بازدید 20337
سه هزار و دویست‌ و سی و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»

واکنش رئیس سازمان صدا و سیما به پناهندگی برادرش: طبیعت این مسیر ریزش‌ها و رویش‌هاست / وزیر کشور: اقدام شارلی عبدو توهین به مقام زن هم بود / وزارت اقتصاد: آرد و نانی گم نشده!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: دو روزنامه‌نگار بازداشت شده در حوادث اخیر، به قیدِ وثیقه آزاد شدند /حکم اعدام «محمد بروغنی»، از متهمان حوادث اخیر متوقف شد/ گاز صنایع استان گیلان تا اطلاع ثانوی قطع شد / رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: امروز فرزندآوری، تکلیفی شرعی و ملی است / سقف ۵۲۰ میلیون تومانی برای پاداش بازنشستگی ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵ 11 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

حکم اعدام «محمد بروغنی»، از متهمان حوادث اخیر متوقف شد
دیوان عالی کشور اعلام کرد: حکم اعدام «محمد بروغنی» یکی از متهمان حوادث اخیر تا حصول نتیجه از دیوان عالی کشور متوقف شد. به نقل از از دیوان عالی کشور، تقاضای اعاده دادرسی متهم «محمد بروغنی» نسبت به رأی صادره دادگاه انقلاب در اجرای ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری در دیوان عالی کشور، ثبت و اصول پرونده محاکماتی نامبرده جهت رسیدگی مجدد و بررسی تقاضای ثبت شده توسط وکیل وی از دادگاه مربوطه مطالبه شده است. در اجرای تبصره ذیل ماده ۴۷۸ قانون مذکور، قرار توقف اجرای حکم اعدام تا حصول نتیجه از دیوان عالی کشور صادر شده است. محمد بروغنی، فرزند حسین به محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد قمه و حمله به همراه اوباش به فرمانداری پاکدشت و به آتش کشیدن فرمانداری پاکدشت و حمله به مامور دولت حین انجام وظیفه و مجروح شدن وی متهم بود که حکم صادره برای وی از سوی دادگاه اعدام اعلام شده بود.

واکنش رئیس سازمان صدا و سیما به پناهندگی برادرش: طبیعت این مسیر ریزش‌ها و رویش‌هاست
 پیمان جبلی رئیس سازمان صدا وسیما در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی برنا، با اشاره به اظهارات برادرش که پناهنده شده است، گفت: من هم اظهارات ایشان را دیدم، البته نمی‌دانم چه مقدار از آن ارادی و تحت اختیار بوده است؛ اما این اتفاقات، اتفاقات جدیدی نیست و امثال این اتفاقات در گذشته هم بوده و طبیعت این مسیر ریزش‌ها و رویش‌ها است.

گاز صنایع استان گیلان تا اطلاع ثانوی قطع شد
روابط عمومی شرکت گاز گیلان اعلام کرد: با هدف حفظ پایداری جریان گاز مشترکان خانگی، گاز صنایع استان تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود. روابط عمومی شرکت گاز گیلان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به علت برودت هوا، افزایش مصرف در حوزه‌های مختلف و افت شدید فشار گاز و با هدف حفظ پایداری جریان گاز مشترکان خانگی، گاز صنایع استان قطع شده است و تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود. بدیهی است با بازگشت به شرایط عادی و افزایش پایداری شبکه، گاز صنایع در سریع‌ترین زمان ممکن وصل خواهد شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: امروز فرزندآوری، تکلیفی شرعی و ملی است
حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: دشمن به دنبال کاهش فرزندآوری در خانواده‌هاست؛ حضرت زهرا (س) نمونه مادری و مادر نمونه است. امروز فرزند آوری، یک تکلیف شرعی و ملی است؛ فرزند آوری و فرزند پروری، قدم گذاشتن در راه جوانی جمعیت و تربیت نسل صالح و مدافع نظام اسلامی است.

رئیس کل دادگستری البرز: اعتصاب غذای زندانیان زن تمام شده
رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص اخبار منتشره مبنی بر اعتصاب غذای تعداد از زندانیان زن در ندامتگاه فردیس گفت: اعتصاب غذای تعداد معدودی از متهمان زن مربوط به اغتشاشات اخیر در ندامتگاه فردیس در ۱۲ دی ماه آغاز شد و طی صحبت‌هایی که مدیران زندان و سایر زندانیان با اعتصاب کنندگان داشتند، همه آن‌ها بین سه تا پنج روز بعد به اعتصاب خود پایان دادند، لذا پایان اعتصاب با تمایل خود زندانیان بوده و هیچ تهدیدی وجود نداشته است.

نماینده مجلس: آقای رئیسی! نمی‌شود دنبال «تیک آبی و خاکستری» باشید و مردم به اینترنت دسترسی نداشته باشند!
معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس گفت: از دولت انتظار داریم که بحث نگاه ویژه را کنار بگذارند و در عمل به درد‌های استان سیستان و بلوچستان بپردازند. همچنین عنایت داشته باشید که با توجه به شرایط آرامی که در کشور وجود دارد از رئیس جمهور انتظار داریم بحث فضای مجازی را جدی بگیرند و پلتفرم‌هایی که فیلتر شدند و باعث بیکاری حجم عظیمی از مردم شدند را باید آزاد کرد. نمی‌شود ما و شما دنبال تیک آبی و خاکستری باشیم، اما مردم دسترسی نداشته باشند.

دو روزنامه‌نگار بازداشت شده در حوادث اخیر، به قیدِ وثیقه آزاد شدند
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران از آزادی دو روزنامه‌نگار بازداشت شده در حوادث اخیر خبر داد. پایگاه خبری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران خبر داد: امید طحان بیدهندی و مریم قناد از روزنامه‌نگارانِ بازداشت شده، به قیدِ وثیقه آزاد شدند.

وزیر کشور: اقدام شارلی عبدو توهین به مقام زن هم بود
وزیر کشور در بیانیه ای با محکوم کردن اقدام موهن یک نشریه فرانسوی گفت: تروریسم تصویری شارلی ابدو انتقام‌گیری از هویت ایرانی و اسلامی، نفرت‌افکنانه و زن‌ستیزانه است. او تاکید کرد: اقدام موهن این نشریه فرانسوی علیه مرجعیت دینی و ارزش های اسلامی که به روشنی مصداق "اسلام ستیزی" و "نفرت‌افکنی" است، اهانتی به مقام زن، به ویژه زنان ایرانی هم محسوب می شود.

وزارت اقتصاد: آرد و نانی گم نشده!
وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به مطلبی با عنوان «قبلا دکل نفتی گم می‌شد حالا نان!» توضیح داد: این ادعا نتیجه برداشت اشتباه از اظهارات اخیر مشاور وزیر اقتصاد است. بر خلاف آنچه ادعا شده، مشاور وزیر اقتصاد با اشاره به احصای انحراف ۵ هزار تنی آرد نانوایی‌ها با اجرای فاز اول هوشمندسازی توزیع آرد و نان که معادل ۲۵ درصد مصارف روزانه آرد نانوایی‌ها می‌شود، گفته است: انحراف ۵ هزار تنی آرد از شبکه نانوایی‌ها حذف می‌شود. دولت سیزدهم به دلیل انحرافاتی که بخش آرد و نان در دولت‌های قبل به دلیل اختصاص ارز ترجیحی به آرد نانوایی‌ها دچار آن بود؛ تصمیم به اجرای طرح هوشمندسازی توزیع آرد و نان گرفت به این منظور که این انحراف را به حداقل کاهش دهد. به همین سبب دولت سیزدهم با اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی توزیع آرد و نان در کشور و با حاکمیت داده‌ها و سامانه‌های طراحی شده، متوجه انحراف ۵ هزار تنی آرد از شبکه نانوایی‌ها شد و قرار است با اجرای فاز دوم طرح، این انحراف کامل از بین برود.

وام ازدواج از بودجه سال آینده پَر زد؟
بررسی متن لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ نشان می دهد، بند مربوط به وام ازدواج حذف شده و دولت برای تسهیلات تکلیفی درخواست اختیار کرده است.

سقف ۵۲۰ میلیون تومانی برای پاداش بازنشستگی
بر اساس بند «و» تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲، سال آینده سقف معافیت مالیاتی و مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی به میزان ۸۴ میلیون تومان در سال، معادل حقوق ماهانه ۷ میلیون تومان در سال خواهد بود که تا این رقم معاف از مالیات خواهد شد. همچنین نرخ مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی به این شرح خواهد بود. نسبت به مازاد ۸۴ میلیون تومان تا مبلغ ۱۶۸ میلیون تومان ۱۰ درصد مالیات تعلق می‌گیرد؛ نسبت به مازاد ۱۶۸ میلیون تومان تا مبلغ ۲۷۶ میلیون تومان ۱۵ درصد؛ نسبت به مازاد حقوق سالانه ۲۷۶ میلیون تومان تا ۴۰۸ میلیون تومان معادل ۲۰ درصد مالیات و نسبت به مازاد ۴۸۰ میلیون تومان در سال یا معادل ۳۴ میلیون تومان در ماه مالیات ۳۰ درصدی وضع می‌شود. همچنین پاداش پایان خدمت موضوع قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان دولت در ازای سی سال خدمت حداکثر تا مبلغ ۵۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد.

روایت نماینده مجلس از دلالان کارت ملی در بورس کالا
وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در جریان عرضه خودرو‌هایی مانند فیدلیتی و دیگنیتی در بورس عده محدودی این خودرو‌ها را از بورس خریداری کردند، اما پس از گذشت چند روز بر قیمت خودرو‌های خریداری شده حدود ۴۰۰ میلیون تومان افزوده و فروختند؛ در واقع در این فرآیند نیز انحصار برای افرادی ایجاد شد که پول داشتند. این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره اجاره کارت ملی برای خرید خودرو در بورس کالا، گفت: در حال حاضر دلالان کارت ملی افراد را برای خرید خودرو در بورس اجاره می‌کنند و پس از خرید خودرو از بورس آن را در بازار به فروش می‌رسانند. وی گفت: مردمی که در روستا و مناطق دور دست زندگی می‌کنند، چگونه می‌توانند خودرو از بورس خریداری کنند؟ ما نگران این موضوع هستیم که عرضه خودرو در بورس محرومیت نسبی بیشتری برای افرادی که در مناطق محروم هستند، ایجاد کند. وحیدی همچنین درباره نسبت قیمت خودرو به درآمد جامعه، تصریح کرد: میانگین درآمد افراد در کشور‌ها با قدرت و توان خرید خودرو نسبتی دارد که این نسبت در ایران از بین رفته است؛ به طور مثال پیش از این یک معلم با حقوق یک سال خود می‌توانست خودرو خریدار کند که باید پرسید در حال حاضر یک معلم باید چند سال حقوق خود را پس انداز کند تا بتواند خودرو خریداری کند؟

درخواست واردات گاز از ترکمنستان برای استان‌های شمالی
جولایی مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز در پاسخ به این که میزان نیاز واردات گاز به کشور چقدر است، گفت: اگر واردات ۲۰ میلیونی عدد مناسبی است اما شرایط به گونه‌ای است که واردات روزانه یک میلیون متر مکعب هم می‌تواند بخشی از نیاز ما را شمال کشور حل کند. مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه اکنون ۶۶۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز در بخش خانگی را پشت سر گذاشته‌ایم و این عدد تا شب ۷۰۰ میلیون متر مکعب نیز می‌رسد، ادامه داد: اوج مصرف خانگی باید بر روی ۵۶۰ میلیون متر مکعب باشد، در حالی که اکنون از آن گذر کرده و در مرز هشدار قرار داریم. به گفته جولایی، مدیرعامل شرکت ملی گاز مجید چگنی در سفری به عشق‌آباد، خواستار افزایش واردات گاز از ترکمنستان برای جلوگیری از افت فشار و قطعی گسترده گاز در استان‌های شمال ایران شد، ولی ترکمنستان تا کنون پاسخی به این درخواست نداده است. وی در پاسخ به این که کدام شهرها احتمال قطعی گاز در بخش خانگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران شهرهایی هستند که احتمال قطعی گاز در آنها وجود دارد.

رئیس اتاق ایران و چین: اقتصاد ایران در شرایط بهترین انتخاب نیست
مجید رضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت و گو با رادار اقتصاد در خصوص بهترین تصمیم برای نرخ ارز در وضعیت تورمی کنونی اقتصاد ایران گفت: متاسفانه اقتصاد ایران در شرایط بهترین انتخاب و تصمیم گیری نیست که بر پایه آن سیاست هایی اتخاذ کند که اصولا در اقتصادهای توسعه یافته با رشدهای قابل تامل اقتصادی گرفته می شود؛ بنابراین در وضعیت کنونی درباره نرخ ارز مسائل بسیاری باید سنجیده و در نظر گرفته شود تا راهکار بهتری نسبت به سایر راهکارهای پر چالش و حاشیه پیدا شود. وی در این باره خاطرنشان کرد: قطعا بهترین تصمیم اقتصادی، تک نرخی کردن ارز است؛ اما تک نرخی کردن ارز به ابزار و لوازمی احتیاج دارد که بانک مرکزی بتواند بازار را شناور مدیریت کند که فعلا به نظر نمی رسد، بانک مرکزی چنین ابزاری داشته باشد. یکی از اصلی ترین و مهمترین ابزارهای تحقق تک نرخی کردن ارز این است که بانک مرکزی به مقدار لازم و در دسترس ارز در اختیار داشته باشد که در حال حاضر به دلیل وجود تحریم ها و سخت گیری ها و چالش هایی که در زمینه ورود ارز و صادرات محصولات ایرانی اعم از نفتی یا غیر نفتی داریم، متاسفانه این شرایط فعلا فراهم نیست.

مجوز واردات خودرو برای جانبازان بالای ۷۰ درصد در بودجه
بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، مطابق بند (و) تبصره هفت لایحه بودجه سال آینده، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شده است با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان بالای ۷۰ درصد که در سنوات گذشته، از تسهیلات ماده (۴۵) قانون جامع ایثارگران استفاده نکرده باشند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر یا رعایت قوانین و مقررات ارائه کند. در خصوص سایر مشمولین ماده (۴۵) قانون مذکور، از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره (۱۶) این قانون برای خرید خودرو داخلی اقدام کند. گفتنی است، در بودجه سال جاری، وزارت صمت مکلف شد، به جانبازان جسمی و حرکتی ۲۵ درصد و جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد با معرفی بنیاد شهید خودرو با اقساط پنج ساله از دو شرکت خودروساز بزرگ تخصیص دهد. /مهر

استاد اقتصاد: تا توانسته‌اند پول چاپ کرده‌اند
حسین راغفر درباره تناقضات در گفته‌های دولت و مجلس نسبت به میزان کسری بودجه و همچنین ادعای رییس سازمان برنامه‌و بودجه مبنی بر اینکه تا پایان سال کسری بودجه نخواهیم داشت، در حالی که کمتر از دو ماه پیش از کسری 200 هزار میلیارد تومانی بودجه خبر داده بود، اظهار داشت: در دولت سیزدهم تا توانسته‌اند پول چاپ کرده‌اند و از سوی دیگر با همین افزایش نرخ ارز، بخش قابل توجهی از کسری بودجه تامین شد. در واقع هزینه کسری بودجه را از جیب مردم تامین کردند. وی درباره تامین کسری از محل افزایش نرخ ارز ادامه داد: این یک مارپیچ تورمی بوده که ساخته شده؛ به این معنا که دولت قیمت ارز را افزایش می‌دهد برای اینکه کسری بودجه را جبران کند و همزمان قیمت تمام کالاها هم بالا می‌رود. از سوی دیگر، دولت بزرگ‌ترین متقاضی کالا در بازار است و با افزایش قیمت کالا، هزینه دولت هم افزایش پیدا می‌کند. هیچ گاه درآمد دولت با همان سرعتی که هزینه‌هایش افزایش یافته، بالا نمی‌رود؛ بنابراین شکاف بین منابع و مصارف دولت هر بار بیشتر شده‌ است. /ایلنا

دولت رئیسی بودجه صداوسیما را نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داد
بررسی جداول بودجه نشان می‌دهد، بودجه صداوسیما در سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. بودجه سازمان صداوسیما برای سال آینده بیش از هفت هزار و ۵۳۱ میلیارد تومان بسته شده است؛ بنابراین، بودجه صداوسیما در سال ۱۴۰۲ بیش از ۴۲ درصد افزایش یافته است. بودجه این سازمان قرار است به حوزه‌های مستندات خبری، تولید و پخش خبر، پخش سیما و حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی و این قبیل موارد خرج شود. سهم صداوسیما از بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال پیش از آن، حدود ۵۶ درصد افزایش یافته بود؛ موضوعی که موجب واکنش بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۱
در انتظار بررسی: ۳۷
انتشار یافته: ۱۱۰
بودجه صدا و سیما 42% و بودجه مرکز خدمات حوزه علمیه 128% اضافه شده!!!
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
هزینه در چاه ویل است!! تا موقعی که رفتار مسئولین
ما اخلاقی،عادلانه و اسلامی نباشد، این هزینه ها هیچ سودی ندارد و بدتر مردم را ناراضی می کند!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
بودجه ٱموزش و پرورش 1 درصد بودجه با 15 میلیون دانش آموز و یک میلیون کارمند. بودجه آموزش وپرورش
ژاپن 25درصد بودجه کل کشور
همه چیز واضح است
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
برای خفه کردن صدای بی بی سی و انترنشنال کم هم هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
دولت ریسی بدترین دولت وبی تخصص ترین دولت تاریخ ایران بعد از مرگ امیرکبیر در 150 سال گذشته بوده و هست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
ناشناس پرچم سوریه که مدتیه افاضات میکنی،اتفاقا عملکرد صدا و سیما باعث رونق شبکه های خارجی شده!!!
مه صفا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
ساعت چهارده و دوازده دقیقه با پرچم کشور بیا نظر بده اگر اینجایی …..اگرم اونجایی تز نده وقتی در بطن مشکلات نیستی اصلا نباید نظر بدی
رویش؟ شما رویشی می بینید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
تابستون میگید برق نداریم زمستون میگید گاز نداریم قیمت همه کالاها وحشتناک بالا رفته.راست میگی تو این وضع فقط رویش داری
مه صفا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
جناب پیمان ریزش زمانی معنا پیدا میکنه که اصلا همفکری و ایده یکسانی وجود داشته باشه بعد از مدار خارج بشه این میشه ریزش
وقتی طرف ادعا میکنه که اصلا همفکری وجود نداشته دیگه چه ریزشی؟
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
از دید شما غرب زده ها همه چیز خاکستری هست .چون وظیفه به رواج فرهنگ یاس و ناامیدی دارید
ریزش ها و ریزش ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
دلت خوش باشه آلبانی نشین تجمع مردم در یزد در حمایت از رییس جمهور رو دیدی؟
رییس عقیدتی سیاسی ارتش انگار که نه حتما در یک فضای بسته ای زندگی میکنه و خبری از مشکلات نداره.اب نداریم.انرزی کمبود داریم.گاز برای زمستان کمه و کارخانه ها را تعطیل میکنند.دخل و خرج مردم جور نیست و الی ماشاالله اونوقت این میگه عدم فرزنداوری کار دشمنانه!!!!
این جناب محمد حسنی هم دل خرمی دارد در میان این گرانی و سرما و کمبود گاز و اب یاد تکاثر جمعیت افتاده. شما ماشاءالله باید وضعتان خوب باشه که دل و دماغ فرزنداوری دارید. بسم الله.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
اینها به مردم چکار دارند!!! حقوقهای آنچنانی و پاداشهای مختلف و ....
بودجه صدا وسیما زیاد می شود.
وقتی برادر رئیسش به امریکا می پیوندد و برادر همچنان در پست.
جالبه !!!@
حالا اگر برادر ما بود، دستگیرمون می کردند.
چرا بالاترین مقامات حتی اگر جاسوسی افراد خانواده تایید شود محاربه نیست
شما هم این طوری به خودت دلگرمی بده که رویشی وجود دارد!!!
امروز بهمن ۷۵۰ فیدلیتی تو بورس با ۳ هزار متقاضی ۱/۴۰۰ فروخت ، سوال اینه چرا ۷۵۰ تا میترسین بیشتر کنین قیمت بیاد پائین ؟ ازونور میارین اینجا سرهم میکنین پس مشکل تولید هم ندارین
جنابعالی که ریزش کردی
هشت ماه پیش اولین خودروی بورس از بهمن بود مثله اینکه کلا داستان بورس با نفوذ اینها اتفاق افتاده است ، سوابق بهمن ببینین سرمایه گذار پتروشیمی هم هست و مدیران با نفوذی داره ، مدیر عاملشم بیوک علیمرادلو قبلا ایران خودرو بوده ، بهرحال جمیعا باهم خودرو چینی پانصد میلیونی به کمک دولت ۱/۸۰۰ میفروشن
والله قرار بود اروپا زمستان سخت داشته باشه ولی فکر کنم ما تو زمستان سخت گیر کردیم
کامنت های خوانندگان را فردا غروب و انهم تکه پاره درج میکنید و دیگر تابناک هم خوانندگانش را کم کم از دست میدهد.
اینقدر که روی چاپ پول و کسری بودجه مانور می‌دهید که همه جای دنیا دارند روی مالیات بر دلالی مانور میداد و اجرا می کردید الان تورم تک رقمی داشتیم و ارز هم بالا نمی رفت
هنوز دنبال مکتب‌های اقتصاد 50سال قبل هستند که منسوخ شده
فقط یک قانون می‌تواند اثر گذار باشد آن هم به بچه دوم به بعد خانه رایگان یا ماشین رایگان با سند شش دانگ به خانواده بدهید شاید اثر کند وگرنه دیگر قوانین به در بسته می‌خورد چون تا وقتی زن را افراطی به کار مردان می آورید و استخدام غیر ضروری می کنید و کار خانه را امل بچه آوری که سهله مشکلات خانوادگی هم بیشتر خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
شما مشکل خودت رو حل کن به خانمت اجازه نده کار کنه تو کار بقیه دخالت نکن
تیک آبی چه ربطی به دسترسی یا دسترسی نداشتن داشت؟!!!
رسانه میلی بود و نبودش ،فرقی ندارد چرا از بیت المال پول صرف این سازمان بی خاصیت میکنید؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
واسه شما فرقی نداره صدا و سیما پاکترین و خانوادگی ترین شبکه های دنیارو داره با خانوهده راحت میشه نگاه کرد
بگو در فضای مجازی فقط روی بودجه صدا و سیما زوم کردن و نشر دادن
این کارها دیگر تکراری شده، صدا وسیما هم فقط خود تلویزیون نیست فضای مجازی هم هست
این رویش که شما میگین کجاست؟؟؟؟؟؟؟....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
یکیش خودم
سهمیه ماشین به جانبازان ماشینهایی که البته به دلالان خواهد رسید تکرار فسادها و رانتهای گذشته تا کی
سلام مجدد
بار سومه كه من اين پيام رو براش شما ارسال ميكنم كه
به شما خبرنگار محترمي كه پيام من رو ميخوني
اين پيام من رو به اقاي محسن رضايي برسونيد


اقاي محسن رضايي زود و تند و سريع و انقلابي
يك اتوبان ١٢ بانده
٦ باند رفت
٦ باند برگشت

از تهران بكشيد به چابهار
چابهار قطب صنعتي ايران منظورمه

اين اتوبان رو بسازيد
ببينيد چه انقلابي در اقتصاد ايران ايجاد ميشه
آي نميدونم جاده داريم
آي نميدونم اتوبان داريم و ... رو بذاريد كنار ....


دوستاني كه بهانه هاي بني اسراييلي ميارن تو اين خواسته
ازتون يك سوال دارم.
١. كدام كشور ابرقدرت صنعتي پايتخت اقتصادي غير ساحلي دارد؟ پايتخت اقتصادي ما كجاست؟
٢. كدام بندر ما از لحاظ ژئوپليتيكي به ابرقدرت اقتصادي اسيا يعني چين نزديكتر هست؟
٣. كدام كشور در منطقه از لحاظ اقليمي مانند ايران چهار فصل هست؟
٤. اگر فاصله چابهار تا تهران از لحاظ امنيت و دسترسي به كمتر از ١ روز برسد ، شما حاضر نخواهيد بود براي فرار از الودگي هوا به سواحل درياي عمان سفر كنيد؟
٥. چابهار بهترين بندر براي صادرات انواع محصولات توليدي ايران حتي كشاورزي خواهد بود
٦. چابهار بهترين بندر براي توزيع سريع واردات به استانهاي با جمعيت بالاي ايران خواهد بود
٧. در فاصله تهران تا چابهار تمام شهرها مانند شمال ايران اباد خواهند شد.
٨. اين طرح به بسياري از بنگاههاي كوچك در استانهاي ديگر هم جرات تبادلات و تعاملات بين المللي خواهد داد
٩. در بازه ٩٠٠٠ كيلومتري چابهار ٣ ميليارد نفر جمعيت وجود دارد

من از روي نياز شكمم اين طرح رو پيشنهاد نميدهم
اين طرح اقتصاد ايران را دگرگون خواهد كرد
اگر عاقلان بدانند

بودجه اين طرح را از سرمايه گذاري خارجي تامين كنيد
درنگ نكنيد اي مسئولين
خوب چرا مصرف خانگی اینقدر بالا هست؟ مشکل هدر رفتن هست بخاری ها مصرف بالا دارند سیستم گرمایشی مشکل دار هستند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
و هدر رفتن گرما از طریق پنجره های تک جداره
احسنت سردار
اقای شریعتمداری به جای اروپا الان در شمال ایران چوب میسوزونند. چاه مکن بر دیگری اول خودت بعد دیگری
ولابد جنابعالی رویش هستید و برادرتان ریزش؟؟؟!فعلا با افزایش 42درصدی بودجه سازمانت خوش باش تا بعد!
در یک برنامه میان مدت سیستم گرمایشی ادارات را به سوخت دوم یعنی گاز مایع مجهز کنید. یعنی هر اداره دولتی و نظامی در فصل گرم سال اقدام به ذخیره سازی کپسولهای گاز مایع نماید و در فصل سرد سال از آنها استفاده نماید .
آقای جبلی مرا بخاطر پسر عمویم که در خارج بود از مدیریت فنی صدا وسیما کنار گذاشتید.الان هم بازنشسته ام .شما هم استعفا بدهید.
بهترین حالت برای سیاست داخلی ایران همین است که دولت در دست اصولگرایان باشد زیرا اگر دولت در اختیار اعتدالیون باشد. هرمشکلی ازجمله کمبود گاز ، تورم، افزایش نقدینگی ،الودگی هوا و . . . . . . . . را رسانه های خاص به حساب خیانت کاری اعتدال گرایان می گذارند و در نتیجه هیچ گاه دلایل واقعی مشکلات مذکور. کشف و اصلاح نخواهد شد . باید ریش و قیچی در دست خودشان باشد
اقای رییس عقیدتی و سیاسی ! مقامات و شماها به وظیفه ی دولتی ، ملی و ... عمل کنید تا غم و ریسک بدنیا اوردن فرزند را انجام بدهیم . به چه امیدی ؟ کار ؟ مسکن ؟ آینده ؟ درمان ؟
اینجا می‌نویسید که وزارت صمت مکلف شد که به جانبازان خودرو تخصیص دهد ، بین حرف تا عمل فاصله از زمین تا آسمان است هر وقت به این بندگان خدا دادند شما بنویس
فرزندی که آینده ای در این مملکت نخواهد داشت و یه عمر بدبختی در انتظارش باشه، نباید به دنیا بیاد
برای چه صدا و سیمایی که بیست درصد هم موافق با ماهیت ش نیستند بودجه را افزایش می دهید ؟ چون می خواهید با پول انرا بخرید . صدا و سیمای وایسته و میلی . انقدر مخالف و معترض داشتیم که فقط مهران رجبی ممنوع التصویر نیست !
شما درمورد مقام زن حرف نزنید که هنوز زنان مجوز دوچرخه و موتور سواری در این مملکت ندارن و این کارها رو شما ممنوع کردید
همه که نمیتونن مثل شماها فرزندانشون را واسه درس خوندن و زندگی کردن بفرستن آمریکا و انگلیس ، پس در کار مردم دخالت نکنید
چند ماه قبل : زمستان سخت اروپا
الان : تعطیلی صنایع به خاطر کمبود گاز و واردات گاز برای کشور خخخ
زمستان سخت اروپای جلیلی و رفقا رسید به تعطیلی صنایع کشور و ضرر اقتصادی و واردات گاز واسه کشور
حالا اگه برادر یکی دیگه رفته بود خارج و ساکن شده بود همین صدا وسیما چه کارها که نمی کرد.ای تناقض عها میکشه ادم را
جبلی تبلیغات صداوسیما حتی روی برادرت هم اثری نداشته و ایشون زندگی در آمریکای جنایت کار را انتخاب کرده برخلاف تبلیغات شما در صداوسیما
سازمان سنجش به چه حقی آزمون آیلتس رو لغو کرده؟
دفعه دیگه خواستید درمورد گاز لفاظی کنید حواستون به زمستان خودتون باشه
بودجه حوزه ۲.۵ برابر شده
ببخود نیست رجبی صدا و سیما رو ول نمیکنه به خاطر بوجه اشه
«واکنش رئیس سازمان صدا و سیما به پناهندگی برادرش: طبیعت این مسیر ریزش‌ها و رویش‌هاست»
حتماً اعتراف اجباری بوده. دست کم شما خیالتان راحت است که کسی را «اون ور آب» دارید بدبخت بیچاره ها چه کنند که کسی را ندارند.
آقای جبلی...فعلا که ما فقط ریزش میبینیم رویشی نیست...برید جلو با همین دست فرمان
افزایش بودجه صدا و سیما با این هم دستاورد جالبه.
امروز تیگو ۸ پرو پلاس ۲/۱۳۰ قیمت گذاری شد ، در عربستان قیمت روز با دلار الان ۸۹۵ میلیون ؟ چرا میشه پاسخ بدین ؟
مجید جان، دلبندم، شارلی اِبدو را چرا با عین نوشتید؟
واکنش جبلی چقدر مضحک بوده!!! ر
زمستان سخت اروپا ایران را به وارد کننده گاز از ترکمنستان تبدیل کرد
مظاهر حیدری را آزاد کنید.
طرف به خاطر پست و مقام خانواده را حاضره نابود کنه!
آقای رییسی حداقل یک بار در این مدت توجه ویژه به آموزش و پرورش داشته باشید ، تا کی کاسه گدایی دست وزیر باشه برای پرداخت معوقات ؟ پیش رئیس سازمان برنامه و بودجه ، ۶ ماه معوقه حق التدریس ، یکسال معوقه حق امتحانات ،، و ... این رتبه بندی با این تورم هیچ دردی دوا نمیکنه؟؟ چون قیمتها حداقل سه برابر شده ولی در بهترین حالت رتبه بندی برای نیروهای باسابقه ۳۰ درصد جوابگو نبوده ؟؟؟ در حالی طی یکسال اخیر ۳ بار به حقوق اعضای هیئت علمی اضافه شد ، این انصاف نیست که چون همسر جنابعالی و اکثر وزراو نمایندگان استاددانشگاه هستند اینقدر بی عدالتی حاکم باشد .
طبق معمول بودجه صدا و سیما و نورچشمی ها با ۴۰ درصد رشد و بودجه سلامت و آموزش و پرورش کشور با ۴۰ درصد کسری بودجه و کاسه گدایی وزیر پیش میرکاظمی؟؟؟؟؟؟؟
چطور احکام قطعی رتبه بندی صادر نشده ولی بودجه سال آینده آموزش و پرورش مشخص شده ؟؟ کاملا مشخصه بودجه نویسی رییسی هم مثل کتاب ۷ هزار صفحه ای اوست که هنوز دیده نشده ؟؟
آقای رییسی اینجا سویس یا کویت نیست که مدعی کاهش تورم و رشد اقتصادی هستی پول ملی ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده تو این مدت حضورت هنوز توهم بهبود معیشت ملت رو میبینی ؟؟
واقعا چقدر راحت دولت دلار ۲۸دهزار تومانی رو به ۴۰ هزار رسوند ؟ بعد از چند روز هیاهو همه چیز به فراموشی رسید ؟؟ این ملت تحمل دلار ۲۳۰ هزاری رو هم دارن جناب رییسی نگران نباش
راستی این زمستان سرد اروپا به کجا رسید ؟؟؟
روابط عمومی شرکت گاز گیلان اعلام کرد: با هدف حفظ پایداری جریان گاز مشترکان خانگی، گاز صنایع استان تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود
هر چی فکر میکنم زمستون سخت اروپا چطوری برا خودمون پیش بینی نشده که حداقل قبلش گازوئیلی بدن به صنایع تا تولید دچار مشکل نشه؟؟
واقعا نميدونستيم زمستان سرد اروپا چقدر ميتونه روي ما تاثير بزاره ! اين هم مملكت داري ما ! اكه سرماي ٤٠ درجه امريكا اينجا اتفاق ميفتاد تا حالا چند ميليون نفر يخ زده بودن !
بله فرزند اوری یک وظیفه شرعی است . هر خانمی که حد اقل ۳ شکم نزاید باید ممنوع الخروج شده و حسابهای بانکیش مسدود شود . و از خدمات اجتماعی بهرمند نگردد.
با تشکر
دولت انقلابی
این قانون بودجه هست یا قانون اختصاص سهمیه جدید به عدهای خاص که معمولا اکثر دولت مردان و نمایندگان ما رو شامل همچین قوانین میکنه؟
دور باطل چاپ پول برای رفع کسری بودجه و بالارفتن تورم، کی تمام خواهد شد؟
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: امروز فرزندآوری، تکلیفی شرعی و ملی است
با این وضع ضعیف اقتصادی خانواده های ایرانی کسی به این حرهها گوش نمیکنه
حداقل یکی از گفته هاتون درست در نیومده و زمستان سخت هم به خودمون رسید
جانباز بالای ۷۰ درصد که علاوه بر انواع سهمیه های مختلف، برای چندمین مرتبه مجوز واردات خودرو خارجی می گیره و خودش هم نمی تونه رانندگی کنه...
جبلی نگفت رویشها کجا هستند؟!! ما همش ریزش میبینیم،
نماینده مجلس: آقای رئیسی! نمی‌شود دنبال «تیک آبی و خاکستری» باشید و مردم به اینترنت دسترسی نداشته باشند!
دولت مردمی...
وام ازدواج از بودجه سال آینده پَر زد؟
اونوقت حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفته: امروز فرزندآوری، تکلیفی شرعی و ملی است..
باید به جناب حسنی گفت: تو هزینه زندگیشو میدی؟؟؟
وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس: در جریان عرضه خودرو در بورس، دلالان بازار، کارت ملی افراد کم درآمد و تهی‌دست را اجاره کرده و با آن در بورس خودرو‌هایی مانند فیدلیتی و دیگنیتی را خریده و سپس با 400 میلیون تومان اضافه فروخته اند...
دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
گاز صنایع استان گیلان تا اطلاع ثانوی قطع شد
دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: امروز فرزندآوری، تکلیفی شرعی و ملی است..
بابا: وام ازدواج از بودجه سال آینده پَر زد اون وقت میخوای هزینه زندگیشو بِدی؟؟؟
نماینده مجلس: آقای رئیسی! نمی‌شود دنبال «تیک آبی و خاکستری» باشید و مردم به اینترنت دسترسی نداشته باشند!
دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
وام ازدواج از بودجه سال آینده پَر زد......
دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
درخواست واردات گاز از ترکمنستان برای استان‌های شمالی کشور...
ایران دومین کشور دارای ذخایر گاز جهان است. دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
مجوز واردات خودرو برای جانبازان بالای ۷۰ درصد در بودجه..
فساد و رانتی دیگر، این بار به نام جانبازان بیچاره... دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
دولت رئیسی بودجه صداوسیما را نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داد...
تبلیغات برای دولت مردمی جناب رئیسی با 7 هزار صفحه برنامه.....
واقعاً معني قطع گاز در كشور در يك استان براي كشوري كه دومين ذخيره گاز دنيا رو با جمعيتي كمتر از خيلي كشورها داره چي ميتونه باشه؟؟؟ از اين طرف هم الودگي هواي وحشتناك و كشنده شهرها و با شعار زمستان سرد اروپا! بايد مديران نالايق محاكمه شوند
بودجه مثل سایر مسایل در یک سیکل معیوب افتاده که همواره موجب تورم بیشتر می شود در یک کلام سال آینده خواهیم گفت دریغ از پارسال
برای صدمین بار آقای ریسی استعفا بده
تصور ادامه این وضع تا سه سال دیگر بسیار وحشتناک است .
اگه به جای برادر رییس صدا و سیما ،برادر یک فرد عادی به آمریکا پناهنده میشد،و این فرد قصد استخدام در جایی را داشت این موضوع به عنوان یک سوپیشینه برای این فرد محسوب میشد یا خیر؟؟؟؟
"طبیعت این مسیر ریزش‌ها و رویش‌ها است."

چه زیبا و پر مفز!

و در این مسیر رویش جوانه هایی مثل خود آقا پیمان به ریزش دهها میلیون خس و خاشاک می ارزد.
رئیس عقیدتی سیاسی ارتش آیا می تواند یک نمونه تبلیغات دشمن را که منجر به نیاوردن فرزند شده را نشان دهد یا این کلمه صرفا تبدیل به لقلقه زبان شده؟!
کار مسئولین کشور در اقتصادی که ساخته اند بسیار موثرتر از دسیسه دشمن برای نیاوردن فرزند است.
زمستان سخت اروپا فرا رسید قطع گاز صنایع استان گیلان!!!!!
هنگامی که با همین جمعیت ، کمبود گاز، برق، مدرسه داریم و هوای آلوده داریم، با فرزند آوری و افزایش جمعیت که مشکلات ما بیشتر می شود.
اگر کاربران شبکه های اجتماعی در یکی از مراکز صدا وسیما در استان ها کار می کردند متوجه می شدند که نیروهای صدا وسیما با کمترین حقوق نسبت به سایر دستگاههای دولتی کار می کنند وانگاه قضاوتشان نسبت به افزایش بودجه صدا وسیما منطقی تر بود.
کی ازبرنامه صدا وسیما استفاده میکنه که افزایش داده ان!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
آقای محمد حسنی بدنیا آوردن بچه تکلیف شرعی ا ست نان دادن بچه تکلیف شرعی نیست با این گرانی چطور شکم بچه رو سیر کنند؟
آقای جبلی چطور برای شما رویش و ریزشه برای دیگران خیانت و وطن فروشیه!!!!!؟؟؟ زن و بچه علی دایی رو روی آسمون برگردونن از ترس که علی دایی و زن و بچه اش از ایران برن!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
پر رویی هم حدی داره من نمیدونم توی دانشگاه امام صادق چی به اینا یاد میدن که بجای بهره گیری از تعالیم امامان راستگو و مردم دار کاملا در .
مقابل مردم و نا راستین هستند
سنگ پای طلایی برای آقای جبلی
برای شما ریزشه، برای ملت تا شعاع هفت نسل ضد انقلاب!
آره جناب آقاي جبلي ، انقلاب ريزش و رويش زياد دارد و طبيعي هم هست ، اما اينكه چه ميزان رويش دارد و چه ميزان ريزش ، از نكات مهمي است كه فعلن براي مسئولان مغفول مانده و دقيقاً تمامي ضرباتي كه نظام و انقلاب ، متحمل شده است ؛ ناشي از همين غفلت هاست .
آقای جبلی فقط شما بازجوخبرنگار دارین!!!!!!
راستی چرا این ریزش ها فقط و فقط در میان خانواده های مسؤلان کشور رخ می دهد........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ظاهرا زمستان سرد برای ما از راه رسیدنه برای اروپا.
گاز صنایع استان گیلان تا اطلاع ثانوی قطع شد
درخواست واردات گاز از ترکمنستان برای استان‌های شمالی
وام ازدواج میدن از کجا؟ از خلق پول! یعنی از جیب همه مردم برمیدارن میدن به یک عده برای ازدواج! تازه با تورم و فسادی که ایجاد میشه و آسیبی که به کشور میزنه خود اون عده هم ضرر میکنند.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم