بازدید 2077

جدیدترین آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در جهان

بر اساس تازه‌ترین آمار، تعداد قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۶ میلیون و ۸۰۹ هزار نفر رسید.
کد خبر: ۱۱۶۷۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸ 10 March 2023

به گزارش تابناک به نقل از سایت ورلد میترز، تا کنون ۶۸۱ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۵۱۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۸۸۲ نفر جان باخته اند. آمریکا با ابتلای ۱۰۵ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۶۰ نفر و فوت یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۹۱ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در آمریکا ۱۲۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند؛ که بیشترین تلفات شبانه روز گذشته در جهان محسوب می‌شود. پس از آمریکا، هند، با ۴۴ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۲ مبتلا و مرگ ۵۳۰ هزار و ۷۷۶ نفر بر اثر این بیماری در جایگاه دوم آمار مبتلایان قرار دارد. فرانسه آمار ۳۹ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۱۱۲ مبتلا و ۱۶۵ هزار و ۷۳ فوتی بر اثر کرونا را تا کنون ثبت کرده است.

جدیدترین آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در جهان

در آلمان ۳۸ میلیون و ۲۴۱ هزار ۲۳۱ مبتلا و ۱۶۸ هزار و ۸۰۸ مرگ ناشی از کرونا ثبت شده است. در برزیل، ۳۷ میلیون و ۸۵ هزار و ۵۲۰ نفر تا کنون به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶۹۹ هزار و ۳۱۰ نفر جان باخته اند.

در ژاپن تا کنون ۳۳ میلیون و ۲۹۸ هزار ۲۹۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۲ هزار و ۹۸۹ نفر جان باخته اند. ۸۰ نفر نیز در شبانه روز گذشته در جمع قربانیان این بیماری در این کشور قرار گرفتند.

کره جنوبی تا کنون آمار ۳۰ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۱۸۷ مبتلا به کرونا و ۳۴ هزار و ۸۱ فوتی بر اثر این بیماری را ثبت کرده است در شبانه روز گذشته هم ۲۰ نفر دیگر به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد.

آمار کرونا در ایتالیا از ابتلای ۲۵ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۵۱۰ نفر و مرگ ۱۸۸ هزار و ۳۲۲ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد. در انگلیس تا کنون ۲۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۵۳۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۰۷ هزار و ۶۹۵ نفر بر اثر آن جان باخته اند.

در روسیه تا کنون ۲۲ میلیون ۳۸۸ هزار و ۵۵۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۹۶ هزار و ۴۶۳ نفر جان باخته اند. ۴۰ نفر هم در بیست و چهار ساعت گذشته در آمار قربانیان کرونا در این کشور قرار گرفتند.

در اسپانیا تا کنون ۱۳ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۲۹ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۱۱۹ هزار و ۴۷۹ نفر جان باخته اند.

آمار کرونا در ایران از ابتلای ۷ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۳۱۱ نفر و فوت ۱۴۴ هزار و ۹۳۳ نفر حکایت دارد. در شبانه روز گذشته هم ۱۱ نفر به این آمار افزوده شد.

آمار تلفات کرونا در شبانه روز گذشته در تایوان ۴۹ نفر، در مکزیک ۳۴ نفر و در پرو ۲۵ نفر بود. لهستان و شیلی هم به ترتیب آمار ۲۱ و ۱۹ فوتی کرونا را ثبت کردند. فیلیپین هم در این مدت ۱۲ فوتی داشت. در مجموع ۴۷۵ نفر در شبانه روز گذشته در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

بر اساس به روزرسانی آمار واکسیناسیون کرونا در کشورهای جهان که ۵ مارس به روزرسانی شده است، تاکنون ۵.۵۵ میلیارد نفر تقریبا معادل ۷۲.۴ درصد جمعیت جهان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند. در آمریکا تا کنون ۸۰% مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند که از این تعداد ۶۸% دو دوز واکسن و ۳۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در هند، ۷۵% مردم واکسن دریافت کرده اند که ۷۰% کاملا واکسینه شده اند و ۱۷% دوز تقویتی را دریافت کرده اند.

در برزیل، ۹۰% مردم واکسن زده اند و از این تعداد ۸۳% به طور کامل واکسینه شده اند و ۶۰% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در فرانسه این آمار به ترتیب، ۸۲% آمار واکسیناسیون، ۷۹% دریافت دو دوز واکسن و ۷۱% دریافت دوز تقویتی کرونا اعلام شده است. در آلمان ۷۸% تا کنون واکسن زده اند و ۷۶% دو دوز واکسن و ۷۸% دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

انگلیس تا کنون ۸۱% مردم خود را در برابر کرونا واکسینه کرده است که ۷۶% این تعداد دو دوز واکسن و ۶۰% تعداد دوز تقویتی کرونا را دریافت کرده اند. در ایتالیا این آمار به ترتیب ۸۴% واکسن، ۸۰% دو دوز واکسن و ۷۸% دوز تقویتی واکسن است. در روسیه تا کنون ۶۱% واکسن زده اند و از این تعداد ۵۵% دو دوز واکسن و ۱۴% دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند.

در ایران هم تا کنون ۷۹% از مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند و از این تعداد ۷۱% دو دوز واکسن و ۳۸% دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی