پیش بینی بورس امروز سه شنبه ۳ آبان

بورس روز گذشته با کاهش قیمت ۸۰ درصد از نمادهای خود مواجه شد و ۱۹ هزار واحد ریزش داشت. در دو روز اخیر با از دست رفتن حمایت یک میلیون ۳۰۰ هزار واحد بازار سرمایه ریزش شدیدی را تجربه کرد و به مرز یک میلیون ۲۷۷ هزار واحد رسیده است. بورس امروز چگونه خواهد بود؟ ترمز این افت کشیده خواهد شد؟
کد خبر: ۱۱۴۷۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵ 25 October 2022

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، بورس تهران دیروز در ادامه روند نزولی روز گذشته با ریزش سنگینی همراه شد و شاخص کل در معاملات روز دوشنبه با کاهش بیش از ۱۹هزار واحدی همراه شد و تا سطح یک میلیون و ۲۷۷ هزار واحدی پایین آمد؛ و شاخص هم وزن نیز افت حدود ۴هزار و ۵۰۰ واحدی را ثبت کرد.

ارزش معاملات خرد،  اما دو روزی است که بالای دو هزار میلیارد تومان تثبیت شده است؛ پس از آنکه در هفته گذشته عملاً در تمام روز‌های معاملاتی، ارزش معاملات خرد به کم‌تر از ۲هزار میلیارد تومان رسیده بود، این موضوع می‌توان امیدوارکننده باشد.

در بازار امروز از همان ابتدای کار شاهد برتری عرضه‌ها به تقاضا بودیم و شاید بتوان نماد فولاد را به عنوان یکی از عوامل اصلی ریزش سنگین بازار نام برد. ثبت سهام جایزه این شرکت در پرتفوی سهامداران باعث شد که فشار فروش زیادی بر این سهم در تابلوی معاملات ایجاد شود و تاثیر زیادی را بر میزان کاهش نماگر اصلی بازار داشته باشد.

پیش بینی بورس سه شنبه ۳ آبان

با توجه به آنکه فشار فروش در کل بازار روز دوشنبه ادامه داشت و حتی تا حدودی این فشار در نیمه دوم نیز افزایش یافته بود، به نظر می‌رسد که فردا بازار سهام با فشار فروش همراه باشد. این موضوع شاید در گروه فلزات اساسی نمود بیش‌تری داشته باشد. اما شاید بورس در نیمه دوم کمی از فشار فروش خارج شود که این موضوع می‌توان با معاملات گروه پالایشی آغاز شود؛ بنابراین روند معاملات دو گروه فلزات اساسی و پالایشی شرایط بازار فردا را رقم بزند. /اقتصادآنلاین

امید بورسی‌ها به کف کانال حمایتی

با توجه به ریزش بیش از ۲ درصدی شاخص بورس در دو روز گذشته و نزول آن تا محدوده ۱.۲۷۷ میلیون واحدی، به نظر می‌رسد که فردا آخرین فرصت بازار برای توقف کاهش‌های بیشتر و برگشت به سمت بالا باشد. همانطور که در تصویر نمودار شاخص کل نیز پیداست، وضعیت تکنیکالی چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ اندیکاتور‌ها نامناسب ارزیابی می‌شود. کندل‌های قیمی از اجزای ایچی‌موکو فاصله گرفته‌اند و اندیکاتور rsi نیز تاکنون برای عبور از مرز ۳۰ واحدی ناتوان بوده است. حال باید دید که آیا کف این محدوده حمایتی در حوالی اعداد ۱.۲۷ میلیون واحدی می‌تواند روز‌های خوش را به بورس بازگرداند یا باید منتظر مرز ۱.۲ میلیون واحدی در ادامه ریزش‌ها باشیم.

پیش بینی بورس امروز

به طور کلی با توجه به روند‌های دو روز گذشته و نبود نشانه‌هایی از تقاضا و برگشت در بازار، پیش‌بینی می‌شود که بورس امروز نیز حال و روز خوبی را حداقل در ابتدای معاملات نداشته باشد و باز هم معاملات کم‌رمق و رکودی دست برتر را داشته باشند، اما احتمال این موضوع که از نیمه بازار با نزدیک شدن شاخص کل به ۱.۲۷ میلیون واحدی، تقاضا قدرت بیشتری را نسبت به قبل بگیرد، کم نیست. /فردای اقتصاد

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی