بازدید 9870
با تحولات منطقه و جهان

بمباران سنگین شمال سوریه توسط جنگنده‌های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق بین دولت ونزوئلا و مخالفان

بمباران‌ سنگین شمال سوریه توسط جنگنده‌های ترکیه، ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه، پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل، توافق بین دولت ونزوئلا و مخالفان و برگزاری رزمایش نظامی از سوی اسرائیل، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۵۲۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴ 27 November 2022

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

بین الملل تابناک: بمباران‌ سنگین شمال سوریه توسط جنگنده‌های ترکیه، ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه، پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل، توافق بین دولت ونزوئلا و مخالفان و برگزاری رزمایش نظامی از سوی اسرائیل، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

بمباران سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه 

بامداد یکشنبه، جنگنده های ارتش ترکیه، مواضع مختلفی از اهداف نیروهای کرد سوری و ارتش سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش سیریا لایومپ، بامداد یکشنبه حملات جنگنده‌های ارتش ترکیه در مناطق مختلفی از شمال سوریه ادامه یافت و در این حملات بخش‌های مختلفی از مواضع نیروهای کرد سوری هدف بمباران قرار گرفت.

بر اساس گزارش‌ها، در ساعات ابتدایی بامداد، جنگنده‌های ترکیه به مواضع مشترک گروه کردی یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش سوریه در تل رفعت و اطراف پایگاه هوایی مناق حمله کردند.

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

حمله جنگنده‌های ترکیه به پایگاه هوایی مناق در حومه شمالی حلب ـ که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه و ارتش سوریه است ـ همچنین در ساعات بعدی بامداد نیز ادامه یافت.

پس از آن، جنگنده‌های ترکیه اهدافی را در روستای مرعاناز در حومه شمالی حلب که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است، هدف قرار دادند.

کاروان نظامی نیروهای مسلح ترکیه سپس به منطقه و گذرگاه مرزی اونجو پینار منتقل شد و آن گونه که منابع میدانی گزارش دادند، ارتش ترکیه از طریق گذرگاه باب السلمه به تقویت مواضع خود در این منطقه پرداخت.

همزمان شلیک توپخانه از پایگاه‌های نظامی ترکیه در جرابلس به سمت مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه در حومه شرقی حلب نیز ادامه یافت و این بمباران‌ تا ساعات نیمه بامداد همچنان ادامه داشته است.

به طور کلی گفته شده است که گلوله باران جنگنده‌های ترکیه در اطراف شهر کوبانی متمرکز شده است؛ شهری که سنگر مقاومت کردها در برابر داعش نیز به شمار می‌رود. این شهر که به عربی عین العرب نامیده می‌شود، اولویت اصلی ارتش ترکیه در صورت حمله احتمالی زمینی به شمال سوریه است.

همزمان گزارش شده که ارتش دولتی سوریه که با نیروهای کرد در این منطقه در یک جبهه قرار دارد، نیروهای کمکی قابل توجهی را به آنجا اعزام کرده است.

سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر سوریه (OSDH) در همین ارتباط اعلام کرد که نیروهای ارتش سوریه، روز شنبه حدود ۲۰ خودروی زرهی از جمله تانک و توپخانه را در این جبهه واقع در مناطق شمالی سوریه مستقر کردند.

هواپیماهای ترکیه نیز شامگاه شنبه بر فراز مواضع ارتش سوریه در اطراف کوبانی شلیک کردند. آنکارا حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را عامل حمله‌ای می‌داند که در ۱۳ نوامبر در استانبول شش کشته و بیش از ۸۰ زخمی بر جای گذاشت.

از سوی دیگر، همزمان با بمباران مناطقی از شمال سوریه توسط جنگنده‌های ترکیه، «مظلوم عبدی»، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک که مورد حمایت آمریکاست، در یک کنفرانس مطبوعاتی در حسکه سوریه گفت که نیروهایش عملیات علیه گروه تروریستی داعش را به دلیل حملات ترکیه علیه شمال سوریه متوقف کرده اند.

بر اساس آمار سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، در جریان تشدید تنش‌ها در پنج روز گذشته ۶۷ تن کشته و بیش از ۶۰ تن زخمی شده اند.

پیشتر «عبدالقادر سلوی» ستون نویس روزنامه حریت روز پنجشنبه در مطلبی اعلام کرده بود که عملیات جدید مرزی ترکیه در سوریه ممکن است پس از ماه دسامبر آغاز شود. بنا به نوشته این روزنامه ترکیه‌ای، نیروهای مسلح این کشور در حال اجرای عملیات نظامی در عراق هستند. همچنین انتظار می‌رود، این عملیات در ماه دسامبر به پایان برسد. در نتیجه پس از آن شمارش معکوس برای عملیات زمینی نیروهای ارتش ترکیه در سوریه باید آغاز شود. به پیش بینی این روزنامه نگار ترک، این بار عملیات نظامی بسیار بزرگ‌تری برای اجرا در سوریه در نظر گرفته شده است.

ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ائتلاف آمریکا تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به مناطق شمال و شرق سوریه منتقل کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: ائتلاف آمریکا تجهیزات نظامی گسترده‌ای شامل ۱۰۰ کامیون را از شمال عراق به پایگاه‌هایش در تل بیدر و قسرک در جنوب حسکه منتقل کرد.

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، این ششمین کاروان نظامی است که طی ماه نوامبر به مناطق شمال و شرق سوریه منتقل شده است.

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

این اقدام همزمان با حملات هوایی ترکیه به شمال عراق و سوریه صورت می‌گیرد. حملات ترکیه علیه حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) است.

جمعه نیز ائتلاف آمریکا، سی کامیون حامل مواد لجستیکی و تانکرهایی را به مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) منتقل کرد.

پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل

روزنامه الاخبار لبنان نوشت، با افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در پی عملیات شهادت‌طلبانه در قدس، جنبش حماس پیام شدیداللحنی از طریق مصر به این رژیم فرستاد.

 این روزنامه به نقل از منابعی در جنبش حماس نوشت، میانجیگران مصری با این جنبش تماس برقرار کردند تا اوضاع را پس از عملیات فلسطینیان در قدس اشغالی بررسی کنند که به کشته شدن یک صهیونیست و زخمی شدن ۲۲ تن دیگر منجر شد. رژیم صهیونیستی حماس را مسئول این عملیات دانسته و تهدید کرده است که بار دیگر سیاست ترور رهبران جنبش در غزه را از سر خواهد گرفت.

این منابع گفتند، حماس به این اتهامات پاسخ داده و آنها را تلاشی برای کاهش فشارهای داخلی اسرائیل با انتقال نبرد به نوار غزه توصیف کرده است. این جنبش در ادامه تهدید کرده است که بازگشت دشمن به سیاست ترور علاوه بر وقوع درگیری‌های بزرگ با مقاومت فلسطین در غزه، لعن و نفرینی برای رژیم صهیونیستی و جرقه‌ای برای راه‌اندازی موج بزرگ عملیات شهادت‌طلبانه به دنبال خواهد داشت.

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

به نوشته این روزنامه، این جنبش همچنین دشمن را از انجام عملیات نظامی یا امنیتی علیه نوار غزه برحذر داشت و تهدید کرد، واکنش امروز حماس مانند سال ۲۰۰۲ نخواهد بود و تمام شهرهای رژیم اشغالگر زیر آتش مقاومت قرار خواهند گرفت.

به گفته این منابع، مصری‌ها قبلا پیام تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی را به حماس رساندند، مبنی بر اینکه اگر ثابت شود این جنبش در پس عملیات قدس قرار دارد، نوار غزه پاسخ تندی دریافت خواهد کرد.

بامداد چهارشنبه، انفجار جداگانه در قدس اشغالی رخ داد که در اثر آن یک صهیونیست کشته و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

توافق بین دولت ونزوئلا و مخالفان

روز شنبه، نمایندگان دولت و مخالفان دولت ونزوئلا بر سر تلاش برای بازگرداندن منابع مالی مسدود شده این کشور در آمریکا توافق کردند.

امضای این توافق در اولین روز از آغاز مذاکرات در مکزیکوسیتی بین دولت چپ‌گرای نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور و احزاب اپوزیسیون صورت گرفت.

این توافق از هر دو طرف می‌خواهد در تأمین منابع برای کمک‌های بشردوستانه، مراقبت‌های پزشکی و تعمیر شبکه برق ونزوئلا که در معرض خاموشی‌های مکرر است، همکاری کنند.

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

«داگ نایلندر»، میانجی نروژی، به امضاکنندگان یادآوری کرد، هرگونه اقدام یکجانبه از سوی هر یک از آنها که از شرایط توافق منحرف شود، توافقنامه را باطل می‌کند؛ هرچند متن اجازه می‌دهد ضمیمه‌هایی اضافه شود.

نایلندر گفت، در حالی که جامعه بین المللی از گفت‌وگو حمایت می‌کند، پیشرفت این توافق به ونزوئلایی‌ها بستگی خواهد داشت.

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک نیز به نمایندگی از میزبانان گفت: امضای توافق روز شنبه نشان دهنده «امید» برای آمریکای لاتین است.

گفت‌وگو بین دولت و مخالفان ونزوئلا سال گذشته آغاز شد، اما در اکتبر ۲۰۲۱ پس از بازداشت الکس ساب توسط ایالات متحده که با پاسپورت دیپلماتیک ونزوئلا در حال سفر بود، این مذاکرات متوقف شد. آمریکا الکس را به دلیل تلاش‌هایش برای کمک به کاراکاس پیرامون دور زدن تحریم‌های شدید واشنگتن محاکمه کرد و این موضوع باعث شد تا مادورو مذاکرات را به حالت تعلیق درآورد.

اما ازسرگیری مذاکرات دوباره میان دو طرف پس از آن صورت گرفت که وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت نفتی شورون مستقر در کالیفرنیا اجازه دارد فعالیت‌های محدود خود را در ونزوئلا که دارای بزرگترین ذخایر نفت خام جهان است، آغاز کند.

مخالفان دولت ونزوئلا پیش از آغاز مذاکرات اعلام کرده بودند که در حال بازگشت به میز مذاکره در مکزیک هستند تا یک بار برای همیشه به توافقات ملموس و واقعی برای راهکارهای بحران انسانی دست یابند. این مذاکرات پس از میانجی‌گری های امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین و نیز واتیکان که اخیراً هیاتی را به کاراکاس اعزام کرد، از سرگرفته شد.

برگزاری رزمایش نظامی از سوی اسرائیل

منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند، ارتش رژیم صهیونیستی رزمایش نظامی در شمال فلسطین اشغالی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری شهاب فلسطین، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که نظامیان این رژیم از صبح یکشنبه تا روز پنجشنبه رزمایش نظامی در منطقه شمالی برگزار می‌کنند.

آویخای ادرعی افزود: هدف از این رزمایش، آمادگی نیروهای نظامی برای سناریوهای عملیاتی در چند جبهه و هماهنگی بین نیروهای زمینی و هوایی است.

بمباران های سنگین شمال سوریه توسط جنگنده های ترکیه/ ارسال گسترده تجهیزات نظامی آمریکا به سوریه/ پیام تهدیدآمیز حماس به اسرائیل/ توافق میان دولت ونزوئلا و مخالفان

ارتش رژیم صهیونیستی شهریور گذشته نیز رزمایش نظامی برگزار و در آن حمله به اهداف هوایی و زمینی با استفاده از تانک، بالگرد و پهپاد را شبیه سازی کرده بود.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی سه‌شنبه گذشته نیز گزارش داده بودند که این رژیم و آمریکا هفته جاری رزمایش هوایی مشترک برگزار خواهند کرد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۲۲
آریا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
ترکیه و اردوغان، محور شرارت در منطقه هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
اردوغان بزرگ مردی است که به دنبال منافع کشور و مردمش است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
نتانیاهو هم به دنبال منافع کشورش و مردمش است اما با جنایت علیه بشریت.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
رجب آنکارا، الهام باکو ، مسعود
اربیل و امثال اینها از خودشان اختیاری ندارند و مزدور کدخدا هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
مگر فقط اردوغان و مردم ترکیه منافع دارند، بقیه منافع ندارند. اینکه بخاطر منافعشان به دیگران ظلم و تعدی کنند مشکلی نیست. یعنی اگر یک روز کسی بخاطر منافعش به خاک و مردم ترکیه حمله کنه حله؟
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
اگه سود توافق با کردها برای دولت امریکا بیشتر شود باز اردوغان اجازه حمله به کردها را دارد؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
اگر یک بار دیگر در ترکیه کودتا شود دیکه اون آقا نیست بیاید کمک.
عاشق ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
خداوند هیچ خانواده و کشوری را بی سرپرست و یا بد سرپرست نکند

که هر کس و ناکسی را برای دست درازی به مال و ناموس آن خانه و خانواده
و اشغال و حمله و تاراج و غارت آن کشور توسط فرصت طلبان و دشمنان قرار میگیرد

نمونه واضح آن عراق و سوریه و لیبی !!! میباشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
باعث و بانی کی بود؟ در عراق صدام حسین در سوریه بشار اسد و در لیبی معمر قذافی مگه کسی تو دنیا هست که ندونه حکمرانی بد این کشورها و به اینجا رسوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
ناشناس 41 11
سوریه پر رونق ترین کشور خاورمیانه بود با بیشترین درامو سرانه و لیبی هم بیشترین درآمد سرانه در افریقا را داشت. عراق هم بزرگترین تولید کننده نفت بود با اقتصادی آنچنان قوی که با وجود ویران شدن هنوز ارزش پول ملیش بالا هست. دوست عزیز این کشورها هدف بودن برای بعضیا... الان لیبی از هر کسی سوال کنی در حسرت قذافی است... سوری ها هم در حسرت دوران رونق توریسم... مسایل به این سادگی نیست که عامل سقوط یک کشور فقط یک نفر باشه... وقتی ملتی بدون اینکه بفهمه سوار موج میشه آخرش در ناکجاآباد پیاده میشه . نمونه اش را دیدیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
ظاهرا این وسط تنها کسی که تقصیری نداره عمو سام و نوکرانش هستند
هشيار
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
ناشناس ١٤:١١ا
اظهار نظر شما بسيار سطحى و ساده لوحاته أست.
يعنى قدرت هاى بزرگ و دولت غاصب و شرور منطقه هيچگونه نقشى در غارت و تخريب اين سه ملتى كه نام برديد نداشتند. بالاترين امتياز انسان نسبت به موجودات ديگر انديشيدن و وجدان أست.
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
قابل توجه مشاوران بی نظیر که دنیا مثل انها ندیده اقایان مرندی و شریعتمداری و دکترین زمستان سرد و گرانی هیزم انها. حتی ونزویلا هم فهمید پوتین بدجوری باخته و حسابش را از او جدا کرد. دوشنبه قیمت نفت دوباره چند درصدی پایین خواهد امد و البته هیزم رو دست مشاوران اعظم باد خواهد کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
آمریکا بسرعت در حال تجدید نظر در تحریم های نفتی ونزوئلا است

و دیروز هم یکی از غولهای نفتی آمریکا ( شورون) یک قرار داد بزرگ با ونزوئلا بست

مادرورو فهمید که بجای در افتادن با شاخ گاو ( آمریکا) و تحریک او

بهتر است تا خودش را به زمستانهای پر از شیر آن گاو برساند

و بیش از این مردم ونزوئلا را آزار ندهد
و کشورش را با عقب مانده گی و جنگ و تحریم نابود نکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
غرب را که قبول ندارید حد اقل از دوستانتان الگو بگیرید .
ونزویلا با مخالفان خود به توافق رسید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
واضح بود که بمب گزاری ساختگی استانبول بهانه جدید ..ردوعان برای حمله وحشیانه به سوریه و عراق است مغولهاتا کردها را به سرنوشت ارامنه گرفتار نکنند دست بردارنیستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
زنده با اردغان رهبر جهان اسلام
پاسخ ها
بنده خدا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
مرده باد اردوغان ریاکار و منافق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
چرا کسی یقه این هار رو نمیگیره؟؟ چقدر آدم باید بمیرن تا یکی پیدا بشه این دیکتاتور مغولی رو سر جاش بنشونه.
یه انسان بدبخت رو بردن تو بازار و بدون ماسک و ازش فیلم گرفتن و بعد چندین نفر رو با بمب کشتن و انداختن گردن کردها تا با حمله دوباره به سوریه و عراق و ریختن خون انسان های بیگناه خوی درندگی خودشون رو ارضا کنه
... به وجدان و انصاف و انسانیت نداشته اردوغان و حامیانش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
نظرت در خصوص حمله ایران به اقلیم چی هست
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
کردها و آذریها اقوام ایرانیی هستند که متاسفانه بخاطر بی لیاقتی حکومتهای گذشته قسمتی از این مردم عزیز از ایران به دور افتاده اند و امروز یک عده شون زیر ظلم و ستم حکوتهای منطقه هستند و عده ای دیگه را با تبلیغات دروغ و تحریف تاریخ میخواهند از سرچشمه فرهنگ و تمدنشون جدا کنند به امید روزی که دوباره به اون اندازه قدرت داشته باشیم که جلوی ظلم ستم به اقوام ایرانی را هر جای منطقه بگیریم به جای اینکه تمرکز سیاست خارجیون به جایی باشه که هیچ ارزشی برای تمدن و فرهنگ ایران قایل نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
درود بر محمد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز دوم رمضان
آخرین اخبار