بازدید ۱۰۴۳۹
با تحولات منطقه و جهان
حمله موشکی به پایگاه نیرو‌های آمریکا در شرق سوریه، دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران، نخستین گفت‌وگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال، واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا و شلیک موشک بالستیک جدید از سوی کره شمالی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۵۰۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵ 18 November 2022

حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه/ دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران/ اولین گفتگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال/ واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا

بین الملل تابناک: حمله موشکی به پایگاه نیرو‌های آمریکا در شرق سوریه، دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران، نخستین گفت‌وگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال، واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا و شلیک موشک بالستیک جدید از سوی کره شمالی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه

منابع خبری بامداد امروز (جمعه) از حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه خبر دادند.

 خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، بامداد امروز (جمعه) پایگاه نیروهای آمریکا در میدان نفتی العمر در شرق سوریه هدف حمله موشکی قرار گرفت.

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نیز با تایید این حمله مدعی شد، حمله هیچ تلفات و خساراتی نداشته است.

حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه/ دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران/ اولین گفتگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال/ واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا

در بیانیه کوتاه سنتکام در این باره آمده است: این حملات، نیروهای ائتلاف بین‌المللی و غیر نظامیان را به خطر می‌اندازد و همچنین ثبات سوریه و منطقه را تضعیف می‌کند.

فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین از انجام تحقیقات درباره این حمله خبر داد.

میدان نفتی العمر یکی از بزرگترین میادین نفتی سوریه است که تحت اشغال نظامیان آمریکایی قرار دارد.

دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران

مقام‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته در بیت‌المقدس با مقام‌های وزارت دفاع آمریکا دیدار و درباره ایران گفت‌وگو کردند.

این دیدار در چارچوب نشست سالانه میان آمریکا و رژیم صهیونیستی موسوم به گفت‌وگوهای «گروه مشورتی سیاست‌های دفاعی» انجام شد.

رهبری هیأت آمریکایی را «کالین کان»، دستیار سیاسی وزیر دفاع آمریکا به عهده داشت. اعضای هیأت آمریکایی مقام‌هایی از پنتاگون، وزارت خارجه و سنت‌کام را شامل می‌شدند. ریاست هیأت صهیونیستی را «امیر اشل»، مدیر کل وزارت جنگ به عهده داشت.

حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه/ دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران/ اولین گفتگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال/ واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا

روزنامه جروزالم‌پست نوشته، محور اصلی این نشست «تهدیدهای ایران» و برنامه هسته‌ای این کشور بوده است.

سران دو هیأت بعد از پایان این نشست بیانیه‌ای صادر و بر ضرورت همکاری با یکدیگر در حیطه‌های مختلف تأکید کردند. دو طرف همچنین درباره جذب بیشتر رژیم صهیونیستی در سازمان سنت‌کام بحث کردند.

اولین گفت‌وگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال

رهبر حزب لیکود و نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه برای نخستین بار در ۹ سال گذشته با رئیس جمهور ترکیه گفت‌وگویی تلفنی برگزار کرد؛ تماس تلفنی که در جریان آن اردوغان کشته شدن دو اسرائیلی در عملیات شهادت‌طلبانه اخیر دو فلسطینی را به نتانیاهو تسلیت گفت.

به گزارش سایت العرب ۴۸، بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود و نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی امروز برای نخستین بار از سال ۲۰۱۳ میلادی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکا در شرق سوریه/ دیدار و رایزنی مقامات ارشد نظامی آمریکا و اسرائیل درباره ایران/ اولین گفتگوی تلفنی نتانیاهو و اردوغان پس از ۹ سال/ واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا

اردوغان هفته گذشته در پیامی به نتانیاهو، پیروزی‌اش در انتخابات را تبریک گفته و ابراز امیدواری کرده بود، کابینه‌ای که نتانیاهو تشکیل دهد، به همکاری‌ با آنکارا در تمامی زمینه‌ها ادامه دهد و به شکلی صلح و ثبات را به منطقه بازگرداند.

همچنین رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، این دیپلماسی تا زمانی که به ارزش‌های مشترک احترام بگذارد، پیروز خواهد بود.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره این گفت‌وگوی تلفنی اعلام کردند، نتانیاهو و اردوغان درباره همکاری با یکدیگر برای آغاز دوره جدیدی از روابط میان ترکیه و اسرائیل توافق کردند.

طبق بیانیه دفتر نتانیاهو، این گفت‌وگوی تلفنی نزدیک به دوازده دقیقه ادامه داشت و نتانیاهو در آغاز کشته شدن شهروندان ترکیه‌ای در حمله چند روز گذشته در استانبول را تسلیت گفت و اعلام کرد: اسرائیل آماده همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم است. اردوغان نیز از نتانیاهو تشکر کرده و ضمن تسلیت به نتانیاهو بابت کشته شدن دو اسرائیلی در عملیات اخیر "اریئیل"، بار دیگر پیروزی‌ وی در انتخابات را تبریک گفت.

در عملیات شهادت‌طلبانه دو فلسطینی در شهرک اریئیل واقع در استان سلفیت در شمال کرانه باختری، سه شهرک‌نشین کشته و دو تن زخمی شدند.

همچنین طبق این بیانیه، دو طرف راه‌های همکاری گسترده برای تقویت روابط اقتصادی و سیاسی تل‌آویو-آنکارا را بررسی کردند.

آخرین باری که نتانیاهو با اردوغان تلفنی گفت‌وگو کرده بود، مربوط به سال ۲۰۱۳ است که وی در آن تماس از اردوغان بابت حمله نیروی دریایی اسرائیل به کشتی مرمره و کشته شدن ده فعال ترکیه‌ای در سال ۲۰۱۰ عذرخواهی کرده بود.

واکنش ایران به ادعای سخنگوی ناوگان پنجم ارتش آمریکا

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه غرب آسیا را رد کرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، ادعای سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه مبنی بر ارسال محموله هفتاد تنی سوخت موشک از سوی ایران به مقصد یمن را تکذیب کرد.

سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا در منطقه غرب آسیا در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس مدعی شده بود، نیروی دریایی آمریکا ۷۰ تن سوخت موشک را که زیر کیسه های کود در یک کشتی به مقصد یمن از سوی ایران ارسال می شد، کشف کرده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در یادداشتی به این رسانه آمریکایی، اعلام کرد: ادعاها در مورد نقض قطعنامه شورای امنیت در مورد یمن توسط ایران هیچ گاه اثبات نشده است.

نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل تاکید کرد: ایران خود را پایبند به رعایت قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد در موضوع ممنوعیت ارسال سلاح به یمن می داند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: ایران هیچ اقدامی خلاف این قطعنامه انجام نداده و نمی دهد و همکاری فعالی با کمیته تحریم که ذیل این قطعنامه تشکیل شده است، دارد و تاکنون هم هر ادعایی که در این سالها علیه ایران در نقض این قطعنامه مطرح شده، ثابت نشده است.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران همچنین خاطرنشان کرد: ایران نهایت تلاش خود را انجام می دهد تا در کنار احیای توافق آتش بس ، هرچه سریعتر گفت‌وگوهای گروه های یمنی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن برقرار شود.

شلیک موشک بالستیک جدید از سوی کره شمالی

بامداد جمعه ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی اقدام به شلیک یک فروند موشک بالیستیک کرده است؛ این دومین بار است که کره شمالی در ۲۴ ساعت گذشته اقدام به شلیک موشک بالیستیک می‌کند. این کشور همزمان با رزمایش کره جنوبی و آمریکا آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.

مقام‌های ارشد پیونگ یانگ بارها اعلام کرده‌اند که رزمایش نظامی آمریکا در شبه جزیره کره و همچنین تمرینات نظامی با کره جنوبی و ژاپن را اقدامی خصمانه و تمرینی برای حمله به کره شمالی می‌دانند.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان نخستین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

کره شمالی به رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است و می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد، از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
مزدورها که زیاد هم نیستند جمعشان کنید هرچی در لانه بودن آمدن بیرون و افتخار شهید شدن را هم بس کنید و سلاح بدهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
اصلا خودت فهمیدی چی گفتی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
این اردوغان در زمانی که اسرائیل( نتانیاهو ) کشتی ترکیه ای حامل کمک های بشر دوستانه مردم ترکیه را به غزه را توقیف کرد و خدمه ترک آن را کشت و به خاک و خون کشید حتی یک تف هم به طرف اسرائیل پرتاب نکرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
اردوغان صلاح کشورش را دید و شعارزده عمل نکرد
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
اردوغان عامل امریکاست چطوری اینکار را بکند ؟ فقط کمی از عرعرستانی ها زرنگ تر است که بقیه را با اجازه کدخدا تلکه میکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
تا دیروز به دروغ می گفتن ایران قصد حمله به عربستان داره. حالا که دروغ شون بر ملا شد میگن سوخت موشک ارسال می کنن تا فردا روز که پایگاه و پالایشگاه ها عربستان به لرزه در آمد بگن سوخت موشک مال ایران بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
جالب از وقتی ترکیه با اسرائیل رابط برقرار کرد زدنش اسرائیل همیشه از پشت خنجر میزنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
اردغان هم از آخور میخوره هم از تبره البته بیشتر دنبال منافع ملی خودش است چند دهه پیش کامیون‌داران ایرانی که می‌خواهنستن از ترکیه به اروپا برن تا صدقه به مردم گرسنه ترکیه نمی‌دادند به کامینها حمله میکردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
حقیقتا که در میان سران کشورهای منطقه، هیچکس درایت و دوراندیشی آقای اردوغان را ندارد. مدیریت چنین رهبرانی است که برخی کشورها را به اوج عزت و اقتدار واقعی می رساند
ناشناس
|
Syrian Arab Republic
|
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
امریکاییها باید گورشونو از منطقه گم کنند
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
برای اینکه اعتراض ها کاهش پیدا کند لازم است مجدد جنگی ایجاد گردد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا شهرستان خوی مصوبه مولدسازی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب
وب گردی