بازدید 16360

قطر سفیر آلمان را فراخواند

وزارت امور خارجه قطر سفیر برلین در دوحه را به دلیل اظهارات وزیر کشور آلمان در مورد بازی های جام جهانی احضار کرد.
کد خبر: ۱۱۴۷۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۸ 29 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، وزارت امور خارجه قطر سفیر آلمان را احضار کرد و یادداشت اعتراضی به اظهارات نانسی فایسر وزیر کشور آلمان در خصوص میزبانی قطر از جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ به وی ارائه کرد.

فایسر وزیر کشور آلمان به تازگی در مصاحبه ای با رسانه داخلی از سابقه حقوق بشر قطر انتقاد کرد.

پیش از این شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، انتقادات برخی منتقدان میزبانی قطر در جام‌جهانی را شدید و تهمت دانست.

شیخ تمیم گفت: قطر از زمان برنده شدن در مناقصه میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انتقادهای بی‌سابقه‌ای مواجه شده است که برخی از آنها تهمت بوده است.

امیر قطر در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: ابتدا با حسن نیت با این موضوع برخورد کردیم و برخی از انتقادات اولیه سازنده بود. در ادامه اما کمپین علیه قطر گسترش یافت و شامل خبرهای‌ جعلی و استانداردهای دوگانه‌ای شد که آنقدر شدید بود که متأسفانه برای بسیاری این پرسش مطرح شد که دلایل و انگیزه‌های واقعی پشت این کارزار چیست.

قطر کمتر از یک ماه دیگر میزبان جام‌جهانی است، یک میزبانی بزرگ برای کشوری کوچک که آنها را به کانون توجهات تبدیل می‌کند. در حالی شمارش معکوس قطری‌ها برای آغاز جام‌جهانی به هفته‌های پایانی رسیده که علاوه بر چگونگی انتخاب به عنوان میزبان که حرف و حدیث‌های زیادی پشت سر آن شنیده می‌شد. وضعیت نامناسب کارگران خارجی و مرگ آنها در قطر که در ساخت ورزشگاه‌ها فعالیت داشتند، اعتراض گروه‌های حامی حقوق بشری را به همراه داشته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار