزادی زندانیان طرفین و ممکن است موضوع روابط ایران و کشور‌های همسایه نیز در آنجا مطرح شود. به نظر می‌رسد این موضوع با رضایت آمریکا صورت گرفته و اگر اینطور باشد یک نقطه مثبت است و شاید آن‌ها نیز نگران درگیری‌های منطقه هستند و دوست دارند، تنش‌ها کاهش پیدا کند. هر چه باشد اقدام مثبتی بود که به نفع هر دو کشور است. علی مطهری معتقد است، توافق ایران و عربستان «نشانه واقع‌بینی و دور شدن مسئولان ما از شعار‌های احساسی و نشانه عقلگرایی آنهاست.» /جماران

 امیرآبادی: توافق ایران و چین در خنثی‌سازی تحریم‌ها قطعاً موثر خواهد بود
رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و چین در مجلس شورای اسلامی گفت: تا دوماه آینده سفارتخانه‌های ایران و عربستان بازگشایی می‌شود. احمد امیرآبادی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص توافق اخیر ایران و عربستان گفت: یکی از مباحث اصلی که در سفر رئیس‌جمهور به چین مطرح شد، لزوم همکاری‌های منطقه‌ای بود که مورد تاکید روسای جمهور دو کشور قرار گرفت. رییس گروه دوستی ایران و چین در مجلس شورای اسلامی که در سفر تاریخی رئیس جمهور به پکن نیز در هیات اعزامی ایران حضور داشت، تاکید کرد: آیت الله رئیسی معتقد است، اگر کشور‌های همسایه با هم هماهنگ باشند، می‌توانند به راحتی مشکلات منطقه را حل کنند، رئیس جمهور چین در مذاکرات دو جانبه بر این موضوع تاکید کرد. /ایرنا

اظهارات معاون وزیر کشور درباره ساماندهی تجمعات
محمدرضا غلامرضا در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا، با بیان اینکه ساماندهی تجمعات در دستور کار دولت است، گفت: پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی تجمعات و راهپیمایی‌های قانونی در وزارت کشور تهیه شده و همزمان با دستور مستقیم رئیس جمهور لایحه‌ای برای آن تدوین کردیم که به مجلس ارائه خواهد شد. در حال حاضر و با توجه به درگیری نمایندگان مجلس با موضوع بودجه، از ظرفیت آیین‌نامه تصویبی در مجلس استفاده می‌کنیم؛ این آیین‌نامه توسط وزیر کشور، برای اجرا به استان‌ها ابلاغ خواهد شد تا اگر احزاب و گروه‌هایی قصد برگزاری تجمع دارند بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند. /ایرنا

واکنش واعظی به توافق ایران و عربستان در چین: ادامه مذاکرات در عمان و عراق بود
محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور سابق با استقبال از توافق ایران و عربستان سعودی برای برقراری دوباره روابط دیپلماتیک گفت: این توافق که در چین اعلام شد، در ادامه مذاکرات مقامات امنیتی ایران و عربستان بود که از سال ۱۳۹۹ در عمان و عراق انجام شد. محمود واعظی در گفت‌وگو با جماران تاکید کرد: روابط ایران و عربستان در آغاز دولت یازدهم در سطح مطلوبی قرار داشت؛ چنانکه چندین دور نامه‌نگاری میان دکتر روحانی و ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی صورت گرفت. پس از آن نیز ایران طرح صلح هرمز را مطرح کرد که ابتکاری بود برای گفت‌وگوی کشور‌های همسایه جهت رفع اختلافات و تقویت امنیت منطقه‌ای. این دیپلمات سابق افزود: متاسفانه اقدام برخی طیف‌های تندرو داخلی در حمله به سفارت عربستان در تهران، نه تنها موجب تخریب روابط دو کشور شد، بلکه به مخدوش شدن چهره بین‌المللی ایران انجامید و تنها برنده آن، رژیم صهیونیستی بود که توانست از گسست روابط دو کشور مسلمان و همسایه سوءاستفاده کرده و پروژه‌های پلید خود را در منطقه پیش ببرد. این اقدام مورد انتقاد صریح رهبری معظم انقلاب نیز قرار گرفت و دولت یازدهم هم به شدت آن را محکوم کرد.


تیتر «کیهان» درباره «عربستان» سوژه کاربران فضای مجازی شد
تیتر ۷ سال پیش روزنامه کیهان در خصوص قطع روابط با عربستان و مقایسه با تیتر امروزش سوژه کاربران فضای مجازی شده است.
۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۴؛ ننگ رابطه با آل‌سعود از دامان ایران اسلامی پاک شد
۲۰ اسفندماه ۱۴۰۱؛ توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی/ مدعیان اصلاحات مذاکره را یاد بگیرند

نماینده مجلس: پول هنگفتی از جیب مردم به خودروسازان رسید
لطف الله سیاه کلی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی ادعا کردند، با عرضه خودرو در بورس دست دلالان از بازار کوتاه خواهد شد؛ حال آنکه در چند ماه گذشته اثبات شد با به کارگیری این روش نه تنها دلالان از بازار خودرو حذف نشدند، بلکه قیمت خودرو نیز چند برابر شد و پول هنگفتی از جیب مردم به خودروسازان رسید و مردم خسارت دیدند. وی افزود: از همان ابتدا ما بر نکته تصریح کردیم که نه قرعه‌کشی و نه عرضه خودرو در بورس منطقی نیست، زیرا اگر این شیوه درست بود، بهای خودروی ۴۰۰ میلیونی در بورس به ۲ میلیارد نمی‌رسید. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه شیوه عرضه خودرو در بورس موجب شد که قیمت پراید به حدود ۳۷۰ میلیون برسد، ادامه داد: برای همه ثابت شد که بورس محل فروش خودرو نیست.

خبرگزاری فارس: کسی ارز نمی‌خرد
فارس: بازار ارز و طلا امروز در ادامه ریزش گسترده بار دیگر با فشار عرضه مواجه شد و همین زمینه تداوم کاهش قیمت‌ها را تضمین کرد. بر این اساس، بررسی‌های میدانی انجام شده از بازار غیر رسمی خرید و فروش ارز در میدان فردوسی بیانگر آن است که دلار توسط دلالان با قیمت ۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود؛ اما خرید ارز توسط این قشر انجام نمی‌شود. عمده دلالان از خرید ارز اجتناب می‌کنند و علت این مساله را عدم ثبات بازار عنوان می‌کنند. یکی از همین افرادی که مقابل صرافی‌ها ایستاده بود در پاسخ به این که دلار خرید دارید، عنوان کرد: ارز در بازار خریدار ندارد و همین موضوع باعث شده تا کشف قیمت کمی دشوار باشد ما هم نمی‌خریم فعلا. این فروشنده ارز گفت: امروز روز عجیبی را پشت سر گذاشتیم و شاهد معاملاتی بین دلالان با قیمت هر دلار زیر ۴۰ هزار تومان هم بودیم و هیچ پیش‌بینی از آینده بازار نداریم. وی با اشاره به وضعیت نرخ ارز در روز‌های پایانی سال گفت: همه ساله در این وقت از سال به دلایلی خریدار ارز زیاد می‌شد و قیمت افزایش پیدا می‌کرد، اما امسال شاهد این هستیم که خریداری برای دلار نیست و برخی از دوستانی که دلار دارند، همه کار می‌کنند تا ارز خود را بفروشند و تبدیل به دارایی دیگری کنند.

افت ۳ میلیون تومانی سکه در یک روز
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه، ۲۰ اسفند ماه) با سه میلیون تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۸ اسفندماه) ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

ارز واردات خودرو از کجا تأمین می‌شود؟
تسنیم به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: بانک مرکزی به منظور تأمین ارز خودروهای وارداتی از منابع ارزی خود در چین و ترکیه استفاده کرده است. بر اساس شنیده ها به دنبال سفر رییس جمهور به چین گشایش هایی در خصوص منابع ارزی ایران در چین رخ داده و بانک مرکزی علاوه بر استفاده از منابع ارزی خود در عراق، استفاده از منابع ارزی در چین را نیز آغاز کرده و هم اکنون بخش زیادی از تامین ارز واردات خودرو و تقاضای واردات بخش خصوصی از طریق این منابع در حال انجام است. علاوه بر این، بخشی از منابع ارزی در ترکیه نیز توسط بانک مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است.

آخرین وضعیت تخصیص بنزین نوروزی
جواد اوجی، وزیر نفت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه دولت برای تغییر قیمت بنزین و گازوئیل اظهار کرد: با برنامه ‌ریزی‌هایی که همکاران در شرکت پالایش و پخش برای مصارف به خصوص در ایام پایان سال و نوروز انجام داده‌اند پیش بینی می‌شود که مشکلی برای تامین سوخت وجود نداشته باشد و برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح نیست. وی ادامه داد: تمام جایگاه‌ها را مجهز کرده‌ایم، به طوری که ۶۰ هزار تن در ایام عید در آماده باش خواهند بود، افزایش ظرفیت تولید بنزین اتفاق افتاده و در حوزه انتقال و لجستیک نیز اقدامات به نحو مطلوب رقم می‌خورد و امیدواریم با برنامه ‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود و همکاری مردم هیچ‌گونه مشکلی برای تامین بنزین برای هموطنان به خصوص در ایام عید نباشد. وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آخرین وضعیت تخصیص بنزین نوروزی اظهار کرد: هنوز در دولت تصمیمی در این رابطه گرفته است.

فاطمی امین: آمارهای کلان اقتصاد کشور امیدوار کننده است
وزیر صنعت گفت: آمارهای کلان بیانگر حرکت‌های خوب و امیدوارکننده است. در حوزه‌های صنعت و معدن شاهد رشد هستیم و شرایط رشد صادراتی نیز قابل توجه است.

خودروهای ایرانی به روسیه می‌رسند
سفیر ایران در روسیه ضمن اشاره به فضای جدیدی که صنعت خودرو روسیه تجربه کرده است، افزود: خودروسازان روس برای بی‌اثر کردن تحریم شرکای غربی خود، توسعه روابط با خودروسازان و قطعه‌سازان ایران، ترکیه و چین را در دستور کار قرار داده‌اند که در این بین، صنعتگران ایرانی به دلیل اشتراک‌های فنی مهندسی محصولاتی که در گذشته در روسیه تولید می‌شد، از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. کاظمی تاکید کرد: حضور خودروسازان و قطعه‌سازان ایران در نمایشگاه سال ۲۰۲۲ مسکو، آغاز خوبی برای همکاری فعالان صنعت خودرو کشور بوده و پس از آن نیز پیگیری‌های لازم از سوی وزارت امور خارجه و سفارت ایران در روسیه، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت، انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور  و دو خودروساز کشور انجام شده است که این فعالیت‌ها ادامه دارد و به نتایج بیشتری نیز ختم خواهد شد. سفیر ایران در روسیه در رابطه با انتشار برخی اخبار پیرامون حضور خودروهای ایرانی در روسیه نیز گفت: متاسفانه گاه اخباری از تعاملات دو کشور در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود که صحیح نیست و حتی برخی اوقات اقدام به انتشار اخبار جعلی هم می‌شود. جلالی خاطرنشان کرد: مذاکرات و قراردادهای صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران و روسیه روند رو به رشدی دارد و پس از طی مراحل طبیعی حوزه‌های استاندارد و بازاریابی و... شاهد حضور خودروهای ایرانی در مسکو به طور کلی همکاری های خودرویی دو کشور خواهیم بود.

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین: هرچه دلار ذخیره کردید در بازار بریزید
مجیدرضا حریری رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به توافق ایران و عربستان در صفحه خود در فضای مجازی با اخطاری به ذخیره‌کنندگان دلار، نوشت: هرچه دلار ذخیره کردید، در بازار بریزید، چون یکی از توافقات پکن سرازیر شدن درهم از طرف امارات است و از یکشنبه کلید خواهد خورد. 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۸۸
آقای همتی مثل مادرشوهر های پیر غرولند می کنه
آقای همتی مردم اگر بی رییس جمهور هم بمانند به تو رای نخواهند داد
پس تمومش کن دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ازجانب مردم حرف نزن!
فرهاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
والاااا !!! این یارو رو تا پارسال کسی نمیشناخت حالا چون کاندید ریاست جمهوری شده فک میکنه شاخ غول شکونده !! اون آقای مطهری هم دست از حرفای بی سرو تهش بر نمیداره ! لش مردار برجام رو هم دست از سرش بر نمیدارن هنوز برای اینکه بگن نه برجام خیلی خاصیت داشته هی اسمشو میارن ! آره شما راتس میکی من هم شنیدم تو گینه بیسائو هم مذاکراتی در باره برجام در حال انجامه !!!!!!
ناشناس
| France |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
واقعا نهادهای فرهنگی اینهمه بودجه درسال گرفتند و می گیرند که بروند در مدارس دخترانه حجاب برقرار کنند بعد یک عده می روند در مدارس کشور به بهانه حجاب ، فیلم مستهجن پخش می کنند؟! این که شد نقض غرض ؟؟ یادم هست چند سال پیش یک ناظم مدرسه غیر انتفاعی را به جرم نشان دادن یک فیلم نیمه مستهجن به بچه های مدرسه ( که با رضایت خود آن دانش آموزان بود، البته که اون کار هم اشتباه بود) می خوااستند اعدام کنند؟! الان با بانیان این وضع هم که بصورت سیستماتیک در مدارس دخترانه فیلم مستهجن پخش کردند همین کار را می کنید؟! از قوه قضاییه خواستار اشد مجازات برای این افراد نادان که بدور ازفرهنگ و ضد فرهنگ ایرانی اسلامی هستند خواستارم !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اگر انتخابات با مشارکت بالا برگزار شد می بینیم مردم به چه کسی رای می دهند. جنابعالی از جانب مردم حرف نزنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
وقتی جواب نداری
به بی راهه می زنی
سلام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
بعضی از مسعواین پس از ترک میز. هم نظر با مردم میشن؟
شعار جدید دوستان حرفه ای سفارت پیما: تا سفارت عربستان را رنگ جدید نزنیم و برای سفیر عزیز و اعظم عربستان، خوشگل نکنیم ، آروم نمیگیگیریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
فرش قرمز یادت رفت
احتمالاً شامل آزادی ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده از کره جنوبی می‌شود

لامذهب ابن جاهم خبر ۷ میلیارد دلار کره جنوبی امد
عجب پولی است پول کره جنوبی
همتی معادل ان اسکناس چاپ میکنه سال ۹۸ حقوق کارمند میدهند خلاص نمیشه
تابستان علی باقری خبر آزادسازی ان را می‌دهد خلاص نمیشود
پهلوون فرزین میگه ازاد شده پول کره
الان هم این یک مورد
مطمئن هستید ۷ میلیارد دلاره؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کشتی شون را هم توقیف کردیم آزاد نشد.

زندانی های دو تابعیتی آمریکا را هم آزاد کردیم آزاد نشد.
علي بركت الله ارزاني در راه است ...
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین: هرچه دلار ذخیره کردید در بازار بریزید

ایشان بیشتر به دلال ارز و دلار شباهت داره تا یک تاجر
مردم چیزی به شما بازرگانان بنجل وارد کننده نمیدهند و مردم نون ندارند بخورند دلار بیاورند به امثال شما ها بدهند؟؟؟؟؟؟

صنف طلا که امروز کامل تعطیل بودن و چیزی نمی فروختن حالا شما و خبرگزاری فارس از بازار ارز و ریزش خبر میدهید خود دانید


ساعت ۸ صبح شبکه خبر رفته خیابان فردوسی و جمعیت عظیم فروشنده دلار را نشان میدهد
بابا مینی بوس میبرین انجا لااقل ساعت ۱۱ پخش کنید تا قیمت دلار درآمده باشد
پاسخ ها
شخ شیپور
| United States of America |
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ایران ۱درصد جمعیت جهان را با ۲درصد منابع طبیعی جهان دراختیار دارد این سیاستهای جنگ با هرکه وهرکشوری که غیرازما فکر میکند روزگار ایرانیان را تباه کرده است
ناشناس
| Germany |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
حریرچی هنوز درهم تو بازار تزریق نشده امروز یکشنبه
اقای ادعااااااا


نوسانگیری ۲ روزه تان عمل نکرد برو پلن بعدی

تجار الان مشکل درهم داشتند که شما نقش دلال درهم را بازی کردی؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ایران 1 درصد جمعیت و7
درصد منابع را در اختیار دارد
ای بابا .. زیاد کش ندهید. ان موقع تکلیف این بود که سفارت را بگیریم و اتش بزنیم. حالا تکلیف این هست که بار کشتی های حامل غذا را تخلیه کنیم. دقیقا مانند جنگ و جام. حالا در این بین سرنوشت میلیونها ایرانی به قهقرا رفت و چه اندازه خسارات جانی و مالی (جنگ تحمیلی ) وارد شد اصلا مهم نیست. مهم این هست که ما به تکلیف(که خودمان تعیین می کنیم!) عمل کردیم. پس بن سلمان برادر دینی خودمان هست!
پاسخ ها
وحید
| United States of America |
۰۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
احسنت، چقدر وزین و پر معنا
و آفرین به تابناک که منتشر کرده
نشان‌دهنده این باشد که مبادله زندانیان با ایالات متحده، معامله‌ای که احتمالاً شامل آزادی ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده از کره جنوبی می‌شود، ) با زندانی کردن این و اون دنبال وصول پول هستند ؟!!! سیامک نمازی واقعا چه کرده !!!! انوقت ستاد حقوق بشر ایران خودش را معتبر هم می دونه !!!!
روسيه با تركيه سالى ٤٥ بيليون معامله دارد و با ايران ٥ بيليون
پاسخ ها
سید محمد حسین
| United States of America |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
یادم هست اواپل انقلاب هرچه به مرز جلفا وترکیه می شدیم کامیونهای قراضه ترکیه جاده های ایران را بی ریخت ترمی کردند اماامروز اونجا کعبه آمال ماشده
پاسخ به رییس اتاق بازرگانی ایران وچین: چشم
روسها دیگه چه بدبخت هایی هستن که میخان ماشین ایرانی سوار بشن
اگر ایران دارد پنهانی درعمان باامریکا مذاکره میکند ،کثیف ترین کار رادارد میکند چون مگر مردم بیگانه ودشمن هستند که هیچی بهشون نگید یا هم تصمیم دارید دوباره ناگهانی اعلام برجام کنید وبازندگی وجان ومال وثروت مردم بازی کنید
عباس عبدی: نواصولگرایان در چهار ماه اخیر حتی یک موضع نزدیک به رهبری نداشتند) به مردم هم که هیچوقت نداشتند !!! فقط محفل و دورهمی
نیویورک تایمز گزارش داد: بُهت نتانیاهو از توافق ایران و عربستان) عربستان با یک ترفند سیاسی خودش را از منازعه امریکا و ایران کنار کشید انچه مسلم است در امریکا هر کسی بعد از بایدن سر کار بیاید نسبت به ایران سختگیر تر و درگیر تر است این وسط فقط عربستان است که پالایشگاهایش منفجر میشه !!! پس بهتره خودش را کنار بکشه فقط نگاه کنه
امیرآبادی: توافق ایران و چین در خنثی‌سازی تحریم‌ها قطعاً موثر خواهد بود) چین فقط تا زمانی که پول داری رفیقته !!! اگه راست میگه ده میلیارد دلار وام بلا عوض بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
وام بلاعوض چیه؟ همون بیست میلیارد دلار ما را که توقیف کرده آزاد کنه ما راضی هستیم.
اظهارات معاون وزیر کشور درباره ساماندهی تجمعات) الان بررسی بودجه است !! فردا عیده !!! پس فردا ماه رمضان !!پسون فردا هم مجلس مشغول کم و کسری دولته یک ماه بعدش هم که دیگه وقت این دوره مجلس تمومه !!!! مجلس بعدی هم تا بیاد به خودش بیاد یک سال گذشته دوباره یک سری بهانه تراشی تا انتخابات ریس دولت بعدی و .. چرخه باطل و نرسیدن مردم به حق اعتراض و تجمع!!!
خزانه پر شد. حالا دولت خریدار دلار شده
مرگ و لعنت بر چین و روسیه/ مراوده با این دو کشور و دولت کافر کمونیست ضد احکام اسلام است
اینطوری دلار و طلا آمد پایین باعث نابودی یک عده شد
این اقتصاد با این نوسان شدید نشانگر خوبی برای اقتصاد نیست فکر نکنید این نزول شدید خیلی خوبه چون کمر یک عده را می شکند
اصولگرایان مذاکره نمی کنند در دقیقه ۹۰ تسلیم می شوند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
جام‌زهر
اینکه گفته می شود آمریکا در دنیای سیاست ابر شیطان است، سخن کاملا درستی است فقط یک مثال ساده برای حقانیت این موضوع بسنده می کند چه بسا که هزار و یک مثال دیگر هم در سایر کشورها از دخالت های بیجای آمریکایی هایی در امور داخلی کشورها می توان بیان کرد.
مثلا در مورد همین قضیه مبادله جاسوسان با پول های بلوکه شده کشور، توجه کنید که چگونه فریبکاری سیاسی می کنند بس است.
این کشور جاسوس به ایران می فرستد بعد که جاسوسانش شناسایی و بازداشت می شوند پای مسائل حقوق بشری را به میان می کشد که چرا ایران این جاسوسان را زندانی می کند و با این دلیل بخشی از پول های ایران را بلوک می کند، بعد درخواست می دهد که حاضر است در ازای آزادی جاسوسانش، پول های بلوکه شده را آزاد کند.
باید به آمریکایی ها گفت؛ خب جاسوس را محاکمه و بر مبنای جرمی که انجام داده، زندانی می کنند، نکند انتظار دارید که به جاسوس اجازه داده شود که براحتی آزاد باشد تا هر اطلاعاتی که شما می خواهید برایتان جمع آوری کند، در ازای آزادی جاسوسان نه تنها باید پول های بلوکه شده را آزاد کنید بلکه بر اساس جاسوسی که می خواستند برای شما انجام دهند یا انجام داده اند و خساراتی که احتمالا در پی این جاسوسی ها به کشور وارد شده باید غرامت هم بپردازید این که تنها پول های بلوکه شده را آزاد کنید که کاری نکرده اید.
تا کی میخواهی جناب رییسی با این وضعیت کشور رو اداره کنی میدونی دلارر۶۰ هزاری چه بلایی سر کشور آورد
گوشت به ۴۰۰ هزار رسید
اقلام خوراکی دو برابر شد
برنج پاکستانی از ۳۵۰ به ۷۰۰ رسید
حالا دلار ۳۰ هزار هم بشه جماعت دلال کثیف حاضر نیستند یک ریال قیمتها رو پایین بیارن ؟ واقعا شرم کنید ، حقوثها بهد۱۰ ماه نمیرسه ،، به خدا خانواده هایی هستند که ۶ ماه گوشت نخوردن ، مرگ بر این زندگی کثیف ، ولله خسته شدم ، بکش ما رو نجات بره
کسانی که از دیوار سفارت بالا رفتند و حالا برای باز شدن سفارت کف و هورا می کشند همیشه طلبکارند.
چه زمانی که از دیوار سفارت بالا رفتند
چه الان که توافق کردند.
هزینه سنگینی هم که کشور و مردم پراخت کردند
برای ایشان ذره ای مهم نیست.
مرده شور این رتبه بندی رو ببره آن شالله ، اختلاف هر رتبه ۶۰۰ هزار ؟؟
بالاترین رتبه در آموزش و پرورش نصف کمترین رتبه در دانشگاه دریافتی داره ؟؟ دکتری با ۳۳ سال سابقه حکم ۱۵ ،
می‌روی نصف کیلومتر دانشگاه ۲۳ میلیون
عجب کلاه گشادی سر جامعه فرهنگی گذاشت این دولت فریبکار ، و جالب‌تر اینکه جز دستاوردهای خود داره و به وزیر بخاطر ساکت نگه داشتن معلمان و تهدی آنها به او پاداش ویژه داده؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
موجی از نارضایتی و اعتراض فرهنگیان در پیش است
دلار ۶۰ هزار تومانی خیلی از چیزها رو نابود کرد از گوشت نیم میلیونی گرفته تا پراید ۳۰۰ میلیونی ، نوش دارو بعد از مرگ سهراب فایده نداره ؟؟
آقای رییسی گوشت و مایحتاج ملت سر به فلک رسیده خط فقر شده ۱۶ میلیون کجا چنین شتابان ؟ ۸۰ درصد کارمندان دولت حقوق زیر خط فقر دارن نابودشان کردی ابراهیم؟؟
یک بام و دو هوای کیهان! البته آن زمان روحانی سرکار بود الان رییسی.
بانک مرکزی بی عرضه حداقل الان با تزریق ارز و سکه و حواله ارزش ریال را بالا ببر.
چقدر از جیب مردم زدید ؟ شما باید ارز را با قیمت تصویب شده در بودجه بمردم بدهی نه توافقی و ارز آزاد.
متاسفانه سلطان اصلی ارز و سکه خود بانک مرکزی است و هنوز به صرافیها ارز لازم برای کاهش قیمتها نداده و فقط موج سواری میکند و جیب مردم را میزند.
دلار ۲۸ هزاری شاخص ۲و نیم دلار ۵۰ هزاری شاخص یک میلیون هشتصد ، لعنت بر این اقتصاد دلال پرور که سرمایه ملت تو بورس نابود شد ولله قسم اگه عنبر نسا ( کو حیوان ) خریده بودم ۶ برابر شده بود نه اینکه پولم بعد از ۲و نیم سال نصف بشه ؟؟
به خدا قسم رفاه ملت از هزاران بمب اتم با ارزش ار است ، اینقدر ملت رو در فقر و بدبختی منگنه نکنید
برای افزایش قیمت ارز باید یک یا چند مورد از موارد زیر رخ بده:

1- افزایش عرضه ریال: معمولا توسط بانک مرکزی و بانکهای دیگر
2- کاهش تقاضای ریال: معمولا با کاهش رشد اقتصادی
3- کاهش عرضه ارز: معمولا با تحریم و فشار اقتصادی یا کاهش صادرات
4- افزایش تقاضای ارز: معمولا با افزایش خروج سرمایه یا افزایش نگهداری ارز برای سرمایه

برای کاهش قیمت ارز هم باید یک یا چند مورد فوق بصورت برعکس رخ بده. این وسط هیجانات بازار ممکنه باعث تغییر در عرضه یا تقاضای ریال یا ارز بصورت مقطعی بشه اما اینها بعد از یک مدت به حالت تعادل برمیگرده. در واقع در شرایط معمولی بدون اینکه وضعیت رشد اقتصادی و تحریم و روابط خارجی، تغییر اساسی بکنه، قیمت دلار باید به نسبت تورم افزایش پیدا کنه. بیشتر از اون مقطعیه و کمتر از اون هم یک فنره که فشرده میشه و بعد از مدتی رها میشه.
دولت رانت ساز قبل با شرطی و دلاری کردن شرکتها و بورس یک دوقطبی خطرناک ایجاد کرد:
تامین منافع کل مردم با کاهش دلار
و تامین منافع بورسی ها با افزایش دلار!
این بیماری باید اصلاح شود.
لابد طرف صحبت رییس اتاق بازرگانی کاسبان تحریم و مسئولین هستند دیگه
سلام، ارتباط با تمام کشو رها به استثنی اسرائیل کاری خوبی است همان چیزی که آقای خاتمی چندسال پیش فرمودن بر اساس اصل حکمت ،عزت ، مصلحت ، اما آن چیزی که مهمتر از اینهاست آشتی ملی در داخل و تحمل و پذیرش اعتراض و گوش به حرف محترضین دادن و رعایت حقوق مردم از طرف حاکمیت است
انحصار دلار در دست آمریکا است و انحصار یورو در انحصار اروپا است
مشکل در جهانی بودن این پول است و بعبارتی یک پول جهانی معتبر باید همه کشورها در آن دخالت داشته باشند و نباید در انحصار یک یا چند کشور باشد

یکی از علت های ابرقدرتی آمریکا و قدرت اقتصادی او ناشی از پول او است که مزیت آن برای آمریکا و معایب آن برای غیر آمریکا رقم می خورد

حالا که توافق بین ایران و عربستان حاصل شده است باید کشورهای منطقه هم دنبال یک پول واحد باشند که تحت قوانین مورد توافق کشورهای خاورمیانه و یا آسیایی باشد من پیشنهاد می دهم اسم این پول را سیان بگزارید

جدای از موضوع پول سیستم مبادلات الکترونیکی جهان هم منحصر به آمریکا است و تحت قوانین آمریکا است و مسلما این سیستم بیشترین مزایایش برای خود آمریکا و بیشتر معایبش برای اقتصاد های دیگر کشورها بجز آمریکا است
باید حتی سیستم های مبادلات الکترونیکی پول هم جهانی شود تا کشورها بتوانند به یک نظام پولی عادلانه و مستقل دسترسی داشته باشند
جهانی شدن نظام پولی مسلما به نفع آمریکا نخواهد بود اما یقینا به نفع دیگر کشورها است

کشور های جهان نباید از این موضوع بسیار مهم که نقش پایه ای در اقتصاد کشورها دارد به سادگی عبور کنند
جناب نوری این دو ریال پول رتبه بندی ارزش این هم بی آبرو کردن معلمان رو نداشت فقط جهت آگاهی مسولان در این مدت فقط
۱_ تمام کارمندان شامل فوق العاده ویزه ۵۰ درصد شدند که خود دوبرابر رتبه بندی بود
۲_ به بعضی از ارگانها تا ۹ میلیون افزایش حقوق بدون شر و صدا داشتند
۳_ به عزیران نظامی برای هر خانواده ماهی ۲میلیون حکمت کارت رو شارژ می‌کنند ولی جامعه فرهنگی یه فروشگاه درست و حسابی نداره
۴_این رتبه ها مصداق بارز بی عدالتی هست نیروی ۵ سال با مدرک لیسانس و رتبه ۳ گرفته نیروی ۲۷ سال و فوق لیسانس رتبه ۲ ؟؟؟ البته اختلاف هر رتبه پول یک کیلو گوشت بیشتر نمیشه ولی انگیزه برای همکاری نمیگذاره
۵_ وضعیت معلمان هیچ وقت درست نمیشه چون دیدگاه مسئولان نسبت به معلمان درست نمیشه ؟؟
۷_ وضعیت ساماندهی نیروی انسانی افتضاح است یه معلم با ۳۵ دانش آموز سر وگله میزنه ولی یه معلم با ۵ دانش آموز؟؟
معلم تربیت بدنی از معلم ریاضی بیشتر حقوق میگیره؟؟ و این از عجایب است
جناب مستطاب محمد رضا حریری! چطور اون موقع که قرار بود دلار ۲۰ برابر بشه به ما نگفتی دلار بخرید و فقط به دوست و اشنا گفتی؟
گاو شیرده امریکا آل سقوط!!!!!!
چهارشنبه سیاه برای دلار
ما مردم رو شما مسولین از خدا بی خبر به خاک سیاه نشوندین جوانی و زندگی و رفاه رو از ما گرفتین تازه یادتون افتاده که باید با دنیا رابطه برقرار کنید خدا ازتون نگذره که این قدر با سرنوشت ما مردم بدبخت بازی می کنید و هر جا به سود خودتون باشه همون کار رو انجام میدید و کاری با مردم ندارین فقط به فکر خودتون هستین
نمایشی دیگر از جمهوری اسلامی اجازه مصاحبه با cnn
کوفت بخورند خودرو سازان(فرغون سازان )
امام جمعه محترم قم چن سالشونه؟ چون این حرف ها بیشتر بچه گانه بنظر میرسه تا اینکه از دهن یه آدم پخته و بزرگ دراومده باشه!!
رئیس اطاق بازرگانی ایران وچین یاخودتان رابه کوچه علیچپ میزنی ویاحواستان جای دیگریست برادرجان اکرتمام درهم موجوددرعمارات بسوی ماسرازیرشودبعید است که چیزی بدست مردم عادی برسدوواردچرخه اقتصادشان شود درموردادامه کاهش قیمت دلار شوخی میفرمائید کاهش اندکی ازقیمت دلار هو وجنجالی است الکی چون هنوز اتفاقی نیافتاده به دلار داران توصیه میشودیک ماه صبرکنند اگردرطی این مدت قیمت دلارترقی نکرد بفروشندکه بسیار نامحتمل است هرچند همه آرزومیکنیم ارزان شودکه ارزش پولمان بیشتر شود البته برای بازرگانان خارجی مثل جنابعالی که تادلتان بخواهد دلاردارید که هرچه گرانترشود بنفع شماست مامردم عادی که نه دلارداریم ونه میخواهیم آرزومیکنیم ارزش پولمان آنقدرزیادشودکه از کاغذچاپش کمترنباشدوشکم زن وفرزندمان رابدون گرفتن یارانه و کمک بامنت دولتی باسربلندی بازوربازوی خودمان سیرکنیم که بهمت مدیران اقتصادی دولت محترم تقریباًغیرممکن شده
عزیز جان...اونجایی که بدبختی....مشکلات معیشتی و نبود آموزش جلوی رشد زاد و ولد رو نمیتونه بگیره افریقا هست....اینجا ایرانه و شرایطش متفاوته
بیشتر مشکلات ما به طرز تفکر و استراژی ها بویژه در مسئولین بر می گردد

مثلا در حوزه روابط بین الملل به جای یک طرز تفکر منطقی و مبتنی بر گفتگو که ناشی از مطالعه و تحلیل دقیق باشد نظرات شخصی افراد غالب و حاکم است
و یا در حوزه دین و مذهب هم به جای دستورات مستدل و محکم و به عبارتی استاندارد شده و ناشی از مطالعات هدفمند نظرات شخصی و کلیشه ای حاکم و غالب است

و یا در حوزه خودرو سازی تصمیمات حاصل از تحلیل های آماری و میدانی مبتنی بر محاسبات دقیق و استاندارد حاکم نیست و بیشتر نظرات و تفکرات شخصی حاکم است

انصافا در خودرو سازی اگر من و شما هم مدیر خودروسازی بودیم چیزی بهتر از وضعیت فعلی را نمی توانستیم بدست بیاوریم

اگر من و شما هم مدیر خودروسازی بودیم و خودرویی تولید می کردیم که مردم برای خرید آن دست و پا می شکنند و برای خرید آن در شک و تردید نیستند بیکار نیستیم خودمان را درگیر هزینه و دردسر ساخت خودرو مشابه خارجی کنیم بخصوص اینکه یک شورای رقابت و نظام قیمت گذاری دستوری در خودرو داریم که دوغ و دوشاب برایش یکی است

اما استراتژی دقیق و پخته شده به ما می گوید که حتما یک تناسب بین واردات خودرو وجود دارد که هم بازار را از تشنگی مفرط به خودرو خارج کند و هم خودرو ساز را مجاب کند که برای فروش و کسب درآمد بیشتر به سلایق مشتری توجه و کالای باکیفیت تولید کند

وقتی استراتژی ها و تفکرات غلط و بی بنیه باشد نتیجه اش این می شود که یک شبه بازار خودرو و مسکن و یا ارز و طلا از رکود خارج و همه محتاج و تشنه آن می شوند و معلوم نیست این جمعیت تشنه از کدام نا کجا آباد ظاهر شده است و یا یک شبه تشنگی مفرط بکلی فروکش و وارد خواب زمستانی و رکود می شود و کاملا مشخص است که مشکلات نه از روی نیاز بلکه از روی طمع و سیاست ها و استراتژی های غلط است که وافر و جاری و ساری است

تفکر و تحلیل و دقت و نظم و حساب و کتاب دقیق و درستکاری از ملزومات رشد و درست کردن کارها است که ما ایرانی ها به آن کمتر توجه می کنیم و بخاطر همین هم ۸ ما گرو ۹ ما است و هر روز چند نمونه خرابکاری که بخواهیم درباره آن بحث کنیم را داریم
پاسخ ها
فرزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
به خدا اگر ده درصد سران كشور مثل شما فكر ميكردند كشور ايران گلستان بود!
امیدوارم دولت جلوی پایین آمدن دلار را نگیرد! و هدف جمع آوری اسکناس ها از دست مردم و سپس دوبرابر کردن آن بعد از عید نباشد!!! همون کاریکه بعد از قبول قطعنامه ۵۹۸ و برجام انجام داد!!!!!!
کمی هم بفکر سفره مردم باشید !!!!!!!
وزارت خارجه هم که علاف هست بیچاره
ایران نیاز به سرمایه گذاری برای مقابله با خشکسالی، فقر و بلایای طبیعی و جمعیت فرسوده و زیرساخت‌های کهنه، تغییر کشاورزی به شغل های مولد و تبدیل ایران به محور ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب است.
با تمام کشورها برای سرمایه گذاری باید مذاکره کرد و شعارهای بیهوده را کنار بگذارید.
شعارهای شما چه راهی برای زلزله تهران و خشکسالی ایران دارد؟
هیچ فقط بی مسئولیتی.
خشکسالی شغل بیش از ۷۰ درصد مردم را از بین میبرد و شعارهای شما درمان مردم فقیر نخواهد بود.
بر مردم و خواست مردم تمرکز کنید و ایران را به سوییس خاورمیانه تبدیل کنید. آیندگان چشم انتظار رشد ایران اند.
وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آخرین وضعیت تخصیص بنزین نوروزی اظهار کرد: هنوز در دولت تصمیمی در این رابطه گرفته است.
در این هیاهیوی رابطه با عربستان باید مراقب بود. شاید عربستان عادی سازی روابط با همسایگان را دست آویز برای توجیه ارتباط با اسرائیل قرار بده و بعد از استحکام رابطه سیاسی با اسرائیل با یک تنش خواه از سوی ایران یا عربستان دوباره به همان وضعیت قبلی برگردد.
نتیجه ای که باقی می مونه توجیه شدن رابطه با اسرائیل و تحقق همین رابطه میشه
حریری جان این هم شبیه دلار های ازاد شده کره جنوبی هست؟؟؟
از شیخ نمر چه خبر ؟
۷ میلیارد دلار دارایی مسدود شده که حق ایران است که باید جداگانه به ایران پرداخت شود

بعبارتی برای پس دادن زندانی به آمریکا نه تنها باید ۷ میلیارد آزاد شود بلکه باید سود مدت زمانی که بلوکه شده است هم پرداخت شود بعلاوه اینکه مبلغی جداگانه هم برای آزادی زندانی پرداخت شود

چون اگر غیر از این باشد آنها دائما پول های ایران را بلوکه تا از آن در مواقع لازم امتیازگیری کنند

این موضوع را باید در مذاکرات بطور منطقی و بدون توهین به طرف مقابل اعلان کرد
یک سئوال

ایا شمخانی نمایند و سخنگوی دولت سیزدهم بود ؟اگر نماینده دولت بود پس چرا در مورد برجام و AFTF سکوت کرده و منفعل عمل میکند

ایا باز منتظر چین هست؟

ایا تصمیمات را در دولت سیزدهم میگیرند ؟

سئوالاتی که اگر پاسخ داده شود یقینا راهگشای برای افکار عمومی هست
سلام.
میخواستم یه درخواستی ازتون داشته باشم که ایکاش یکی از این عزیزان خبرنگار از مسئولان پیگیر وضعیت

فارغ التحصیلان مطالعات زنان میشدن که چرا تو هیچ آزمونی جایگاهی ندارن؟؟؟
در استخدامی آموزش و پرورش عزیزانی که این رشته رو تو حوزه خوندن حق شرکت تو این آزمون رو دارن اما فارغ التحصیلان دانشگاهی،خیر

این قانون گزینشی رو از کجا دیگه درآوردن.
معاون رئیس جمهور هم که الحمدلله فقط حضور فیزیکی دارن و هیچ عملکرد مثبتی هم متاسفانه ازشون نمیبینیم.
...
خیلی مسخره است که فارغ التحصیلان دانشگاهی رو
از حوزوی های این رشته منفک کردن.
چون اونا ماشاالله تو دوره های اصول گرایی کسی رو دارن که پیگیر کاراشون باشه ولی بقیه بی صاحبن.
کاش واقعا عزیزی این سوالو از مسئولان داشته باشه که چرا مگه چه فرقی داشتن؟
آیا شجاعت بدون تفکر بهتر است یا تفکر بدون شجاعت بهتر است؟

این سئوال را بخاطر اهمیت آن در سیاست داخلی و خارجی مطرح کردم

اگر تصمیم گیری در سیاست خارجی و ارتباط با کشورهای دیگر و یا درسیاست داخلی فقط مبتنی بر شجاعتی باشد که در آن تفکر نباشد باعث می شود چیزی که ما امروز شاهد آن هستیم باشیم
کشوری که ارتباطش با دنیا در بدترین شرایط است و با برخی از کشورها که در اقتصاد جهان نقش مهمی دارند ۴۵ سال قطع رابطه داشته باشیم

اما اگر تفکر وجود داشته باشد که در آن شجاعت نباشد حداقل منفعل و اقدامی صورت نمی گیرد و طبیعتا یک کشور منفعل بهتر از کشوری است که تصمیمات غلطی بگیرد که هزینه هایش افزایش یابد هر چند که منفعل بودن هم بسیار بد است اما از بین بد و بدترین مسلما بد بهتر از بدترین است

بهترین حالت این است که تصمیمات شجاعانه ای گرفته شود که مبتنی بر عقل و تفکر باشد و شاید به همین علت است که خدا در قران سفارش زیادی به انسان می کند که تفکر و تعقل کند و صبر زیاد داشته باشد و به عبارتی تصمیمات شجاعانه او همراه با تعقل و تفکر و صبر همراه باشد

اگر بخواهیم بر اساس اولویت لیست کنیم
۱- اقدام شجاعانه که قبل از آن تفکر و تعلق حاکم باشد
۱- اقدام نکردن بهتر از اقدام شجاعانه بدون تفکر است
۳- اقدام شجاعانه ای که بدون تفکر و تعقل است و بیشترین خسارت را به همراه دارد
در رابطه با عربستان:
چندسالی است که ما به عربستان التماس میکنیم که با ما رابطه برقرار کند پس نتیجه میگیریم که رابطه با عربستان برای ما سودمند بوده است و حالا مسولین مرتبط و اصلی بایستی به سوالات زیر جواب دهند :
1- آیا عوامل برهم زننده و حمله کننده گان به کنسولگری عربستان شناسی و بازداشت شده اند؟
2-آیا آنها مجازات و آمران مجازات شده اند؟
3- اگر جواب سولات بالا مثبت است چرا اطلاع رسانی نمیکنید ؟
4- ملت تا کی بابستی هزینه ماجراجویی افراد آتش به اختیار را بدهد؟
با سلام واحترام
خیلی تعجب برانگیز است که کسانیکه از دیوار سفارت بالا رفتن وباعث اینهمه خسارت به اقتصاد وکشور شدن ، حالا کمی سرعقل آمده وتوافق کردن.ولی مدعی هستند که این ما هستیم که راه درست را می رویم.نخیر شما خودتان این بلاها را سرکشور آوردین.درواقع باید مجازات شوید . روش تعامل با دنیا را که اقای خاتمی ده سال پیش گفتن ولی همین شماها بودین که مخالفت می کردین.
چیزی که مسئولین و حاکمیت به آن نیاز دارند توافق بین مثلا عربستان و ایران نیست که اصولگرایان و اصلاح طلبان بر سر آن بحث و جدال می کنند و مثل کودکان منم منم می کنند
بلکه فکر بزرگ و قرار گرفتن در مسیر تعقل و تفکر است
اگر تفکر و تعقل کافی وجود داشته باشد توافقات پی در پی بدنبال آن می آید ما در این کشور به تفکر و تعقلی نیاز داریم که بفهمد نباید به بهانه های کوچک ارتباطات و گفتگوها را تعطیل کرد
به تعقلی نیاز داریم که بفهمد که گفتگو و تعامل به معنای امتیاز دادن و خوار و خفیف شدن نیست و بفهمد که گفتگو به مثابه با دست گره را باز کردن است و بفهمد که گره ای که با دست باز می شود را نباید با دندان باز کرد
به تعقل و تفکری نیاز داریم که ارتباطات بین الملل و قراردادهای بین الملل را درک کند و اگر هم به اندازه انگشتان دست و یا کمتر در آن اشکالی می بیند آنها را با تعامل و گفتگو حل کند و با روش های افراط و تفریط گرایانه آنها را واژگون نکند و به بهانه آزادی اوضاع کشور را به دست یک عده به ظاهر ارزشی که ...نسپارد
نوشتند و گفتند توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود. مدعیان اصلاحات یاد بگیرند! ما که خیلی وقت پیش اینها را گفته بودیم. خوشحالیم، بالاخره شما هم یاد گرفتید.
پیغمبر اکرم (ص) در باره علم و عقل و جهل می فرماید:

در تحصیل علم بکوشید که فرا گرفتن آن حسنه و گفتگویش تسبیح و کاوش در آن جهاد و آموختن او به جاهل صدقه و نشرش موجب قربت است؛ زیرا علم راهنمای حلال و حرام است، طالب خود را به بهشت می کشد، در تنهایی مونس و در غربت یار و در سختی رهنما و در برابر دشمن حربه و برای دوست زیب و زیور است.

بوسیله علم خدا اقوامی را رفعت بخشد و آنان را در طریق خیر پیشرو قرار دهد و اعمالشان چشم انداز، آثارشان مورد تقلید و اقتباس گردد، ملائکه به دوستی آنان رغبت کنند؛ چه علم حیاتبخش دلها و نور دیدگان و نیروی بدنهاست.
خداوند حامل علم را در منزل دوستانش جای دهد و دنیا و آخرت همنشینی نیکان نصیبش فرماید. علم وسیله طاعت و عبادت و شناسائی خداست، با علم به یگانگی خدا پی برند، به خویشاوندان احسان کنند، حلال و حرام را باز شناسند و بالاخره علم چراغ راه عقل است.
عقل را خدا به سعادتمندان عطا کند و از تیره بختان دریغ فرماید؛ نشان عاقل این استکه بر نادان و سبکسر ببخشاید، از ظالم بگذرد، با زیردستان متواضع باشد، در تحصیل نیکی از بالا دست خود سبقت گیرد، به هنگام گفتن در سخن بیندیشد، (اگر نیک است بگوید و غنیمت برد، و اگر بد است از آن لب فرو بندد و سالم ماند و احمقانه حرف نزند و کارهای غلط را توجیه نکند) چون امتحان و فتنه ای پیش آید به خدا پناه برد، و دست و زبان را نگاه دارد، چون فضیلتی بیند غنیمت شمارد، حیا را از دست ندهد و حرص و آزمندی از وی بروز نکند. این ده صفت است که عاقل را به آنها می توان شناخت.

نشان جاهل این است که: همنشین و رفیق را آزار دهد، به زیردست تجاوز کند، بر بالا دست گردن فرازی نماید(نافرمانی و چموشی)، نسنجیده لب بگشاید، سخنش ناشایست است و سکوتش غفلت. چون فتنه پیش آید بشتابد و در مهلکه افتد و چون فضیلتی بیند رو گرداند و کندی کند. نه از گناه قدیم هراسد، نه در آینده دست از گناه کشد. در کار خیر تنبلی کند و به آنچه از دست داده اهمیت ندهد. این ده صفت از صفات جاهلی است که از نعمت عقل محروم مانده.

تحف العقول ص 28 و 29
چشم‌ حاج‌ اقای‌ امام‌ جمعه‌ قم‌ !
پدر‌ جان‌ توصیه‌ های‌ تولید‌ مثلی شما‌ که منجر‌ به انفجار‌ جمعیت دهه‌ شصتی‌ شد‌ هنوز‌ که هنوزه‌ تبعاتش‌ رفع نشده‌ و یا اینکه رفع شدنی نیست‌ کلا‌
ولی باز اون موقع‌ راه های اردویی پیدا میشد‌ اما الان‌ چی‌ ؟!
اونروز‌ اگر‌ طرف نمیتوانست‌ خونه بخره‌ امروزه‌ دیگه‌ حتی‌ نمیتونه‌ اجاره‌ هم بکنه‌ !!!!!
من به دولت رئیسی ایمان دارم و انشاء الله در آینده نزدیک به دست توانای این مرد شاهد آب شدن یخ بین ایران و آمریکا خواهیم بود

ایشان دستان جادویی دارند
حل کرونا / حل کارخانه های بسته شده / افزایش تولید / درست شدن ارتباط ایران و عربستان / کاهشی شدن دلار

و در آینده حل تورم افسارگسیخته برای همیشه و حل برجام و رابطه با آمریکا

تا کور شود چشمانی که بخواهد نبیند موفقیت ایشان را
فعلا ایشان مشغول خرابکاری ها و گنده کاری های دولت قبل است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کاهشی شدن دلار!!! داداش چی زدی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
علت کنترل کرنا اول جهش زنتیکی و تبدیل آن به اومیگرون بود و قراردا خرید واکسن هم در دوران روحانی بسته شد و با مانع تراشی دوستان به آن اجازه ورود ندادند که در دوران ایشان معجزه رفع موانع انجام شد البته اگر بروی مدرسه و روند و نحوه زمانبر خرید خارجی را بخوانی بد نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
معجزه هزاره سوم هستن؟ یا چهرم؟ با این دستان جادوییش
خداکنه کشور رو مسیر عدی بگذارن و با چندتا کشور درست و درمون رابطه داشته باشیم حالا چشم مون هم کور شد فدای منافع کشور و ملت
جناب سعیدی امام جمعه قم .با این حساب باید هیچ کودک کرسنه در جهان نباید وجود داشته باشد!!!!کمی بهتر نیست با آمار و ارقام مستدل کار کنید؟!!!
توی این اخبار فقط توصیه امام جمعه قم قابل تقدیره!!!!!!!!!!!!!
پیش بسوی خوردن جام زهری دیگر؟هر کاری دیگران انجام دهند بد است و برجام انداختن ایران به دامن امریکا است ولی ما دولت کنونی انجام دهیم یک پیروزی و افتخار است؟؟؟امضاه کردن برجام به هر قیمتی چون حالا شده افتخارات دولت....
تیتر کیهان" ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۴؛ ننگ رابطه با آل‌سعود از دامان ایران اسلامی پاک شد
۲۰ اسفندماه ۱۴۰۱؛ توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی/ مدعیان اصلاحات مذاکره را یاد بگیرند"
اگر خداوند به فرزندان زیاد روزی میدهد،پس چرا فقرا که فرزندان زیادی هم دارند نان خالی هم ندارند که بخورند.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی