بازدید 5798
۴

واریز سود سهام عدالت عقب افتاد

درحالی که قرار بود بخش نخست سود سهام عدالت تا پایان ماه جاری به حساب مشمولان واریز شود، آخرین اخبار از تعویق این فرایند حکایت دارد و زمان پرداخت آن مشروط به زمان پرداخت سود از سوی شرکت‌ها شده است.
کد خبر: ۱۱۵۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰ 12 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دهم آبان‌ماه بود که سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد که طبق مصوبه شورای عالی بورس واریز بخشی سود سهام عدالت در دو مرحله صورت خواهد گرفت که مرحله نخست آن به میزان ۵۰۰ هزار تومان برای هر مشمول بوده و قرار است تا پایان پاییز سال جاری واریز شود. بنا به گفته وزیر، واریزی مابقی سود که برای هر نفر متفاوت است نیز تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده انجام خواهد شد.

با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که قرار نیست واریز بخش نخست در زمان وعده داده شده صورت بگیرد و زمان دقیق آن نیز مشخص نیست.

دلیل تعویق پرداخت سود چیست؟

در این راستا، حسین قربانزاده - رییس سازمان خصوصی‌سازی - در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مجامع شرکت‌های سهام عدالتی اظهار کرد: مجامع شرکت‌ها در زمان‌های مختلف برگزار شد، مجمع برخی شرکت‌ها در خرداد، برخی دیگر در تیر و تعدادی از آن‌ها نیز در شهریورماه برگزار شد. طبق قانون تجارت شرکت‌ها تا هشت ماه بعد از برگزاری مجمع، برای پرداخت سود فرصت دارند.

وی افزود: بنابراین شرکت‌هایی که مهلت قانونی آن‌ها تمام شده است باید به تکلیف خود عمل و سود را واریز کنند اما برخی شرکت‌ها که طبق قانون مهلت دارند می‌توانند واریز نکنند. به طور کلی برآوردها این بود که از ۶۰ هزار میلیارد تومان سودی که باید از سوی شرکت‌ها پرداخت شود، ۳۰ هزار میلیارد تومان تا پایان پاییز وصول شود اما تا کنون بخشی از آن محقق شده است. شرکت سپرده گذاری باید باقی مانده سود را از شرکت‌ها وصول کند.

در این راستا، بررسی‌های ایسنا حاکی از آن است که از میان ۳۶ شرکت سهام عدالتی، تنها پنج شرکت که عمدتا شرکت‌های کوچکی بوده‌اند سود خود را واریز کرده‌اند. بنابراین فقط چهار درصد سود وصول شده است. با توجه به این موضوع نمی توان زمان دقیقی برای پرداخت سود سهام عدالت متصور شد و همه چیز به فرایند واریز سود از سوی شرکت‌ها بستگی دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۴
کلا ملت 44سال عادت کردند به این بدقولهایی ما مردم هم برای این سودی که قراربود اخر پاییز بدهند باور نداشتیم وبا خودمون گفتیم اینها میگویند اخر پاییز ولی اخرخردادماه سال1402هم واریز کنند با به اینها بگوییم تبارک الله
مثل همیشه اول یک خبری را در بوق و کرنا می کندد سپس کلا تکذیب
شما که میدونید نمیتونید سود سهام عدالت را تا پایان آذر ماه و دلیلش هم اینه که اکثر شرکتها 30 آذر ماه پایان سال مالی شونو است . پس چرا قول میدید و اجر و قرب این کار بزرگ را میارید پائین . ضمنا سود مرحله دوم را اگر شب عید بدید بسیار تاثیر گذار است تا بعد عید و پرداخت بعد عید آن آن هیچ ذوقی برای مردم ندارد . و اگر میخواهید تاثیر تورمی بر بازار شب عید نداشته باشد ، حداقل دو سه روز اول فرودین پرداخت کنید .
پس چرا قبلا اعلام میکنید وقتی این مسائل هست
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار