بازدید ۴۶۰۵۹
سه هزار و دویست‌ و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند معاون خاندوزی: پرداخت وام متوقف نشده است / ۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی / ایران سال ۲۰۱۴ شریک اول تجاری چین در منطقه بود / روایت ابطحی از سه نامه بی‌پاسخ رئیس دولت اصلاحات به رهبر انقلاب / درخواست یک نماینده برای تغییر پوشش متهمان زن در جلسات دادگاه ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۳۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶ 04 December 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

توضیح صداوسیما درباره اظهارات دادستان در خصوص تعطیلی گشت ارشاد
العالم وابسته به صداوسیما نوشت: «برخی رسانه‌های خارجی با استناد به نقل قولی از دادستان کل کشور مدعی شدند گشت ارشاد در ایران تعطیل شده است.» در ادامه این مطلب آمده است: «دادستان کل کشور در یک اظهار نظر و در پاسخ به یک سوال گفته است: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که درگذشته تاسیس شد از همانجا نیز تعطیل شد. این اظهار نظر دادستان کل کشور در حالی مطرح می‌شود که هیچ مقام رسمی در جمهوری اسلامی ایران مساله تعطیلی گشت ارشاد را تایید نکرده است. حداکثر برداشتی که از کلام حجت‌الاسلام منتظری می‌توان داشت این است که گشت ارشاد از زمان تاسیس مرتبط با قوه قضاییه نبوده است؛ چنانکه دادستان کل تاکید کرده است: قوه قضاییه نظارت خود را برکنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه خواهد داد. برخی از رسانه‌های خارجی کوشیده‌اند تا این کلام دادستان کل را به معنای عقب نشینی جمهوری اسلامی از مساله حجاب و عفاف و متاثر از اغتشاشات اخیر معرفی کنند.»

گفتنی است، حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور روز گذشته در سلسله نشست‌های جهاد تبیین که با موضوع «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در اغتشاشات اخیر» برگزار شد، در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا گشت ارشاد تعطیل شد، اظهار داشت: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که در گذشته تاسیس شد، از همانجا نیز تعطیل گردید. البته قوه قضائیه نظارت‌های خود را بر کنش های رفتاری در سطح جامعه ادامه می دهد.

بیشتر بخوانید

روایت معاون وزیر از قیمت شعارنویسی، حمله به مامور و کشتن ماموران
سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با صدا و سیما: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، قبل از اینکه دشمنان بخواهند سرزمین‌ها را اشغال کنند، ذهن‌ها را اشغال می‌کنند. این کار را هم با روش‌های هنرمندانه‌ای انجام می‌دهند؛ در همین اغتشاشات بدون هیچ محدودیتی هزینه‌هایی می‌شد، در اعترافات بود که دشمنان قیمت می‌دادند، مثلاً شعارنویسی سه میلیون تومان یا شعار شبانه دو میلیون تومان. حمله به مأمور ۵۰ میلیون تومان یا کشتن مأمور برای افراد شرایط پناهندگی یا فرصت خدمات قابل توجهی را در خارج از کشور فراهم می‌کرد. مشوق‌ها و مسائل پیشنهادی داده می‌شود تا افراد را تهییج و تحریک کنند.

سردار نقدی: برخی، مشکلات اقتصادی را علت اعتراضات اخیر می‌دانند اما شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه برخی مشکلات اقتصادی را علت اعتراضات اخیر می‌دانند، گفت: با وجود آنکه مردم عزیز ما دچار کمبودها و مشکلات اقتصادی هستند، شعارهای مطرح در اغتشاشات اخیر، شعارهایی از جنس مسائل اقتصادی نبوده است.

روایت «گنجی» درباره بولتن محرمانه جنجال برانگیز «فارس»
مدیرمسئول روزنامه همشهری نوشت: اعلام می‌کنم یک بار نه بولتن دیدیم نه در جلسات شورای سیاست گذاری فارس طرح شد. این کار را شخص خاصی انجام می‌دهد که از قضا در فارس هم کار می کرد.عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه همشهری نوشت: به عنوان کسی که چندین سال عضو شورای سیاست گذاری فارس بودم اعلام می‌کنم یک بار نه بولتن دیدیم نه در جلسات شورای مذکور طرح شد. این کار را شخص خاصی انجام می‌دهد که از قضا در فارس هم کار می کرد.اما منطق چیست؟ رسانه اخبار فرا رسانه‌ای را از کجا می‌آورد و به چه کارش می‌آید؟ از سیستم امنیتی کشور می‌گیرد؟ سیستم امنیتی چنین ریسکی می‌کند؟ می‌گوید برای فرمانده سپاه بولتن می‌فرستادند. مثلاً اطلاعات سپاه خبر را به یک نفر در فارس می‌دهد و او آن را برای فرمانده سپاه می‌فرستد؟ یعنی اطلاعات سپاه نمی‌تواند مستقیم به فرمانده سپاه خبر بدهد یا فرمانده نمی‌تواند از زیرمجموعه خود بگیرد؟ شهادت می‌دهم با هویت «خبرگزاری فارس» چنین چیزی نبود. هر موقع کسی هم اعتراضی به مدیر فارس کرد پاسخ شنید که ربطی به فارس ندارد الآن آنچه به این بهانه منتشر می‌شود، چگونه راست آزمایی می‌شود که مربوط به هک مذکور است؟ می توان هر چیزی را به این بهانه قالب کرد، کنتور هم ندارد. این حقیقت ماجراست؛ النجاه فی صدق.


پاسخ رهبر انقلاب به نامه دانش‌آموزان یک دبیرستان
پیرو ارسال نامه‌ای از دانش‌آموزان دبیرستان شهید مطهری به رهبر معظم انقلاب، ایشان به این نامه پاسخ داده‌اند. یازدهم آبان امسال (۱۴۰۱)، جمعی از دانش‌آموزان با آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند؛ دیداری که اگرچه در اوج کرونا و برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توقف کوتاه مدت مواجه شد، پیش از آن امر مرسوم هر ساله بود و پس از آن بحمدالله با فروکش کردن کرونا مجدداً از سر گرفته شد. فلسفه‌ی این دیدار، تکریم دانش‌آموزان و سخن گفتن با نسل‌های نویی است که هم در ایجاد انقلاب اسلامی و هم در تثبیت و به پیش بردن آن بسیار اهمیت داشته‌اند؛ زمان این دیدار هم مصادف با ۱۳ آبانی است که در سال ۱۳۵۷ تعدادی از دانش‌آموزان در اعتراض به رژیم پهلوی به شهادت رسیدند. امّا امسال و همزمان با این دیدار، جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شهید مطهری که از حضور در این مراسم جا مانده بودند و نام آنان در فهرست دانش‌آموزان مدعو نبود، نامه‌ای محبت‌آمیز به رهبر معظم انقلاب نوشته و در آن از حسرت عدم حضور در این دیدار گفته و از آیت‌الله خامنه‌ای خواسته بودند که برایشان دعا کنند.

در بخشی از این نامه آمده است: "آقای ما! ما تا پای جان در راه ولایت و شمایی که دلیل نفس‌ کشیدن‌هامان هستید، هستیم؛ و درس می‌خوانیم و تلاش می‌کنیم تا این کشور که تمام وجودمان است همچنان قوی و پایدار بماند.» پیرو ارسال این نامه به دفتر رهبر معظم انقلاب، ایشان به این نامه پاسخ داده‌اند و این پاسخ به دانش‌آموزان این دبیرستان منتقل شده است. متن پاسخ امام خامنه‌ای به این نامه محبت‌آمیز دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شهید مطهری اینچنین است:"بسم الله الرحمن الرحیم؛ فرزندان عزیزم، توفیق الهی یارتان باد. روحیه‌ی امید و تلاش و پیشرفت را همواره در خود افزایش دهید. آینده کشور از آن شما است؛ خود را برای هرچه بهتر ساختن و آراستن آن آماده کنید. شما را دعا می‌کنم. موفق باشید انشاءالله".

کنایه نماینده تهران به معرفی گزینه پیشنهادی وزارت راه
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به معرفی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی واکنش نشان داد.مجتبی توانگر در حساب توئیتر خود با کنایه به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نوشت:
بازخوانیِ
-نمرات و مدرک دانشگاهی
-کپی‌کاری در پایان‌نامه
-ارائه مدرک جعلی برای دریافت پست
-پرونده‌های باز مالی در سازمان...
-نداشتن هیچ تخصص و تجربه لازم برای تصاحب وزارت
-فشار برای انتصاب نزدیکان
-انتصاب بدون استعلام
-و ناگفته‌ها

فعال اصولگرا:‌ فضای سیاسی کشور برای بازنگری در قانون اساسی مهیاست
دبیرکل جبهه آبادگران ایران اسلامی در پاسخ به این که از نظر شما ما در اجرای قوانین مدیریت اجرایی کشور مشکل داریم یا قانون اساسی گفت: هرچند بر اساس بعضی از نظریات کارشناسان سیاسی و اجتماعی باید بخش‌هایی از قانون اساسی اصلاح شود، باید توجه داشت که این تغییر و یا اعلام عدم تغییر، نیاز به تصمیمی خاص از طرف گروهی خاص و مسئول دارد که بتواند مردم را که صاحبان اصلی این انقلاب عظیم هستند قانع کند. هرچند نظر شخصی من این است که بیشتر، این احساس تغییر در بعضی از اصول قانون اساسی، بر اثر بی توجهی مجموعه حکمرانی و مسئولین ذیربط در دوره‌های مختلف به تحقق و نظارت و اجرای صحیح اصول قانون اساسی به وجود آمده است و این بی‌توجهی ضررهای آشکاری را بر بدنه نظام و مردم وارد کرده است، وگرنه کسی با قانون اساسی مشکل ندارد البته بعضی از این درخواست‌های تغییر می‌تواند به خاطر نبود یک ساختار مدیریتی یکپارچه و پویا در مدیریت اجرایی کشور باشد که هم‌اکنون مدیریت اجرایی به شکل جزیره‌ای و به قول معروف دولت در دولت است.

سخنگوی کمیسیون شوراها: ای کاش فرمانده انتظامی قبل از ناآرامی‌های اخیر عذرخواهی می‌کرد
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و نماینده البرز در مجلس با عنوان اینکه اجازه دخالت هیچ کشور خارجی را در مسائل داخلی نمی دهیم، گفت: ای کاش ابتدای اتفاق مرگ مهسا امینی، فرمانده انتظامی و یا مسئولان بابت این موضوع یک عذرخواهی می کردند. علی حدادی در نشست خبری با اصحاب رسانه به ناآرامی های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات دو ماه گذشته، بحث حجاب نبود اما بهانه‌ای برای اغتشاش شد.سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر چرایی عدم تسلطش در قرائت گزارش دلایل فوت مرحومه مهسا امینی، گفت: در صحن مجلس ۳۰دقیقه گزارش بررسی کمیسیون که سند ملی در مورد مرگ مهسا امینی بود، قرائت کردم که شامل هزار و ۸۰۰ ثانیه است و شبکه های "اینترنشنال"، "بی بی سی" و "منوتو" از کل گزارش، حدود سی ثانیه که شامل اصطلاحات تخصصی بود را که قبول دارم اشتباه شد، انتخاب و منتشر کرد.

نامه ۲۲۷ نماینده اساسا کار درستی نبود و من هم امضا نکرده بودم
غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان‌آباد در باب نامه ۲۲۷ نماینده مجلس به قوه قضاییه در خصوص برخورد با «آشوبگران» گفت: این نامه اساسا کار درستی نبود و من هم آن را امضا نکرده بودم، چون این کار نه دلیل اجتماعی و نه پشتوانه حقوقی داشت! من فکر می کنم این کار به مذاق مسئولان قضایی هم خوش نیاید، چون به نوعی دخالت در کار قوه قضاییه است و تفکیک قوا را مخدوش می‌کند. ما در کشور قوانین مصوب و مشخصی داریم؛ قضات با استفاده از آن قوانین احکام را صادر می‌کنند. این تشخیص قاضی است و رییس قوه قضاییه هم دخالتی در این کار نمی کند که ما به آن تکلیف کنیم این کار را انجام بدهد یا ندهد! قاضی و قوه قضاییه مستقل هستند و بر اساس قوانین موجود شرایط را انتقال می دهد و حکمش را صادر می کند؛ به نظرم در این مورد ورود بلاوجه بود.


رحیمی جهان‌آبادی: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران نیاز به تعمیرات دارد
رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به برخی شنیده‌ها درباره اسنپ بک تصریح کرد: بحث اسنپ بک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قطعنامه آن بستگی دارد. اگر آژانس به این نکته برسد که ایران تخلفات آشکار داشته ممکن است قطعنامه را به شورای امنیت ارجاع بدهد اما به نظر بنده غرب به دنبال این است که مشکل اتمی را از طریق گفتگو با ایران حل کند، چون می‌داند ارجاع قطعنامه به شورای امنیت حاصلی برای غرب نخواهد داشت. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه دولت فعلی عزم جدی برای به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای دارد، خاطرنشان کرد: به نظر بنده این امکان وجود دارد که مذاکرات هسته‌ای با تیم فعلی به نتیجه برسد؛ اما در مجموع تیم مذاکره‌ کننده در پرونده اتمی نیاز به تعمیرات و تقویت دارد.

۸۰ درصد بازداشت‌شدگان در اغتشاشات دچار آسیب‌های اجتماعی بودند
فرمانده سپاه کربلا مازندران با اظهار این که در اغتشاشات اخیر بیش از هزار تن در استان بازداشت شدند، گفت: ۸۰ درصد آنان دچار آسیب های اجتماعی به ویژه فرزندان طلاق و یا معتاد بودند.

روایت آذر منصوری از دیدار فعالان سیاسی با علی شمخانی
دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به همراه جمعی از فعالان سیاسی امروز؛ یکشنبه صبح با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد. منصوری تغییرات برخی افراد و ترکیب ها در برخی سطوح متناسب به خواست جامعه، آزادی برخی زندانیان و توقف صدور احکام اعدام را نیز پیشنهاد داده و با تاکید بر ضرورت برگزاری انتخابات سالم و رقابتی برای انتخابات ۱۴۰۲ افزود: برای حل مساله تحریم‌ها و نجات اقتصاد کشور مشکلات و چالش‌های با امریکا و غرب حل و سیاستگذاری‌ها برای استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور اصلاح شود. دبیرکل حزب اتحاد ملت در ادامه اصلاح قانون اساسی مبتنی بر حقوق ملت و کاهش عواملی که این حقوق را تضعیف می‌کند را پیشنهاد داده و گفته است: این اقدامات باید مرحله‌به‌مرحله پیموده شود. اگر اراده‌ای نه برای جمع‌ شدن که برای حل مساله وجود دارد، گام‌ها در سه سطح و مرحله به مرحله باید انجام شود. منصوری در پایان سخنانش در این نشست تصریح کرد: اگر حاکمیت دست به این اقدامات بزند، ما هم از این اصلاحات شجاعانه حمایت می‌کنیم. ما نه برنامه‌ای برای انتخابات داریم و نه به دنبال سهمی در قدرت هستیم. آنچه برای ما مطلوب است تحقق یک حکمرانی خوب در کشور است که خیر ملک و ملت را توامان به دنبال خواهد داشت.

درخواست یک نماینده برای تغییر پوشش متهمان زن در جلسات دادگاه
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از رئیس قوه قضائیه خواست تا پوشش فرم متهمان زن در جلسات دادگاه را تغییر دهد. حجت الاسلام محمد تقی نقدعلی در جلسه عصر امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس قوه قضاییه گفت: نباید آن خانم که قاتل شهید عجمیان است و آن شکلی به شهید مظلوم لگد می‌زند و در صحنه قتل با آن وضع حجاب بود، در صحنه دادگاه با چادر حاضر شود. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: تقاضا می‌کنم رئیس قوه قضائیه [لباس] فرمی را تهیه کند تا جهت حضور در صحنه دادگاه چادر که نماد ارزش است، روی سر این آدم‌ها نباشد.

روایت ابطحی از سه نامه بی‌پاسخ رئیس دولت اصلاحات به رهبر انقلاب
رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در مناظره با دستیار رئیس مجلس از سه نامه بی جواب رئیس دولت اصلاحات به رهبر انقلاب سخن گفت.محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات در بخشی از مناظره با محمدسعید احدیان گفت: می گویید چرا شما دست تان را باز گذاشتید؟ خوب اگر دست مان را جمع کنیم ما هم می‌شویم شما، یعنی آقای سیدمحمد خاتمی وقتی ممکن است آدم موثری باشد که سید احمد خاتمی نباشد. شما می‌گویید چرا سیدمحمد خاتمی، سید احمد خاتمی نمی‌شود؟ جامعه متکثر به این نیروها نیازمند است. الان آقای خاتمی این بیانیه‌ای که داد، چرا اینقدر فحش خورد؟ به خاطر این‌که گفت «براندازی نه مطلوب و نه ممکن». واقعا این انتقاد اصلاح‌طلبانه است؛ ولی این دو طرف الان تن به پذیرش این موضوع نمی‌دهند. یکی طرف حکومت است که نمی پذیرد چهار تا قانون درست و حسابی داشته باشیم و با آن قوانین یک امیدی در جامعه ایجاد کنیم تا این جامعه دوباره به خانه‌ها برود. شما موضوع حکمرانی نو را مطرح کردید، خوب اول بگویید آن چشم‌اندازی که می‌خواهید، به واسطه این نوع حکمرانی ایجاد کنید چیست؟ چشم‌انداز این است که آیا جامعه می تواند برخی از این معترضین را به عنوان نماینده خود به داخل مجلس بفرستد؟ آیا قانون حجاب تغییر می کند، یا هر چیز دیگری؟ آقای خاتمی سه تا نامه خدمت رهبری نوشت و گفت: «این پله‌های سوم را ول کنیم و از پله اول مسائل را مورد رسیدگی قرار دهیم.» این نامه ها هنوز پاسخ نگرفته. آن وقت شما می‌گویید «شما چرا نمی‌آیید؟»، معتقدم این توقعی غیراستراتژیک است. همانطور که امروز براندازها به ما فحش می‌دهند و می‌گویند «شما سوپاپ نظام هستید». حاکمیت باید تلاش کند که بین خودش و این نسل عصیانگر موجود یک مجموعه داشته باشد که بهترین گزینه‌اش هم اصلاح‌طلبان بودند؛ اما این گزینه را خراب و نابود کردند و الان مردم همسایه حاکمیت هستند و در بحران‌ها اصطکاک هایی بین این دو به وجود می آید.

سکه در قله تاریخی
کارشناس بازار طلا و سکه گفت: امروز در بازار تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، ۱۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان تعیین شد. هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز به رقم ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه به قیمت ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به رقم ۶ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز به قیمت ۳ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان امروز دادوستد شد.

واردات طلا به هر میزان آزاد شد
با ابلاغ مصوبه هیات وزیران، از این پس ورود فلزات گرانبها (طلا، نقره و پلاتین) به هر میزان و به صورت شمش استاندارد پس از اظهار به گمرک و بدون ثبت سفارش بلامانع است.

خودروهای وارداتی به پشت مرز رسید
سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: رشد تولید خودرو در ماه‌های اخیر رکورد پنج ساله را جابه‌جا کرد (تولید خودرو کامل از ابتدای سال تا نهم آذر ۳۸۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت). فرآیند واردات خودرو نیز سرعت گرفته و حتی برای برخی مدل‌ها، خودرو به پشت مرز رسیده است و شاهد تبلیغات محیطی خودروها هستید.

ایران سال ۲۰۱۴ شریک اول تجاری چین در منطقه بود
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: در صورتی که ما این امنیت سرمایه‌گذاری را تامین کنیم، قطعا شرکت‌های چینی نیز به حضور در ایران علاقه نشان خواهند داد. البته بنا نیست که در این حوزه انحصار ایجاد شود و در صورت فراهم شدن شرایط، از دیگر کشورها نیز امکان جذب سرمایه خواهیم داشت؛ اما در حال حاضر همانطور که اروپایی‌ها محدودیت‌هایی دارند، قطعا نگرانی برای شرکت‌های چینی نیز وجود دارد. حریری با بیان این‌که ایران امروز پنجمین کشور منطقه خلیج فارس در همکاری با چین است بیان کرد: ما در سال ۲۰۱۴ شریک اول تجاری چین در منطقه بودیم؛ اما امروز این جایگاه را عربستان سعودی از آن خود کرده است. برای چین تامین پایدار انرژی یک اولویت اساسی به شمار می‌رود و قطعا در این راستا با کشورهای منطقه همکاری خواهد کرد، ولی این به معنی کنار رفتن ایران نیست. وی خاطرنشان کرد: همکاری با ایران برای چین یک موضوع مهم است و ما همواره جزو تامین کنندگان اصلی انرژی چین بوده‌ایم. در صورتی که مقدمات لازم فراهم نشود، ما برخی فرصت‌ها را از دست می‌دهیم اما این به معنای کنار گذاشتن ایران از سوی چینی‌ها نخواهد بود و در صورت فراهم شدن شرایط، امکان رشد جدی همکاری و سرمایه‌ گذاری جدید وجود خواهد داشت.

۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی
اتاق بازرگانی تهران با همکاری اندیشکده کسب‌وکار شریف در پژوهشی اعلام کرد: در ایران حدود ۳۹۰ شرکت آردسازی مجوز فعالیت دارند که همگی جزو بخش خصوصی به شمار می‌آیند. همچنین در زنجیره نان کشور، بیش از ۹۰ هزار واحد نانوایی در سراسر ایران وجود دارد که همه آنها از بخش خصوصی هستند. با این حال، دولت با کلیدواژه امنیت غذایی، نقش انحصاری و جدی در تمامی حلقه‌های صنعت نان و آرد کشور دارد و با این رویکرد، حجم وسیعی از منابع دولت صرف پرداخت یارانه گندم و نان می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی سال ۱۳۹۹، دولت با خرید تضمینی گندم و فروش آرد به قیمت یارانه‌ای، بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده است. این رقم، معادل هزینه احداث ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر راه‌آهن قطار سریع‌السیر یا ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ۷۰ متری است.

معاون خاندوزی: پرداخت وام متوقف نشده است
عباس حسینی معاون امور بانکی و بیمه‌ای وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: پرداخت تسهیلات توسط نظام بانکی متوقف نشده و این روند تا پایان سال ادامه دارد. این اظهارات در شرایطی است که بسیاری از مردم از عدم پرداخت انواع وام خرد و تسهیلات تولیدی گلایه دارند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۳
در انتظار بررسی: ۲۹
انتشار یافته: ۱۰۱
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
امروز هم در خیابان قدم می زدم دختران و پسران جوان همه خوشحال و با نشاط و آزادانه در خیابان قدم می زدند از دولت محترم که بعد از اعتراضات فضای بازی برای جوانان ایجاد کردند سپاسگزارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
زینال بندری خودتی.. هر روز زیر هر پست همین کامنت و می‌ذاری به شعور مخاطبان احترام بذار
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
چقدر دروغ آخه
همه بد و معتاد و فرزند طلاقن شما خوبین
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
امروز توی اینترنت چندتا کلیپ دیدم مربوط به کشف حجاب گسترده در مراکز خرید مثل پالادیوم حقیقتا اگر به چشمهای خودم ندیده بودم باور نمیکردم چنین چیزی صحت داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
گشت ارشاد فقط اسم هست و ضابط قانون اند و هیچ جا هم نمی رود ولو با عوض کردن اسم ان یا عوض شدن نحوه برخورد با تخطی کنندگان به قانون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
رفراندوم
حق مسلم ماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
بذرپاش = ابول مشاغل
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
ما ریاضی مون خوب نیس! ۹۳ هزار میلیارد تومن معادل چند تا واحد مسکونی میشه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
عذرخواهی بابت چی؟ کسی را بی دلیل زدن‌؟ ناسزایی گفتن؟ ظاهرا شما خبر نداری برنامه بود و دنبال یک بهانه بودن برای برام زدن امنیت کشور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اقای توانگر خودتو ناراحت نکن.انتخاب های رییسی گل بود و داره به سبزه هم اراسته میشه!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
قانون اساسی کشور نیازی به تغییر ندارد حتی قوانین جاری فعلی مشکل عدم اجرای قانون هست حالا شما صدتا قانون جدید هم بنویسید
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
برای هر شب شعار نویسی دو میلیون تومن؟!!!
داداش کجا باید بریم ثبت نام کنیم، من و رفقام بیکاریم، هیچ درآمدی و پس اندازی هم نداریم، شعاری یه تومن هم راضییم!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
قانون حجاب محک خوبی برای اینست که ببینند چقدر دولت آماده انعطاف است. تا زمانی که پافشاری شود این اعتراضات نیز ادامه دارد. به نظرم باید یک فکر دیگری بردارید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
بله خودروها پشت مرزه برا همین روزی ۵ میلیون میره رو خودرو و سایپا مردم سرکار میذاره با فروشش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی
مسکن ساخته نمیشه نون هم از سفره مردم حذف میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
آقای دادستان توضیح بدهد چرا جریمه و زندانی که در متن کتاب برای قاضی گذاشتند اجرا نمی شود که پلیس مجبور می شود یک تنه مرکزی برای آموزش بی حیاها بگذارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
قیمت دو چشم بی سو چقدره
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
در مورد گشت ارشاد مرسی از شفاف سازیتون، برای چند لحظه فکر کرده بودیم بالاخره یک کاره عاقلانه در کشور انجام شده که ما رو از اشتباه خارج کردید.
خدانور تبریز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
شعار ها از جنس مسائل اقتصادی نبود؟ مثلا شعار بدیم قیمت بیاد پایین؟ بعد رئیس جمهور دستور بدن به مرغ که آهای مرغ قیمتت رو بکش پایین؟! خب معلومه شعارها از جنس مسائل اقتصادی نبود. چون انقدر توجیه کردید و ناکارآمد و بی کفایت بودید که مردم ازتون قطع امید کردن. مردم به جای مسائل اقتصادی در مورد ریشه ی مسائل اقتصادی شعار دادند. یعنی واقعا انتظار داشتین مردم چه شعاری بدن؟ :/
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
برای تیم مذاکرات کسی را ببرید که انگلیسی بلد باشد ! فکر می کنم از مذاکرات چیزی نمی فهمند و در نگارش هم چیزی بلد نیستند و ازترس کلا طفره می روند ....
علیجانی
|
Germany
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
سردار نقدی: لطفا دارایی خودتان را اعلام کنید ضمن اینکه بفرمایید ماهی چقدر حقوق میگرفتی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
حقوق رسمی آقایون فارس که منتشر شده غیر رسمیهاشم بزودی در میاد ماله اینها هم به زودی روشن میشه بخواد بگه یا نگه
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
مهم نیست . نام نمایندگان امضا کننده را منتشر کنید تا خودش بیرون نیامده .....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
با حضور رئیس جمهور مردمی در بازار سنندج یک آب پاکی بر روی خیلی ها ریخت به طوری که بعد آن حرکت مهمان نوازی دکان دار به مذاق ضد ایرانی ها خوش نیامد و ایشان را تهدید کردن و آن دکان دار مجبور شد عذر خواهی کند تا جانش در امان باشد
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
در جواب آقای گنجی: سوال ها و شبهات شما در مورد خبرگزاری های متعارف کاملا درسته ولی خدا وکیلی فارس خبرگزاری متعارفه؟؟؟ کدوم خبرگزاری متعارف به نهاد های نظامی و امنیتی وصله ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
ملت موندن با این همه منابع مالی دولت چه کار مفیدی کرده که حالا حی حساب کتاب یارانه بنزین و نان رو می کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
کاش انتصابها در کشور از بین افراد واقعا متخصص و متعهد انتخاب می شد فارغ از هر جناحی که بودند بعد براشون کلی شرط و شروط میگذاشتند مثل تضمینی که بانکها برا وام میگیرند تا هر کسی جرات نکنه هر پستی را قبول کنه واقعا بعضی مسئولان چه جوری شب راحت میخوابند ما کلی عذاب وجدان می گیریم وقتی حتی توی خونه یه کاری بهمون محول میشه
H.r
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
دیگه حرف خودتونم تکذیب میکنید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی
.......
درست !
فرض بر این که یارانه نان را قطع کردید.
چه اطمینانی وجود دارد که این پول در ساخت مسکن هزینه شود ؟
و جای دیگری هاپولی نشود ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اقای عبداله گنجی با توجه به شیوه فکری و کاریتان،شما در چه جایگاهی از نظر مقبویت هستید که شهادت شما را باید قبول کنیم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اخبار صدا و سیما و فارس و شریعت مداری قابل اعتنا نیست
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
سردار نقدی: برخی، مشکلات اقتصادی را علت اعتراضات اخیر می‌دانند اما شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود
دقیقا درست است چون مردم اعتقاد دارند مشکلات اقتصادی نتیجه مدیریت ضعیف، فساد سیستماتیک و تبعیض و عدم استفاده از نخبگان واقعی کشور است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
فرمانده سپاه مازندران گفته معترضان اخیر بیشترشان فرزندان طلاق و معتادین بوده اند،اگر هم این حرف صحت داشته باشد،فرمانده محترم آنچه بر مردم یک کشور میگذرد رابطه مستقیم با مسولان آن دارد،مسوولان مقصر اصلی بیکاری،اعتیاد،و نابسامانی‌های اجتماعی هستند.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
روایت معاون وزیر از قیمت شعارنویسی، حمله به مامور و کشتن ماموران
لطفا بگویید که چه‌کشوری اینکار را میکند که مردم هم بفهمند و هم باور کنند. ضمنا سفیر ان کشور فرا خوانده شود، در ضمن این همه شعار در کشور هزاران میلیارد تومان هزینه ان می بایستی وارد کشور شود و چگونه از زیر نظارت در رفته است.
رضا اهوازی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
جناب نقدی تا حالا با حقوق اداره کاری زندگی کردی؟
تا حالا پراید سوار شدی؟
تا حالا دنبال خونه اجاره ای گشتی؟
سيد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
انشالله اقاي ريسي دستور بده هر چي بالا رفته از جمله سكه مياد پايين
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
شما ناهار خوردی؟
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی
یا 35 اختلاس 1000 میلیاردی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
یعنی دیگه روی حرفهای دادستان کل کشور هم نمیشه حساب کرد؟ باید صبرکنیم صدا و سیما درست و غلط حرفش رو مشخص کنه؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اقدام دولت در به بن بست رساندن برجام حتی فرصتهای همکاری با چین و روسیه را هم ناقص کرده!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
سردار نقدی :شعارهای مطرح در اغتشاشات اخیر، شعارهایی از جنس مسائل اقتصادی نبوده است

دقیقا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
یعنی کم کم زمینه حذف یارانه نان را فراهم می کنید؟
من از این آمار و ارقام می ترسم.
می ترسم نان هم مثل گوشت و مرغ از سفره مردم حذف شود.
ابتدا آنهمه آمار ارقام دادند که حذف ارز ۴۲۰۰ چقدر بنفع ملت است. حالا که با حذف آن قیمت ها سر به فلک کشیده، باقی مانده که با این آمار و ارقام نان را هم از مردم بگیرند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
نمایندگان مجلس هم بلاخره فمیدند که برای مذاکره با غربیها فقط نماز شب خوندن کافی نیست و و تجذبه و مهارت هم لازمه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
از این دوره مجلس یادگارهای بیاد ماندنی داریم: سیلی به نیروی انتظامی، نامه 227 نفر، ادعای ایمیل تلگرام، مسکوت گذاشتن طرح شفاف سازی آرا که مدعی آن بودند و ....
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
یواش یواش میگید اصلا فارس نیوز کی هست؟!
از بیخ تکذیب کنید که اصلا همچین خبرگزاری وجود داشته و تمام!
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
باور بفرمایید صدا و سیما و مخصوصا سیما بلد نیست
مردم را شاد کند
به اقتصاد امید ببخشد
علم را در قاب تصویر جذاب نشان دهد ... حتی تبلیغاتشان هم ناراحت کننده و مضر است .
منتظر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
مهم نیست وزیر پیشنهادی چقدر تخصص داره مهم اینه که توی تیمه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
بزودی برای رستم هم یک پست جدید تعیین میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
مردیم از بیکاری! کجا برای شعار نویسی 2-3 میلیون میدن؟
خودم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
سردار نقدی خوب تشخیص داد شعارها اقتصادی نبود بلکه کاسه صبر لبریز شده بود.
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
جناب میراحمدی عزیز دورادور جنابعالی را به نیکی و خوبی هایتان می شناسم خواهش می کنم آبروی نظام را اینگونه حراج نکنید
خداوند توفیق دهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
تابناك جان ، چند روزي اين طرفها پيدايت نبود !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
دادستان کشور حرفی زده و اگر احتیاج به توضیحی باشه هم خودش باید بگه.این وسط صدا و سیما در این قضیه چکاره است که حرف دادستان رو تفسیر میکنه؟!
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
میرحسین موسوی در اولین کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم، خود در این زمینه گفت:پروژه امینت اجتماعی اثرات سوء دارد و تأمین‌کننده اهداف نظام ما نمی‌باشد و همه مسایل اجتماعی با تکیه بر مزیت‌های ما در اعتماد به جوانان و زنان باید تهیه شودو به صورت آمرانه و خشن هر نوع برخوردی که داشته باشیم آثار مثبتی نخواهد داشت. وی تأکید کرد: بخشی از برخوردها اساساً موضوعیت ندارد و با سو نیت انجام می‌شود و این به حساب نظام گذاشته شود و من این گشت‌ها را جمع خواهم کرد.
صفورا
|
United States of America
|
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
گشت ارشاد را تعطيل کنيد زنان ايرانى آقا بالاسر لازم ندارند نمى خواهند يک نفر مثل شمشير داموکلس بالاى سرشان باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
آقای رییسی این همه بودجه که داری خرج گشت ارشاد میکنی تا برای کشور و مملکت هزینه تراشی کنه ، برو معوقات یکسال تاخیر افتاده فرهنگیان رو بده ، روزی که رتبه بندی تصویب شد سکه ۱۰ میلیون بود ولی روزی که نصف و نیمه اجرا شد سکه ۱۷میلیون ؟؟ یعنی ۷۰ درصد جفا در حق قشر کارمند جامعه ؟؟ آقای رییسی در دوران طلایی سید محمد خاتمی حقوق من با سه سال سه سکه طلا میشد ولی حالا با ۲۳ سال سابقه به یک نیم سکه رسیده ؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
گشت ارشاد حداقل ۵۰۰ میلیون دلار به کشور ضرر زد ، از نابودی برجام گرفته ، تا سناریوی احتمالی جنگ ، تا از هم پاشیده شدن کشور ، تا از بین رفتن کسب و کار فضای مجازی و...آقای رییسی دوباره هم با اقتدار از گشت ارشاد حمایت کن ، یادت هست میگفتی حق مردم این تورم کمر شکن نیست ؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
بدون شک رییسی بخاطر این اوضاع که ب ای کشور درست کرده باید محاکمه بشه ؟؟
مهدی قریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
"سردار نقدی: برخی، مشکلات اقتصادی را علت اعتراضات اخیر می‌دانند اما شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود" من تحقیقات میدانی که من انجام داده ام به این نتیجه رسیده ام که بیشتر معترضین به مشکلات اقتصادی و معیشتی اعتراض شدید دارند و از این اعتراض کوتاه نخواهند آمد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
یه سوال:
دادستان کل کشور مقام رسمی هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه هست که قاعدتا باید اینطور باشه العالم چی میگه این وسط؟؟؟
اصلا صدا و سیما از جون مردم چی میخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
این بذرپاش نباشه نصف شغل های مدیریتی کشور بی رئیس میمونه !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
پست و مقام از در و دیوار برای برادر بذر پاش میباره
خوش به حالش
مهدی قریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
"۸۰ درصد بازداشت‌شدگان در اغتشاشات دچار آسیب‌های اجتماعی بودند"این آسیب های اجتماعی هم نتیجه سیاست های غلط اقتصادی می باشد
مهدی قریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
"۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی" هزاران میلیارد دلار اختلاس و خروج از کشور توسط اختلاس گران و برخی آقا زاده ها معادل چند میلیون واحد مسکونی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
اینکه گفته شود 80 درصد معترضین فرزندان طلاق وسایر اسیب های اجتماعی بوده اند به فرض صحت عذر بد تر از گناه است!!!با توجه به اینکه میزان اعلام شده رسمی تلفات انسانی وخسارات مالی هم زیاد وهم در سطح گسترده ای از کشور بود.آیا وجود این همه فرزندان طلاق ومتولد یافته در شرایط آسیب های اجتماعی زیبنده یک کشور است.؟؟؟؟اگر نیست مقصر کیست؟؟؟
الهه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
نکنه گشت ارشاد هم امتیازش مال تابناکه ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
سود پول مردم که دست بانک هاست فعلا تو طلا و دلاره، بانکا از دلشون نمیاد پول مردم رو که سپرده کردن به یه عده دیگه از مردم که تسهیلات میخوان بدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
سود پول مردم که دست بانک هاست فعلا تو طلا و دلاره، بانکا از دلشون نمیاد پول مردم رو که سپرده کردن به یه عده دیگه از مردم که تسهیلات میخوان بدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
اگر واقعا تحلیل مسئولان از مطالبات مردم و اعتراضات گسترده صرفا تعطیلی گشت ارشاد هست باز هم خواست مردم رو نادیده گرفتن... حق انتخاب حق بیان نظر تساوی همگان در برابر قانون...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
آقا این یک میلیون مسکن که رئیس جمهور باید سال اول تحویل میداد چی شد ؟ کی باید بیایم واحدمون را تحویل بگیریم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
جناب سردار نقدی مشکل اقتصادی این مردم از شعار هم گذشته است نمونه بارز ـن را در مغازه ها و .. میابید . مردم هنوز متانت به خرج میدهند .
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
منظور سردار نقدي اين است مردم مشگل اقتصادي ندارند و راضي هستند!براي اطلاع ايشان من از معترضان وضع اقتصادي هم هستم.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
مسئولی که می گوید معترضان بیایند و کفتگو کنیم و اعتراضشان را بیان کنند، یعنی در این جامعه زندگی نمی کند و دلیل اعتراضات را نمی داند!!...بهتر است مسئولیت را رها کند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
این حجم از اختلاف نظر پیرامون مسایل جاری معلوم است کار را بکجا می کشاند .
یک شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
ببخشید خیلی ببخشید...خیلی خیلی ببخشید ...دادستان کل کشور اگر جزو مقامات رسمی کشور نیستند پس چی هستند ایشون؟؟؟؟ از سازمان ملل اومدن ما بیخبریم؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
در پاسخ به "تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران نیاز به تعمیرات دارد" قطعا چنین است ولی آیا کار و تلاش تیم قبلی که در مذاکرات نسبتا موفق بود و به نتایج خوبی رسیده بود منجر به توافق گردید قطعا پاسخ خیر است چون تصمیم گیر نهایی در جامعه ما آقای قالیباف ها و شریعتمداری ها هستند نه تیم مذاکر ه کننده پس بهتر است به جای تیم مذاکره کننده تخصصی و سیاستمدار تیمی از این افراد برای مذاکره فرستاده شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
در طی چهل سال همواره اعلام شده که چین یکی از شرکای اصلی تجاری ماست ولی انچه دیده می شود فقط در طی این 40 سال شرکت های چینی هرگز حاضر به سرمایگذاری در ایران نبوده اند یا حداقل در مقایسه با حجم سرمایه گذاری انها در کشورهای دیگر خصوصا حاشیه خلیج فارس میزان سرمایه گذاری انها در ایران تقریبا صفر بوده است بارها اعلام شده در پروژه های راه و مسکن و راه اهن و نفت و ... ولی عملا هیچ و چین حاضر به هزینه کردن برای ایران نیست
بازنشسته مفلس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
گنجی ، مدیر مسول همشهری ، از ( النجاهً بالصدق ) میگوید ، با حلوا حلوا گفتن ، دهان شیرین نمیشود !!

_________

جناب ابطحی ، بیش از این به سندان مشت نکوبید ، اصلاحات از خیلی وقت
پیش ، خودش نیاز به اصلاحات فوری و جدی و اساسی داشته ، شما از کاروان مردم جا ماندید و در بیابان سیاست کشور حیران هستید .
___________

توانگر نماینده مجلس، از ریز مختصر شده مشکلات بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفته ، ما نفهمیدیم ،!! آیا مشکلات ایشان کم است ؟؟ یا کافی نیست !!؟؟؟

_____________

ظاهرا بعضی ها برای سوبسیدی که دولت برای نان خالی مردم میپردازد

دست به ماشین حساب شده اند !!!؟؟؟ و خدا به خیر کند !!؟؟؟ واقعا آیا فقط با

وجوه سوبسید نان ، میتوان برای مردم مسکن و راه آهن ساخت ؟؟؟

و پیمانکاران مسکن و راه آهن ، اگر وجوهی از محل کسر و یا حذف بودجه های

صدها نهاد و بنیاد مثلا فرهنگی به آنها پرداخت گردد را ، قبول نمیکنند !!؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
در پاسخ به" ۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی" حالا شما گزارش واحدهای مسکونی و راه ها و راه اهن های ساخته شده بعداز حذف یارانه روغن و شیر و نهاده های دامی حذف ارز 4200 و ... را ارائه بده بعد به فکر حذف یارانه نان برای ساخت مسکن باشید
262
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
دولت گرسنه ها را سیر کرد . رییس اتاق بازرگانی دولت هم متوجه شده که بعضی از مردم قدرت خرید نان را هم ندارند شما که میتوانید نان را به قیمتی بخرید و انتقاد میکنید پیران میگفتند که سیر چه میفهمد که گرسنه چه میکشد.
شاید این مقدار واحد مسکونی ساخته نمی شد و عده ایی اختلاس میکردند که دولت با هزینه زیاد دنبال دادرسی و بزگرداندن پول به خزانه دولت بود
ناشناس
|
Israel
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
۳۵ هزار میلیارد تومان یارانه نان معادل ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی! هر زمان که قرار باشد یک یا چند امکان رفاهی و معیشتی مردم حذف شود،برای توجیه آن، هزینه های فرضی آن بطور دست بالا محاسبه و با یکی از نیاز های دیگر مردم سنجیده می شود، ولی پس از حذف آن هیچ اتفاقی در زمینه پیشنهادی جدید نمی افتد، مثلاً همین مورد، اگر یارانه نان بکلی قطع شود، واقعاً اعتبارات آن واقعاً صرف ساختن 100هزار واحد مسکونی یا راه آهن سریع السیر خواهد شد؟ تا کنون که در موارد مشابه(مانند گران کردن بنزین که قرار بود درامد های حاصله صرف کاهش آلودگی هوا، ارتقاء صنعت خودرو سازی و دیگر عناوین دهن پرکن شود) چنین اتفاقی نیفتاده است!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
غیر از خبر سکه در قله تاریخی همه گی یا دروغ بود یا تحریف واقعیت
افشین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
یارانه نان اگر حذف شود معادل ساخت ۱۰۰ هزار خانه می‌شود، قیمت بنزین را بالا بردید و گفتید خرج کارهای عمرانی می‌شود ولی مدارس را خیّران می‌سازند خانه را تعاونی‌ها و پیمانکاران برای بخش خصوصی، راه و فرودگاه و .... را خانم‌الانبیا که پولش را نمی‌دهید و .... فقط می‌ماند این پول‌ها خرج پیمانکاران خارجی برای کارهایی که در داخل خودمان می‌توانیم انجام دهیم هزینه می‌شود یا به دست دوستان و طفیلی‌های خودتان می‌رسد. علی برکت‌الله.
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تنها پیمانکاری که در حال حاضر نقد پول میگیره، خاتم الانبیاست
اصلا از جیب کار نمی کنه و پیمان های خوب را برای خودش میگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تعطیلی گشت ارشاد تا زمانی که ستاد مثلا امر به معروف منحل نشده کلا بی معنا و فقط برای ساکت کردن معترضان می باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تا زمانی که قانون حجاب اصلاح نشود بی فایده هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
میگن قرار بود چی بشه چی شد
آقای رییسی در نمایشهای مضحک تبلیغات انتخاباتی می گفت که گشت ارشاد مدیران!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
باید دولت در مسئله حجاب بداند که این قضیه دخالت در احوال مردم است و به غیر از راه فرهنگی به هیچ طریق دیگری قابل تغییر نیست. مخصوصا که الان مردم روی مسئله حساس هستند و از آن برای نشان دادن اعتراض استفاده می کنند. با مردم لج نکنید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
گشت ارشاد مهم نیست، قانون حجاب اجباری باید برداشته شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
صدا و سیما مسئول تفسیر صحبت های دادستان کل کشور هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
سردار نقدی: برخی، مشکلات اقتصادی را علت اعتراضات اخیر می‌دانند اما شعارها، از جنس مسائل اقتصادی نبود

شعارها اقتصادي نبود چون ريشه مشكلات كشور تصميمات غلط سياسي است!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
خداوکیلی تعطیل نکنید گشت ارشاد را ، اهدافش را تغئیر بدید ، مثلا به مسئولان قانون شکن که تخلف میکنند تذکر بدن یا دستگیرشون کنند، به قضاتی که احتمالا تخلفاتی انجام میدهند تذکر بدهند و دستگیرشان کنند، وزراء ، نمایندگان مجلس ، ائمه جماعت و امثالهم ، نیورهای پلیس و نیروهای امنیتی ، میتوانند اهداف این گشتها باشند. اینطوری بعد از یک مدت از پولی که مردم از جیبشون خرج کردند برای هزینه های گشت ارشاد، لا اقل یک سودی هم نصیب مردم بشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تاالان فکر میکردم دادستان مقام رسمی حساب میشه نگو رسمی نیست
ناصر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
والا از دادستان کل مقامی رسمس تر و حقوقی تر نداریم که خبر تعطیلی گشت ارشاد را اعلام کند ،
ناشناس
|
Israel
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
حالا صداوسیما چرا نگرانه ودرصدد توضیح اینکه نه تعطیل نشده است. نکنه صداو سیما هم دخیله در گشت ارشاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
راستی خدا وکیلی چه چیزی را میخوامیم به دنبا صادر کنبم ؟

تا آقای روحانی بود همه یعنی حوزه و صداسیما راجع به گرانی حرف میزدند و اعتراض داشتند
الان چرا ساکتند
ای مرفهبن بی درد بیدار شوید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
حالا هیچ مسوولی نبود باید صدا و سیما در مورد گشت ارشاد نطق بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
خسارتی که مسئولان دارن وارد میکنن هزاران برابر معترضان است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تکذیب میکنیم ،،کار دشمن است،عده ای جوان فریب خورده اند،به حساب اغتشاشگران پول واریز میشود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
تا قبل از اعتراضات هم کسی مانع بی حجابی نمی شد (قضیه مهسا یک مورد خاص است) گشت ارشاد لازم است با برداشتن روسری مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ... حل نخواهد شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
با چنین معاونی امنیت کشور کاملا تامین است . جناب معاون امنیتی وزارت کشور بنویس این پولها را از کجا میتوان گرفت تا ما هم چند تا شعار بنویسیم از یارانه که خبری نشد .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
شهرستان خوی مصوبه مولدسازی حکومت پهلوی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب دهه فجر
وب گردی