بازدید 3612

لهستان در مرز با روسیه حصار الکتریکی برپا می‌کند

دولت لهستان از برنامه‌اش برای احداث یک حصار الکتریکی در مرزش با روسیه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۲۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰ 06 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، سازمان حفاظت مرزی لهستان روز یکشنبه اعلام کرد، این کشور از ماه مارس ساخت یک حصار الکتریکی را در مرزش با منطقه «کالینینگراد» روسیه شروع خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، هم اکنون ارتش لهستان مشغول نصب یک حصار سیم خاردار در مرز با منطقه کالینینگراد است. اواخر سال ۲۰۲۲ مقامات لهستانی قراردادی به ارزش ۸۴ میلیون دلار برای ساخت حصار الکتریکی در مرز با روسیه امضا کردند.

بر اساس گزارش رسانه‌های لهستانی، «آنا میچالسکا»، سخنگوی سازمان حفاظت مرزی این کشور اعلام کرد: «ساخت حصار الکتریکی در مرز با منطقه کالینینگراد باید در ماه مارس شروع شود. این حصار الکتریکی در نزدیکی منطقه کالینینگراد در مرزی زمینی به طول ۲۰۰ کیلومتر برقرار خواهد شد.»

او اضافه کرد، این حصار مجهز به سنسور و دوربین است که به نگهبان‌های مرز اجازه کنترل وضعیت را به صورت مرتب در هر شرایط آب‌وهوایی می‌دهد.

مقام‌های لهستانی سال گذشته میلادی اعلام کردند، این کشور یک حصار مرزی را در نزدیکی منطقه کالینینگراد با هدف جلوگیری از بروز یک بحران سرازیر شدن مهاجران مشابه با بحرانی که در سال ۲۰۲۱ در مرز با بلاروس تجربه شد می‌سازد.

بر اساس اعلام سازمان حفاظت مرزی لهستان، وضعیت در مرز این کشور با روسیه پایدار بوده و در طول سال گذشته میلادی تنها ۱۱ مورد عبور غیرقانونی از سمت روسیه به سمت لهستان ثبت شده است.

اواخر آبان ماه دولت فنلاند نیز از طرح خود برای ساخت یک حصار فلزی در طول مرز این کشور با روسیه رونمایی کرد.

فلاند مرزی به طول ۱۳۴۰ کیلومتر با روسیه دارد که طولانی ترین مرز مشترک یک عضو اتحادیه اروپا با روسیه محسوب می‌شود. فنلاند ساخت این حصار را از اوایل سال ۲۰۲۳ به دلیل نگرانی از بابت تغییر محیط امنیتی در اروپا آغاز کرده است.

قرار است بخش اول این حصار در گذرگاه مرزی در شهر «ایماترا» در شرق فنلاند تا تابستان ۲۰۲۳ برپا شود و طول کل این حصار مرزی در نهایت به حداکثر ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار